Přejít na obsah


Fotka

Vodafone tarify na geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 7:45

zuzkys napsal/a:
KaMo_cz: na T-Mobile pozor na tarify surf+ a surf&mail+ - neplatí se za přenesená data pouze v prohlížeči. Ostatní programy využívající net třeba GCZII žere data placená - tj jednou jsem si blbě zapnula GCZII a stáhla si seznam kešek v okolí a pak sem jich pár načetla a smůla - 200Kč na výpisu za přenesená data za 5MB.

to je pravda jen částečně, tarif je na data nejen v prohlížeči, ale na cokoliv co běží na běžných portech pro web. Což je samozřejmě i GCz. Používám ho zcela běžně a nikdy jsem nic navíc neplatil.
  • 0

#22 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 8:08

ow-g napsal/a:
no,nevim,jak ty,ale mě se to spomaluie skoro neznatelně,I když překročim limit,tak to jde furt rychle...3G jsem bohužel ještě neměl šanci okusit,ale EDGE mám pořád =D,takže pro mě nejlepší volba vodafon,a každýmu ho doporučuji....=D :D:D:D


A v jakem zarizeni a na co konkretne to pouzivas?
  • 0

#23 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 9:06

Parkis napsal/a:

zuzkys napsal/a:
KaMo_cz: na T-Mobile pozor na tarify surf+ a surf&mail+ - neplatí se za přenesená data pouze v prohlížeči. Ostatní programy využívající net třeba GCZII žere data placená - tj jednou jsem si blbě zapnula GCZII a stáhla si seznam kešek v okolí a pak sem jich pár načetla a smůla - 200Kč na výpisu za přenesená data za 5MB.

to je pravda jen částečně, tarif je na data nejen v prohlížeči, ale na cokoliv co běží na běžných portech pro web. Což je samozřejmě i GCz. Používám ho zcela běžně a nikdy jsem nic navíc neplatil.


Tady tuto situaci znám, nepodařilo se to prosím někomu blíže zjistit - oni to totiž nejsou schopni na běžné podpoře T-Mobile zákazníka říct, zda-li se monitoruje port (číslo portu), nebo druh přenosu (http) ?

Jinak osobní zkušenost (surf+), Nokia 95, A-GPS mimo paušál cca 20haléřů při zapnutí /interní/ GPS, načítání map ve vestavěných Nokia mapách, ale i v aplikaci GoogleMaps či GMaps včetně satelitních snímků v rámci paušálu. HandyGeocaching v rámci paušálu, čtení e-mailů přes jejich server (postman se smtp a pop3) v rámci paušálu.

Před časem jsem laboroval ještě s Locify, ale tam to dělalo psí kusy, a u jiných programů na odeslání aktuální polohy to taky žralo nepaušální data jako vzteklé... (trackme apod.)

Ale jinak, vzhledem k tomu, že mám surf+ na měsíc asi za 70 Kč, včetně případného neomezeného WAPu, s FUP 50MB, tak se ty příplatky dají přežít ;-)
  • 0

#24 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 9:44

podle mých pokusů záleží jen na portu a v rámci paušálu jsou porty 80,443 a 21. v rámci paušálu je i synchronizace mailů a kalendáře s googlem (přes activesync), což nevím na jakém portů běží, ale peníze to nežere, tak jsem to neřešil. ale zajímalo by mě kde se dá sehnat surf+ za 70 :)
  • 0

#25 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 11:08

Vy s těma rychlostma :-) U Vodafonu při používání na geocaching (včetně satelitních map - skoro pořád používám aplikaci GoogleMaps) se limit 100MB dá překročit jen velmi, velmi obtížně, resp. vůbec. Pokud někdo (můj případ) používá HSPA (reálná rychlost přes 1MBit), tak ty data fakt lítaj a zpomalení je pak znát (vyzkoušeno na bratrovi), ikdyž na GC to pořád stačí. Vyměnit HSPA (což je rychlejší 3G) za GPRS je humus. Vodafone má ovšem zásadní výhodu v pokrytí. Na většině území ČR má EDGE, o čemž se O2 i T-M může jen a jen zdát, protože mají jen zastaralé a pomalé GPRS. A od června bude HSPA kromě Prahy a Brna i v ostatních krajských městech. Do konce roku pak ještě dalších 30 měst...
  • 0

#26 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 11:09

btw. Vodafone nerozlišuje paušální a nepaušální data...
  • 0

#27 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 11:56

Parkis napsal/a:

zuzkys napsal/a:
KaMo_cz: na T-Mobile pozor na tarify surf+ a surf&mail+ - neplatí se za přenesená data pouze v prohlížeči. Ostatní programy využívající net třeba GCZII žere data placená - tj jednou jsem si blbě zapnula GCZII a stáhla si seznam kešek v okolí a pak sem jich pár načetla a smůla - 200Kč na výpisu za přenesená data za 5MB.

to je pravda jen částečně, tarif je na data nejen v prohlížeči, ale na cokoliv co běží na běžných portech pro web. Což je samozřejmě i GCz. Používám ho zcela běžně a nikdy jsem nic navíc neplatil.



Tak nevim jak tobě, ale mě GCZ žral data placená...Takže nevim, třeba máme pravdu oba. Ono je dost těžko tohle zjistit, protože jednomu člověku u t-mob klasický icq bralo placená data, někomu ne - i když oba měli port 80 atd... Prostě t-mob je podle mě na data v dnešní době sto let za opicema... když to porovnám s ostatními operátory.

A pokud jsi nikdy v životě u t-mob za data neplatil, tak buď kecáš :D , nebo máš obrovský štěstí. Já i když jsem totiž net nepoužívala (natvrdo vypnuté nastavení v PDA - nic se nemohlo připojit ani automaticky) tak mi v paušálu napočítali aspoň 5Kč - asi abych nevyšla ze cviku.. Ze začátku jsem měla nervy na to jim to každý měsíc reklamovat, pak postupem času sem se na to už vykašlala - bohužel nejsem jediná, komu t-mob takto účtoval... internet je plný těchto diskuzí..
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#28 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 11:57

s tím pokrytím teda nevím, na GPSR jsem zatím narazil jen někde v údolí v jizerkách, jinak mi všude jede EDGE (T-M). Když se kouknu na mapu pokrytí tak to potvrzuje, těch oblastí kde není EDGE a je GPRS je pár.. EDIT: teď jsem koukl i na mapu vodafonu a tam je pokrytí EDGE podstatně slabší, tak teda nevím z čeho tvé tvrzení vychází.
  • 0

#29 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 12:01

Dříve jsem měl Surf&Mail od t-mobile a vždy jsem se třásl, že přelezu paušální data, což se stávalo při intenzívním kešování zvláště o prázdninách. Teď mám Vodafone Internet v mobilu za 177,- a ještě jsem 100MB nepřekročil, uvidíme v létě. Zpomalení jsem zažil jednou, když jsem ještě používal na den za 17,- tam je 5MB, a i to se nakonec dalo přežít.
  • 0

#30 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 12:02

zuzkys napsal/a:

A pokud jsi nikdy v životě u t-mob za data neplatil, tak buď kecáš :D , nebo máš obrovský štěstí.

já nikdy nekecám ;) Ale já mám twist a ne paušál, možná to tam je jinak.
  • 0

#31 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 12:13

Parkis napsal/a:
EDIT: teď jsem koukl i na mapu vodafonu a tam je pokrytí EDGE podstatně slabší, tak teda nevím z čeho tvé tvrzení vychází.

No ono jak kde, tady na Moravě buď nemám signál vůbec, nebo EDGE. :))
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#32 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 12:28

Parkis napsal/a:

zuzkys napsal/a:

A pokud jsi nikdy v životě u t-mob za data neplatil, tak buď kecáš :D , nebo máš obrovský štěstí.

já nikdy nekecám ;) Ale já mám twist a ne paušál, možná to tam je jinak.


Jasně, to bylo napsáno spíše jako sranda.... :) Já ti věřim, že to tak můžeš mít.
A rozhodně s tím twist určitě souvisí - to bude asi ono.
Prostě mě t-mob spíše těma omezeníma donutil net moc nepoužívat abych si nestáhla blbě jeden obrázek a neplatila za 200Kč za 5MB... U VF, nebo 02 je to prostě taková svoboda, že i když někde překročíš, nebo stahuješ jinak než v prohlížeči tak jsi v pohodě a nemusíš se bát vyúčtování.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#33 Ganymade

Ganymade

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 12:28

Paušál od Vodafone se 100 MB FUP používám už více než půl roku a rozhodně tedy poznám, když FUP vyčerpám. Než Vodafone spustil v Brně 3G, tak jsem používala EDGE a i tak byl rozdíl opravdu znatelný. Pro názornost přikládám vlastní měření rychlosti před vyčerpáním a po něm. A to prosím zdůrazňuji, že svůj iPhone nepoužívám jako primární zařízení pro geocaching. Když jsem jej jeden měsíc opravdu využívala jenom na geocaching, tak se mi 100 MB podařilo vyčerpat již šestý den. Samozřejmě, že jiná data jako písničky přes mobil opravdu nestahuji.

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#34 migin

migin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 15:11

No taky nám neomezené připojení s FUP 100 MB za 177 Kč u Vodafone. Stahuji data přes handyGeocaching, chodím na mejly, fejsbůk, kízdní řády, brouzdám po netu, icq... to vše na mé nokii N81, ale nikdy jsem nepřesáhl 50MB. Teď přemíšlím o novém mobilu s WM abych vyzkoušel GCzII a jeho listingy online, a ostatní prkotiny, ale jak tak vlastně přemýšlím, tak s takovou ty data sežeru za stejnou dobu jako ty :( ouč. O kolik se to zpomalí???

Ganymade napsal/a:
Paušál od Vodafone se 100 MB FUP používám už více než půl roku a rozhodně tedy poznám, když FUP vyčerpám. Než Vodafone spustil v Brně 3G, tak jsem používala EDGE a i tak byl rozdíl opravdu znatelný. Pro názornost přikládám vlastní měření rychlosti před vyčerpáním a po něm. A to prosím zdůrazňuji, že svůj iPhone nepoužívám jako primární zařízení pro geocaching. Když jsem jej jeden měsíc opravdu využívala jenom na geocaching, tak se mi 100 MB podařilo vyčerpat již šestý den. Samozřejmě, že jiná data jako písničky přes mobil opravdu nestahuji.

Vložený obrázek

Vložený obrázek


  • 0
Garmin 62s, HTC Touch HD + Powermonkey Explorer + tužka ;)

#35 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 16:36

po vycerpani 100MB to spadne na GPRS coz je stale pouzitelne :-D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#36 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 12:17

Mno já se tímhle nezatěžuju, nepoužívám žádný paušály, jenom mám v mobilu nainstalovanou Operu mini - ta potom zmenšuje objemy dat které se přenáší. Pravda mám vypnuté obrázky, ale ty jsou stejně na mobilu na nic. No a takže u Vodafonu platím 0,06Kč za kB, což mi při občasném použití na Handy geocaching, ICQ, aukro, Gmail a sem tam nějakej web bohatě stačí. Měsíčně zaplatím od 15 do 30Kč. Nejvíc když mám zaplý ICQ, kešky přes Handy geocaching přijdou tak na 20hal jedna.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#37 nixtreme

nixtreme

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 18:19

prosim vas o pomoc s nastavenim: mam Připojení Vodafone karta (0,48 Kč/kB WAP, 0,06 Kč/kB Internet) a pouzivam HG. Pripojeni k netu funguje, ALE platim, jakobych byl pripojeny na WAP, tj. 8× vic, nez je potreba. Telefon je Sony Ericson K750i, kdyby to bylo uzitecne, a ve vyberu pripojeni je pouze Vodafone Live! predem diky!!
  • 0

#38 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 20:17

nixtreme napsal/a:
prosim vas o pomoc s nastavenim:

Nejlíp ti pomůže sám Vodafone: http://www.vodafone....im/wap_live.htm
  • 0

#39 nixtreme

nixtreme

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2010 - 21:22

diky, sice ne primo na teto, ale na jine strance vodafonu jsem to dohledal. stacilo zmenit APN na internet + vypnout proxy
  • 0

#40 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2010 - 6:26

Robbisek napsal/a:
Vy s těma rychlostma :-) U Vodafonu při používání na geocaching (včetně satelitních map - skoro pořád používám aplikaci GoogleMaps) se limit 100MB dá překročit jen velmi, velmi obtížně, resp. vůbec. Pokud někdo (můj případ) používá HSPA (reálná rychlost přes 1MBit), tak ty data fakt lítaj a zpomalení je pak znát (vyzkoušeno na bratrovi), ikdyž na GC to pořád stačí. Vyměnit HSPA (což je rychlejší 3G) za GPRS je humus. Vodafone má ovšem zásadní výhodu v pokrytí. Na většině území ČR má EDGE, o čemž se O2 i T-M může jen a jen zdát, protože mají jen zastaralé a pomalé GPRS. A od června bude HSPA kromě Prahy a Brna i v ostatních krajských městech. Do konce roku pak ještě dalších 30 měst...


Sry ale 100 Mb jsem prosurfoval asi za týden.
Kdyby to zvedli na 250-500 Mb tak bych se vubec nezlobil.

Jinak jsem u Vodafonu a využívám internet na den, jen když zrovna něco aktuálního potřebuju.
Zbytek mám offline nacpané pěkně v mobilu :-P
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama