Přejít na obsah


Fotka

Garmin oregon 550 vs. 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#21 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 10:22

2 Leroj, Atip: Mrkněte se na fotky v mým profilu na GC.com. Kromě hodin, Babího lomu a balvanu jsou všechny focený O550 a tak úplně nejhorší nejsou, samozřejmě na publikaci někam do knížky to není, ale na to ani ten foťáček není určenej. Edit: jo a tam, kde mám v ruce GPS, tak to je focený 550kou a v ruce držím kolegovu 400vku
  • 0

#22 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 10:22

Atip napsal/a:
Rikat fotak tomu co ma v sobe mobil, nebo 550 je trochu urazkou fotoaparatu, ale dejme tomu, ze 550 ma opticke zaznamove zarizeni, normalni fotku s nim neudelas, stejne jako s mobilem, ale jako digitalni poznamkovy blok je vyuzitelny, castecne i za tmy, ale to mu musis svitit baterkou, aby neco videl.

Treba trochu s tou ne kvalitou fotaku prehanim, je to kvuli tomu, abys nebyl zklamanej, az uvidis jaky obrazek z GPSky vyleze ;).

Nevim jaky je cenovy rozdil, ale bude zanedbatelny s tim, co utratis pokud se geocachingu budes trochu vic venovat :D:D:D.

Jeste jsem zapomel, pri horsich svetelnych podminkach je hodne nachylny k rozmazani a protisvetlo mu dela velke problemy, kdyz budes chtit poslu Ti nejake fotky, abys to mohl posoudit na vlastni oci.


Tak sem kdyžtak nějaké fotky nahraj,nebo mi je pošli na
xXx.ow-g.xXx@seznam.cz díky předem....
  • 0

#23 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 10:29

Ještě doma máme olympus e600-kit,kvalita fotek je výborná a je mi jasné,že se to nějak nedá srovnávat.Ale i tak,podle mě je lepší vzít si do terénu oregona,nežli zrcadlovku za 12000,...=D zatím děkuji za postřehy,klidně ještě něco doplňte,do kupování GPS mám ještě asi dva týdny...=D
  • 0

#24 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 10:46

bubbu napsal/a:
Začínala jsem s oregonem 550, výhoda je foťák, který je bezvadný, ukládá i souřadnice místa a lze na ně pak navigovat. Takže si člověk vyfotí třeba domov nebo na výletě auto na parkovišti nebo kolo v lese a pak naviguje na tu fotku a nemusí ukládat souřadnice. Po nějaké době cca 7 měsících se mi ulomila vevnitř anténa a přestal fungovat příjem GPS. Koupila jsem potom 450 , myslela jsem, že třeba bude odolnější. Má takovou krásnou zlatooranžovou kombinaci a je příjemnější do ruky. Nevím proč, protože rozdíl ve váze je jen několik gramů. Po nějaké době jsem na něj v batohu hodila lahev s pitím a prasknul display. To ale nic neznamená, se mnou ty navigace zažívají peklo. Pokud vím, nikomu jinému se nic podobného nestalo.
Takže rozdíl je hlavně v tom foťáku, který je vždy po ruce a má velmi slušné rozlišení, protože mapy i SW se dá aktualizovat. A pak v té barevné kombinaci a pocitu, který má člověk v ruce. Pro potřeby GC se mi verze s foťákem zdá výhodnější.


Jak se ti mohla uvnitř zlomit anténa?:D vždyt ji má integrovanou.
A i kdyby se zlomila, tak ti to nevyreklamovali?Usuzuji podle toho že jsis koupila novou navigaci.
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#25 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 12:18

Kdybys chtěl fotoaparát, tak ti O550 také nedoporučím ;) , ale ty se rozhoduješ o koupi GPS. I těch je velké množství s různými vlastnostmi a cenou, ovšem ty už máš poměrně jasno a chceš se rozhodnout jen mezi dvěmi přístroji, které se zase tak moc neliší. Proč si tedy neudělat radost a nevzít rovnou to nejlepší, co se zrovna na trhu nabízí ? Vše podstatné již bylo řečeno, jen to shrnu : * fotoaparát v O550 nedosahuje kvalit profesionálních fotoaparátů, je na úrovni fotoaparátů v mobilech. * Vysokou kvalitu profi fotoaparátu pro běžný GC provoz nevyužiješ, fotky přikládané na gc.com k logům jsou systémem stejně zmenšovány na definovanou velikost. * Na focení cache, TB,GC a pod plně postačuje. * Nemusíš sebou do terénu tahat další přístroj,starat se o napájení pro něj. * Je použitelný i když budeš mít ruce od bláta a bude pršet, tedy v situacích, kdy bys normální fotoaparát nejspíš ani nevytáhnul z pouzdra. * Je to poměrně pohotový aparát, máš ho většinou na krku stále zapnutý - tedy připravený k focení. * GPS stejně budeš k PC pravidelně připojovat kvůli GPX, POI, Wigo souborům a pod. a přístroji nevadí, když si stahuješ fotky, zatímco se zrovna např nahrávají POI body kešek celé republiky, souběžné používání USB připojení je bezproblémové. Tolik můj soukromý nevědecký zcela subjektivní pohled k pindání kolem foto u O550 :P Ani s jedním přístrojem neuděláš chybu, pro GC jsou přímo určené, bez fotoaparátu jde zcela jistě také v pohodě existovat. Když jsem byl před časem ve stejné situaci jako ty nyní - rozhodoval jsem se mezi těmito dvěma typy GPS - zvolil jsem nakonec O550 a zatím jsem nelitoval, vestavěný fotoaparát běžně používám. Bohouš
  • 0

#26 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 12:27

bohouscl6: nedovolim si souhlasit s tvrzenim, ze fotoaparat v O550 je na urovni fotaku mobilu. Kolik % mobilu umi realne zaostrovat tak, jak to umi O550? BTW jenom pro zajimavost, poslednich cca 1800 "fotek" v mem profilu je urcite focena O550.
  • 0

#27 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 12:45

=D ani nevíte,jak moc vám všem děkuji.Tak teď už jenom přesvědčit tátu =D Ale i tak,nebudu to tady zamykat,co kdyby měl někdo stejný problém a chtěl by se tu na něco zeptat =D
  • 0

#28 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 13:20

Venku je hnusně a v televizi je prd, co ...

bohouscl6: nedovolim si souhlasit s tvrzenim, ze fotoaparat v O550 je na urovni fotaku mobilu. Kolik % mobilu umi realne zaostrovat tak, jak to umi O550?


Ale ju, to si klidně dovol tvrdit - dokud se mrmlá v obecné rovině (bez konkrétních relevantních vstupních dat), není zase tak moc co porovnávat :D Aby to mělo smysl, bylo by třeba porovnávat foťák v O550 s foťákem v konkrétním telefonu. ;)

To jsem i udělal, viz můj příspěvek výše v tomto vláknu :

Subjektivni pocit: Fotak z O550 je o kousek lepší, nez fotak v HTCpro2, i kdyz jsou oba 3MPx


Oba přístroje mám a tak jsem mohl foťáky v těchto dvou přístrojích porovnat.

Jak je z výsledku zjevné, oba foťák v O550 shodně nepovažujeme za vyloženě špatný, ba právě spíše naopak B)

Příjemné sobotní odpoledne z České Lípy přeji.

Bohouš
  • 0

#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 13:24

bohouscl6: urcite je lepsi i nez fotoaparat v Nokia 6500, Nokia 3270, iPhone, iPhone 3G. Ani jeden z techto fotoaparatu nedisponuje prave onim zaostrenim, kterym disponuje prave O550. Takze co se me tyce, jako fotoaparat je to pouzitelne podle me i na fotky z dovolene, ktere by se tisknuly na 10x15 cm.
  • 0

#30 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 13:46

S474N napsal/a:
bohouscl6: urcite je lepsi i nez fotoaparat v Nokia 6500, Nokia 3270, iPhone, iPhone 3G. Ani jeden z techto fotoaparatu nedisponuje prave onim zaostrenim, kterym disponuje prave O550. Takze co se me tyce, jako fotoaparat je to pouzitelne podle me i na fotky z dovolene, ktere by se tisknuly na 10x15 cm.


Ano, O550 mám rád a fandím jí, i tak je dobré obecná tvrzení vždy brát s rezervou. Na fotky z dovolené by mě osobně foťák z O550 nebo srovnatelný v telefonu asi ne vždy vyhovoval. Přece jen nepřítomnost blesku a horší kreslení za nepříznivých světelných podmínek (dáno průměrem čočky . světelností objektivu) využití trochu omezuje.

Je ale také možné, že naše nároky na kvalitu fotek z dovolené jsou rozdílné.

Tady se obloha přece jen protrhala, tak asi nakonec přece jen vytahnu paty a kouknu po nějakém tom plastu ve volné přírodě. Samozřejmě s O550 a budu s ní i fotit, jak jinak B)
  • 0

#31 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 13:54

Gorole: Ta anténa se ulomila vevnitř, něco tam hrkalo a přestal fungovat příjem GPS. Takže v servisu řekli, že to je tohleto. Stalo se to po pádu na zem, tak se na to reklamace nevztahuje, ale vyměnili to za nový za 50% ceny.
  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 14:25

bohouscl6: ono jsou naroky a potom jsou "naroky" vychazejici z usle prilezitosti. Sam mam doma ultrakompakt a dve zrcadla (Nikon D50 a Canon EOS 450D), jenze jde o jednu zasadni vec. Kolikrat se cloveku nechce s necim tahat? Respektive jinak, k cemu ti je napriklad zrcadlo na pokoji, kdyz sis prave vysel na prochazku. A to jsou presne ty situace, kdy O550 podle me muze v pohode "suplovat" praci fotoaparatu. Ano, nevyfotim si nejake umelecke foto, ale jsem presvedcen, ze 95% lidi to ani nevyzaduje a proste "cvakaji". A na to cvakani podle me O550 bohate dostacuje. Ano, pochopitelne, ze jsem O550 porovnaval za normalnich svetelnych podminek a nezohlednoval jsem absenci blesku ci foceni ve tme. Na to to opravdu rozhodne neni. Za normalnich svetelnych podminek nevidim zasadni prekazku pro vetsinu lidi.
  • 0

#33 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 19:19

To že jsem ve čtvrtek málem utopil telefon (3 hodiny v dešti ho vyřadily na den a kus z provozu) přihodilo definitivně pořádný závaží na misku vah nadepsanou "pro Garmin". Potřeboval bych ale poradit s mapama. To že ČR bude ve verzi PRO je jasný, jsem zvyklý na základní mapu ČR v rozlišení 1:10 000 a downgrade neplánuju. Má smysl ale kupovat Garmin 550t PRO? Nikde se mi nepodařilo najít porovnání 550 a 550t PRO. Jako autoatlas používám mapy od Geodezie v rozlišení 1:100 000 a tam jsou i cestičky po kterých bych se autem opravdu nepouštěl. Pokud je v tom t PRO předinstalována evropa v takovémhle nějakém rozlišení tak bych asi nemusel před dovolenou kupovat drahé garminí mapy a proste to nějak přežít s málo podrobnou mapou. Kde nakupovat? warps nabízí verzi 550t PRO ale ČR a SK jen základní. Na Sunnysoft jsem našel oboje v PRO verzi, ale zase v podstatně vyšší ceně. Prodává to někdo za lepší peníze? Předem děkuji za rady.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#34 Figi36

Figi36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 19:19

JJ 550 jsem koupil před cca 1 měsícem a naprostá spokojenost. Ted jsem ho testoval týden na dovolené v České Kanadě a mé nadšení pokračuje. To je úplně jiná dimenze geocachingu než mobil. Fotky jsou OK jen když je dobrá viditelnost jinak v šeru jsou nepoužitelné (nebo to neumim). Jediná věc a malinká vada na kráse je že když si člověk koupí nejlepší přístroj v nabídce s mapami ve verzi PRO, tak barevná kombinace přístroje je černá s šedivou. Ostatní jsou pěkně kombinované, červená šedá, zlatá šedá, oranžová šedá a tuto je šeď šeď :-(.
  • 0
Kdo se moc ptá málo googlí!

#35 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 20:01

Barva je spíš věc názoru - mě se ta černá/šedivá u 550 líbí ze všech nejvíc, nekřičí tak jako oranžová a krásně ladí s černou gumou po obvodu...
  • 0

Cache non verba


#36 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 20:16

semik75:

Oregon 550 s mapou Topo Czech 3 PRO
Oregon 550t s mapou Topo Czech 3
Oregon 550t s mapou Topo Czech 3 PRO

Modely označené „t“ mají navíc předehranou základní topo mapu Evropy. To je sice pěkná věc, ale tato není routovatelná, osobně v cizině využiji více mapu s možností navigace po cestách.


Osobne jsem to resil nakupem nejjednodussi verze a zbytek jsem poresil jinak.
  • 0

#37 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2010 - 8:09

S474N napsal/a:
Osobne jsem to resil nakupem nejjednodussi verze a zbytek jsem poresil jinak.


Ja to resil nakupem nejdrazsi verze a omlouvam si tim, ze zbytek resim jinak, kdyz ho vyuzivam jednou za uhersky rok.

Jinak ta vestavena evropska topo, je dobra jen na to, ze nemas prazdny displej a tusis jestli jsi v prirode, nebo ve meste.

Kde nakupovat jsem neresil, Picodas mam nejbliz a jestli usetrim par korun je mi jedno, protoze se mi zda, ze pokud k nim prijdes s pristrojem, ktery je koupeny u nich a ma nejaky problem, maji ochotny a rychly pristup k reseni zavady, ale mozna ho maji porad a je to jen moje fantazie :D:D:D. Navic oni delaji ceskou mapu, takze to beru jako podporu nekoho, kdo dela mapu, kterou pouzivam skoro kazdy den ;).
  • 0

#38 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2010 - 8:49

Figi36 napsal/a:
Jediná věc a malinká vada na kráse je že když si člověk koupí nejlepší přístroj v nabídce s mapami ve verzi PRO, tak barevná kombinace přístroje je černá s šedivou. Ostatní jsou pěkně kombinované, červená šedá, zlatá šedá, oranžová šedá a tuto je šeď šeď :-(.

To je jen věc pohledu já jsem si třeba raději kvůli barvě koupil 400vku, i když vlastně stejný parametry měla 300vka a za 2 a půl měsíce ji vyměnil za barevně stejnou 550ku. Je fakt, že 400vku jsem kupoval s vědomím, že ji potom budu prodávat, ale bylo před dovolenýma na kterých jsme chtěli lovit, tak nebylo jinýho zbití, když 550ka ještě nebyla na trhu...
  • 0

#39 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2010 - 10:03

Atip napsal/a:
Jinak ta vestavena evropska topo, je dobra jen na to, ze nemas prazdny displej a tusis jestli jsi v prirode, nebo ve meste.


To je fakt tak spatna?

Zjistil jsem ze nakupem ne 't PRO' neusetrim protoze ty se vsude co jsem nasel prodavaji s Topo 3 bez PRO. Takze tohle je lozeny.

Picodas chce 14k:
http://shop.garmin.c...n-550t-pro.html

Sunnysoft chce 12.2k:
http://obchod.sunnys...ro-microsd.html

To uz je docela rozdil... Jak je to s pameti/kartou. Kolik sezere ta Topo 3 PRO? Jde nahrat do pameti nebo musi byt na pametovy karte. Ptam se hlavne kvuli pripadnym dalsim mapam.

Pouzivate ochrany folie na display? Nejaky zkusenosti pro/proti?

Diky
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2010 - 10:10

semik75: TOPO 3 PRO i TOPO 3.1 PRO ma cca 450 MB, takze se bez problemu vejde dovnitr pristroje. Osobne pouzivam folii ZAGG Shield, je to porod ji nalepit, ale drzi a "funguje" spickove.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama