Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Finále tematických kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 15:37

Tak diky za upozorneni - ja totiz nekolik nekolik zakopanych uz odlovil a nenapadlo mne tedy, ze na to existuje pravidlo :) Provedu dukladnou rekognoskaci terenu a zvolim primereny objem schranky. Akorat se mi tam zrejme nevejde vse, co jsem tam chtel dat :(
  • 0
Vložený obrázek

#22 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 16:28

packy_gis napsal/a:
Tak diky za upozorneni - ja totiz nekolik nekolik zakopanych uz odlovil a nenapadlo mne tedy, ze na to existuje pravidlo :)
Provedu dukladnou rekognoskaci terenu a zvolim primereny objem schranky. Akorat se mi tam zrejme nevejde vse, co jsem tam chtel dat :(

To ja taky... Jen myslim, ze u vetsiny to revieweri pri schvalovani vubec nezjisti. U large uz asi na pochybach budou. ;)
Nicmene pokud mas nejake specialni umisteni a dokazes ho zduvodnit a obhajit u reviewera, tak je nejlepsi jeste pred umistenim ho kontaktovat a "pobavit se" o tom primo s nim. Zduvodnenou vyjimku ti udelit muze.
Je to stale lepsi, nez zamitnuti zjistit, az kdyz je vse na miste....
  • 0

#23 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 18:02

Na odolnost vůči BF se můžeš vyprdnout. Tvá bonusovka bude typu "chllenge" vázaná na odlov ostatních keší série, cože je v souladu s pravidly. Kačeři bonusovku nesmějí zalogovat, pokud ostatní keše nenajdou a to ani, kdyby ji našli třeba náhodou. Bonusová čísla jsou otravná, člověk si je zapomíná opsat nebo je ztrácí. Já bych tam nějaká dal, ale výpočet nechal jednoduchý a také bych slíbil, že souřadnice finálky na požádání pošlu. Jako velkou multinu bych to nedělal, více tradičních keší je lepší, už třeba jen kvůli dětem.
  • 0

#24 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 18:42

Uz to mam rozpracovane - a kdyz pocasi dovoli, tak snad i brzy hotove. Nakonec to dopadlo na 3x multicache, 4x tradicni + 1x finalka. Vymyslel jsem si hromadu peknych veci, ktere do finalky dam, tak bych prave nerad, aby ji nekdo uplne "zadarmiko" vybral ...
  • 0
Vložený obrázek

#25 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 20:46

rodinka veverek napsal/a:
Na odolnost vůči BF se můžeš vyprdnout. Tvá bonusovka bude typu "chllenge" vázaná na odlov ostatních keší série, cože je v souladu s pravidly. Kačeři bonusovku nesmějí zalogovat, pokud ostatní keše nenajdou a to ani, kdyby ji našli třeba náhodou.

Nojo, ale musíš to pak kontrolovat. :]
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#26 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 8:22

1) kopat by se nemělo ani při ukrávání keše 2) velká keš (byť finálka) není zárukou "dobré" keše. Ne za každou cenu musí být keš large, i s přihlédnutím k budoucímu obsahu. Faktem je, že u hůře dostupných finálek tam "lepší" obsah vydrží déle, neb na keš nechodí tak často plebs 3) série 12ti tradiček, následná mysterka finálka ok, ovšem pochybuju, že těch co to dají komplet bude moc, obzvlášť pro vzdálenější, na jeden zátah to dá málokdo, na příště si schovávat čísla je taky pěkný opruz. 4) něco takového jako multikeš bych osobně nešel/nejel, zas tak zajímavé ty planiny a ruiny nebudou.. 5) proboha, proč zase vymýšlíte šílenou ochranu, aby náhodou nešlo vypočíst místo finálky pomocí BF ? Zpravidla, čím jednodušší vzorec, tím bezpečnější, bohatě stačí nějaké jednoduché sčítání, mimo to, kdo to má pak v terénu počítat ? Jinak upřímně, že bych byl z tvého nápadu happy, nedíval jsem se sice kolik máš nalezených keší, ale při tak začátečnických dotazech chtít hned na začátku zakládat takovou smršť.. hm.. to bude vypadat. BTW, no, pořád lepší kešky v přírodě, než někde ve městě :), tak že hodně zdaru.
  • 0

#27 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 8:24

rodinka veverek napsal/a:
Na odolnost vůči BF se můžeš vyprdnout. Tvá bonusovka bude typu "chllenge" vázaná na odlov ostatních keší série, cože je v souladu s pravidly. Kačeři bonusovku nesmějí zalogovat, pokud ostatní keše nenajdou a to ani, kdyby ji našli třeba náhodou.

Bonusová čísla jsou otravná, člověk si je zapomíná opsat nebo je ztrácí. Já bych tam nějaká dal, ale výpočet nechal jednoduchý a také bych slíbil, že souřadnice finálky na požádání pošlu.

Jako velkou multinu bych to nedělal, více tradičních keší je lepší, už třeba jen kvůli dětem.


V první části Veverko, o tom logování, mlžíš a neříkáš pravdu, jinak souhlas. :)
  • 0

#28 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 9:58

Autacek napsal/a:
1) kopat by se nemělo ani při ukrávání keše

2) velká keš (byť finálka) není zárukou "dobré" keše. Ne za každou cenu musí být keš large, i s přihlédnutím k budoucímu obsahu. Faktem je, že u hůře dostupných finálek tam "lepší" obsah vydrží déle, neb na keš nechodí tak často plebs

3) série 12ti tradiček, následná mysterka finálka ok, ovšem pochybuju, že těch co to dají komplet bude moc, obzvlášť pro vzdálenější, na jeden zátah to dá málokdo, na příště si schovávat čísla je taky pěkný opruz.

4) něco takového jako multikeš bych osobně nešel/nejel, zas tak zajímavé ty planiny a ruiny nebudou..

5) proboha, proč zase vymýšlíte šílenou ochranu, aby náhodou nešlo vypočíst místo finálky pomocí BF ? Zpravidla, čím jednodušší vzorec, tím bezpečnější, bohatě stačí nějaké jednoduché sčítání, mimo to, kdo to má pak v terénu počítat ?


Jinak upřímně, že bych byl z tvého nápadu happy, nedíval jsem se sice kolik máš nalezených keší, ale při tak začátečnických dotazech chtít hned na začátku zakládat takovou smršť.. hm.. to bude vypadat.

BTW, no, pořád lepší kešky v přírodě, než někde ve městě :), tak že hodně zdaru.

Ad. 1 - to jsme tu uz vyresili, kopat se nebude.
Ad. 2 - vzhledem k obtiznosti (projit nakonec 8 stanovist) necekam, ze se tam dostane prilis mnoho lidi. Dojdou tam vetsinou ti, kteri maji o tematiku zajem. Pro ty mam pripravene vcelku hodnote veci, ktere s tematem souviseji - dobove mapy, tiskoviny, bankovky, a dalsi vcelku cenne predmety - proto chci osetrit nahodne nalezeni cache.
Ad. 3 - souvisi i s Ad.2 :) Ja ty cisla resim tak, ze si je proste vyfotim, fotky si stahuju a zalohuju, takze kdykoliv cokoliv dohledam. Mozna by ses divil, ale volim jen zajimava mista, kde je co objevovat. Mam k dispozici historicke snimky, stare mapy, historicke knihy a fotky soucasnosti. Z toho se da pripravit vcelku zajimavy listing a kazdy si pak muze objevit svou zmizelou obec. Uznavam, ze pro nekoho to muze byt opruz, ale pro takove lidi cache nevytvarim.

Posledni vec - kesi moc nalezeno nemam (soucasne neco pres 100) a jednu uspesne zalozenou. Jsem vsak geoinformatik a GPS, stare mapy a mapovani je muj denni chleba. Navic jsem mnoho let vedl skauty a to v kombinaci dava vcelku dobre predpoklady pro tvorbu kvalitnich kesi. Jsem clovek velmi precizni - a kdyz mi neco neni jasne, tak se radeji predem zeptam, nez abych udelal neco spatne. Az bude serie hotova, tak dam urcite avizo :)
Packy
  • 0
Vložený obrázek

#29 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 14:09

packy_gis napsal/a:
...Nakonec to dopadlo na 3x multicache, 4x tradicni + 1x finalka. Vymyslel jsem si hromadu peknych veci, ktere do finalky dam, tak bych prave nerad, aby ji nekdo uplne "zadarmiko" vybral ...


Tohle je myslím naprosto ideální kombinace.
Jen u těch multin nějaké rozumné vzorce (+.-./,*), což myslím není přání jen mě...

U finálky, je to jedno. Kdo chce hodnotnější poklady, musí si trochu započítat. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#30 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 14:21

Don82 napsal/a:

packy_gis napsal/a:
...Nakonec to dopadlo na 3x multicache, 4x tradicni + 1x finalka. Vymyslel jsem si hromadu peknych veci, ktere do finalky dam, tak bych prave nerad, aby ji nekdo uplne "zadarmiko" vybral ...


Tohle je myslím naprosto ideální kombinace.
Jen u těch multin nějaké rozumné vzorce (+.-./,*), což myslím není přání jen mě...

U finálky, je to jedno. Kdo chce hodnotnější poklady, musí si trochu započítat. :)

Multiny budou jen kapsle se souřadnicemi - jde mi o to, aby se "nuceně" prošla místa, která s tématem souvisí ...
  • 0
Vložený obrázek

#31 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 14:22

No, i u finálky bych se přimlouvala za jednoduché výpočty. Jednak platí, že čím složitější výpočet, tím jednodušší pro BF, jednak si překombinované počty o BF přímo říkají :P
  • 0

#32 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 14:43

A já bych byl pro to, aby se nezapomnělo ani na evince - možnost zkontrolovat si souřadnice je často k nezaplacení - zvlášť, když třeba malá nejasnost ve vzorci vytvoří dvě a více variant, vzdálených od sebe třeba i desítky kilometrů...
  • 0

#33 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 15:41

Evince u mysterek by mělo být povinností, minimálně je to výraz slušnosti a úcty k luštitelům a hledačům, kteří se mou keší zaobírají. Samozřejmě se to týká těch mysterek, kde je základem šifra ze které vzejdou souřadnice. Ještě pochopím že někdo nedá ověření hned po publikaci, aby to FTF meli složitější. Kontrolní součty pomohou jen někdy. Přeci jen evince je sichr. Na druhou stranu stačí se seknout ve výpočtech o metr a už nepustí.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#34 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 16:39

Na druhou stranu stačí se seknout ve výpočtech o metr a už nepustí.

Tuším, že lze nastavit toleranci.
  • 0

#35 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 17:19

bodlak napsal/a:

Na druhou stranu stačí se seknout ve výpočtech o metr a už nepustí.

Tuším, že lze nastavit toleranci.


Něco jako plus-mínus minuta? :D

Tuším že v matematickém výpočtu či dosazení do rovnice bud číslo vyjde nebo ne. Pokud na je něco špatně a žádná tolerance by být nemusela. Něco jiného je u nejistých variant slovních hříček. Jenže ona tolerance právě nahrává BF.

Evince by asi neměla fungovat jako "Mastermind" ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#36 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 14:22

rodinka veverek napsal/a:
Na odolnost vůči BF se můžeš vyprdnout. Tvá bonusovka bude typu "chllenge" vázaná na odlov ostatních keší série, cože je v souladu s pravidly. Kačeři bonusovku nesmějí zalogovat, pokud ostatní keše nenajdou a to ani, kdyby ji našli třeba náhodou.


Doporučuji číst pravidla:
http://wiki.geocachi...i/Mystery_Cache
  • 0

#37 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 16:27

Autacek napsal/a:


2) velká keš (byť finálka) není zárukou "dobré" keše. Ne za každou cenu musí být keš large, i s přihlédnutím k budoucímu obsahu. Faktem je, že u hůře dostupných finálek tam "lepší" obsah vydrží déle, neb na keš nechodí tak často plebs

3) série 12ti tradiček, následná mysterka finálka ok, ovšem pochybuju, že těch co to dají komplet bude moc, obzvlášť pro vzdálenější, na jeden zátah to dá málokdo, na příště si schovávat čísla je taky pěkný opruz.

4) něco takového jako multikeš bych osobně nešel/nejel, zas tak zajímavé ty planiny a ruiny nebudou..

5) proboha, proč zase vymýšlíte šílenou ochranu, aby náhodou nešlo vypočíst místo finálky pomocí BF ?


6)Jinak upřímně, že bych byl z tvého nápadu happy, nedíval jsem se sice kolik máš nalezených keší, ale při tak začátečnických dotazech chtít hned na začátku zakládat takovou smršť.. hm.. to bude vypadat.

BTW, no, pořád lepší kešky v přírodě, než někde ve městě :), tak že hodně zdaru.


2) Mě by tedy dobře udělaná large s hezkým obsahem potěšila daleko více než nějaká smallka... v přirodě nebude problém vybrat hezké umístění a realizaci...

3) koho to zajímá, udělá to. navíc sem bude chodit jen kvalifikované kačerstvo s opravdovým nadšením a zájmem o téma keše

4)Jestli se ti to nelíbí, nechoď tam... a neměj zbytečný kecy.... Mě se ten nápad líbí a na "planiny a ruiny" se vždycky rád podívám.. je to zajímavá složka historie, na kterou by se nemělo zapomenout

5)aby tam nechodili kombajnéři a neprobíhal masivní downtrade, třeba?????

6)Sókratés: "Je lepší se zeptat a vypadat hloupě 5 minut, než se nezeptat vůbec a být hloupý celý život."
Navíc mi dotazy hloupé nepřipadají a logicky zvyšují kvalitu výsledku.

Na sérii se těším..

Jo, a IQ neroste s počtem nalezených keší...
  • 0

#38 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 16:36

rocky napsal/a:

5)aby tam nechodili kombajnéři a neprobíhal masivní downtrade, třeba?????


Heh, kombajnéři = masivní downtrade? To je mi zas nějaká prapodivná logika.
  • 0

#39 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 17:22

Zegga napsal/a:
Přeci jen evince je sichr.


To je právě ono - možná někteří autoři zkrátka chtějí, aby sis byl prostě jistý "sám od sebe" ne proto, že sis to ověřil. Já je chápu.
  • 0

#40 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 18:17

Zegga napsal/a:

bodlak napsal/a:

Na druhou stranu stačí se seknout ve výpočtech o metr a už nepustí.

Tuším, že lze nastavit toleranci.


Něco jako plus-mínus minuta? :D

Tuším že v matematickém výpočtu či dosazení do rovnice bud číslo vyjde nebo ne. Pokud na je něco špatně a žádná tolerance by být nemusela. Něco jiného je u nejistých variant slovních hříček. Jenže ona tolerance právě nahrává BF.

Evince by asi neměla fungovat jako "Mastermind" ;)


Ne, stačí když owner uvede souřadnice a povolený radius. Hledači stačí, když se trefí do toho kruhu. Jsou kešky, kde se nelze trefit na přesné souřadnice.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama