Přejít na obsah


Fotka

KÓDY,ŠIFRY A PODOBNĚ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
131 odpovědí na toto téma

#41 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 21:21

no budou tam jednohvezdickovy priitivni typu morseovka,sudoku, az pak jen cerna plocha....nektery i pocitaci...no vsehochut a BF? těžko...výchozí souřadnice serie budou mít tvat otazníku, ale finálky budou rozházeny po okolí...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#42 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 18:56

mudlodcera napsal/a:
Tak kaceruv sen 2 je oproti jednicce celkem pohodovy a staci se jen poradne divat a pak by te to melo napadnout. V 1 to je trochu slozitejsi, ale na to taky prijdes. Nehledej v kazde sifre hned to nejslozitejsi a zkus vychazet ze zakladu.


Ano, ona kazda vylustena sifra je jednoducha jak facka, ze. Ale nez se na ni prijde, tak to je jina. :D:D
  • 0

#43 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 15:21

k-lord napsal/a:
Ano, ona kazda vylustena sifra je jednoducha jak facka, ze. Ale nez se na ni prijde, tak to je jina. :D:D

no o tom by mohli povídat lovci GC2607T
řešení je jednoduché,ale tohle http://geocheck.org/...f7-820f1f8669c6 mluví za vše...dokonce jse přemýšlel tam ten validátor nedávat a na ono místo, které vám vychází, dát jen ceduli s nápisem TADY JSI ŠPATNĚ, HLEDEJ JINDE
ale takový pes nejsem
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#44 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 21:17

CZECH.TIR napsal/a:
mluví za vše...


on hlavne tenhle validator dost keca. jednou jsem ho chtel pouzit a na me vlastni souradnice asi 20x rekl ze je to spatne. Az druhy den je napoprve schvalil ... to same se mi stalo na GC1MYK3 kde ma autor pouzit stejny validator
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#45 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 01 červenec 2010 - 7:47

nasel jsem peknou serii (v anglictine), ktera te provede lustenim mysterek ...
Bookmark

  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#46 ChiquitaTeam

ChiquitaTeam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 0:17

Prosím mohl by někdo poradit nováčkům s touto mysterkou GC1QZE5? Vůbec nic na hádání tu nevidíme :(
  • 0

#47 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 9:12

ChiquitaTeam napsal/a:
Prosím mohl by někdo poradit nováčkům s touto mysterkou
GC1QZE5? Vůbec nic na hádání tu nevidíme :(

Zaměřte se na ty keše, o kterých píše Hradník v listingu.
  • 0
Gondo+Moni
www.gondo.cz
www.4000.cz

#48 ChiquitaTeam

ChiquitaTeam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 11:52

Gondo.cz napsal/a:

ChiquitaTeam napsal/a:
Prosím mohl by někdo poradit nováčkům s touto mysterkou
GC1QZE5? Vůbec nic na hádání tu nevidíme :(

Zaměřte se na ty keše, o kterých píše Hradník v listingu.


díky za odpověď
  • 0

#49 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 14:02

wmh napsal/a:
A co teprve až narazíš na šifry velmistra Dacha ;), kde navíc některé listingy se na první pohled zdají docela přívětivě, žádný BFLMPSVZ. Ale už na ten druhý zjistíš, že jednu jeho mysterku (tedy její lehčí variantu) za celou dobu existence vyluštili už dva lidi! (z toho jeden s nápovědou).:D
Někdy je holt BF existenční nutnost ;) (a taky větší sranda)...


To se u nas na Hradubicku stat nemuze. Napovis jednomu, nebo vylusti jeden a to staci na to, aby zacali logovat tri skupiny:
1) ciste / neciste BF
2) nalezeno, nebo vylusteno bez pomoci
3) priznaji ziskani souradnic apod.
Evidentne je to tak 50 lidi, kteri si mezi sebou souradky predavaji.
Je to jejich vec, kdyz je to bavi :)
Ja se jenom smeju......Ale protoze delam kese pro kacery, tak me svym zpusobem tesi i logy tech nelusticu :D:D:D
Kes bez logu, je mrtva kes.
  • 0

#50 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 14:22

Emeritushk napsal/a:Ja se jenom smeju......Ale protoze delam kese pro kacery, tak me svym zpusobem tesi i logy tech nelusticu :D:D:D
Kes bez logu, je mrtva kes.


Do kamene tesat. Tak.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#51 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 14:25

Emeritushk: to funguje vsude a jak tvrdim, ze kdo si chce vylusit, ten si to vylusti a kdo ne, tak se aspon dostane na cerstvej vzduch. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#52 Heulwen

Heulwen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 9:48

Co se tyce tvoreni sifer, rada bych odkazala na cast knihy "Sifry a hry s nimi" o tom, co je dobra sifra - http://img.geocachin...6d02fcbd206.jpg -, protoze, jak uz tady psal Vlacek, spousta sifer v geocachingu, zvlast tech tezkych, je opravdu spatna. I tezkou sifru lze udelat tak, aby nasledoval "aha efekt" a aby bylo spravne reseni po vylusteni jasne a vyrazne elegantnejsi, nez vsechny ostatni. Clovek pak nema pocit marnosti, ze se hodiny/dny zabyval bezucelnou volovinou.
  • 0
Zvyšujeme obranyschopnost!

#53 cumacbegyc

cumacbegyc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2010 - 11:41

když jmse u těch mysterek já už blbnu třetí den z této.. http://www.geocachin...&log=y&decrypt=
  • 0

#54 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2010 - 12:34

cumacbegyc napsal/a:
když jmse u těch mysterek já už blbnu třetí den z této.. http://www.geocachin...&log=y&decrypt=

Teprve třetí den? To já už týden z té tvojí. A ani si se neuráčil mi odpovědět na mail, jestli se mé dedukce ubírají správným směrem. A tolikrát co do Blatnice se mi tam nechce.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#55 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2010 - 22:06

M.A.M.M.ut napsal/a:
Tak bych se chtěla zeptat, je-li tady někdo, kdo už má vyřešeno, nebo někdo, kdo šifrám rozumí a mohl by mě aspoň trošku někam popostrčit. Už nevím, co na rozluštění ještě vyzkoušet...:(


Sorry, ale o tom prave ty sifry jsou. Kdyz nevylustis tak nemas. Na foru ti nikdo neporadi. Jedine co je korektni, je kontaktovat ownera.
  • 0

#56 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2010 - 23:01

to M.A.M.M.ut a to by tě jako těšilo, se řešení šifry dozvědět od těch co to už vyřešili? Já ze zásady, radím jen na těch svých, když mě o to někdo požádá. Ale je potřeba si uvědomit, že ty hvězdičky u keše tam nejsou pro nic za nic.
  • 0
www.povetrnik.cz

#57 Mammut-cz

Mammut-cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 5:28

Já se nechci dozvědět řešení, jen už jsem zoufalá z toho, že na nic nemůžu přijít... A o luštění pěkné šifry se připravit nenechám, jenže už se ztrácím a nevím, kterým směrem se ubírat. TÍMTO SE OMLOUVÁM ZA ZPŮSOBENÝ KONFLIKT, občas jednám dřív, než myslím :(
  • 0

#58 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 7:16

Ale kdepak, to není žádný konflikt... jen jsem tě chtěl nasměrovat. Takže pokud stojíš o nějaké nakopnutí napiš ownerovi, jak ho tak znám, není žádnej nelida a určitě z něj nějakou radu dostaneš ;)
  • 0
www.povetrnik.cz

#59 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 8:09

Heulwen napsal/a:
Co se tyce tvoreni sifer, rada bych odkazala na cast knihy "Sifry a hry s nimi" o tom, co je dobra sifra - http://img.geocachin...6d02fcbd206.jpg -, protoze, jak uz tady psal Vlacek, spousta sifer v geocachingu, zvlast tech tezkych, je opravdu spatna. I tezkou sifru lze udelat tak, aby nasledoval "aha efekt" a aby bylo spravne reseni po vylusteni jasne a vyrazne elegantnejsi, nez vsechny ostatni. Clovek pak nema pocit marnosti, ze se hodiny/dny zabyval bezucelnou volovinou.


Souhlasí stím že ne každy rozluští vše naco narazí,já jsem jednu šifru řešil skoro měsíc.Jednalo se o matematickou,tak jsem si chtěl nechat poradit od někoho kdo matematiku zná dobře a i tenhle dotyčný nato hleděl jak osel.Podotýkám že studuje vysokou školu obor matematiky.Šifra může být klidně složitá,ale musí mít nějaká pravidla.Když si přečtete listing ohledně keše co tady řešíte tak většina nato přišla náhodou.To není šifra,ale podle mého si někdo zvyšuje ego jak je dokonalý a ostatní blb...
  • 0

#60 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 8:18

cumacbegyc napsal/a:
když jmse u těch mysterek já už blbnu třetí den z této.. http://www.geocachin...&log=y&decrypt=

Tři dny jsou hodně málo, počkej ještě tak půl roku. :D
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama