Přejít na obsah


Fotka

Export keší do OziExploreru - drobná úprava makra


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#21 BobPupak

BobPupak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 16:27

Tak tuhle hlášku jsem obdržel po dlouhodobém spokojeném používání tohohle makra. Vše by nebylo tak zlé, kdyby... kdyby mi nechyběla polovina waipointů a hlavně celá kolekce těch, co jsem si zadal ručně. Hledal jsem, googlil, mazal keš po keši a nakonec jsem přišel na to, že celý problém je v tom, že ozi sežere jen takový waipoint, kde délka názvu a přílohy dohromady je maximálně 300 znaků. Pokud je součet větší, následující waipointy se nezobrazí a asi i smažou z binárního Ozi souboru ceWaypoints.wpb.
Co s tím. Bohužel někteří lidičkové jsou grafomani a mají názvy neúměrně veliké (o přílohách nemluvě). Makro sice umožňuje odstřihnout část přílohy delší než co si nastavíme (defaulně je nastaveno 300) ale to nic nevyřeší, protože neznáme maximální délku názvu. Možná se dočkáme úpravy makra (už jsem o to DrakaMraka prosil), ale zatím jediné řešení je zkrátit délku přílohy co to jde, pak k chybě nedochází.

Proč to tu píšu? Strávil jsem hledáním proč to je pár dní, a tak třeba to někomu může pomoct ušetřit čas. :)
  • 0

#22 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 20:11

Ahojky :) no já to makro kdysi trochu otesal neb původní autor nejevil známky života :D a teď to asi bude zase na někom kdo to využívá já už nemám techniku na které bych to vyzkoušel... Přešel jsem komplet na Oregona a Android... :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#23 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2012 - 20:16

Ikdyž neztrácel bych naději :) na Android už je oziexplorer ve verzi BETA
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#24 BobPupak

BobPupak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2012 - 21:20

jj naděje umírá poslední. Ono, když budu chvilku studovat třeba si to upravím sám. Kdysi jsem psal makra WBA ve wordu i excelu. Tady jsem zatím nezjišťoval kde se píšou a kde ladí... do teď jsem používal to co je k plné spokojenosti :):):)
  • 0

#25 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 8:36

Já jsem z OziExploreru přešel na Garmin, protože v OziExploreru pro Android mi chybí spousta věcí na které jsem byl zvyklý v OziExploreru CE. Zatím je to ale jen betaverze, tak se to tam snad časem doplní... S Garminem (Oregon) od té doby stále bojuji - v GPX může být mnohem méně bodů než bylo ve wpt souboru pro OziCE (navíc tam chybí jakýkoliv správce souborů, takže se prostě vždycky načte všechno, což mi přijde poněkud nešťastné) a POI fungují nějak záhadně (když je v jednom adresáři příliš poi souborů, tak se spousta poi nenačte). Snad se s tím ale časem nějak sžiju...
  • 0

#26 BobPupak

BobPupak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2012 - 23:55

Podařilo se mi makro upravit/opravit. Po jeho použití mi už Ozi chyby nehlásí. Pokud nejsem sám kdo měl/má problém, můžu ho zveřejnit. Potřeboval bych ale pomoct. Nevím jak se to dělá (a vůbec nevím jestli to jde) zveřejnit makro, které dělal někdo jiný, kdo na to už nemá čas.
  • 0

#27 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2012 - 12:52

domluv se s DrakMrakem at to aktualizuje na araratu, ne? http://geoget.ararat...ipt:oziexplorer
  • 0

#28 BobPupak

BobPupak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2012 - 20:49

ozi už jsem poslal, hodí to tam :) B
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama