Přejít na obsah


Fotka

Překlad map přes cgpsmapper


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 11:08

Moc prosím o radu, nejde mi přeložit mapy podle návodu POI mapa. Mapu překládám příkazem cgpsmapper.exe ac vassoubor.mp ale vůbec se nevytvoří soubor IMP. Máte někdo zkušenosti, díky za rychlou odpověď:(
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 11:33

Ja to prekladam timhle:

cgpsmapper ac geocache.mp -i -l > geo.log

a soubory cgpsmapperu i zdrojak mapy mam ve stejnem adresari, ve kterem to poustim. Zkus to a pak se kdyztak podivej do toho geo.log, na co si stezuje.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 11:34

Muzes pak klidne ten log dat sem.
  • 0

#4 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 23:13

Tak geo.log se sice vytvořil, ale je prázdný. Překlad jsem provedl příkazem D:\cgpsmapper\cgpsmapper.exe ac D:\cgpsmapper\dvur.mp -i -l >geo.log

HaLuMa napsal/a:
Muzes pak klidne ten log dat sem.


  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 23:18

To se mi nezda, vzdycky neco vypise, prinejmensim nejakou chybu... A kdyz spustis samotny cgpsmapper bez jakychkoliv parametru, tak se stane co?
  • 0

#6 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 23:24

Program projede a nic se neobjeví..

HaLuMa napsal/a:
To se mi nezda, vzdycky neco vypise, prinejmensim nejakou chybu...

A kdyz spustis samotny cgpsmapper bez jakychkoliv parametru, tak se stane co?


  • 0

#7 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 23:26

Je to stejné i když ho spustím přes nabídku START na PC:(
  • 0

#8 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 23:29

Nemusí snad být cGPSmapper nainstalován na C:? Ten překlad je nějakej zakletej..
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2010 - 8:23

Je uplne jedno kde ho mas... kdyz spustis cgpsmapper bez parametru, tak se rozhodne neco stane. Na konzoli se minimalne vypise, co vsechno pouzita verze umi. A v pripade free nebo shareware verzi vyskoci jeste infobox s informacemi. Pokud se to nestalo, mas spatnou verzi EXE. Existuji dve - jedna pro procesory s podporou SSE2 a druha pro starsi procesory. Pouzivas skutecne spravnou verzi? Pokud sis stahnul "jen exe", tak to je prave jen pro SSE2! Pokud chces verzi pro starsi verzi, musis si stahnout normalni instalacku a v prubehu instalace si zvolis, pro jaky procesor to chces.
  • 0

#10 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2010 - 13:30

Díky moc, mohl bys mi poslat soukormou zpávičku s tím správný odkazem? A díky ještě jednou:;)
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2010 - 14:02

http://www.cgpsmappe...2/FreeSetup.exe
  • 0

#12 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2010 - 14:33

díky moc vyzkouším a dám vědět;)

HaLuMa napsal/a:
http://www.cgpsmappe...2/FreeSetup.exe


  • 0

#13 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 19 July 2010 - 23:30

tak to asi funguje, geo.log už není prázdný, jak to dostanu do garmina?
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2010 - 7:49

A probehl preklad uspesne? Mas vygenerovany IMG soubor?

Pokud ano, muzes pouzit muj programek http://geoget.ararat.cz/doku.php/msm, kterym takto vygenerovanou mapu dostanes jako jednu z map do Mapsource.

V nem pak uz standardnim zpusobem oznacis vsechny mapy, ktere chces mit v GPSce a nahrajes je tam.
  • 0

#15 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2010 - 20:02

Díky, když spustím msm.exe, co mám nastavit do kolonky map detail (map ID)? Do selected IMG map jsem zadal cestu k uložené mapě 42000422.img, ještě jednou díky, už jsem před cílem..B)

HaLuMa napsal/a:
A probehl preklad uspesne? Mas vygenerovany IMG soubor?

Pokud ano, muzes pouzit muj programek http://geoget.ararat.cz/doku.php/msm, kterym takto vygenerovanou mapu dostanes jako jednu z map do Mapsource.

V nem pak uz standardnim zpusobem oznacis vsechny mapy, ktere chces mit v GPSce a nahrajes je tam.


  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2010 - 20:27

Tam je potreba zadat takove cislo, ktere nepouziva zadna jina nainstalovana mapa. Ja pro kesky pouzivam 422 (proto je to i v tom nazvu toho IMG...) Jako nazev mapy si dej cokoliv, bude se tui to ukazovat jako nazev mapy v Mapsource. Ja tam davam "Geocache". Jakmile budes mit tu mapu jednou nainstalopvanou, tak pak az budes chcti mapu aktualizovat novejsi verzi, tak jen prehrajes ten IMG soubor novejsi verzi a das volbu na aktualizaci. Nebudes muset uz nic vyplnovat.
  • 0

#17 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 10:43

Tak jsem asi úplně mimo, teď po dovče jsem chtěl otevřít tu mapu přes tvůj prográmek přenesenou a nemaká to. Navív mám v Mapsource jen silnice a města jako body už tam i při největším rozlyšení 100, nejsou ulice, město je jen bod. Jak tím programem msm.exe do teda dostanu do Mapsource? Díky za ochotu..

HaLuMa napsal/a:
Tam je potreba zadat takove cislo, ktere nepouziva zadna jina nainstalovana mapa. Ja pro kesky pouzivam 422 (proto je to i v tom nazvu toho IMG...)

Jako nazev mapy si dej cokoliv, bude se tui to ukazovat jako nazev mapy v Mapsource. Ja tam davam "Geocache".

Jakmile budes mit tu mapu jednou nainstalopvanou, tak pak az budes chcti mapu aktualizovat novejsi verzi, tak jen prehrajes ten IMG soubor novejsi verzi a das volbu na aktualizaci. Nebudes muset uz nic vyplnovat.


  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 10:54

mapsource neumi zobrazit vice map pres sebe, jak to umi GPSka. Takze v mapsource bud uvidis mapu, nebo ty puntiky. Prepina se to normalne prepinacem map v mapsource. Jakmile tam mas vice jak jednu mapu, tak se ti ten prepinac objevi v nastrojove liste.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama