Přejít na obsah


Fotka

Garmin BaseCamp 3.0.4.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 20:49

beha rychle, waypointy a kesky jdou konecne setridit treba podle ikonky a zejmeeena, zejmena 2D mapa jiz konecne neni sisata!



Changes made from version 2.0.9 to 3.0.1:

* Added download, display, and transfer of BirdsEye satellite imagery to supported devices.
* Added download, display and transfer of Garmin Custom Maps to supported devices.
* Added the ability to use BaseCamp with the pre-installed maps on a connected device or pre-programmed SD card.
* Added poster printing.
* Added printing of USGS Quads and other public land survey areas.
* Added tools for auto-routes.
* The full information set for Geocaches is now correctly transferred to the device.
* Improved handling of back-up database.
* Improved the drawing speed of certain European maps.
* Improved the reading speed and display of Geotagged photos.
* Improved stability while running on Windows 7.
* Numerous refinements and problem fixes.

http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=4435
  • 0

#2 nabijecka

nabijecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 11:14

K cemu je tato mapa-pouziti nebo tak.
  • 0

#3 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 8:54

Momentálně je k mání verze 3.0.2. Musím říci že ho používám místo Mapsource čím dál tím víc, protože konečně při přepnutí z Topo Czech na Atlas nedochází k prolnutí map! Velmi jednoduchá je i práce se vším co je v navigaci uloženo, protože ji má připojenou jako disk a není potřeba nic přijímat a odesílat, v postraním panelu jsou vidět všechny body, trasy a stopy. Rychlost je pro mě také dostatečná, při velké změně měřítka to samozřejmě musí některé oblasti znovu načíst a celé překreslit. Jakmile to ale má nakešované je změna měřítka rychlá jako blesk. Stejné vykreslovací jádro má evidentně i Oregon, protože při odzůmování se objeví na části displeje prázdný obdélník a musím čekat až to navigace přechroupá a zobrazí. Basecamp umí zároveň zobrazit trasu na mapě a její výškový profil, takže analýza trasy je jednoduchá a přehledná. A nejlepší vychtávka nakonec, umí načíst a zobrazit mapu přednahranou v přístroji, u mě se jedná o Recreational Map of Europe v3.01 uloženou v GMAPPROM.IMG!
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#4 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:28

Jojo taky mi to zobrazuje nějakou basemapu, ale podle mě je nahrátá v basecampu,Protože basemapa v mojem oregonu je jiné verze. Jedinný co mě na basecampu seje je to, že když si udělám trasu nebo stopu, tak linka je strašně tlustá. Nejde to nějak změnit?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#5 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 12:43

Ta basemapa je součástí instalace Basecampu. Napřed jsem z ní byl trochu zmatený než jsem zjistil, že se dá pomocí ctrl+G vypnout ;) Ta tloušťka stopy mě moc nevadí a v případě nutnosti jde barva nastavit na transparentní. Pak je u projeté trasy (ale nesmí být vybraná) vidět jen tenká černá linka spojující trasové body.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#6 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 8:36

Basecamp 3.0.3 má vážné problémy, je v něm chyba, která může poškodit databázi! Rollback zpět na verzi 3.0.2 se nedoporučuje. Dokonce ze stránek Garminu úplné zmizely instalační soubory pro PC.

více na http://forums.ground...howtopic=249608

Oni ten software zkrátka dělat neumí, jen těch aktualizací co měl Mapsource :( U takhle jednoduché aplikace by to měli zvládnout s jednou maximálně dvěma opravama ;)
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#7 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:02

na svete a bezi dost v pohode
  • 0

#8 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:40

jj, po roce jsem nainstaloval BaseCamp a ono se to konečně hejbe (trochu) a něco to ukazuje! :-D ...asi si to nechám...
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:57

Je nekde nejake jednoduche porovnani s MapSource? Nejake klady a zapory kazdeho?
  • 0

#10 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2010 - 9:23

S474N napsal/a:
Je nekde nejake jednoduche porovnani s MapSource? Nejake klady a zapory kazdeho?


Já momentálně těžce bojuju s Basecampem při vytváření trasy, protože se neumí napojit na nějakou existující a pokračovat v ní. Jde to sice obejít následným sloučením tras, ale i tak je to opruz a Mapsource to umí lépe.

Dále jsem zjistil že má nějaké omezení na počet bodů, tras a stop z navigace, protože když jsem do ní nahrál dva soubory GPX s cca 800 kešemi, tak Basecamp pak neukazoval kompletní obsah navigace a musel jsem jeden soubor s keškama vymazat.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2010 - 10:12

garfield:no ja primarne pouzivam MapSource, tak by me zajimalo, k cemu je ten BaseCamp.
  • 0

#12 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2010 - 12:47

S474N napsal/a:
garfield:no ja primarne pouzivam MapSource, tak by me zajimalo, k cemu je ten BaseCamp.


U nových zařízení typu Oregon je v Mapsource nemožné přímo spravovat obsah navigace. V Basecampu vidíš kompletní obsah zařízení (body, trasy, stopy) a jakákoliv změna se hned ukládá do zařízení. Tedy když v Basecampu vyberu místo interní knihovny složku Oregon 450 a vytvořím bod je okamžitě vytvořen a uložen v navigaci. Lépe to zobrazuje podrobnosti o bodech typu cache, je tam oddělené okno na trojrozměrné zobrazení mapy a také v mém případě dovede načíst a zobrazit v přístroji přednahranou mapu Recreational Topo Europe.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#13 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2010 - 13:07

Já mám u baseCampu problém. Když si zobrazím obsah Oregonu, tak current.gpx přesněji aktuálí prošlá trasa se mi rozkouskuje na několik tras(podle toho kdy se přepnul profil, nebo vypnula zapnula navigace atd..) Rozkouskuje se to samozřejmě jak v pc, tak v navigaci a pak v tom mám děsnej bordel. Jde to nějak ošetřit??
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#14 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2010 - 13:35

Rufuc napsal/a:
Já mám u baseCampu problém. Když si zobrazím obsah Oregonu, tak current.gpx přesněji aktuálí prošlá trasa se mi rozkouskuje na několik tras(podle toho kdy se přepnul profil, nebo vypnula zapnula navigace atd..) Rozkouskuje se to samozřejmě jak v pc, tak v navigaci a pak v tom mám děsnej bordel. Jde to nějak ošetřit??


Myslím, že tohle nepůjde. Jediné co mě napadá je v Basecampu vybrat všechny fragmenty prošlé trasy a pod pravý tlačítkem je pak možnost 'advanced' a pak 'join selected tracks'. Jenomže po tomhle Ti ta trasa zmizí ze souboru current.gpx v adresáři GPX/current a objeví se jako TrackXX.gpx v adresáři GPX.

Já to řeším tak, že před začátkem výletu vymažu 'Stopky, průměry...' a 'prošlou trasu', po skončení jí pak ve správci tras pojmenuji a uložím. Cokoliv se jmenuje 'Prošlá trasa' pak v Basecampu rovnou mažu, ale tím se připravuji o automatické archivovaní z GPX/current do GPX/archive.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#15 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 24 květen 2010 - 14:32

Tak tisk z BaseCamp je nepoužitelný. Program už umí udělat kruh kolem bodu, ale tisk nikoliv :( Páni v Garminu to mají opravdu na etapy :) Jako základ by měly pustit do světa BugZillu. Nejsem schopen jim to nikam reportovat :(
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#16 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2011 - 0:22

muzu mit pratele na vas dotaz? jak se mi povede naimportovat mapy? slapu na MACu a nikde se to nemuzu docist, teda aspon ne v nejake prijatelne forme :/ diky moc za rady!
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama