Přejít na obsah


Fotka

Export keší do OziExploreru - drobná úprava makra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 9:31

Používám pro export keší do OziExploreru makro od pmoravce - modifikace s nastavovacím menu

jedna věc mi tam ale chyběla - pokud jedu někam exportuji si keše po cestě a exportuji si to i s nalezenými (jedou se mnou i další lidičkové kteří některou krabku mít nemusí) nicméně pokud má zvolená mnou odlovená krabka i hejno waypointů je pak mapa v OziExploreru plná žlutých puntíků a je to celkem nepřehledné. Dodělal sem do makra úpravu která pro nalezené keše waypointy potlačí - nalezenou keš tam máte (světle zeleně) ale příslušné WP nejsou exportovány. Do makra doplněno jako další volba

Makro nyní verze 0.9.1

stáhnout se dá odtud:

http://dmw.gringo.cz...adv-gg2.gge.pas

je to jen drobná úpravička nicméně někoho potěšit může navíc je plně vypínatelná zapínatelná takže zcela koncepčně zapadá do předešlého makra B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 9:36

a to ořezáváš u všech keší, nebo jen u tradiček? U multin se totiž takové waypointy celkem hodí, nebo těm spolucestujícím ukazuješ rovnou finálky? :)
  • 0

#3 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 9:41

No uřezávám to u všech pro OziExplorer :) neb na druhé GPS pracovní turistické mám všechno co potřebuji i s waypointy - používám OziExplorer na HTCčku spíše jako navigaci a na dohledání pak klasickou turistiku Magellan Triton 1500 takže sem si tu úpravu udělal kvůli přehlednosti map ... mohl bych to vypnout i u všech ale přišlo mi to takhle použitelné (chtěl sem mít přehled o odlovených krabkách po cestě ale bez WP a k tomu komplet neodlovené) neříkám, že to bude vyhovovat všem ale klidně to ještě zmodifikuju :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#4 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 9:42

Tak nevim, implementace podobneho chovani do maker mi neprijde jako spravna cesta vyvoje. Logictejsi by asi bylo ziskat podobny seznam waypointu filtrem (a nebo skupinou filtru spustenou pres Combine). Faktem je, ze to touto cestou muze byt pohodlnejsi a chapu to. (I moje makra na prani ruznych uzivatelu podporuji velice podobne, takrka stejne, funkce)
  • 0

#5 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 9:49

medwyn :-) ok beru to jako připomínku která je asi pravdivá ale pokud již makro disponuje nastavováním nevidím důvod proč to neupravit... p.s. na Combine sem zatím nějak neměl čas mám ho nainstalovaný ale zatím nepoužito je to moje chyba ale holt je to tak. Musím se na to mrknout B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#6 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 9:50

DrakMrak: ok, to beru, dvě navigace jsem neuvažoval :) medwyn: to je asi pravda, stačil by filtr který vybere waypointy u nalezených keší a ten vždycky před exportem odečíst. Ale je to zas krok navíc.
  • 0

#7 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 9:53

Je fakt, ze je to krok navic. Lide si pak ale postupne zacnou vymyslet dalsi a dalsi podobne upravy (viz ty a exportovani waypointu u nalezenych multinek) a programator makra aby se zblaznil ;) V tomhle ohledu je proto mnohem univerzalnejsi posilit filtrovaci aparat (i za pomoci combine a automatizace) a vyhovet tak KAZDEMU bez uprav kodu ;)
  • 0

#8 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 9:59

ju máte oba pravdu ale pokud už makro umožňuje nastavovací dialog tak proč ne další možnost do nastavení... nicméně na Combine mrknu ;) už sem se na to odhodlával ale zatím nebyl time
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#9 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 16:36

Přidána úprava makra 0.9.2 na stránku GeoGetu - umožňuje vyřadit dialogové okno makra a to např z důvodu použití s makrem Combine.

Pokud okno pomocí zaškrtávátka vypnete znovu zapnutí jde už jen editací příslušného INI souboru (wpt-adv-gg2.ini) a nastavení volby ShowSetting na "1". Úprava zařazena na přání kačerů...

Soubor ke stažení na stránce GeoGetu
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#10 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 21:10

DrakMrak napsal/a:
... umožňuje vyřadit dialogové okno makra a to např z důvodu použití s makrem Combine.


Děkuji, tak rychle jsem to nečekal ;)

Kdyby ses v tom ještě vrtal a makro upravoval, popřemýšlej, zda by pak nebylo vhodné využít možnosti Oziho spravovat sety waypointů v "File > Waypointy > Waypoint set list"

Poté není problém si tam v případě potřeby ty nevyexportované waypointy nalezených keší naimportovat a když by nebyly potřeba, tak taky jednoduše smazat...

A aby nevznikalo moc možností co by kdo chtěl, bylo by možná ideální mít ty makra tři - toto původní na export keší s wayponty, druhé na keše bez waypointů a třetí jen na export waypointů a každý by si přes Combine namixoval přesně co chce... :D
  • 0

#11 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 21:26

:D hihihi já si říkal, že když nastrčím prst, že se to na mě hnedle sesype lol no ale špatný nápad to není :-) mě teda stačí tahle varianta používám PDA a OZIexplorer jen jako sekundární zdroj informací ale ta úprava zase není až tak komplikovaná spíš by bylo potřeba se zamyslet aby tam vůbec nebyl setting :-) popřípadě byl jen klasický po novu... zamyslím se ale to už bude na dýl mám i jinou práci B) ok námět dobrej promyslím to jádro programu může být stejné jen to pokaždý jinak obalit B) no nic zatím aspoň takto...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#12 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 21:38

Však mě plně stačí jen to nezobrazování nastavovacího dialogu...B) Ale jelikož tu padlo několik slov ohledně předělávání a také jsi psal, že chceš klouknout na Combine, tak jsem jen chtěl poukázat na další možný vývoj makra... (A kdybych to nenapsal já, tak by se asi stejně někdo našel :D)
  • 0

#13 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 21:44

hihi ju když už se v tom hrabu tak to zkusím nějako zprznit B) třeba z toho něco bude ale Combine mě zatím pořád míjí achjo zima to jisí lol :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#14 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 22:00

Combine doporučuju vyzkoušet co nejdříve... Já se pohybuju často mezi více stejnými místy a nikdy nevím, kde a jak dlouhou mi ČD udělají pauzu na kešování, tak chci být stále připraven a díky combine mám na jeden klik vždy aktuální všechny oblasti do Oziho, PQ jako záloha i pro Cachebox, Trekbuddyho (záloha na mobilu)... Teď mi tu připravenost ještě umožňuje i PocketDrake, ale zase nemá ZM10 mapy... Je zajímavý, že dříve bylo zpoždění víc a bylo to vždy, když jsem byl línej udělat exporty a nebo když stávkovalo PDAčko a v mobilu jsem data pro Trekbuddyho neměl... Teď jsem půlrok připravenej a dopadla jen jedna keš a na tři multiny jsem zjistil indicie...
  • 0

#15 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 22:22

Jde nějak exportovat keše, abych u poznámky v ozim měl hint ke kešce nebo její velikost?
  • 0

#16 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 22:23

:D jj vyzkouším jen ten čas achjo dneska jsem měl podovolenkové pauzy tak sem slepil to makro ale už se zase vrhám do procesu a to je většinou hukot... ale ju jen ať je nebudu si stěžovat :) Ale postupně to přeorám a na Combine se taky juknu...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#17 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 23:17

dygestor napsal/a:
Jde nějak exportovat keše, abych u poznámky v ozim měl hint ke kešce nebo její velikost?


Příklady názvů kešek z makra
GC23WZ4 TS23 Vlcinec = tradiční small, obtížnost 2, terén 3
Pokud narazíš u terénu a btížnosti na písmena, je to A=1,5, b=2,5 atd...

V poznámce je poté hint...

A pokud si nastavíš dobře cestu k offline listingům z geogetu, otevře se Ti při volbě "Otevřít přílohu" kompletní listing, kde máš obrázky, ortofoto mapky, logy, prostě všechno, takže je to pak víc než příjemná záležitost...
  • 0

#18 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 13:56

Ahoj. Musím pochválit skvělý exportní skriptík, který je jen s drobnou úpravou (přidal jsem si podbarvování dodatečných bodů) přesně to, co mi vyhovuje. Mám jen problém s offline listingy - kde najdu v OziExploreru volbu "Otevřít přílohu"? Díky za odpověď
  • 0

#19 BobPupak

BobPupak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2012 - 22:20

Podržet na waipointu delší dobu a objeví se menu v kterém to je. :) Nevím ale, jak nastavit dobře cestu k offline listingům z geogetu. Používal jsem kešovadlo tam to nebylo nutné, ale to mi nějak (po reinstalaci PDA) přestalo fungovat. Tak musím hledat růčo.:(
  • 0

#20 BobPupak

BobPupak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 21:30

Jak dostat listingy z GG do Oziho? Pomocí exportního makra vyexportuji bez problémů waipointy, ty načtu do oziho a krásně různobarevně se zobrazují. (Dík za makro, jen, je někde klíč co je která barva?) Dokonce se i nabízí možnost otevřít přílohu, ale nic se neotevře. Vyexportoval jsem z GG i přílohy (je to taková html struktura). Makro mám aktualizované (verze 096) Přílohy jdou bez problémů otvírat v HTML prohlížeči (Internet explorer) ale nejdou otvírat z Oziho. (Přílohy jsem umístil do datového adresáře geogetu i mapového ale stejně to nepomohlo.) Strávil jsem už hodiny čtení na fórech ale nemůžu na to přijít. Jen se všude píše že to jde a je třeba dobře nastavit cestu. Jenže nikde není uvedeno jak :( Edit: Jsem to ale... už to mám.Tak pro ty co tápali jako já: Jak probíhá export otevře se nabídka. Jedna z položek je "Add reference to ofline files copied to". Zde se zadá správná cesta k adresáři. Pokud tam máte nazvanou kartu česky "Karta Mini SD" tak to holt název "Storage..." prostě neveme a neveme :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama