Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Založení earthcache v Indonesii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#21 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 13:33

Vilan napsal/a: Ale pokud to nejde nebo se to nesmi (jako treba v tech narodnich parcich), nechapu proc by mela mit svou vysadu pouze geologie.

Ano, s tím souhlasím a všechny earthcache bych přesunul na waymarking. Fixed? :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 13:41

honny napsal/a:

Vilan napsal/a: Ale pokud to nejde nebo se to nesmi (jako treba v tech narodnich parcich), nechapu proc by mela mit svou vysadu pouze geologie.

Ano, s tím souhlasím a všechny earthcache bych přesunul na waymarking. Fixed? :)

Proc presouvat? Pokud se ti Earthky nelibi, nikdo te preci nenuti je lovit a nemyslim, ze by nejak prekazely ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 15:40

Pajast napsal/a:
A v tom je myslím zakopaný pes. Pokud by geoawaři striktně trvali na dodržování pravidel, která GSA určila, nemohly by takové earthkeše vůbec vzniknout. Minimálně to googlení je proti pravidlům, přitom se s ním často setkávám. Zjišťované údaje musí být zjistitelné na místě a mít přímou souvislost s daným geologickým jevem.


Je třeba rozlišit také zda EC vznikla před úpravou pravidel při převodu pod groundspeak nebo až po nich. Před přesunem to googlení bylo totiž povoleno. ;)
  • 0

#24 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 15:57

kapsa napsal/a:
Proc presouvat? Pokud se ti Earthky nelibi, nikdo te preci nenuti je lovit a nemyslim, ze by nejak prekazely ....

Ja tenhle pristup samozrejme uznavam. Jen je to reseni problemu "proc geologie ano a nic jineho ne". :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#25 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 20:04

Pajast napsal/a:
Opisování cedulí asi proti pravidlům není (i když v podstatě ano, protože porušuje autorská práva). Osobně mi to taky vadí, protože ty cedule jsou často pro laika nicneříkající. To, co dělá earthkeš opravdovou earthkeší, je kvalitní listing, ze kterého se něco dovím. A to často právě chybí. Opsané plky, které v jednom odstavci stručně shrnují všechno, co se na daném místě vyskytuje, mi nedávají šanci pochopit, čeho bych si měl na místě všímat, v čem tkví geologická výjimečnost daného místa. Kačeři často v logu autora pochválí za to, že je pozval na pěkné místo. Já jsem se naučil pochválit za zprostředkování kvalitních informací, nebo naopak zkritizovat za to, že se mi těch informací nedostalo. Smyslem earthkeší je vzdělání. A to je právě to, co já od nich především očekávám kromě toho, že mě někam zavedou. Pokud nebudeme earthky hodnotit především z tohoto hlediska a dávat autorům adekvátní zpětnou vazbu, budeme pořád hudrovat nad tím, že to je zase "keška o ničem".


No asi podle hesla kolik kaceru, tolik chuti. Ja zase nemusim cist silene dlouhe listingy. Ja si vzdy o miste zjistim neco vic, paklize me zaujalo po me navsteve. Jako predlouhe listingy jsem uz videl na earthkesich, ktere me naprosto nezaujali - viz treba neustale zakladane bludne balvany. Naopak se mi libi kratsi strucny listing, ktery mi rekne zakladni informace o tom miste. B)
  • 0

#26 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 21:29

k-lord napsal/a:
No asi podle hesla kolik kaceru, tolik chuti. Ja zase nemusim cist silene dlouhe listingy. Ja si vzdy o miste zjistim neco vic, paklize me zaujalo po me navsteve. Jako predlouhe listingy jsem uz videl na earthkesich, ktere me naprosto nezaujali - viz treba neustale zakladane bludne balvany. Naopak se mi libi kratsi strucny listing, ktery mi rekne zakladni informace o tom miste. B)


Tady ale nejde o délku jako spíš o srozumitelnost. Listing může být stručný. To naopak ocením, pokud mi bude jasné, na co se mám vlastně koukat. Bohužel informace opsané z turistických průvodců a různých cedulí srozumitelností zpravidla neoplývají. I když bývají krátké, stručné rozhodně nejsou. Jak už jsem psal, autoři těchto textů se snaží vyjmenovat v heslech co nejvíc faktů, hemží se to v nich odbornými výrazy, a kdo jim nerozumí, nemá z toho nic. Jestli pak by to pochopil americký středoškolák? A ví vůbec autor earthky, co vůbec opisuje?
  • 0

#27 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2010 - 22:26

Pajast napsal/a:
Tady ale nejde o délku jako spíš o srozumitelnost. Listing může být stručný. To naopak ocením, pokud mi bude jasné, na co se mám vlastně koukat. Bohužel informace opsané z turistických průvodců a různých cedulí srozumitelností zpravidla neoplývají. I když bývají krátké, stručné rozhodně nejsou. Jak už jsem psal, autoři těchto textů se snaží vyjmenovat v heslech co nejvíc faktů, hemží se to v nich odbornými výrazy, a kdo jim nerozumí, nemá z toho nic. Jestli pak by to pochopil americký středoškolák? A ví vůbec autor earthky, co vůbec opisuje?


To souhlasim nez z pruvodcu nebo ceduli, to uz je lepsi to obslehnout z wikipedie a dat na ni odkaz. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama