Přejít na obsah


Fotka

Offline listingy pro hloupy telefon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:25

Zdravim vsechny, bohuzel se mi do vecnych lovist odporoucela moje nokia e51. Je prave na reklamaci a ja dostanu nejaky hloupoucky telefon bez symbianu. Takze pada moje pouzivani genialniho smartGPX. Strasne jsem si na nej zvyknul a ted letim do Madridu a co mam delat s offline listingy? Mate nejaky tip na zpracovani a zobrazeni listingu z GPX v nejakem sw ktery zvladnou obycejne telefony? Idealne - vyhleda listing (nazev, gckod), zobrazi ho vcetne hintu, poslednich logu, pri nalezeni si ho muzu oznacit jako nalezeny a nekam se ulozi datum a cas nalezu. Diky moc za kazdy tip.
  • 0

#2 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:33

Ahoj,
já s tím tedy moc zkušenosti nemám, ale hned mě napadá otázka, co myslíš tím "hloupoučký telefon" :) a co je to "obyčejný telefon"

ale pokud by ti nikdo nedal tip a pokud neznáš, zkus projít toto: http://wiki.geocachi...z/wiki/Software, tam třeba něco najdeš
  • 0

#3 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:56

Mau Loftin napsal/a:
Ahoj,
já s tím tedy moc zkušenosti nemám, ale hned mě napadá otázka, co myslíš tím "hloupoučký telefon" :) a co je to "obyčejný telefon"

ale pokud by ti nikdo nedal tip a pokud neznáš, zkus projít toto: http://wiki.geocachi...z/wiki/Software, tam třeba něco najdeš


Ahoj, diky projdu si to.
Obycejny, hloupy telefon myslim ten, ktery nema operacni system = v mem pripade vyuzivany symbian.
  • 0

#4 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:57

Já bych doporučil Handy Geocaching. Začínal jsem s ním a dlouho jsem lovil jen pomocí něj. Teď jsem si sice pořídil Oregona, ale zrovna dnes jsem po dlouhé době vyzkoušel jeho funkci "Najdi nejbližší keše podle GPS" a pořád funguje, i po změně designu GC.com. Samozřejmě, pokud telefon nemá interní GPS, pak je ti tahle funkce na nic, ale GPX do něj taky načteš.
  • 0

#5 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 12:01

WitkoAWendy napsal/a:
Nacpi si do mobilu s javou třeba aplikaci Handy...viz vlákno. Taky můžeš zkusit Locify nebo třeba Geocaching.live ale ten má nevýhodu že tam můžeš mít jen pět keši pokud nejsi PM ale soubory gpx tam v pohodě nacpeš v libovolném množství. Jen Locify pracuje se soubory .kml . Btw. Tam co jedeš snad bude k dipozici nějaké připojení přes klasický počítač tak můžeš dle libosti sosat i tam ;) lowu zdar!


Ahoj,
handy jsem pouzival, ale neni pro offline. A to je to co potrebuju - datovy roaming ve spanelsku opravdu pouzivat nebudu. Nejde mi o to na miste "sosat". Jde mi o to nasosat vsechno predem (napriklad pomoci PQ) a potom OFFLINE prohlizet.
Diky za tipy na dalsi - zkusim ten javovy .LIVE - pisou, ze podporuje PQ. Mapy nepotrebuju, navigaci mam turistickou. Opravdu potrebuju jenom listingy. Jsem PM, takze v tom problem nebude.
Diky
  • 0

#6 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 12:16

Ale Handy umí načíst GPX, tj. je i pro off-line.
  • 0

#7 nununka

nununka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 12:16

Pokud se podaří rozpohybovat geo.live na nesymbianovém telefonu, docela by mě to zajímalo, mě se to na nokii bez symbianu nepodařilo.
  • 0

#8 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 12:42

mh.mail napsal/a:
Ale Handy umí načíst GPX, tj. je i pro off-line.


Potvrzeno. Na svém mobilu jsem schopen naimportovat celé PQ bez úprav (500 keší).
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#9 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 12:53

xpj napsal/a:

mh.mail napsal/a:
Ale Handy umí načíst GPX, tj. je i pro off-line.


Potvrzeno. Na svém mobilu jsem schopen naimportovat celé PQ bez úprav (500 keší).


Ok, diky za info - mel jsem starsi verzi, kterou jsem pouzival pred smartGPX, tak jsem to nevedel. Jakmile dostanu nahradni telefon, vyzkousim.
  • 0

#10 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2010 - 15:47

mh.mail napsal/a:
Ale Handy umí načíst GPX, tj. je i pro off-line.


Tak bohuzel HG je prozatim na offline nepouzitelny. V offline krabkach neumi vyhledavat a prochazet treba 500 krabek postupne - nee. Pokud by se takova funkce objevila, tak by razem byl temer plnohodnotnou nahradou.
  • 0

#11 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2010 - 22:28

mh.mail napsal/a:
Ale Handy umí načíst GPX, tj. je i pro off-line.


Jsem asi slepej, ale kde konkrétně je to v menu? Díky.

Sorry, že se montuju do tohoto vlákna...
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#12 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2010 - 23:13

Ještě minulý rok jsem používal mapovou java aplikaci TrekBuddy, existuje makro pro GeoGet, které vyrobí GPX stravitelné pro TB. Soubor pak obsahuje velikost, difficulty, terrain, short desc., long desc., hint Akorát dlooouhý listingy mi to ořezávalo. Jaký množství keší to pobere, to nevím, ale tu pětistovku by to strávit mohlo. Když jsem zkoušel Středočeský kraj+Prahu, tak už se to bouřilo (nechtělo to vůbec načíst).
  • 0

Cache non verba


#13 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 5:04

Don82 napsal/a:

mh.mail napsal/a:
Ale Handy umí načíst GPX, tj. je i pro off-line.


Jsem asi slepej, ale kde konkrétně je to v menu? Díky.

Sorry, že se montuju do tohoto vlákna...


Taky mi to chvilu trvalo. Je to v oblibenych - volby - import...
  • 0

#14 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 8:08

LukasX napsal/a:

Don82 napsal/a:

mh.mail napsal/a:
Ale Handy umí načíst GPX, tj. je i pro off-line.


Jsem asi slepej, ale kde konkrétně je to v menu? Díky.

Sorry, že se montuju do tohoto vlákna...


Taky mi to chvilu trvalo. Je to v oblibenych - volby - import...

Díky za to, že jsi odpověděl za mne. Nesleduju vlákna pravidelně a je pravda, že jsem do té reakce mohl ten příkaz napsat. Takže je to tak: "Oblíbené" > "Volby" (nebo "Více", podle telefonu) > "Importovat...". Pak si vybereš GPX soubor z uložení v telefonu a waypointy se ti načtou do oblíbených. Pozor, ta volba Importovat je až jako poslední v seznamu a je potřeba rolovat (anebo rolovat nahoru a tím na ni přeskočit, pokud to telefon umožňuje).
  • 0

#15 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 22:03

Ještě jeden dotaz, ohledně SmartGPX. Na offline prohlížení listingů vypadá jako nejlepší, ale zřejmě dělám něco špatně...

Jako BM, si stáhnu GPX s listingem pomocí GPX Downloaderu (https://addons.mozil...fox/addon/45777/). Následně nahraji do telefonu (N5530) na kartu. Spustím SmartGPX, dále Options -> Import -> GPX directory -> (vyberu celou složku kde mám několik *.gpx souborů) -> program zahlásí, že všechny importoval (0 failed) -> ..a teď ten problém: I když je v adresáři např 5 GPX souborů (= 5 keší), tak ve SmartGPX se zobrazí na výběr jen a pouze jedna keš. Tu můžu normálně otevřít, prohlížet, takže kompatibilitou to asi nebude.

Vrchní lišta pořád hlásí All: 1. Samozřejmě jsem vypnul všechny filtry, ale bez úspěchu. Vůbec nevím, v čem to může být.

Kde dělám chybu? Díky za odpovědi.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama