Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Logování - Datum


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
25 odpovědí na toto téma

#1 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 16:50

Zdravím, chci se zeptat zda je nutné při logování v logbooku v keši uvádět i datum? Nebo stačí jen podpis?
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 16:53

Tak je to pochopitelne vhodne. Kdyz potom owner kontroluje logbook vuci netu, tak to docela pomuze. ;)
  • 0

#3 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 17:00

Jinými slovy - ANO, JE to nutné :-))) Ale když zapomeneš, celkem nic se neděje, ale je dobré, když to napíšeš do logu na net.
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#4 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 17:01

Nebo spíš net proti logbooku ? :-) "Směroplatný" je zápis v logbooku, takže datum určitě
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#5 migin

migin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 17:03

Na to, že máš nalezeno 212 krabek, se ptáš teda brzo...
  • 0
Garmin 62s, HTC Touch HD + Powermonkey Explorer + tužka ;)

#6 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 17:05

Datum uvádět je skutečně nutné a považujeme to za povinnost! My píšeme i čas návštěvy, jak do logbooku tak i na netu. V nejasných případech ztráty GC nebo TB je pro ownera snažší vystopovat posloupnost návštěv keše. Dva údaje, jež kačerovi nezaberou příliš času a jak jsou mnohdy užitečné! Třeba jen ke zjištění, že jsme se s kamarádem minuli o pár minut, anebo že ten človíček, s nímž jsme se právě minuli, byl geokolega.:D
  • 0
1.

#7 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 17:37

Nevim, kde jste se docetli, ze datum je nutne. V pravidlech to rozhodne neni. Dulezity je jen podpis v logbooku. Je mi ale jasne, ze takove kraviny se u nas proste resit musi, ze. :D:D
  • 0

#8 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 17:52

Všichni píšou datum jen k-lord ho psát nebude, páč v pravidlech to není, tak proč si zbytečně likvidovat tužku když jsou ty mrchy tak drahý!!
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 17:55

k-lord napsal/a:
Nevim, kde jste se docetli, ze datum je nutne. V pravidlech to rozhodne neni. Dulezity je jen podpis v logbooku. Je mi ale jasne, ze takove kraviny se u nas proste resit musi, ze. :D:D

A jak jsi na to přišel? Jdi na stránky GS a dočteš se:

Step 4 – The Actual Find

Hurray! You found your first geocache. Congratulations! Now what?

1. Take note of the style and method of this hide. Where did this geocache bring you? Enjoy the location.
2. Sign the logbook with your name, the date, and a few words about your experience.
3. If you trade for items, remember to trade for something that is of equal or greater value.
4. Make sure to seal the cache and place it back exactly where and how you found it. If it had some rocks covering it, please replace those.
5. Use the waypoint you created as a helpful guide for your return.
6. When you get home, log your experience online by going back to that cache page and using the links provided. The cache owner is automatically notified of your log and is always happy to know about your adventure, the condition of their cache, and any environmental factors. Upload photos to share your experience visually with other geocachers.
http://www.geocachin...ut/finding.aspx

Samozřejmě, že vždy napíšeme datum, čas, nick, případnou výměnu in/out a něco k nálezu...
  • 0

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 17:55

Jedine co je opravdu NUTNE je zemrit, zbytek jsou pouze podminene veci. Takze logovat by se melo s datumem.
  • 0

#11 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 18:12

Nechápu důvod moderování mého příspěvku, vždyť je přeci krize a Inka pen je drahá jako .... no moc ... ale asi to není o volebních lístcích tak si to zaslouží nespatřit světlo světa :D Navíc, věci jako ironie se tu přestali chápat už kdysi ... Jinak, i kdyby to v pravidlech nebylo, je vážně problém to tam psát ?
  • 0

#12 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 18:41

Ivank napsal/a:
V nejasných případech ztráty GC nebo TB je pro ownera snažší vystopovat posloupnost návštěv keše.


I v těchto případech není snažší vůbec nic, protože ten kdo je "ztratil" se nemusí vůbec zalogovat. Třeba můj ztracený GC TB2Z9JQ. Nelze z toho odvodit vůbec nic.
Já do logbooku píšu většinou i čas, ale do logu na GC.com už jen datum. Čas většinou zapomenu:D
  • 0

#13 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 18:45

Já nevím, co je to za závažný problém. Když je místo, napíšu datum, čas, počasí, výměnu a poznámku, někde mají kolonku i na typ GPS aparátu; v nanokeších - když už ten den někdo logoval - dopíšu jen čas a podpis, ani tam neplácnu samolepku.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#14 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 18:48

Musim jako owner kontrolovat podpisy na logboocich a tim, co je na netu?!
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 18:51

fhonsa napsal/a:
Musim jako owner kontrolovat podpisy na logboocich a tim, co je na netu?!

Nemusíš. Jsou různé tábory majitelů keší - ortodoxní kontrolují i styl písma, teplotu, tlak a rosný bod.... jiní nekontrolují nic.
  • 0

#16 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 19:32

Samozřejmě loguji i s datumem, jen jsme s kamarádem toto řešili a hádali jsme se - zda je nutné psát datum. Měl jsem zřejmě pravdu......;) - takže platí škopek.......
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#17 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 21:15

D@ve_cz napsal/a:
Všichni píšou datum jen k-lord ho psát nebude, páč v pravidlech to není, tak proč si zbytečně likvidovat tužku když jsou ty mrchy tak drahý!!


Klidek hochu, kde jsem napsal, ze ho nepisu. :P:p:p jen ze to neni nutne.
Na druhou stranu jsem taky uz kolikrat zalogoval bez data. Proste jsem pouzival razitko a nechtelo se mi vytahovat i tuzku. Nastesti s tim vetsina kaceru problem nema. Mozna sobik by mi smazal log. :D:D:D
  • 0

#18 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 21:22

k-lord napsal/a:

Klidek hochu, kde jsem napsal, ze ho nepisu. :P:p:p jen ze to neni nutne.
.... Nastesti s tim vetsina kaceru problem nema. Mozna sobik by mi smazal log. :D:D:D


No mě je to samozdřejmě jasný, narozdíl od někoho tady ..
Jo, ten třeba smazal, ale naštěstí né všichni takhle přemýšlí, zjistil jsem že tužku sebou nenosím už vůbec ... a potom záleží na tom s kým tam zrovna jsem ... když jsem tam sám je to v ... a bez datumu :D
  • 0

#19 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 21:25

sobikovi napsal/a:

2. Sign the logbook with your name, the date, and a few words about your experience.


ano stejne jako je nutne do kazdeho logbooku napsat svoje zazitky. :D:D Smazes mi log, kdyz ti tam napisu jen TFTC? :D:D
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 21:34

k-lord napsal/a:

sobikovi napsal/a:

2. Sign the logbook with your name, the date, and a few words about your experience.


ano stejne jako je nutne do kazdeho logbooku napsat svoje zazitky. :D:D Smazes mi log, kdyz ti tam napisu jen TFTC? :D:D

Ne, takový log ti nesmažu. Dokonce ani nekontroluji logy v papírovém logbooku a na netu. Každý si tuhle hru dělá sám podle sebe a jestli má radost z bodu jen do statistik, tak ať je má.. myslím, že můj postoj k tomuhle poměřování pinď...rů je tady jasný. A když už jseš u toho TFTC nebo Dík tak je mi z toho smutno... Tyhle krátký logy jsou od chudáků, ale oni za to nemůžou...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama