Přejít na obsah


Fotka

Úkol pro brouka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 8:30

Po víkendu mi přijdou dva nový travelbugy. Alespoň jeden bych rád poslal do světa, ale né formou z keše do keše, ale s posláním na konkrétní místo. Napadá vás něco suprovýho? Posílejte nápady třeba i s kešema,m které jsou poblíž, kam by měl teoreticky bug doputovat. Rád bych, aby se mi taky vrátil zpět. Myslíte, že je reálné do 1 roka USA a zpět?
  • 0

#2 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 8:57

Není, za měsíc ho někdo vymudlí.
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:16

Kam ten geocaching spěje? TB by měl mít tvůj nápad, tvého ducha. To budeš mít radost, když tvůj TB bude plnit úkol někoho cizího? Když nemáš vlastní nápad, neposílej ho a sleduj TB jiných co nápad mají...

O tom, jak se TB/GC ztrácí jsou tady jiná vlákna. Já za svým cílem vyslal 2 TB (dosáhnout Severního polu) - první po pár měsících putování po ČR zmizel v TB hotelu v Německu a druhý v nějaké keši zase v Německu. Takže...
  • 0

#4 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:17

Nejlepší úkol pro trackable je dle mého projít co nejvíce kešemi a poznat co nejvíce kačerů. Jakékoli podmínky stanovující kam jo a kde uložit znepravděpodobňují úspěch.
  • 0

#5 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:25

sobikovi: Tak pro takovou odpověď jsem tohle vlákno opravdu nezakládal. A jestli travelbug pošlu do světa s mým nápadem nebo cizím, to může být sobíkům také jedno, ne? K druhému bodu - vůbec jsem se neptal na to, jak často a kde se ztrácí travelbugy. Otázka padla na reálnost časového úseku v úkolu travelbugu. Příště se raději neúčastňujte mého vlákna, když nechcete pomoci. ;)

Dpman: Mám dva trackovací předměty, a musím zaklepat, že oba už před půl roku putují po ČR i se specifickým úkolem.

Zegga: Právě, že tenhle ohranej úkol a pro mě taky nezajímavej bych nerad zvolil.
  • 0

#6 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:34

Vidíš, mě přijdou ohrané návštěvy vyhlídek a hradů, fotky s dětmi/auty/zvířaty, putování jen na východ/západ, návraty domů z dovolené.
  • 0

#7 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 9:38

To u mě je to naopak. Možná proto, že jsem za svou kešerskou kariéru potkal jen pár trackovatelných předmětů, které měly za úkol jen z keše do keše. Opravdu, neměl jsem v ruce ani jeden s jiným úkolem.
  • 0

#8 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 10:23

Tak záleží na tom, jestli máš třeba nějakou zálibu, nebo zda tě oslovují hlavně "man made" věci, či přírodní krásy. Namátkou....řeknu tři cíle: Kosmodrom na Floridě, nějaké westernové město duchů (chtělo by to popátrat), místo poblíž "area 51" - aneb putování za UFO:-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#9 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 11:10

Taky záleží na tom, co k TB připojíš a k tomu se určí adekvátní úkol (cíl). Takový otvírák na lahváče, s cílem putovat po hradech, může působit přinejmenším úsměvně.
  • 0

#10 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 11:11

Anupev: Skvělý nápady! Mě zatím napadlo jen 7 divů světa a 7 novodobých divů světa (tj. socha Jěžíše v Riu apod.) Každopádně zajímavá inspirace, mrknu na podrobnosti o místech tebou navržených.

BellaUH: Tím otvírákem jsi mě dost inspirovala! :)

Sakra, to je dobrých nápadů. Je to fakt, že víc hlav víc ví. :)
  • 0

#11 Zilin

Zilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 11:45

Já jsem vyslal 6.6. '09 do světa GC s hlavním cílem dostat se do Normandie na některou z pláží, kde se vylodili Spojenci ve II. světové válce s tím, že pokud by se zastavil u nějakého hradu nebo zámku, budu jenom rád. Zatím se mi sekl někde ve středních Čechách :| Takže s tím, že do roka se podívá do USA a zpět bych byl spíš skeptický...
  • 0

#12 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 12:14

Zilin napsal/a: Takže s tím, že do roka se podívá do USA a zpět bych byl spíš skeptický...

Treba moje Sombrero negro http://www.geocachin...=1766665&page=1 bylo za velkou louží už při sedmé zastávce. Teď se ale už dva měsíce nehlo.
A do roka do USA a zpět? Zpět přece až po splnění mise.
  • 0

#13 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 13:53

Praktické využití unikátního otvíráku můžeš viděl u mého Manneken Pis's Opener: www.geocaching.com/track/details.aspx?guid=51367b3c-1e4c-4729-9149-3270224e10de, který se snad dostane do Belgie. Napadá mě úkol, aby ten tvůj TB dojel např. do první keše světa v Oregonu, či ke Stonehenge. Je hrozně moc místl
  • 0
Cogito ergo sun ...

#14 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 16:03

Jaký má kód ta první keš?
  • 0

#15 Xsi the Wolf

Xsi the Wolf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 8:09

Táák, asi za hodinku by mi měl přijet můj první TB, už se na něj těším. asi ho pošlu do Dublinu na sklenku whiskey a pak na projížďku Londýnským metrem... :)
  • 0

#16 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 8:18

Xsi the Wolf napsal/a:
Táák, asi za hodinku by mi měl přijet můj první TB, už se na něj těším. asi ho pošlu do Dublinu na sklenku whiskey a pak na projížďku Londýnským metrem... :)


To ti přeju hodně štěstí.... Některé z našich se chovají jako boomerangy.... Vrací se téměř na naše HC :@
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#17 Xsi the Wolf

Xsi the Wolf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 8:23

Bubisovi napsal/a:

Xsi the Wolf napsal/a:
Táák, asi za hodinku by mi měl přijet můj první TB, už se na něj těším. asi ho pošlu do Dublinu na sklenku whiskey a pak na projížďku Londýnským metrem... :)


To ti přeju hodně štěstí.... Některé z našich se chovají jako boomerangy.... Vrací se téměř na naše HC :@

:D Asi si k vám vytvořily tak silný citový vztah, že jdou protí své přirozenosti a snaží se stále vracet domů ;)
  • 0

#18 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 8:31

No to nás teda těší. Na druhou stranu jeden se dostal do Švédska a co čtu diskuze, tak to je zrovna taková hodně ztrátová země.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#19 Xsi the Wolf

Xsi the Wolf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 8:41

Bubisovi napsal/a:
No to nás teda těší.

Na druhou stranu jeden se dostal do Švédska a co čtu diskuze, tak to je zrovna taková hodně ztrátová země.

Tak to držím palec, ať se ve světě neztratí! ;-) Taky by mě nepotěšilo, kdyby někde daleko "zmizel ze světa", i když ta šance je, bohužel, očividně dost velká :(
  • 0

#20 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 10:26

Xsi the Wolf napsal/a:

Bubisovi napsal/a:
No to nás teda těší.

Na druhou stranu jeden se dostal do Švédska a co čtu diskuze, tak to je zrovna taková hodně ztrátová země.

Tak to držím palec, ať se ve světě neztratí! ;-) Taky by mě nepotěšilo, kdyby někde daleko "zmizel ze světa", i když ta šance je, bohužel, očividně dost velká :(


Já myslím, že TB můžou mít delší životnost, než GC. Dostala jsem i duplikát známky, takže nic nebrání (pokud se ztratí) vyslat nový předmět s duplikátem známky a pokračovat v misi. Pravidlům to snad taky neodporuje...
A přinejhorším se dá udělat i zalaminovaná kopie známky. Takže potom je možné křísit znovu a znovu brouka dokud tě to bude bavit. Sice to není tak úplně ono, ale furt je to ještě lepší než zalaminovaná kopie GC.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama