Přejít na obsah


Fotka

Garmin Etrex H


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 draci tym

draci tym

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 8:45

Ahoj všem,

táta bude mít příští týden padesátiny a zaujalo ho, jak hledáme kešky, tak jsem přemýšlel, že bych ho do toho zasvětil a koupil mu do začátku tuhle navigace, hlavně kvůli ceně, která je pro mě jakžto studenta už tak dost pálka.

Líbí se mi, že tento přístroj by měl mít hodně přesný SIRF chip, takže by ho při hledání neodrazovalo, že by mu navigace ukazovala hodně daleko od cíle a potřebovala by čistý výhled...

Nelíbí se mi ale vůbec RS232 (sériové) rozhraní pro připojení k PC, tenhle port na žádným notebooku doma nemáme, to by ale měla vyřešit redukce k dostání za 220Kč.

Co by mě zajímalo a co jsem nenašel je následující:

S jakým formátem dat to pracuje? Sám mam PDA, takže s turistickýma navigacema nemám zkušenost. Mohu si s webu stáhnout gpx soubor a nahrát ho do navigace, která ho přechroustá?

A dále pak je v navigaci možno přešíst listing, hint, velikost cache a obtížnost nebo to musim přečíst doma a hint někam napsat???

Předem díky
  • 0

#2 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 9:34

Háčko je NEJPŘESNĚJŠÍ navigace, se kterou se běžně setkáš... ani oregána, kolouše nebo šedesátka jí nepobijou. Včetně chycení signálu v obtížných podmínkách. Na druhou stranu, vpodstatě to je jen šipka. Listing hint a já nevímcoještě si na ní opravdu nepřečteš - vše domácí příprava (anebo telefon s javou a HandyGeo) a papírová mapa. Stahování gpx nevím, možná by to šlo - ale nikdy mi nenapadlo, proč bych to dělal, když už stejně musím mít ty domácí přípravy. Jestli je táta padesátník a není počítačově postiženou generací (jako já :D ), stejně by měl s tou přípravou na PC potíže. ///běhám už prakticky JEN s Háčkem, záloha je smartmobil HTC s několika programy a modulem/// PS: jo, a prej NEMÁ sirfa...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#3 draci tym

draci tym

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 9:56

Citecka napsal/a:
Háčko je NEJPŘESNĚJŠÍ navigace, se kterou se běžně setkáš... ani oregána, kolouše nebo šedesátka jí nepobijou. Včetně chycení signálu v obtížných podmínkách.

Na druhou stranu, vpodstatě to je jen šipka. Listing hint a já nevímcoještě si na ní opravdu nepřečteš - vše domácí příprava (anebo telefon s javou a HandyGeo) a papírová mapa. Stahování gpx nevím, možná by to šlo - ale nikdy mi nenapadlo, proč bych to dělal, když už stejně musím mít ty domácí přípravy. Jestli je táta padesátník a není počítačově postiženou generací (jako já :D ), stejně by měl s tou přípravou na PC potíže.

///běhám už prakticky JEN s Háčkem, záloha je smartmobil HTC s několika programy a modulem///


PS: jo, a prej NEMÁ sirfa...


Táta rozhodně počítačově postiženej není:-). Tím si myslel, že by měl problém s tím importovat gpxka do navigace? Jinak najít si kešky na webu podle toho kam pujde, přečíst (vytisknout) listing a hint by myslim ještě zvládnul.

Všude jsem četl, že SIRFa má, ale víceméně je mi to jedno, hlavně že je přesná.

Pokud tedy máš zkušenosti s háčkem, myslíš , že s tím, že příprava by byla na papír doma a odlov by nebyl nějak masový, spíš pár kešek při výletu je to vhodný přístroj pro počítačově ne moc gramotného člověka kolem padesáti let?:-)
  • 0

#4 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 10:37

Já jsem s ní naprosto spokojenej, spíš unešenej - je to navigační buldozer. Akorát musíš ty všechny souřadnice naťukávat ručně. Navíc jsem zvyklej z trempu jít spíš podle terénu, podle toho, co mi říkaj oči, než podle cestiček v mapě - takže stejnak koukám hodně kolem sebe (ne jako když máš mapovou navigaci a rozbiješ si hlavu o borovici, páč koukáš do displaye víc než na cestu :D ) Jo, myslel jsem transport a přípravu GPX. Prohlídnout listing, mapu, kam půjdu, vytípat si kešky a vytisknout si je zvládne i cvičená... bez urážky, doplňte své oblíbené zvíře/manželku. Prohlížet si po čase v šanonu svý vytištěný, v terénu zmuchlaný, popsaný a propršený listingy má taky něco do sebe. Pokud ho budu někdy měnit, tak jedině za nějaký nový oregáno - kvůli listingům, až bude přímo napojitelný na web :D - a kvůli wherigo. Což obojí zvládám zatím v telefonu (jen je křehkej - nevodovzdornej - míň vydrží baterie - míň GPS přesnej - nejni na baterky).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 10:55

Vicemene se vsim souhlasim, ale absence mapy mi prijde sprosta. Sel bych radeji do Legenda HCx nebo neceho podobneho. Jsem ale uchyl, co ma u sebe vzdy kompletni CR vcetne listingu (a nikdy ji nepotrebuje), takze me nemusis brat vazne.
  • 0

#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 11:08

Mám stejně vždycky papírovou mapu (samosebou, že mít navigaci s mapou je super, ale papír bych tahal dál) - zvlášť když plánuješ cestu od keše ke keši, to si na displayi fakt neprohlídnu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 draci tym

draci tym

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 11:51

Tak díky vám moc za názory. Toho Legenda jsem taky zvažoval, ale většina lidí od něj zrazuje právě kvůli té nicmoc kvalitní a přesné navigaci, další věc je, že už bych ho stejně nestihl sehnat.... Naši se stejně vždycky než někam jdou dívají na mapu a plánují trasu, takže tohle myslím bude dostačující. Když se jim to bude líbit, ať to prodají a koupí si něco s mapou:-).
  • 0

#8 karel1957

karel1957

    Karel1957

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 15:39

draci tym napsal/a:
Tak díky vám moc za názory. Toho Legenda jsem taky zvažoval, ale většina lidí od něj zrazuje právě kvůli té nicmoc kvalitní a přesné navigaci, další věc je, že už bych ho stejně nestihl sehnat....

Naši se stejně vždycky než někam jdou dívají na mapu a plánují trasu, takže tohle myslím bude dostačující. Když se jim to bude líbit, ať to prodají a koupí si něco s mapou:-).


Ahoj, já jsem taky padesátník a osobně používám garmina etrex Vistu Hcx. Zatím si na ni nemůžu stěžovat. vyhovuje mi mapový podklad a šipka je přesná. Listingy si vždy tisknu při domácí přípravě a na ně si píšu veškeré výpočty a pod. Ještě používám N97 s HandyGeocachingem pro případ, že jdu někde a jen tak namátkou skusím kouknout co je v okolí za keše a mám čas se po nich podívat.
  • 0

#9 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 16:32

Nechcete mu koupit raději rovnou E-TREX LEGEND HCX ? Je dnes skoro za hubičku, má postačující mapy (Topo 2.0) a hlavně mimořádnou přesnost (řada H), výbornou rychlost v nabídkách a hlavně barevný display. To je nejlepší GPS pro start, dá se s ní při troše dobré vůle i navigovat v autě.
  • 0

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 16:32

draci tym napsal/a:
Tak díky vám moc za názory. Toho Legenda jsem taky zvažoval, ale většina lidí od něj zrazuje právě kvůli té nicmoc kvalitní a přesné navigaci, další věc je, že už bych ho stejně nestihl sehnat....

Naši se stejně vždycky než někam jdou dívají na mapu a plánují trasu, takže tohle myslím bude dostačující. Když se jim to bude líbit, ať to prodají a koupí si něco s mapou:-).

Je poměrně zásadní rozdíl mezi Legendem a Legendem HCx. Ten druhý novější už žádné problémy (týkaly se hlavně citlivosti) nemá.
Oproti etrexu H má mapu, víc ovládacích tlačítek (hodí se ne jen pro ovládání mapy, ale i pro ruční zadávání souřadnic), USB port a pár dalších věcí. Jak Legend/Vista HCx, tak etrex H mají nejspíš chipset od Mediateku. Kvalita je ale srovnatelná se Sirfem3, takže není co řešit.
Mně osobně se souřadnice zadávají nejlépe přes počítač, ale možná to záleží člověk od člověka. Můžeš to vyzkoušet ručně a USB<->RS232 převodník případně dokoupit později. Naučit se ovládat těch pár programů je v pohodě.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2010 - 16:44

Kolik za to chces utratit? Ja jenom jestli neni lepsi se s nekym domluvit a za trojku koupit novej Oregon 200.
  • 0

#12 draci tym

draci tym

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 9:12

legend hcx by byl samozřejmě naprosto famózní, ale jak jsem řikal jsem student (sice to není výmluva:-), ale prostě nemam peníze), za etrex h dám 1900Kč a už to je pro mě hrozně moc peněz za dárek k narozeninám, vím, že shánět navigaci za tuhle cenu je fakt směšný, ale tohle doufám bude pro začátek stačit...
  • 0

#13 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 16:01

ja som ulovil s Hackom cca 250 kesiek a naozaj je presne. Chce to cas na domacej priprave. Otravne je nahadzovanie suradnic a hlavne e nemas mapu. Co sa tazkosti pouzivania, porovnal by som Hacko s jednoduchym mobilom, povedzme Nokia 3100. Tata si bude musiet tlacit listingy :) Presiel som na oregona, najma kvoli mape. Hacko naozaj asi vyuzijes jedine pre geocaching.
  • 0

#14 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 17:49

S háčkem jsme odlovili 600 keší v pohodě. Je citlivé, přesné a nezničitelné (až na tu gumu, ale tím trpí všechny etrexy). Prvních 100 keší jsme odlovili i bez káblu k PC (souřadnice ručně). Jen upozorňuji, že k jednomu waypointu dostaneš jen 6 znaků názvu, jinak nic. Ale stačí to. GC kód je na pět znaků a ještě si můžeš přidat typ keše (T, M, U ...)
  • 0

#15 Usha

Usha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 11 April 2010 - 19:26

Ahoj, mám EtrexH od Vánoc a jsem maximálně spokojená. Na listingy a mapy mám přítele s iPhonem:), ale dokážu si představit i lovení s tištěnejma informacema. Přesnost je výborná, občas skoro na škodu, když to má autor blbě zaměřený:) Jinak mám datový kabel plus redukci na USB, oboje jsem pořídila za cca 400 Kč (dohromady) - bez toho bych asi nemohla fungovat. Navigace pojme 500 bodů, což je víc než dost (exportuju z Gsaku, ale předpokládám, že to jde z jakéhokoliv jiného geoprográmku). Pro začínajícího kačera určitě můžu doporučit, na ovládání jsem si zvykla během hodiny.
  • 0

#16 draci tym

draci tym

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 April 2010 - 15:50

tak už jsem to objednal ve středu bych to měl mít, tak jsem zvědav, jestli se bude líbit. Taky jsem toho názoru, že na začátek jim to bude stačit a když by se líbilo, můžou to střelit a koupit si třeba oregona...časem
  • 0

#17 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 12 April 2010 - 17:51

Usha napsal/a:
Ahoj,
mám EtrexH od Vánoc a jsem maximálně spokojená. Na listingy a mapy mám přítele s iPhonem:), ale dokážu si představit i lovení s tištěnejma informacema. Přesnost je výborná, občas skoro na škodu, když to má autor blbě zaměřený:) Jinak mám datový kabel plus redukci na USB, oboje jsem pořídila za cca 400 Kč (dohromady) - bez toho bych asi nemohla fungovat. Navigace pojme 500 bodů, což je víc než dost (exportuju z Gsaku, ale předpokládám, že to jde z jakéhokoliv jiného geoprográmku).
Pro začínajícího kačera určitě můžu doporučit, na ovládání jsem si zvykla během hodiny.


Akorat se do ni blbe cokoliv zadava- cudliky jdou strasne moc ztuha, takze kdyz rucne pises souradnice a jmeno u 4. cache, tak se "modlis" at ti neupadnou prsty
  • 0

#18 hanzlinka

hanzlinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2010 - 8:50

Díky za tuhle diskuzi, zrovna přemýšlím o nákupu EtrexH, resp. mám si jej koupit k narozeninám :) GPS potřebuji čistě jen pro lovení kešek většinou pěšky či na kole. Na jízdu autem mě nezajímá. Ještě jsem teď objevila Garmin nüvi 205 ČR Lifetime, což je asi nejlevnější mapová navigace od Garmina, dá se sehnat i za 2300,-. Co myslíte že je lepší? Upřednostňuji přesnější zaměření! Mám u sebe vždy listing či vypsaný tahák a mapu (né úplně podrobnou ale s vyznačenou keší, pokud tedy vím souřadky ;) Díky za rady.
  • 0

#19 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2010 - 10:37

ja som presiel z Hacka na Oregona 550. Presnost je postacujuca, pritomnost mapy v gps ju urcite vyvazi. Kazdopadne Hacko je presne. Nuvi je autonavigacia, nevydrzi ti v terene. V tvojej situacii by som premyslal nad tou akciou an oregon 200, ak este plati (za 3000 ck)
  • 0

#20 hanzlinka

hanzlinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2010 - 11:32

Je to už všude vyprodané...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama