Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak vyřešit kolizi


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
80 odpovědí na toto téma

#1 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:01

Ahoj, obracím se o radu k široké geocachingové veřejnosti. Review mojí série se zasekla u kolize finální stage jedné z multin v sérii. U této multiny se prochází po tématických objektech a z prostorového rozložení objektů a z logiky věci vyšlo finále tam kam vyšlo. Při zakládání mi však ušlo, že relativně blízko (71m rovinně) leží jiná klasická cache (i když jsem ji před pár lety ulovil). Její umístění je však na vysokém železničním náspu a moje finálka o cca 50 výškových metrů níže za zatáčkou a za potokem (mezi cache není přímá viditelnost). Rada reviewra byla, abych finále posunul - ale o to finální místo nechci přijít, protože tam tematicky patří. Naivne jsem si myslel, ze tam dam jen dalsi fyzickou krabku se souradnicemi a posunu finalku - na foru jsem nasel, ze to take nejde. Napadlo me udelat jen stitek se souradnicemi - to take nejde :( Kdyz bych dal Q-to-A nevim na co bych se tam ptal - je to v prirode, kde jedina vec je ten zbytek mlynskeho kola a zdi mlynice (resp. zbytky zdi). Kdyz do osy toho mlynskeho kola natlucu hrebiky a QtA bude kolik je tam hrebiku, tak se to musi pridat do listingu, coz bude svadet k tomu, ze nekdo pujde rovnou na tu QtA (kdyz vis co hledat a navic je v listingu mapa tak je to easy)- navic hodne lidi listingy necte = ta informace musi prijit i do kapsle na STAGE predtim (v kapsli bude tedy souradnice nasledujici STAGE + vypocet k QtA odkazujici na finalku). Prijde mi to strasne komplikovane a zbytecne prekroucene. Finalni cache by mela byt ulozena na miste, ktere je k tomu vhodne (myslim kvalitativne v souladu s myslenkou cache) - a presunout ji nekam mezi smrky na hranici 161m mi neprijde prislis vhodne. S celou serii jsem si dal fakt hodne prace (shaneni literatury, skenovani, laminovani, zamerovani, georeference starych map) - vychazi me to na vic nez 80 hodin cisteho casu a relativne dost penez ... no a ted to vse visi na jedne hloupe kolizi. Pratele, zkuste prosim poradit nejake rozumne reseni ... nevim jak to vymyslet ... Packy
  • 0
Vložený obrázek

#2 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:09

Na místě předpokláídané kolizní finálky dáš tabulku s číslem (čísly), které se přičtou např. k souřadnicím této stage (nebo předchozí ...) a získáš skutečnou finálku. Pak lze tuto stage označit jako QtoA. Druhá možnost je kontaktovat autora kolizní keše a poprosit ho o mírný posun. Pokud by to charakteru jeho keše nijak neuškodilo, mám za to, že s rozumným člověkem se dá vždy domluvit. ;)
  • 0

#3 sigma 1

sigma 1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:10

Vyzkoušel jsi kontaktovat ownera kolidující keše, zda by nebyl ochotný se posunout?
  • 0
Cache or die!

#4 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:10

Ještě můžeš zkusit majitele oné tradičky požádat aby ji posunul a třeba mu i v terénu poradit místo kam ji dát.... samozřejmě bez úplatku to nepůjde ;)
  • 0
www.povetrnik.cz

#5 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:13

Ownera jsem kontaktoval - zatim bez odezvy. Ale posunuti te tradicky neprichazi v uvahu - taky je soucasti tematicke serie (Zrusena trat vs. me Zanikle obce).
  • 0
Vložený obrázek

#6 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:15

MedoMys napsal/a:
Na místě předpokláídané kolizní finálky dáš tabulku s číslem (čísly), které se přičtou např. k souřadnicím této stage (nebo předchozí ...) a získáš skutečnou finálku. Pak lze tuto stage označit jako QtoA.

To mě napadlo také, ale na foru jsem našel, že když udělám tabulku, tak je to už pevný waypoint ...
  • 0
Vložený obrázek

#7 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:18

Pokud to nejsou přímo souřadnice, a jedná se třeba jen o štítek s čísly, která sama o sobě laikovi nic neřeknou, můžeš ji označit jako QtoA.
Viz.:
http://www.geocachin...thread_id=13753
  • 0

#8 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:39

Takže, když tam někam přidělám destičku, kde bude napsáno A=4 B=7 tak je to OK. Lepší by bylo dát kartičku do malé krabičky - nebudo to pak už SoM? Stačí pak, když dám výpočet do listingu? Nebudou se na mě osočovat lidé abych dal ověření výpočtu do Evince? Budu však najít nějaké vhodné místo pro přesun finálky (naštěstí tam je pouze malá krabka). Packy
  • 0
Vložený obrázek

#9 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:46

Na tohle bude mít každý názor asi jiný, ale já už bych považovala za SoM i "A=4, B=7", protože z toho je jasné, že jsou to čísla k výpočtu něčeho. Ale když tam dáš cedulku, na které bude napsané třeba "121" a v listingu bude vzoreček, ve kterém to číslo (nebo třeba jen jedna jeho číslice) bude použito, tak je to QtA jak vyšitá. Nebudou se na tebe lidé osočovat, abys dal ověření do Evince? Nebudou, zas tolik jich není ochotno zadávat něco do Evince přes mobil v terénu, aby to vyžadovali. A výpočet by měl být v tomhle případě dostatečně jednduchý na to, aby nebyl otravný a aby se v něm nedala snadno udělat chyba.
  • 0

#10 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:46

Ano, tak se to běžně dělá, a označuje jako QtoA. Klidně třebas A=4, B=2 ... (přesně takto je to třeba u keše GC25A24) Krabičku ovšem ne, musí to být viditelné, bez nějakého hledání, hrabání, otvírání ... Krabička už by byla SoM. U jednoduchých výpočtů se nikdy Evince nepužívá, ta slouží pro ověřování správnosti řešení mysterek, u kterých není jednoznačná rovnice ;)
  • 0

#11 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:56

Ok, tak si pripravim karticku, zalaminuju a odpoledne to odvezu a pritlucu (at je ta serie uz konecne publikovana). Vyhoda je, ze si pak upravim ten vzorec podle potreby, kdyz bude pouze v listingu. Rozvazim to na kolobezce a mam tam prevyseni od baraku skoro 700m. Uz by se mi tam pak znovu nechtelo :)
  • 0
Vložený obrázek

#12 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:08

MedoMys napsal/a:
Na místě předpokláídané kolizní finálky dáš tabulku s číslem (čísly), které se přičtou např. k souřadnicím této stage (nebo předchozí ...) a získáš skutečnou finálku. Pak lze tuto stage označit jako QtoA.
Druhá možnost je kontaktovat autora kolizní keše a poprosit ho o mírný posun. Pokud by to charakteru jeho keše nijak neuškodilo, mám za to, že s rozumným člověkem se dá vždy domluvit. ;)


1) tabulka s čísly umístěná kvůli keši je fyzická stage, tedy se na ni vztahuje kolizní limit 161m
2) chtít aby někdo posunul keš která funguje několik let, protože já chci někde svojí a novou keš, mi přijde mimo
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#13 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:16

Zegga napsal/a:
2) chtít aby někdo posunul keš která funguje několik let, protože já chci někde svojí a novou keš, mi přijde mimo


Pokud by to byla dikyzabodovka, tak je nesmysl chtit posunout puvodni. Tahle serie vypada velmi zajimave a poucne, proto bych osobne jako autor nedaleke kese rad vyhovel a v zajmu vytvoreni kvalitni a zajimave serie se o kus posunul, pokud je to jednoduse mozne. Tezko soudit pokud neznam puvodni kes, ktera "prekazi" a pohnutky proc je zrovna tam, kde je.
Kazdopadne pointa meho prispevku je, ze chtit posun puvodni kese nemusi byt vzdy "mimo".
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:17

Pro mě je tabulka s číslem "odpovědí na otázku". Jaký je počet sloupků plotu - druhá číslice v čísle trafostanice - jaké číslo má buk na hrázi - jaké číslo vidíš na tabulce natlučené na zdi … Žádná ukrytá schránka vyžadující údržbu.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:19

packy_gis napsal/a:
Ok, tak si pripravim karticku, zalaminuju a odpoledne to odvezu a pritlucu (at je ta serie uz konecne publikovana). Vyhoda je, ze si pak upravim ten vzorec podle potreby, kdyz bude pouze v listingu. Rozvazim to na kolobezce a mam tam prevyseni od baraku skoro 700m. Uz by se mi tam pak znovu nechtelo :)


Nevyřešíš. Evidentně MedoMys neví co píše, nebo se snaží pravidlo ochcat. Příklad: místo stage a dopravní značka. Na značce omezena rychlost, 30 km. 30 = AB je QtA, ovšem pokud na značce je třeba přilepen malinký štíteček se souřadnicemi jedná se o plnohodnotnou Stage.

Ale ať jen nebrblám. Mám jiný nápad. Od místa M můžeš dát slovní popis cesty k finálce, počty kroků a směry. Nebo prostě od onoho bodu součaného finále v kolizi udáš umístění krabičky v azimutu a metrech vzálenosti. Do listingu samozřejmě musíš uvést WP finální krabičky, ale dáš ho jako skrytý. Ostatní tedy uvidí řádek WP, ale bez uvedených souřadnic.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#16 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:23

Zegga napsal/a:
1) tabulka s čísly umístěná kvůli keši je fyzická stage, tedy se na ni vztahuje kolizní limit 161m
2) chtít aby někdo posunul keš která funguje několik let, protože já chci někde svojí a novou keš, mi přijde mimo

Nehodlám s tebou o tomto diskutovat, já poskytl pravdivou radu, prosím nemať. Výše jsem uvedl link na vlákno, kde je toto diskutováno přímo s reviewery a revieweři rozhodně nebudou ti, kterým by toto vadilo. Navíc se běžně čísla na štítku značí jako QtoA, už mám "pár" takových keší odlovených i založených, tak bych o tom něco mohl vědět ;)
Packy_gis: vykašli se na Zeggu a udělej to tak. Řeší to tak všichni a nikdy s tím ještě nikdo neměl problém. V tomto případě je volba QofA/SoM skutečně jen na tobě, protože jde POUZE o ochranu tvojí kešky, aby ji nikdo náhodně nenašel, když bude v okolí hledat tu kolizní tradičku.
Co se týká posunu - kvůli této plánované sérii bych být autor nějaké tradičky též bez problému vyhověl v případě kolize, pokud by to bylo možné.
  • 0

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:27

Osobně mám multinu, kde jsou čísla buď "přrozená", tedy nalézaná a odečítaná v terénu i čísla uměle vložená (štítky buď ode mne nebo od lesáků) a po konzultaci s rew. je to všecko QtA.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:28

To Zegga: Jo, zrovna z azimutu a vzdálenosti jakožto zakončení náročné série bude mít polovina kačerů (hrdě se k nim hláším) moc velkou radost. Není nad hledání finálky namátkovým píchnutím prstu do displeje :) Hele, a když teda na té dopravní značce kromě omezení rychlosti na 30 bude zezadu nalepená cedulka, kterou tam nalepil nějaký mudla (minulý týden jsem něco na ten způsob zrovna na dopravní značce viděla) a bude na ní napsáno třeba "Hledám pronájem bytu 3+1 v této lokalitě" a otázka bude na ty čísla 3 a 1, tak je to taky QtA, že? Musí být. A když ji tam nenalepí mudla, ale owner? ;) V tomhle asi MedoMys ví, co píše, protože to nedávno docela podrobně řešil. Já bych to rozlišovala ze svého pohledu nezúčastněného kačera: Jdu kolem nějaké cedulky a vidím na ní nějaké číslo, hm, takových je. Nějaké označení, no. A nebo... jdu kolem cedulky a vidím na ní "A = 6". Zbystřím pozornost, číslo si opíšu a doma se podívám, k čemu by se to tak mohlo hodit, protože takhle se zrovna běžně věci nečíslujou.
  • 0

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:28

Konec konců, zavítej :), budeš pátý po 3/4 roce :) GC1X3EG
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:48

Koukam, jaka se tady rozhorela diskuze ... puvodni cache se presunout nemuze - je to tematicka cache k zanikle trati a vaze se k mostu, tak by byla hloupost ji presunovat jinam :D Udelam to tak, jak MedoMys pise - bude to QtA, budou tam pismenka=cisla a v listingu vypocet finalnich souradnic. Ja osobne si myslim, ze i ta kolize by byla v pohode - obe cache jsou od sebe oddeleny jak vyskove (cca 50m), prostorove (silnice a potok) i vizualne (zatacka). Udelat tam tabulku s posunem souradnic je nejrychlejsi, efektivni a jednoduche reseni. Vikend se blizi a kdyz to klapne, tak se naraz vypublikuje 8 novych krabek - s kvalitnim zazitkem :) Packy
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama