Přejít na obsah


Fotka

Garmin mobile xt: Nahrání souřadnic


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
26 odpovědí na toto téma

#1 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 18:02

Ahoj přátelé kačeři. Je tu někdo, kdo na svém mobilu běžícím pod Win6 používá navigaci Garmin mobile xt 5.0 (dále jen GMxt)? Zajímalo by mě jakým způsobem nahráváte souřadnice do tohoto navigačního programu. Někde na internetu se píše, že stačí pomocí Mapsource vytvořit GPX soubor a ten odeslat do mobilu. GPX soubor se vytvoří, uloží v telefonu, ale GMxt ho ignoruje a ani v něm není žádná možnost importu. Dnes jsem procházel stránky Garminu a tam jsem stáhnul tool POIloader, který GPX soubor převede do POI a vloží do mobilu. To kupodivu funguje, ale souřadnice nejsou uloženy v "Moje místa" ale v sadách POI. Abych všechny přidané body viděl i na mapě, musím ručně bod po bodu překopírovávat do "Moje místa". Nedokážu si představit až pojedu někam na dovolenou a natáhnu si do telefonu 50 kešek. To u toho strávím mládí než to převedu... Díky za případnou radu. Mike
  • 0

#2 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 18:15

To je zvlastni. Normalne po exportu z MS Ti Garmin nenabidne import? Popripade to jde rucne v "Tools - Sprava udaju" zmacknes tlacitko Sprava a tam bys mel mit volby Importovat a Exportovat soubor GPX. If ne, mas neco spatne.
  • 0

#3 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 18:26

No právě že to vůbec nechápu. Když mobil odpojím od počítače, Garmin mi nabídne import a otevření programu. To dám, ale souřadnice v programu nejsou. Ve správě údajů tlačítka Importovat/Exportovat vůbec nemám. Mám tam jen tlačítka Nová pozice (to je pro ruční zadání souřadnic) a Smazat Vše. Někde jsem četl, že tlačítka Import/Export GPX se zobrazují jen ve verzi pro OS Symbian nebo co ... :o
  • 0

#4 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 20:11

Po automatickém importu po spuštění Garminu koukni do složky MOJE MÍSTA. Tam by měly být všechny importované položky. Pokud ne, tak jdi do NÁSTROJE - SPRÁVA ÚDAJŮ - SPRÁVA - a vyber IMPORTOVAT SOUBOR GPX.
  • 0

#5 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 20:57

RadousCZ: viz můj předchozí příspěvek. Nemám tam žádnou možnost Importovat GPX
  • 0

#6 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 21:18

Pre Windows Mobile: Ak je Mobile XT spusteny, data sa naimportuju hned po odoslani z MapSource. Ak je Mobile XT pocas posielania dat z MapSource vypnuty, data sa naimportuju automaticky pocas startu Mobile XT. Waypointy najdes v MOJE MISTA (alebo nieco podobne v cestine). V pripade Symbianu sa data naozaj rucne exportuju/importuju, WM taketo polozky menu nema.
  • 0

#7 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 21:30

Bohužel. Sice mi to píše, že byl GMxt aktualizovaný (hláška: nejnovější verze softwaru Garmin Mobile XT byla již do přístroje nainstalována. Chcete ji spustit?), ale waypointy nikde nejsou.

Koukal jsem se i do složky s naintalovaným Garminem a tam se jen ve složce garmin/gpx/ objeví soubor USERDATA.GPX
  • 0

#8 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 13:50

mike007 napsal/a:
RadousCZ: viz můj předchozí příspěvek. Nemám tam žádnou možnost Importovat GPX


U mne to je trochu zkryté:
Když vstoupíš do SPRÁVA ÚDAJŮ, tak SPRÁVA hledej na dolní liště, není to jako ikonka na ploše. Když zvolíš SPRÁVA, pak teprve se objeví až import GPX.

Dále hláška byla naimportována nová verze GMxt, nesouvisí s importem GPX. Možná máš nějaký problém s instalací samotného programu.

Zkus přes Mapsource odeslat do přístoje jiný soubot GPX, pak by se měla při spuštění GMxt objevit hláška: byl změněn soubor GPX, přejete si nahrát? (nebo nějak takto)

Jo a ještě při importu z Mapsource musí být opravdu v mobilu GMxt vypnutý!!!!

Ve složce garmin/gpx/ by se mělo objevit CURRENT.GPX
  • 0

#9 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 14:34

No ale to mu pises, ako to bezi na symbiane a on ma WM6. Hlaska hláška: nejnovější verze softwaru Garmin Mobile XT byla již do přístroje nainstalována. Chcete ji spustit? naozaj s odosielanim bodov z MApSource nesuvisi a poukazuje skor na problem s Tvojou instalaciou GMXT. Skus uplne zmazat Garmin adresar v zariadeni a GMXT nainstalovat nanovo.
  • 0

#10 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 14:47

RadousCZ: Jasně, mám to samé, ale jak jsem psal už několikrát, import/export tam nemám viz obrázky:

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Souřadnice to uloží do složky gpx, ale pod názvem USERDATA.GPX. Když to přejmenuju na CURRENT.GPX tak se stejně nic nestane


bogi: Mně to právě tuto hlášku píše vždy, když přes mapSource nahraju souřadnice do telefonu. Zkusím GMxt přeinstalovat a dám vědět. Zatím díky.
  • 0

#11 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:48

Nová instalace nepomohla. Je to pořád to samé
  • 0

#12 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 16:59

U mna sa proste taky problem nevyskytuje. Waypoint s nazvom "ostrov" som z MapSource prenasal (samozrejme pri pripojenom PDA cez ActiveSync) v case, kedy GMXT nebezal. Potom som nastartoval GMXT. Waypoint som nasiel medzi "Moje body" (Nastroje -> Sprava udajov -> Moje body).

Vložený obrázek

Pokus som zopakoval s waypointom "veza", avsak poslal som ho do PDA v case, ked bol GMXT zapnuty. Zjavila sa hlaska "Prebieha komunikacia s externym zdrojom. Cakajte prosim." Trvalo to neskutocnych cca 5 minut, kym hlasak zmizla a GMXT presiel do uvodnej obrazovky. Waypoint "veza" som potom nasiel v Moje body.

Vložený obrázek

Odporucam posielat data pri vypnutom GMXT.
  • 0

#13 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 17:05

mike007: Vymazal si pred reinstalaciou GMXT adresar \Garmin v PDA? Skus proste "vystupit a nastupit" najviac, ako sa da.
  • 0

#14 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 18:28

Jj, GMxt jsem nejdříve odinstaloval ve správci programů, poté smazal složky Garmin (měl jsem složku Garmin jak na paměťové kartě, tak přímo v přístroji), smazal i složku 2577 (obsahuje AUTORUN). Po smazání jsem provedl novou instalaci a je to pořád stejné. Mimochodem, ta hláška že byl Garmin aktualizovaný mi to vyhodí vždy, pokud mobil odpojím od počítače (?) Body vždy nahrávám při vypnutém GMxt, dokonce jsem zkoušel vytáhnout paměťovou kartu, dát ji do čtečky na PC, nahrát body, vrátit kartu do mobilu a stejně nic... Navíc mi to nevytváří current.gpx jako u tebe ale USERDATA.GPX Zkoumal jsem tento soubor v PSpadu a jsou tam informace o bodech ... Pokud použiju program od garminu - POIloader a nahraju si POI tak tohle funguje bez problémů. ale body v POI jsou mi k prdu, protože bych si je musel všechny manuálně převést do "moje místa" a to bych dělal u většího množství kešek věčně ... Jo a možná ještě důležitá informace - při exportu bodů z MapSource mi to v tabulce nepíše "Garmin mobile XT" jako tobě, ale píše mi to "Paměťová karta F:\" nebo tak něco. Co s tím? :(
  • 0

#15 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 19:29

Mas pravdu, body sa pri vypnutom GMXT zapisu do userdata.gpx. current.gpx obsahuje pouzivatelske data, ktore uz boli naimportovane do GMXT. Skus este reinstalovat Garmin USB ovladace http://www8.garmin.c...ails.jsp?id=591 Inou moznostou, ako aktualizovat ovladace, je nainstalovat aktualizaciu MapSource alebo BaseCamp.
  • 0

#16 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 19:44

Garmin USB ovladače nainstalovány, MapSource mám nejnovější verzi. Problém stále nevyřešen :( Proč tobě to při exportu souřadnic z MapSource najde zařízení "Garmin mobile XT" a mně "Paměťová karta F:\" ? není problém právě tady v tom? Co máš za verzi GMxt ?
  • 0

#17 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 20:25

Zkus rozkliknout okno Device: na liště by se měly objevit: Pamťová karta C:\ ... D:\ ..... a také Garmin Mobile XT Trochu jsem prohledal diskuse na jiném webu a možná mám řešení: Po instalaci garminu mi při každém připojení mobilu k PC po odpojení kabelu vyskočí v mobilu hláška "Zjištěn software Garmin XT... Chcete spustit?" Je to dost otravné, nedá se s tím něco dělat? Aby se po odpojení zařízení z Velkokapacitního režimu, nebo po vložení karty zpět do telefonu nezobrazovala otravná hláška "Byl zjištěn ..bla bla bla.." stačí z karty smazat soubor (karta):/SYS/BIN/CardRunner.dll a je to. Soráč, neuvědomil jsem si rozdíl mezi Symbianem a WM. Ale instaloval jsem to kolegovi WM a vše bylo stejné jako u mého Symbianu (včetně nahrávání PQ)
  • 0

#18 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 20:29

To jsem samozřejmě rozkliknul, ale nic dalšího na výběr tam není.

Vložený obrázek


Jinak na kartě žádné složky SYS/BIN/ s CardRunner.dll nemám. Zkoušel jsem odkrýt skryté soubory a taky nic. Tohle mi ale tolik nevadí. Potřebuju hlavně vyřešit ty souřadnice.

Hledal jsem na netu a řešila to hromada lidí, dokonce i tady jsem našel dotaz, ale nikde žádné řešení ...
  • 0

#19 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 20:34

Občas mi to taky napoprvé nenajde mobil. Zkus zadat Find device (Najít zařízení) a pak rozklikni lištu. Ale to už jsi asi taky zkoušel :) V jakém režimu máš připojený přístroj k PC? Zkus jiný typ připojení. Pořád čerpám ze svých zkušeností s Nokia E51. Tak kdybych byl u PDA mimo tak sorry.
  • 0

#20 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 20:41

Zkoušel ;) HD2 připojuji k počítači přes USB kabel jako Mass storage. Mám možnost ho připojit přes ActiveSync, ale ten nepoužívám. Mohu vyzkoušet. Jinak na kartě žádné složky SYS/BIN/ s CardRunner.dll nemám. Zkoušel jsem odkrýt skryté soubory a taky nic. Tohle mi ale tolik nevadí. Potřebuju hlavně vyřešit ty souřadnice.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama