Přejít na obsah


Fotka

Kačeři na koloběžkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
577 odpovědí na toto téma

#401 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 12:22

zvedavko: na vyber mas v podstate jen 3 moznosti - 2x mibo a 1x kostka. mibo dela dve skladaci - master: kola 16 a 12, tiny: kola 12 a 12, kostka rubik: kola 16 a 12. srovnej si ceny a vybaveni (napr blatniky ... tusim, ze rubik je nema v cene?) co vezmes je jedno, kvalitativne je to stejne. velke to po slozeni moc neni - vejde se ti v poho do kufru auta. velikosti najdes na strankach miby a kostky.
  • 0

#402 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 13:57

Prohlédla jsem si je i elektroběžku - nedávno jsem v reálu prohlížela skládací elektrokolo s dojezdem cca 40 km kolem 18 -19 tisíc. Tak máme o čem doma debatit, juniorka totiž ve škole vidí, že někteří, hlavně kluci, do školy na kolobrndách jezdí - díky za odkazy. Rozměry miba po složení se liší jen o 10 cm, jen skládání se mi zdá lepší u kostky, ale to je možná jen dojem z fotek.
  • 0

#403 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 14:24

ja kostku skladaci na zivo nevidel, ale prijde mi, ze je to u ni o fous lepsi vytahnout upinak a dat riditka k sobe nez u miba vytahnout upinak a zlomit to do strany. ale z vlastni zkusenosti jde to u mastera raz dva. tak u kostky to pujde raz a pul :).
  • 0

#404 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 14:36

Můžu se ještě zeptat, jak dlouho skládacího Mastera máte? Master mi přijde srovnatelný s rubikem, tiny spíš do města. Rozdíl ve váze 1,5 kg, takže je to opravdu asi srovnatelné.
  • 0

#405 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2013 - 16:07

skoro na den 3 roky. ono to 16' kolo neni velike ani do mesta. kupovat si jen 12+12 mne osobne prijde skoda. a ven by se mi libilo vic 20+16, ale to ve skladaci verzi nikdo nedela. jinak kazde kilo dolu dobre :), ale rubik to ma bez 2 blatniku, tak vahovy rozdil bude jeste mensi.
  • 0

#406 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 6:57

zvedavkanocni - mám mastra necelý rok, najeto asi 200 km na podzim a ted od dubna dalších 700. Jsem s ním naprosto spokojený, na cestování je ideální zatím jsem na něm měnil jen 3x zadní špici (to ale bude mou drobnou váhou 115 kilo a sjížděním obrubníků v plné rychlosti :-D) a jednou gumový nášlap. Takže náklady na 900 km jsou 46,- B) Dain a Olik: když se do kloubu kápne trocha oleje, tak se to pak skládá raz a čtvrt :-D všichni: jezdíte někdo na kolobce ve Vibram Fivefingers? Já mám teď Sprinty a přemýšlím o něčem s hrubší podrážkou, přeci jen to bez vzorku na polňačce nemá ten správný odpich :-)
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#407 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 7:49

Bruca napsal/a:
všichni: jezdíte někdo na kolobce ve Vibram Fivefingers? Já mám teď Sprinty a přemýšlím o něčem s hrubší podrážkou, přeci jen to bez vzorku na polňačce nemá ten správný odpich :-)


Mrkni na priblizovadla.cz je tam o obutí pěkný článek a v pětiprsťákách borci jezdí :)
  • 0
Jsme svéprávní a svobodní lidé a nepotrebujeme aby za nás jednala jakákoliv asociace, aliance ani jiný bordel podnik.

#408 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 8:37

však právě díky tomu článku jsem si je pořídil. koloběžka stačila, že se na mě druzí dívali jako na magora, teď už jsem magor na entou :-D
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#409 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2013 - 13:04

To věřím, kolobka je pořád exotická, ale ty botky to těžce trumfují :D
  • 0
Jsme svéprávní a svobodní lidé a nepotrebujeme aby za nás jednala jakákoliv asociace, aliance ani jiný bordel podnik.

#410 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 15:10

http://www.kickfrance2013.com/ tak jsem zvědavej jestli to daj ;)
  • 0

#411 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2013 - 16:36

Tak jsem před pár dny byl na koloběžkařském eventu a zatoužil jsem po nějaké skládací koloběžce, aby mi urychlila cestu ke keškám ve městě a byla dostatečně skladná. No a dnes jdu nakupovat do Lidlu a tam měli koloběžku za 999 Kč, vypadá bytelně a tak jsem si jednu hned koupil. Má s touto koloběžkou někdo zkušenost? http://www.lidl.cz/c...index_31214.htm
  • 0

#412 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 8:02

Tak už jsem taky jednu keš odlovil na kolobce. Zatím mám od kolegy dlouhodobě zapůjčenu kolobku na vyzkoušení, ale už teď je jasné, že budu nějakou kupovat taky. Teď jde o hliníkovou brndu ostrvského výrobce HOTA. Recenze na netu jsou sice o ničem, podstatou ovšem je, že kolega si nechal udělat brndu na míru a neměl jediný problém. Jde o celohliníkovoou konstrukce, přední kolo 26 inch, zadní 20, široké a dlouhé stupadlo. Co se mne týče, raději bych šel do něšeho o fous menšího (20/16 nebo 20/20) al té 16ky vzadu se trochu bojím. Nezpomalí to tu brndu moc?
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#413 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 17:09

Kamarád má 20/16 a při větším a rychlejším sjezdu má občas pocit, že se mu zadní kolo chce podívat dopředu. Já mám 26/20 a luxus maximus.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#414 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 21:31

26/20 je dost neskladné, tak se ohlížím po menší, ale 20/20 je v podstatě jen jedna, těch 20/16 je vícero...
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#415 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2013 - 22:35

26/20 nebo 20/20 je prašť jako uhoď. Takový rozdíl to není, Kola uchycená na rychloupínáky jsou za chvilku venku a Kostka tour cross se vešla bez problémů do kufru malého Oplu, takže by šla dát i za přední sedadla. Ano, na cestování v mhd je to nepraktické, velké a neskladné. Takové menší kolo. V tom si s 20/20 moc nepomůžeš. Záleží i na Tvojí postavě. Já jsem velký a těžký, takže potřebuju stabilní stroj. S normální postavou můžeš mít i menší koloběžku.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#416 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 7:31

Jak říkal Werich, jsem jako topol, tedy spíš jako dub :-) asi to budu muset vyzkoužet v nějaké půjčovně, nerad kupuju zajíce v pytli
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#417 mikkija

mikkija

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 7:35

mirdis1 napsal/a:
Tak už jsem taky jednu keš odlovil na kolobce. Zatím mám od kolegy dlouhodobě zapůjčenu kolobku na vyzkoušení, ale už teď je jasné, že budu nějakou kupovat taky.
Teď jde o hliníkovou brndu ostrvského výrobce HOTA. Recenze na netu jsou sice o ničem, podstatou ovšem je, že kolega si nechal udělat brndu na míru a neměl jediný problém. Jde o celohliníkovoou konstrukce, přední kolo 26 inch, zadní 20, široké a dlouhé stupadlo.
Co se mne týče, raději bych šel do něšeho o fous menšího (20/16 nebo 20/20) al té 16ky vzadu se trochu bojím. Nezpomalí to tu brndu moc?


Já mám 20x16 (Kostka hill cross) a co jsem měl možnost vyzkoušet 26x20 (Kostka tour dog), tak uvažuji o jejim pořízení:-). Ano, rozdíl v jízdě tam je. Na větším se tak nenadřeš a i rychlost je větší. Na druhou stranu na kolobce lítám skoro pořád a mám také absolvovaných několik brndo-dovolených a s hillkou jsem neměl nikdy problém, včetně terénu, kdy je třeba sice dávat bacha, ale zvládne toho docela dost. Já bych se 16tky nebál. Dá se stíhat i kolistům - samozřejmě nesmí jet moc svižně:)
  • 0

#418 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2013 - 13:36

Arogant napsal/a:
Kamarád má 20/16 a při větším a rychlejším sjezdu má občas pocit, že se mu zadní kolo chce podívat dopředu. Já mám 26/20 a luxus maximus.


toš nevím, já mám 16/12 Mibo Mastr a zatím nejrychlejší sjezd mám 66 km/h asi kilometrový kopec s kanystrem benzínu na zádech :-D
a že by mě chtělo zadní kolo předběhnout jsem si nevšiml
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#419 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 13:01

Tak snad poslední dotazy ode mě :D : 1) blatníky - máte je na koloběžce? Nebo se to dá i bez nich? Případně přední blatník klasický nebo stačí ten "placatý", co se přidělává na rám kolobky? 2) helma - používáte? Přecijen na koloběžce se nejezdí tak rychle jako na kole, tak nevím, jestli to není zbytečné. Předem moc díky. =)
  • 0

#420 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2013 - 13:13

1) blatníky mám přední (placatý na rámu) i zadní, na mokru je to super. Ono se to nezdá ale cáká to fakt hodně. Jinak bys musela stát na stupátku hodně na kraji, což je o hubu a při jakém kolik malém zatočení Tě to stejně ohodí. 2) ano. Bez helmy bych nevyjel. Jezdím do práce přes město, takže je to povinnost v rámci sebezáchovy. A i v terenu se mi stalo, že jsem škrtnul o překážku, koloběžka se zbrzdí ale tělo jde dál. Ustál jsem to jen tak tak, jinak bych to byl ošklivý pád. Neber helmu jako buzeraci ale jako bezpečnostní prvek. Je to o zvyku.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama