Přejít na obsah


Fotka

PDA komunikátor s GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 tomas666

tomas666

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 12:07

edit:
asi vezmu Samsung i8000 Omnia II, ale jeste uvazuju o Sony Ericsson Xperia 2


Čau,
sháním nějaké PDA, které by zastoupilo mobil, foťák i navigaci.
Důležitá je pro mě výdrž baterie a kvalita GPS. Cenu bych si představoval do 6000,- Já se v technických specifikacích PDA moc nevyznám, zatím jsem narazil na tohle:
Samsung B7300 Omnia Lite Platinum Red - http://www.mall.cz/p...um-red?v=436001
Máte pro mě nějaké tipy nebo doporučení?
Díky
  • 0

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 12:33

zrovna ty dvě důležité věci co jsi jmenoval bývají u PDA největší slabina :(
  • 0

#3 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 12:39

Mám už druhý rok Sonny Ericsson Xperia X1. GPS vynikající, slabina je baterka. řeším to tím, že mám jednu až dvě náhradní v kapse, což je investice za pár korun a vyhovuje to.
  • 0

#4 tomas666

tomas666

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 13:21

Parkis napsal/a:
zrovna ty dvě důležité věci co jsi jmenoval bývají u PDA největší slabina :(

fotak myslim jenom nejaky obycejny, doma mam poradny, ale ten si s sebou neberu vzdycky.
a GPS v PDA - to se prave ptam, moc tomu nerozumim. je to velky rozdil oproti normalni GPS?

mtauf napsal/a:
Mám už druhý rok Sonny Ericsson Xperia X1. GPS vynikající, slabina je baterka. řeším to tím, že mám jednu až dvě náhradní v kapse, což je investice za pár korun a vyhovuje to.

Xperia - pekny, ale trosku to presahuje cenu, kterou si muzu dovolit :(
  • 0

#5 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 14:14

Jestli nemusí být nový, šel bych třeba do http://www.geocachin...thread_id=14500.
Toto PDA mám už 3 roky a jsem naprosto spokojený. GPS chip velice přesný a citlivý. Navíc za 300,- se dá koupit nová 3 Ah baterie, jejíž výdrž je jako u outdoor GPS ...
  • 0

#6 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 14:25

rad bych to mio prodal,ale tomas666 chce vydrz(ta se dosahla jakz takz tou silnejsi baterkou),kvalitni navigaci(ta by byla), ale chce i kvalitni fotky a to si myslim ze u tohoto mia je velka slabina,dnes jiz kazdy telefon dela lepsi fotky edit: aha tak tomas polevil ve fotkach,no pak by to mozna byl dobry stroj
  • 0

#7 tomas666

tomas666

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 15:07

diky za nabidku, ale radsi bych neco noveho. ty fotky nepotrebuju nejakou super kvalitu, ale tak ty 2Mgpx by to byt mohly. jak jsem psal, moje pozadavky splnuje ta b7300 (viz. prvni prispevek), ale nejsem si jisty jak ma dobre / spatne GPS. v technickych specifikacich je uvedeno pouze 'Integrovaná GPS anténa' a 'Podpora A-GPS'.
  • 0

#8 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 22:32

V dnešních komunikátorech je GPS všude v podstatě stejně dobré... určitě se neboj... to je to poslední co bys měl jako parametr řešit.. opravdu.
Přečti si tuto recenzi: http://www.ce4you.cz...p?a=346&p=0&pc=

Na konci máš ukázkové fotky, myslím si, že jsou celkem slušné a celkově ta Omnie vypadá vzhledem k ceně slušně.
K baterce - pokud budeš chtít být s navigací někde venku celý den - připrav si náhradní baterky s sebou. Alespoň jednu, či dvě - to je ale problém všech komunikátorů do jednoho - pokud je tohle pro tebe překážka, nemůžeš o komunikátoru vůbec uvažovat.
Pokud se ti ta Omnie líbí, nebála bych se jí, zklamaný nebudeš navíc pokud to bude tvé první takové zařízení.
Samozřejmě bych doporučila něco s větším displejem, ale ta cena už je úplně někde jinde.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#9 tomas666

tomas666

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2010 - 20:21

limit se mi zvednul na cca 10 000, takze jsem si to jeste promyslel a asi jsem se rozhodnul pro Samsung i8000 Omnia II. nicmene kamarad mi doporucoval SE Xperia 2, tak bych rad vedel, co si o tom myslite...
  • 0

#10 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2010 - 21:10

Největší slabina jakéhokoliv PDA je snadná rozbitnost, navlhnutelnost a slabý baterky. Dva roky lovu s PDA HTC TouchCruise a vím o čem mluvím... není PDA který by vyhovělo odolnosti v terénu a nebo pokud je tak za trochu jiný peníz... přešel sem na turistickou navigaci Magellan Triton 1500 a spokojenost ... tužkový baterky, výdrž 10 hodin a gumovej futrál s odolností IP7 co dodat běžný PDA s novou baterkou výdrž se zapnutou GPS max 2-3 hodiny jedinej rozumnej způsob nošení PDA aby chvilku vydrželo je na krku v pouzdře všechny ostatní způsoby PDA-čku ubližují, pád z jakékoli výšky je průser mám svý HTC jednou opravovaný :-) takže vím o čem mluvím..
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#11 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 7:01

Pokud chceš PDA na geocaching, má DrakMrak pravdu - PDA není outdoorové zařízení. Proto tě odkážu o pár příspěvků výš na moje doporučené zařízení - je hodně levné a naprosto funkční. Když si na něj sedneš nebo ti spadne do vody, nezapláčeš nad ztrátou tolik jako nad novým drahým. Přesto - používám toto PDA už 3 roky, odlovil jsem toho docela dost, v nejhorších terénech (mrkni na profil), nosím ho stále v kapse, několikrát mi zmoknul, a stále slouží. 3 Ah baterie vydrží bez problému celý víkend, pokud nemáš trvale zapnutý GPS. Stačí jen trochu opatrnosti. S novými modely ti ale neporadím, nesleduju je a na GC mi to přijde fakt zbytečný a riskantní luxus. ;)
  • 0

#12 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 7:47

A co takhle Nokie N95? (teda tu zakladni verzi, ne 8GB). Mam ji ted pres 2 roky a ma nakesovano pres 1K kesi. Vydrzela i pekne adventure lahudky, kdy jsme byli cely den venku, v prachu, spine a vlhku a lovil jsem i v zime na bezkach, kdy jsem ji nejednou poradne obalil snehem. Ma i za sebou dva vetsi pady, jeden z cca 7 metru ze skaly s dvouma zastavkama :D. Fotak je tam primo luxusni - 5 Mpix, obj. Zeiss a opravdu dela fotky, ktere kolikrat zahanbi i klasicke viceMpixelove kompakty. Procesor je uchazejici, TOPO 3 Pro zvlada. Gpska je citliva tak prumerne, pokud bys chtel vysokou presnost v tezkych podminkach, vzdycky lze pouzit externi BT gps. Baterky vydrzi cca 3 hod. (originalni). Pak jsem dokupoval i jine. Neoriginalni vydrzi ze zacatku take kolem 3 hodin, po par mesicich samozrejme kapacita klesa. Pokud koupis velkokapacitni, dostanes se na 4-5 hod.. Cena baterek je taky prijatelna, original za 500,-, ostatni 200,- - 450,-. Edit: Protoze to je uz starsi model, verim, ze do 5 tis. bys mohl najit.
  • 0

#13 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 9:07

MedoMys napsal/a:
Jestli nemusí být nový, šel bych třeba do http://www.geocachin...thread_id=14500.
Toto PDA mám už 3 roky a jsem naprosto spokojený. GPS chip velice přesný a citlivý. Navíc za 300,- se dá koupit nová 3 Ah baterie, jejíž výdrž je jako u outdoor GPS ...


vypadá to slušně asi bych taky doporučil...
HTCčka sou spíš pro managery ;)
Nokie neznám....

Nicméně bych se fakt zamyslel nad turistickou GPS :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 9:29

DrakMrak: tva posledni veta by se mela tesat do kamene, taktez se pridavam s doporucenim.
  • 0

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2011 - 13:11

Trochu se vrátím na začátek tohoto vlákna. Obrátil se na mne kolega, že jeho dcera má Samsung GT-B7300 a co by do toho na keše šlo dát (jednoduché, funkční) ? Já osobně používám HP PDA a mám v tom prozatím Beeline, časem možná PocketDarke.
  • 0

#16 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2011 - 13:48

Arne1 napsal/a:
Trochu se vrátím na začátek tohoto vlákna. Obrátil se na mne kolega, že jeho dcera má Samsung GT-B7300 a co by do toho na keše šlo dát (jednoduché, funkční) ? Já osobně používám HP PDA a mám v tom prozatím Beeline, časem možná PocketDarke.


Ma to podle web specifikaci jako OS Windwos Mobile 6.5 (doufam ze se nepletu).
Mam je na svem Ausu p552w (custom ROM). Pouzivam bez problemu PocketDrake. Online mozna GCz?
Podle stranek by mel jet Ozi ...

EDIT:
Tady jsou zkusenosti na gc.com:
http://www.geocachin...omnialite-b7300
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#17 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 17:30

DrakMrak napsal/a:
Největší slabina jakéhokoliv PDA je snadná rozbitnost, navlhnutelnost a slabý baterky. Dva roky lovu s PDA HTC TouchCruise a vím o čem mluvím... není PDA který by vyhovělo odolnosti v terénu a nebo pokud je tak za trochu jiný peníz... přešel sem na turistickou navigaci Magellan Triton 1500 a spokojenost ... tužkový baterky, výdrž 10 hodin a gumovej futrál s odolností IP7 co dodat


Jen bych upresnil, ze Magellan Triton 1500/2000 je odolne PDA. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama