Přejít na obsah


Fotka

Wherigo - jaký přístroj pořídit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 18:18

Turistickou navigaci mám(Garmin 60CSx) i tel. s datovým tarifem (Nokia 3110). Pls. o radu, co si pořídit - s min. náklady, abych mohla lovit wherigo keše.
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 18:22

LadyBird napsal/a:
Turistickou navigaci mám(Garmin 60CSx) i tel. s datovým tarifem (Nokia 3110). Pls. o radu, co si pořídit - s min. náklady, abych mohla lovit wherigo keše.

Do Nokie by ti měl pasovat OpenWig - zadarmo. Garmin nemám, ale v něm to jde tuším taky.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#3 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 18:22

Škoda, ze mas Nokii. Ty jsou trosku slabší. Ale jestli umí Javu, tak muzu doporučit bluetooth modul - treba Nokia LD-4W. To je asi nejlevnější. Ja k němu mam Sony Ericsson k850i. A maximální spokojenost. Stáhnes si OpenWig a je to.
  • 0

#4 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 18:26

LD-3W se da sehnat levneji. je to sice starsi model nez ta 4 ka, ale je to vesmes to stejne. ja osobne mam LD-3W a naprosta spokojenost (vyhovuje mi, ze nema integrovany akumulator takze muzes kdykoli pohodlne vymenit - pokud mas nahradni :D ) jinak mam nokii 6233 a pouziavm openwig a slape to jak hodinky!
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 18:31

hrabosman napsal/a:
LD-3W se da sehnat levneji. je to sice starsi model nez ta 4 ka, ale je to vesmes to stejne. ja osobne mam LD-3W a naprosta spokojenost (vyhovuje mi, ze nema integrovany akumulator takze muzes kdykoli pohodlne vymenit - pokud mas nahradni :D )
jinak mam nokii 6233 a pouziavm openwig a slape to jak hodinky!

Tak tak. Tomu slabší jsem nějak neporozuměl ;)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#6 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 19:11

Nokia 3110 - viz http://www.forum.nok...s/3110_classic/ Java má požadované JSR, takže po této stránce OK. Jenže tím dobré zprávy končí. Malá paměť, malý display. No, za vyzkoušení OpenWIG nic nedáš. A když nový, co třeba http://www.forum.nok...m/devices/5230/ - stojí cca 3600,- a už se o něm tady na fóru psalo.
  • 0

#7 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 19:19

Robbisek: Slabší? Asi tomu moc nerozumíš, že? Ale o tom tohle téma není. LadyBird: Nejlepší je vyzkoušet, OpenWIG je zdarma, tak ho stáhni a zkus, modul snad někdo v okolí půjčí. Když budeš chtít změnit telefon, kup si dotykovou 5230 za skvělé peníze a budeš mít i integrovanou GPS s bezplatnou navigací OVI. A OpenWIG půjde skvěle.
  • 0

#8 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 19:32

A nebo se poptej po okoli kdo vyrazuje nejakej starsi mobil -- ja mam nekym vyrazenou Nokii 6230i a k tomu Evolve Itraxx (vloni stal 800) a slape -- je pravda, ze ma problem s ukladanim a i ta pemet je mala, ale pro zacatek to staci. Teda fakt je ze se ted objevuji cim dal tim technicky slozitejsi cartridge (treba Celtic Adventure) ...ale pro zacatek a zkousku -- navic modul se da pouzit i kjinemu telefonu
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#9 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 22:35

ajne napsal/a:
Robbisek: Slabší? Asi tomu moc nerozumíš, že? Ale o tom tohle téma není.

LadyBird: Nejlepší je vyzkoušet, OpenWIG je zdarma, tak ho stáhni a zkus, modul snad někdo v okolí půjčí. Když budeš chtít změnit telefon, kup si dotykovou 5230 za skvělé peníze a budeš mít i integrovanou GPS s bezplatnou navigací OVI. A OpenWIG půjde skvěle.


Díky všem. OpenWIG vyzkouším. Uvažuju i o nákupu novýho mobilu. Ta 5230 je zajímavá. Nemám ale představu, jak GPS v uvedené NOKII funguje v porovnání s klasickou GPS. Když používám navigaci, musím být připojená k netu?
  • 0

#10 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 4:42

Nemusis bejt pripojena k Netu --u OpenWig urcite ne. K netu se muzes pripojoat HandyGeocachingem pro stahovani kesi v nejblizsim okoli -- ale zase NEMUSIS se pripojovat kdyz nechces
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#11 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 6:10

S tím internetem bych to tak jednoznačně rozhodně nenapsal. Nokia 5230 má možnost aktivovat až 4 "GPS" - tedy způsoby určování polohy. Viz co jsem psal na CZC.cz: U všech Nokií se Symbianem platí, že primárně si stahují mapy on​-line, tedy aktualizované. Stahování lze zakázat a lze přes PC nahrát předem vybrané mapy dle vlastní volby ​(po státech​). POZOR ale na nastavení GPS: lze zapnout AGPS, interní GPS, BT GPS, GPS podle sítě. Třeba i několik najednou. Ta poslední možnost přenáší hodně dat, bez neomezeného tarifu nedoporučuji. Ta první stáhne jen při zapnutí GPS něco málo dat ​(v podstatě almanach​). To je OK při základních tarifech i neomezených, při tarifu typu ​"Internet na den​" se může prodražit. Dvě zbývající data z internetu netahají.
  • 0

#12 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 8:26

Jak píše ProKesTom :) A-GPS ti vezme jen pár KB, pokud nemáš tarif a nemáš ty zloděje O2, tak se jedná o náklady v řádu korun při občasném užití GPS. Já to užívám, protože se přístroj mnohem rychleji fixuje. Ovšem není to nutnost, můžeš užít pouze pasivní GPS. A Ovi mapy, do nich mapové podklady stáhneš přes MapLoader v PC, nastavíš Off-Line režim a od té doby už žádná data nejsou... Nemluvě o dalších navigacích, třeba Garmin Mobile XT je plnohodnotný Garmin. Locify je zdarma a také nabízí spoustu funkcí. 5230 je Symbianový telefon, tzn. nahrát do něj téměř cokoli není problém...umí toho opravdu hodně...
  • 0

#13 pysklatko

pysklatko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 8:27

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jakou GPS si pořídit abych mohla hrát Wherigo. Zatim jsem vyčetla, že to jde na Coloradu, jde to i na nějakých jiných? Díky za odpověď
  • 0

#14 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 8:47

pysklatko napsal/a:
Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jakou GPS si pořídit abych mohla hrát Wherigo. Zatim jsem vyčetla, že to jde na Coloradu, jde to i na nějakých jiných?

Díky za odpověď


Nemusíš-li šetřit, jdi do Oregonu (550), jsi li limitována penězi zvol telefon s dotykovým displayem a Androidem (používá se aplikace Where You Go).
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#15 pysklatko

pysklatko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 8:52

Mě by se nejvíc líbila GPS navigace Garmin GPSMAP 60 CSx, s tou to ale předpokládám nepůjde že?
  • 0

#16 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 9:04

pysklatko napsal/a:
Mě by se nejvíc líbila GPS navigace Garmin GPSMAP 60 CSx, s tou to ale předpokládám nepůjde že?


Tuším že nepůjde a také tuším že již má nástupce 62.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#17 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 9:53

Zegga napsal/a:
Nemusíš-li šetřit, jdi do Oregonu (550)

to je dost špatná rada. wherigo přehrávač na oregonu je asi úplně nejhorší, kvůli padavosti a pomalosti.

pysklatko, záleží na tom, jestli je pro tebe důležitější hraní wheriga, nebo kvalitní navigace. S oregonem je to tak, že je to velmi dobrá GPSka, na které se navíc s trochou štěstí a příznivou konstelací skvrn na slunci dá občas odehrát nějaké wherigo.
chceš-li obojí, doporučil bych buď starší Colorado, nebo dva samostatné přístroje - na navigaci třeba tu 60/62CSx, na wherigo nějakého androida. případně použít mobil s Javou, který možná už máš, a k němu bluetooth GPS modul
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#18 pysklatko

pysklatko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 10:24

Mám SE W810i, půjde to na něm? A jak poznám který bluetooth modul k němu bude pasovat? Jinak děkuji moc za rady. Chci si začít šetřit na lepší GPS a vybírám jakou. Chtěla jsem aby už v ní bylo vše a měla jsem vše v jednom. Ale protože se ráda toulám lesem a bahnem a tak... chtěla jsem spíš odolnější navigaci, která vydrží i špinavé ruce a pád do kaluže.
  • 0

#19 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 10:41

matejcik napsal/a:


1) Otázka zněla jakoký přístroj na WHERIGO, nikoli jakou navigaci či jaké vybavení na geocaching.

2) Žvaníš nesmysly, po vzniku URVIGA a převodu většiny Wherig do něj dochází k problémům opravdu výjmečně. Což platí i u Androidu, kde hry programované ve Builderu dělají problém a nenabíhají další kroky v zonách.

3) Bylo by fajn abys uvedl kolik Wig máš odehraných na jakých přístrojích (i na jakých přístrojích si souběžně viděl hrát kolegy) a u kterého Wiga jsi měl jaký problém.

Mezi mobilem s Javou + modul a Oregonem je asi takový rozdíl jako mezi máslem a herou...., funkční, ale na chut nic moc.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#20 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 10:46

pysklatko napsal/a:
Mám SE W810i, půjde to na něm? A jak poznám který bluetooth modul k němu bude pasovat?

Jinak děkuji moc za rady. Chci si začít šetřit na lepší GPS a vybírám jakou. Chtěla jsem aby už v ní bylo vše a měla jsem vše v jednom. Ale protože se ráda toulám lesem a bahnem a tak... chtěla jsem spíš odolnější navigaci, která vydrží i špinavé ruce a pád do kaluže.


Pokud chceš plně funkčný, celkem odolný přístroj, zvol OREGON. Dá se sehnat již od 6K, když pohledáš. (rok starý, v záruce, s folií jako nový, podobné koupě proběhly i tady)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama