Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Několik dotazů k založení keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 10:48

Jsem nováček, wiki jsem si prošel, ale nenalezl jsem některé odpovědi. 1) Chystám sérii kešek k jistým objektům ve svém městě, k jednomu ale uložit keš nemůžu kvůli už umístěné keši, aniž bych porušil pravidlo 161m , která se netýká tohoto objektu. Nachází se na konci krátké slepé uličky kolmo vybíhající z jiné ulice a právě na levém rameni téhle T křižovatky je ta cizí keš. Objekt je prostě příliš blízko. Takže jsem si říkal, krátká multina vedoucí od tohohle místa někde za roh, s question to answer u objektu. Můžu dát výchozí bod multiny (kde bude na mapě) uvnitř tohoto 161m pásma? Nebo to musím umístit jinam? 2)pokud se kačer musí někoho zeptat na indicii na určitém místě aby mohl spočítat finálku, je to spíš na multi nebo mystery? a jenom drobný dotaz na odlehčení. domluvit se s rewieverem aby pustil celou serii včetně bonusovky (6 nebo 7 + 1) naráz aby se FTF-káři trochu zapotili nebo pouštět postupně?
  • 0

#2 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 10:58

1) muzes 2) je to spis blbost... Hlavne pro nas, co lovi v noci... To tam vetsinou ti lide nebyvaji ;) ale jinak mystery ;) pokud zrovna budu mit cas tak rozhodne najednou ;)
  • 0

#3 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 10:58

ad 1) muzes ostatni doporucuji konzultovat primo s patricnym reviewerem, na to neexistuje obecna odpoved. Co se ptani tyce, tak osobne bych takovouhle kes nedelal, protoze si dovedu predstavit byt v situaci te osoby, ktere se porad bude nekdo na neco vyptavat.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#4 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 11:00

1) Pravidlo o 161m se týká pouze fyzických krabiček, takže úvodní souřadnice multiny si můžeš dát kam chceš. 2) multi.... (mystery předpokládá, domácí přípravu, luštění, googlení) 3) rewieverova povinnost to není, ale pokud ho požádáš snad ti vyjde vstříct...mám jen dobré zkušennosti.
  • 0
www.povetrnik.cz

#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 11:01

ad 1) někde to myslím na té wiki je, jen to nemůžu najít :) Ale je to jednoduché: pokud je na daném místě tvoje fyzická schovaná schránka, platí 161 m, pokud zde nic takového není a je tu jen něco obecného co je dopověď na "question to answer" (různé veřejné cedule, počty čehokoliv apod.) tak 161 m neplatí a může to tam být. Lze obejít i tím, že "to něco veřejného" vytvoříš ty ;) - tj. třeba nějakou ceduli, která je veřejně přístupná apod. ad to poslední: jsem pro uvést na ráz ;)
  • 0

#6 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 11:02

_eda_ napsal/a:
1) muzes
2) je to spis blbost... Hlavne pro nas, co lovi v noci... To tam vetsinou ti lide nebyvaji ;) ale jinak mystery ;)

pokud zrovna budu mit cas tak rozhodne najednou ;)


a kdy lovíš TBhotely v informačních centrech? ;)
  • 0
www.povetrnik.cz

#7 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 11:03

Add 2) nedoporučuji, tím je omezena jen na dobu přítomnosti oné osoby. A otázkou je, co na to ta osoba po stovkách návštěv ... Co se týče pohledu kešerů, minimálně já takovouto interakci nesnáším ;)
  • 0

#8 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 11:04

Ahoj, 1) může to tak být, pravidlo 161m platí jen pro pixly od sebe, ikonky můžou být jak chtěj. Jen vychozí souřadnice se v takových případech dávají tak aby se když tak nepřekrývali ikonky na cachemapě na google maps aby byly všechny keše pěkně vidět. 2) já bych to nechal jako multi pokud se to ptaní někoho provádí na místě. Ale hlavně v listingu nejlépe nějak zvýraznit kdy se dá to ptaní provádět... prostě tam zvýraznit otevírací dobu infocentra. a ohledně té publikace bych pustil celé najednou, je to pak zábava jak se lidi navzájem předhání a každý nejdříve vyráží na jinou kešku :)
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#9 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 11:07

mno k té 2) mám vymyšlený i fígl jak to na místě zjistit pokud by tam nikdo nebyl, ale kačer by musel být hodně důvtipný a pozorný. A s těma FTF se kloním spíš k tomu pustit naráz. ale pak to bude asi za dlouho, protože pro tu bonusovku ještě nemám místo a věci dovnitř.
  • 0

#10 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 11:16

weselka napsal/a:a kdy lovíš TBhotely v informačních centrech? ;)

No diky tomu nemam ted jednu tradicku v Kutny hore ;)
  • 0

#11 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 12:08

Hele, Raymonde, to s tím ptaním bych raději (zatím) vypustil. Je to kontroverzní (tím neříkám, že špatné!) a narazíš u spousty kačerů, z nichž ti militantní tě rozcupují - v lozích, tady, budou si stěžovat RW, GS,... To tě všechno otráví, nebo se necháš dokonce zatáhnout do diskuzí, zkazíš si jméno,... Udělej to jinak. Koneckonců, jsou to tvé první keše. Už jen to, že děláš hned sérii (taky to není neobvyklé) tě připravuje o tu možnost poučit se z reakcí na první krabici a přizpůsobit se při další - jedna věc totiž je, jak tu krabici vidíš ty, a jak ji pak vidí "průměrný" kačer. Smutná pravda pak je, že "průměrný" kačer bejvá rozmazlený, lenivý, neobratný a vůbec - on stačí jeden hudral z deseti spokojených a máš pokaženou náladu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#12 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 17:59

Ne :D:D:D
  • 0

#13 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 18:09

Smogeo napsal/a:
Podstrčím jednu podotázku k tématu:
Jak to udělat, aby při FTF honu dostali příležitost i BMs? Napadá mě, žeby se tady dal s předstihem zveřejnit Název kěšky + její GCčíslo, výchozí souřadnice multiny/mysterky, a zhruba čas kdy má být ofiko vypuštěna. BMouši by si pak na její zveřejnění mohli počkat u netu. Udělal to už tak někdy někdo?


no to jsi asi nemyslel vážně, že? proč myslíš, že si spousta kešerů platí PM účet? právě proto aby mimo jiné výhody, měli výhodu notifikace a věděli o nové keši dřív, než na ni náhodně narazí.
pokud chceš mít tuto výhodu, myslím, že šest stovek ročně nikoho nezabije, to nemáš ani na týden na pivo :-D
B)
  • 0

#14 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 20:44

Citecka napsal/a:
Hele, Raymonde, to s tím ptaním bych raději (zatím) vypustil. Je to kontroverzní (tím neříkám, že špatné!) a narazíš u spousty kačerů, z nichž ti militantní tě rozcupují - v lozích, tady, budou si stěžovat RW, GS,... To tě všechno otráví, nebo se necháš dokonce zatáhnout do diskuzí, zkazíš si jméno,...
Udělej to jinak.


To jsou obecne kecy!! Tea 4 Free byla v Praze jak dlouho a nikdo si nestezoval a taky se tam muselo zeptat na jednu otazku. Takovych kesi jsem uz nekolik odlovil, jak u nas tak tady ve statech a vetsinou mela kes jen kladne ohlasy. Samozrejme to musi byt domluveno s tim dotycnym. Ptat se nekoho, kdo o GC nema ani sajnu neni zrovna nejlepsi. A ze by si mel zkazit jmeno tady na foru je taky dobrej nesmyslnej hlod. :D:D
Ti, co se stydi nekoho zeptat, holt maji smulu a kesku si mohou odpustit.
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 21:43

Raymond napsal/a:
...
2)pokud se kačer musí někoho zeptat na indicii na určitém místě aby mohl spočítat finálku, je to spíš na multi nebo mystery?
...

Tak já jsem spíš proti takovému postupu spojenému s dotazováním někoho neznámého, a určitě nebudu sám. Že takové keše jsou, není precedens, a mělo by to být opravdu jen vyjímečné řešení.
  • 0

#16 Alfirin

Alfirin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 22:05

Neodpustím si poznámku..proč chceš zakládat i bonus krabičku..? Jasně, má to být odměna za projití všech tradiček a nějaký vypečený bonus navíc.. Ale poslední dobou se takových serií vyrojilo spoustu a kdo si má všechny ty bonus čísla pamatovat/skladovat? To nepočítám ani to, že si je zapomenu opsat a následné shánění/opětovná návštěva kešky není příjemná.. Ve městech, kde se vyskytuju málo nebo jsem zde byla na výletě/dovolené, jsem se na nějaké opisování vybodla už dávno.. Pokud je bonus keška uložená nápaditě, majitel si dal práci s přípravou (aspoň u toho přemýšlel) a je jakýmsi vyvrcholením celé série, tak budiž..ale tento "požadavek" není splněn ani u většiny tradiček.. Nejhorší věta je: "Nezapomeňte si opsat bonus číslo, bude se vám v budoucnu hodit." :@:| Neber to jako rýpání..spíš je to můj povzdech nad zakládáním bonusovek ;)
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 22:29

Když jsi nováček, tak ještě počkej do doby, než budeš znát odpovědi na svoje otázky sám od sebe...
  • 0

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 22:35

Už jsi moc dlouho na suchu a nemyslí ti to :) V tomhle vlákně se začáteční ptají, jak postupovat při založení kešky. Nikoliv jak se má BM dostat k výhodám PM. Na ty ti prdím. Jestlis nepochopil, chci založit kešku, těžší mysterku, a dát šanci na FTF i schopným BM. Tak mi nemusíš papouškovat to tisíkrát obehraný moudro o šesti stovkách a pivu.

Mmch. nejlepší věci jsou zadarmo ;)

Na druhou stranu, spousta BM je navázaná na nějakéhp PM
  • 0

#19 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 22:49

sobikovi napsal/a:
Když jsi nováček, tak ještě počkej do doby, než budeš znát odpovědi na svoje otázky sám od sebe...


Nezlob se na me sobiku, ale zacinas byt s temi tvymi reakcemi ve vlaknech zacatecniku docela trapny, a to i jako moderator. To si nedokazes odpustit ty sve jizlive poznamky? Kde by mel asi ty odpovedi ziskat, kdyz je na wiki nenasel, hm? Od toho tu snad ta poradna je, ne?
  • 0

#20 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 23:25

Smogeo napsal/a:

vetrnik_cr napsal/a:

Smogeo napsal/a:
Podstrčím jednu podotázku k tématu:

tak jinak, začni dělat kešku, během toho to dej sem do oznámení a bm ftfkáři ať sedí pečlivě u kompu a refrešují monitor
a nebo za ušetřených 30dolcků si můžou najmout důchodce :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama