Přejít na obsah


Fotka

Wherigo - jaký přístroj pořídit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 10:55

pysklatko napsal/a:
Mám SE W810i, půjde to na něm? A jak poznám který bluetooth modul k němu bude pasovat?

půjde, a bluetooth modul pasuje prakticky libovolný
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#22 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 10:55

pysklatko napsal/a:
chtěla bych se zeptat, jakou GPS si pořídit abych mohla hrát Wherigo. Zatim jsem vyčetla, že to jde na Coloradu, jde to i na nějakých jiných?


Pořiď si Oregona - dle ceny si můžeš vybrat jak moc "nadupaného" :)
  • 0

#23 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 11:13

Zegga napsal/a:3) Bylo by fajn abys uvedl kolik Wig máš odehraných na jakých přístrojích (i na jakých přístrojích si souběžně viděl hrát kolegy) a u kterého Wiga jsi měl jaký problém.

všechny na openwigu a všechny mi fungovaly. a kolik ty jsi odladila cartridgí, aby fungovaly na všech přístrojích? a kolik práce dalo odladit je pro oregon, ve srovnání s množstvím práce pro ostatní přístroje?

připouštím, že už jsem dlouho na žádném wherigu nebyl - ale na groundspeak fórech pomáhám co čtrnáct dní řešit problémy typu "udělal jsem cartridge, ale na oregonu se zasekává, co mám opravit?"
případně "na mém oregonu to funguje dobře, ale jiní hráči s oregonem mají problém, nic nechápu". doporučuju třeba návštěvu sousedního tématu "jak to udělám v URWIGO".
můžu ti tady vyjmenovat čtyři api volání, která na oregonu prostě nefungují (tvůrci cartridgí děkují firmě Garmin, že díky ní prakticky nemohou používat pokročilé funkce), dva způsoby, jak oregon spolehlivě zaseknout tak, že ani savegame nepomůže.
a můžeš se poptat tvůrců tady na fóru, jak je to s těmi "výjimečnými" problémy. možná opravdu nastávají výjimečně, ale když už nastanou, tak jsou neřešitelné.

takže ano, většina cartridgí na většině oregonů -možná- půjde, když bude zrovna pěkně a nebude moc skvrn na slunci - za cenu velmi omezené funkčnosti a nepřiměřeného množství času a úsilí ze strany tvůrce.
zatímco některé další cartridge fungovat prostě nebudou.

Což platí i u Androidu, kde hry programované ve Builderu dělají problém a nenabíhají další kroky v zonách.

tak ona to vůbec není otázka builderu, žeano...
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#24 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 11:15

Připojím i svůj názor a zkušenosti: Většinu cartridge jsem odehrál na Oregonu + souběžně na PDA s WM. A ve většině případů PDA kleklo, navíc nebylo schopné chytat signál kvůli statické navigaci.
Urwigo je zaměřeno na stabilitu Oregonů a hodně věcí řeší (překrývání dialogů). Na mých cartridge to padá všem podobně a je to způsobeno blbě napsaným kódem, tedy mou neschopností, nikoli Oregonem či jiným playerem.
Hlavní problémy jsou ale:
a) Odolnost. Zkuste si sjet sjezdovku na černé hoře z Androidem v ruce, nebo vyběhnout příhrazské schody. Když sem je běžel, vypadl mi oregon z ruky. Cokoli jiného než Oregon by se rozsekalo.
b) Ovládání. Zkus si zahrát jakoukoli cartridge v mrazu na Androidu. Umrznou ti prsty, protože kapacitní displej nejde ovládat v rukavicích. Oregon můžeš ovládat v rukavicích naprosto bez problémů, je na to uzpůsoben.
c) Výdrž baterie. Zatím jich moc není, ale začínají vznikat opravdu dlouhé wherigovky. Oregon vydrží hrát celý den, jakýkoli mobil se zaplou GPS vydrží max 5 hodin (a to přestřeluji).

Takže se připojuji k názoru Zeggy, kup si jednoznačně Oregon. Pokud budeš chtít jiný mobil, kup si iPhone a nebo Android (ale nekupuj si ho jen kvůlu WIG). Pro obojí jsou fungující WIG aplikace a můžeš je používat jako zálohu (mít spuštěný Oregon + mobil).
  • 0

#25 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 11:17

no dobře, dobře, me2d09ovi to budu věřit.... ale o tom "je způsobeno blbě napsaným kódem" bych se asi byl ochoten velmi hádat (pravda že ne tady). to je jako říct, že spousta webů v Internet Exploreru zlobí, ale to není problém Internet Exploreru, ale tvůrců těch webů, že nebyli schopní se s IE chybami poprat
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#26 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 11:23

Když už se tu probírá WIGo a outdoorová navigace, neexistuje nějaké pokoutné řešení, jak Garmin 62 rozšířit o WIGo player? Třeba nějaký neoficiální zbastlený firmware?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#27 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 11:27

matejcik: Jako tvůrci WIG mě oregon taky děsně vytáčí, dost věcí tam nejde a tak je nejde používat. Ale popravdě: neznám publikovanou cartridge, která nejde na Oregonu dohrát. Je to jako s tím IE. Nemůžeš udělat server pro všechny používající geolokaci, protože to v IE nepujde. Stejně tak nemužeš udělat catridge využívající Akci přiřazenou k zóně, protože to na Oregonu nepůjde. Ale z pohledu uživatele je to jedno. Cartridge jsou pro Oregony odladěné a tak je tyhle omezení netrápí a převládají ty výhody které jsem psal výše. PS: ty omezení API by bylo fajn někde sepisovat, nechceš to hodit na WherigoBuilder Wiki?
  • 0

#28 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 11:42

matejcik napsal/a:


Pár údajů do statistik.

Máš odehrány 4 Wiga / já 11. Všechny co jsi hrál jsou programované ve starém systemu a nikoli v URWIGU, jako většina současných. Všechny jsi hrál v roce 2008. Tedy před 2-3 lety, v té době URWIGO neexistovalo. Hele, bez urážky, ale připadáš mi jak hrdý majitel Velké těžké televize, co tu mluví o rozdílech plazma/LCD, a zejména o stabilitě při umístění na skříňce. Prostě zkušenosti které máš staví na zastaralém základě, dva roky jsou dlouhá doba.
Kdo by k tomuto asi měl nejvíce co říci je Maxinoha, tvůrce URWIGA.

Krom dvou, jsem všechny hrála ve společnosti dalších přístrojů a osob. Téměř vždy alespon jeden Oregon, nikdy zásek. Jednou coloredo, zásek. Na určitém Wigu v Builderu naprostý zásek na Androidech, po vstupu do zony nenaběhl další krok, tři různé typy přístrojů na místě s naprosto stejným chováním. Oregony s námi souběžně běžely hladce oba (200 a 550). Jednou zásek v mrazu, ne že by mrzly prsty, zamrzl celý telefon (display. v -15 prostě ne a ne).
Déšť je pro telefon vždy problém, taktéž pád do sněhu. Rozhodně to není oblíbená činnost.
Baterie, moje max 2 hodiny. Jinak je třeba přikrmovat v autě, nebo koupit baterii s větší kapacitou.

BTW: těch 11 kousků je malínko :-) a nestavím se tím mezi znalce. Jen prezentuji zcela konkrétní zkušenosti hráče / laika.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#29 pysklatko

pysklatko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 11:52

A když už Oregona tak jakého? Čím dražšíí tím přesnější a odolnější?
  • 0

#30 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 12:15

pysklatko napsal/a:
Čím dražšíí tím přesnější a odolnější?


To ani ne, vyšší cena znamená hlavně vyšší výbavu.
Oregon 550 má fotoaparát, oregon 450 jej nemá.
Písmenka T a PRO označují dodávané mapové podklady. (PRO = přesnější mapa ČR, T = podrobnější mapa Evropy)

Starší řady Oregonů nemají například tříosý kompas (takže se musí držet ve vodorovné poloze).
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#31 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 12:29

Zegga napsal/a:připadáš mi jak hrdý majitel Velké těžké televize, co tu mluví o rozdílech plazma/LCD, a zejména o stabilitě při umístění na skříňce.

i tak si ale myslím, že mám k problematice celkem co říct ;)
navíc soudíš podle statistik gc.com a ne podle odemčených cartridgí na wig.com, těch mám o něco víc než 11 a z novější doby.

Prostě zkušenosti které máš staví na zastaralém základě, dva roky jsou dlouhá doba.

má smysl dodávat, že za tu dlouhou dobu nevyšel ani jeden update pro Oregon player, a tedy tam je stav stejně zastaralý jako moje zkušenosti?
jak říká me2d09, za tu dobu se tvůrci naučili se s problémy oregona smířit. to ale ještě pořád neznamená, že je to dobrá volba.

samozřejmě, telefony jsou do "divočiny" nevhodné, na rozdíl od garminích výrobků.
na druhou stranu, fakt, že dnešní cartridge na oregonech fungují, neznamená, že tomu tak bude do budoucna. pokud se náhodou stane, že se wherigo platforma začne znovu vyvíjet, budou oregony a colorada zřejmě k ničemu - a firma Garmin se o updaty nestará, když úplně přestala instalovat wherigo playery do nových modelů
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#32 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 12:29

me2d09 napsal/a: PS: ty omezení API by bylo fajn někde sepisovat, nechceš to hodit na WherigoBuilder Wiki?

pěkný soupis je tady
  • 0

#33 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 12:47

Nemohu se srovnávat ani s matejcikem, ani s Maxinohou, ale mám s wherigem zkušenosti jako hráč i jako autor. Začínal jsem s OpenWIGem, telefon Sony Ericsson P1i + BT GPS modul. Kromě jedné jediné cartridge, kterou jsem nemohl dokončit (a povedlo se to až později s novovu verzí OpenWIGu i cartridge), jsem odehrál několik her bez problémů. Zde patří matejcikovi velké uznání a sláva, myslím si, že OpenWIG je velmi dobrý počin. Pak jsem vytvořil svoje první wigo (už v URWIGu), na OpenWIGu šlo bez problémů, na Oregonu 300 hned na začátku nepřekonatelný problém. Pochopil jsem, že když chci wheriga i vytvářet, musím si pořídit taky Oregona, abych to mohl ladit pro oba systémy. Od té doby všechna další wiga jsem hrál prakticky pouze v Oregonu, a to z důvodů komfortu (na mém telefonu SE P1i ukládání trvá neskutečně dlouho - až cca 5 minut!, taky ovládání přes menu je méně komfortní, než dotyková tlačítka na displeji Oregonu). Asi u dvou cartridgí mi najednou zničehonic Oregon chcípnul, ale protože jsem měl uloženo, dalo se bez problémů pokračovat a dohrát. Jinak jsem neměl taky s hraním žádné problémy. Takže shrnuto: Wherigo playery na různých přístrojích jsou různě kompatibilní a různě nekompatibilní (OpenWIG umí přehrávat hudbu, Oregon umí jen divně pípat), ale v zásadě ani s jednou platformou nemám závažnější negativní zkušenosti. OpenWIG s telefonem je rychlá a levná volba, příjemnost či nepříjemnost ovládání závisí na konkrétním modelu telefonu (je to ale všechno přes položky menu, takže obecně víc klikání, než u Oregonu). Pokud jsou zobrazované texty příliš dlouhé, OpenWIG je ořízne a zobrazí pouze určitý počet znaků. Oregon taky, ale umí toho zobrazit víc. Oregon je jako přístroj odolnější, co se týká výdrže, tam je výhoda, že Oregon je na baterky, takže pokud ti dojdou a máš s sebou náhradní, můžeš je vyměnit a jede se dál. Ovládání je díky dotykovým tlačítkům na displeji o něco rychlejší a komfortnější, ale Oregony jsou zase náchylnější k různým "divočinám" v kódu cartridge a občas nevyzpytatelně padají, některé prvky neumí (špatný zvuk, nezobrazují akce u zón). Většinu z těchto nevýhod může (resp. musí) ošetřit autor při vývoji, sice hru ochudí o některé prvky (hudební doprovod), ale ta zase bude stabilnější. Závěrem: Pokud si nejseš jistý, jestli tě bude wherigo bavit a pro hledání keší ti stačí telefon, pořiď si OpenWIG a zkus si jich pár odehrát. Pokud budeš mít možnost, půjč si od někoho Oregona a vyzkoušej si hru na něm. A uvidíš sám.
  • 0

#34 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 12:56

matejcik napsal/a:
jak říká me2d09, za tu dobu se tvůrci naučili se s problémy oregona smířit. to ale ještě pořád neznamená, že je to dobrá volba.

Podlě mě je to podobné, jako při programování webových aplikací. Rozdíly mezi IE, FF, Operou, Chrome a dalšími prostě jsou, tu větší, tu menší, a autorům nezbývá nic jiného, než se s nimi nějak vypořádat. Podobně je to u wheriga a nemyslím si, že by tomu bylo někdy zásadně jinak.

Jinak je asi bohužel pravda, že podpora wheriga ze strany oficiálních výrobců klesá (pokud ještě vůbec nějaká je), nejspíš se nenaplnila jejich komerční očekávání od této platformy. Takže buďme rádi za OpenWIG, možná že za pár let to bude jediná platforma, na které si budeme moct wherigo ještě zahrát.
  • 0

#35 Apac1

Apac1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:48

Ahoj nevíte někdo jestli mi půjde hrát wherigo na NIKIA C6. Díky:D
  • 0

#36 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 19:45

matejcik napsal/a:

me2d09 napsal/a: PS: ty omezení API by bylo fajn někde sepisovat, nechceš to hodit na WherigoBuilder Wiki?

pěkný soupis je tady

... a taky na zdejší Geowiki: Tvorba Wherigo. (Teď i s odkazem na earwigo.net.)
  • 0

#37 jira_k

jira_k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:00

přidám i svou zkušenost začínal jsem s HTC 710 (windows) a nešlo to používat, zkoušel jsem Nokie E60, 6300 (ta byla nejlepší) a ještě jeden cca 3-4 roky starý model vše s externími BT GPS moduly - Nokia hlásila různé chaotické souřadnice, můj Navibe zatuhnul vždy blízko zóny, kolegův (značku neznám) zase usínal. Prakticky na Fantomasovi jsem jednou došel ke zlatnictví, jednou se ani nedostal k zadání prvního čísla sloupu, na Petříně to s velkou urputností a dobíháním do zón dochodil, u finálky 20 minut chodil po cimrmanovsku na sever a na jih než jsem se chytil. Teď mám Nokii E52 s interním modulem a openwig a obešel jsem Šárku i s uložením hry, vypnutím a pokračováním a spořilovský Labyrint bez nejmenších problémů. Takže si myslím, že to chce dostatečně nový stroj s interní GPS. Ještě mě na openwig vadí nepřítomnost mapy. Prostě šipka někam ukazuje ale že jsou v cestě zdi a řeka, to už vidět není a ve městě není patrné, do které ulice se jde. Pokud tohle má Garmin, pak je to VELKÁ výhoda.
  • 0

#38 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 20:20

NIKIA C6 asi ne. ... Ale NOKIA C6 asi ano. ;)

Pro parametry NOKIí je nejlépe se podívat na server: NOKIA, třeba ta C6 je tady.
Já používám NOKIA 5230 a nemohu si stěžovat.
  • 0

#39 Apac1

Apac1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:35

ProKesTom napsal/a:
NIKIA C6 asi ne. ... Ale NOKIA C6 asi ano. ;)

Pro parametry NOKIí je nejlépe se podívat na server: NOKIA, třeba ta C6 je tady.
Já používám NOKIA 5230 a nemohu si stěžovat.


No a co tam mám hledat? jaký ty parametry má mít
  • 0

#40 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 20:40

Apac1 napsal/a:
No a co tam mám hledat? jaký ty parametry má mít

Nevyjmenuji možná vše, ale pokud si pamatuji...
Najdeš to např. v TOMTO VLÁKNĚ.
MIDP 2.0, CLDC 1.1
JSR-72, JSR-85, JSR-179
Ovšem myslel jsem to tak, že na tom serveru se dovíš o Nokiích spoustu zajímavostí nejen pro tento konkrétní účel.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama