Přejít na obsah


Fotka

Garmin Asus Nüvifone M10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 mufik85

mufik85

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 19:25

Je to super hračička, lze ji použít prakticky na vše, co si vzpomenete. Lze parádně využít i pro hru geocaching, ovšem, když si do toho nahrajete turistické mapy Topo Czech, navede vás to až přímo k truhličce (symbol kešky) i pomocí hlasu. V přístroji jsou pouze silniční mapy a s těmi to vyzkoušené nemám. Ale jak tu někde bylo řečeno, že pořád zůstanete autíčko, tak to není až tak pravda, lze změnit na šipku, kolo, motorku nebo teréňák. Kdyby někoho zajímalo, zda tato navigace ovládá zadávání souřadnic ručně, tak ano. Není tedy problém luštit mysterky přímo v terénu. Navigace samozřejmě funguje bez připojení k internetu. Signál družic je silný i v budově. To je tak asi vše, co mě teď napadlo, co by vás mohlo zajímat při rozhodování o koupi tohoto PDA. Jo a jen pro zajímavost, pokud chcete českou verzi tohoto telefonu, zjistěte si nejdříve, zda ji vámi vybraný obchod má, mě bylo řečeno, že se česká dá zatím jen těžko u nás sehnat.A tak mám anglickou verzi, ale není to těžké se s tím naučit, pokud máte alespoň základy angličtiny. Ještě bych dodala, že keše lze z webu bez problému do tohoto zařízení stáhnout pomocí kabelu.
  • 0

#2 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2010 - 20:58

To o té ikoně jsem psal o přístroji M20, ale oni jsou úplně stejné ;), jinak v mezi čase jsem zjistil, že ta změna je možná, takže za tuto milnou info se omlouvám. Já jsem zatím také velmi spokojený. Akorát jsem nezkoušel nahrát ty topo mapy ... můžu se zepta jak na to? Klasicky přes mapsource? Najde to tuto navigaci? Díky! Jediné co mě trochu mrzí je že výdrž baterky je slabší než u mého předchozího ASUS P535. Tady mi to při zapnutém GPS a SW iGo vydrží tak maximálně 2,5h. Naštěstí je v balení, alespoň mém, náhradní baterka B)
  • 0

#3 mufik85

mufik85

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 8:56

Ahoj, jo klasicky přes MapSource. PC navigaci najde, ale jen v případě, že si připojení k PC nastavíš v mobilu na Mass storage device (card reader)-ta druhá možnost. Nesmí to být na ActiveSync, to na tohle nefunguje. A pak už můžeš normálně fungovat, mapy se načtou sami a je to. S tou baterkou nevím, asi bych chtěla vidět, že když s tím nebudu nic dělat, že vydrží 600h v pohotovostním režimu, jak uvádí výrobce. Tak je to 1500mAh, tak třeba jo. :) Náhradní k jsem k tomu nedostala.
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 9:09

mufik85: jaka byla cena?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 9:45

Díky, jinak s tou baterkou ještě jednou. Pokud se naviguju tím dodaným sw a topo map, tak výdrž je asi ty čtyři hodiny (včera odzkoušeno v praxi). Ještě se trochu peru s nastavením trasování, ale jinak už to konečně začíná být pomocník.
  • 0

#6 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 10:06

Vím, že už to tu zaznělo, ale chci se ujistit, že jde používat GPS i bez připojení na internet, tedy že si nebudu muset koupit žádný internetový tarif. Díky.
  • 0

#7 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 10:11

jjj, lze to ... akorát se to musí vypnout v nastavení.
  • 0

#8 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 7:11

Uvažuju o koupi tohohle přístroje, tak by mne zajímaly vaše zkušenosti, pozitivní i negativní.
  • 0

#9 mirble

mirble

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 10:01

Dobrý den, zajímalo by mě, kde jste kupoval m10, že jste v balení měl 2 baterie. předem díky za odpověď
  • 0

#10 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 13:46

No byl to M20 (jak jsem psal výše) a kupoval jsem ho na alza.cz ... Kromě dvou baterek jsem tam měl i dvě ťukátka, nebo tužky, nebo jak se to oficiálně jmenuje :)
  • 0

#11 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 9:11

Koupil jsem si taky M10 a chtěl bych se zeptat: a) k nahrání vlastních POI se taky dá použít PoiLoader? M10 pak asi musím mít taky připojenou jako MassStorage a nikoliv jako obvykle Activesync? b ) lze nahrát/provozovat v M10 vice sad map - na Oregonu mám jednu sadu s ToPoCZ a druhou sadu s podrobnější části Evropy
  • 0

#12 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 18:05

Hledám někoho, kdo by mi pomohl s nahráním TOPO Czech a GCZII do tohodle přístroje . Liberec a okolí do cca 50 km. Eventuelně i dál, kontakt přes profil. Díky.
  • 0

#13 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 18:29

ToRo61 napsal/a:
a) k nahrání vlastních POI se taky dá použít PoiLoader? M10 pak asi musím mít taky připojenou jako MassStorage a nikoliv jako obvykle Activesync?


Odpovím si sám... ;)
aby byla M10 detekována PoiLoaderem jako navigace tak musí být připojena jako MassStorage - jak prosté, že? :):o:)
POI jsou pak poslána do složky \My Storage\POI.
Následně jsem zjistil, že můžu GPI file(s) nahrát i manuálně do složky \Garmin\POI.

Zklamáním však bylo, že jsem nevěděl jak, tuhle novou kategorii POI zvolit pro vyhledávání... :(Pak mě osvítil duch svatý a zjistil jsem, že nabídka Vyhledat -> Doplňky nabízí výběr z POI, které jsou umístěné v těch výše uvedených složkách.

Jinak volba Nástroje -> Spravovat údaje k volbě -> Sady už. bodů zájmu zobrazuje pouze soubory/POI, které jsou ve složce:
\My Storage\POI
  • 0

#14 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2010 - 19:25

K nahrání map do M10...

mufik85 napsal/a:
Ahoj, jo klasicky přes MapSource. PC navigaci najde, ale jen v případě, že si připojení k PC nastavíš v mobilu na Mass storage device (card reader). A pak už můžeš normálně fungovat, mapy se načtou sami a je to.

V M10 mám po resetu klasickou City Navigator -> \My Storage\System\GMAPPROM.IMG
Pokud tam z Mapsource pošlu třeba ToPoCZ tak se stane co?
City Navigator zmizí? Pokud nezmizí, tak jak se mezi mapami přepínat?
Díky za odpověď.
  • 0

#15 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2010 - 12:52

ToRo61:

Je to tak ako v pripade vsetkych navigacii Garmin vratane mobilnych verzii softveru.

Mapy, odoslane cez MapSource, sa v zariadeni alebo na karte ulozia vzdy pod menom gmapsupp.img. Tento subor sa dookola prepisuje, cize opakovane odoslanie map z MapSource prepise, co bolo odoslane predtym.

V MapSource mozes oznacit na odoslanie segmenty viacerych map, odoslu sa naraz a budu v gmapsupp.img vsetky.

Kedze predinstalovana mapa CNE je ulozena pod menom gmapprom.img, pouzitim MapSource ju urcite neprepises. Nemusis sa obavat.
  • 0

#16 Nuvifone

Nuvifone

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 13:51

Lze se v tomto telefonu nějak přepínat mezi mapami? Po nahrání TOPO mapy se sice původní mapa CNE neztratí, ale nepřišel jsem na možnost, jak se na ní nazpět přepnout (mimo možnosti, kdy TOPO mapu vymažu).
  • 0

#17 baron_cz

baron_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2010 - 20:53

Pokud máš nahráno více map, tak přepínat mezi mapama lze v Garminu --> Nastavení --> Správa údajů --> Sady Map --> a dole tlačítko MapSource a tady máš všechny nainstalované mapy zobrazeny, tak si je můžeš přepnout. Platí pokud v tomto zařízení není soft Garmin nějak speciálně upraven.
  • 0

#18 Nuvifone

Nuvifone

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 8:12

Děkuji za odpověď, ale právě že tam žádnou možnost přepnutí nevidím. Mapy jsou menu Start - Nástroje - Spravovat údaje - Sady map a tam jsou všechny mapy vypsané. Potom ale menu nenabízí žádné přepnutí, jen nabízí Mapsource a nebo zrušit (přiznám se, že jsem na to nezkoušel kliknout).
  • 0

#19 baron_cz

baron_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 8:25

Tak klikni na MapSource, to by mělo být ono. Pak si přepneš mapu zaškrtnutím té, kterou chceš.
  • 0

#20 Nuvifone

Nuvifone

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 9:42

Tak je to ono, díky moc. Jsou tam zaškrtávací políčka sady map. Kdybych býval neměl strach na to kliknout, nemusel jsem s dotazem otravovat :-) Zarazil mě ten Mapsource, netušil jsem, co to potom udělá a měl obavu na to kliknout :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama