Přejít na obsah


Fotka

iPhone a Geocaching with Geosphere v.2.2.2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 19:05

Koupil jsem si tento SW v domeni, ze se vyhnu problemum, ktere ma oficialni SW podporovany Groudspeakem a ktery je zrejme svazan ruznymi licencnimi podminkami. Ale to jsem si dal. Je tam sice spousta vychytávek, ktere mi prijdou lepsi. Skupiny na kesky Prehledy kesek Hezky kompas Fotky s GPS atributem atd Ale menu mi prijde - no - takove prez ruku. Snadno se v nem zabloudi. Nektere veci take nefunguji tak jak by jeden predpokladal. Napr ted jsem si nabehl, kdyz jsem poctive plnil celou dovolenou databazi keskama a TB - a az ted jsem zjistil, ze nejdou jaksi odeslat do Groudspeaku. V terenu jsem to svadel na vycerpany limit FUP, ale ted doma prez WIFI mi to nejde taky. SW zrejme vyzaduje PM ucet i pro posilani dat zpet. Naplnit daty GPX to jde i bez PM uctu, prez skvely doplnek do Firefoxu - GPX Downloader. Ale co ted s tim dal? Je tu nekdo, kdo tento SW pouziva a mohl bych s nim konzultovat? Diky Ondrej
  • 0
kačer

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 19:46

oslavik: jake problemy ma oficialni SW?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 21:21

Sic na loveni mam Garmina, ale na iPhonu mam oficial app od GS a ted ve verzi 4 max.spokojenost.
  • 0

#4 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 10:04

S474N a snorchl: diky za prispevky, ale asi jste presne nepochopili, o co mi jde. Jde mi o zkusenosti se SW, ktery se jmenuje "Geocaching with Geosphere" a ktery je konkurenci Geocachingu od Groundspeaku. Ondrej
  • 0
kačer

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 10:12

oslavik: ale ja jsem to pochopil velmi dobre, jenom by me zajimalo, jaky je "problem" s tou druhou aplikaci - originalni. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 12:52

S474N: Ja jsem nepsal nic o tom, ze tento "originalni" SW ma nejaky problemy - to pises Ty - ja jsem napsal toto: "..... ze se vyhnu problemum, ktere ma oficialni SW podporovany Groudspeakem a ktery je zrejme svazan ruznymi licencnimi podminkami". A to je podstatny rozdil! Oba programy jsou totiz velmi originalni. Pokud vim, tak o problemech tohoto SW se diskutuje dost vasnive na jinem vlakne a ty jsi jeho aktivnim ucastnikem. Tak prosim netahej tyto "problemy" sem, kam nepatri. Zapomen prosim na toto vlakno, pokud nemas co rici k meritu veci a dotazu. Nezlob se na me, ale pripada mi, ze pises sve prispevky jen proto, aby ti naskakovalo dalsi cislo na pocitadle prispevku. A to snad neni ucel tohoto fora. Dekuji za pochopeni. Ondrej
  • 0
kačer

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 13:20

oslavik napsal/a:
Koupil jsem si tento SW v domeni, ze se vyhnu problemum, ktere ma oficialni SW podporovany Groudspeakem a ktery je zrejme svazan ruznymi licencnimi podminkami.


Ja tedy uvedenou vetu chapu tak, ze oficialni SW ma nejake problemy. Muj dotaz znel jake. Kdybys odpovedel hned, tak se tu nemusela rozjizdet tato trapna diskuse.

A co se poctu prispevku tyce - to me osobne vubec nezajima. A kdyz uz by me nejaka cisla mela zajimat, tak bych se spise zameril na pocet odlovenych kesi, nez nejake prndani na foru ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 14:04

oslavik napsal/a:
Koupil jsem si tento SW v domeni, ze se vyhnu problemum, ktere ma oficialni SW podporovany Groudspeakem a ktery je zrejme svazan ruznymi licencnimi podminkami.
Ale to jsem si dal....

Osobně mne taky zajímá o jaký se podle tebe jedná licenční problém...
  • 0

#9 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 17:10

sobikovi: Uz jsem bohuzel vyhazel vsechny odkazy. Ale jednalo se v podstate o nemoznost pouzit mapy od googlu, pripadne od jinych, alternativnich poskytovatelu mapovych a kvalitnich satelitnich podkladu jak v rezimu offline, tak online, v navaznosti na pouziti v iPhonu v teto aplikaci od Groundspeaku. I ted jsou, jak jsem si vsiml na vlaknu, ktere se tomu venuje, nejake mapove problemy i v nejnovejsi verzi 4.0. Tak jsem se je snazil obejit nakupem jineho SW, kdyz byla alternativa k dispozici.. Tot vse. :-) Ondrej P.S. A tedka zpet. Najde se tu nekdo, kdo je majitelem SW "Geosphere" a je ochoten se mnou konzultovat? Nejradeji, protoze se jedna jak vidno o temer unikatni nakupy v CR, primo, bez fora. Abychom nezatezovali tim, co asi nikoho nezajima. :-(
  • 0
kačer

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 17:39

No vidíš, ale mně to zrovna zajímá, jak se chová alternativa k oficiální aplikaci... add mapy: oficiální aplikace neměla problémy s google mapou, vždy ji podporovala a pouze v této nejnovější verzi je bug (který bude jistě opraven), kdy se nezobrazuje aktuální poloha v mapě, ale jinak vše funguje. Nic odlovu nebrání... ... a nikde jsem si nevšiml, že by Geosphere podporovala offline mapy B) Na počátku jsi psal o problémech s licencí, toto nevidím jako problém s licencí. Jen malý praktický dotaz. Dřív než jsi koupil Geosphere, vyzkoušel jsi aspoň free verzi té aplikace od GS?
  • 0

#11 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2010 - 21:35

sobikovi: Pisu Ti na soukr. mail, abychom se dohodli, kdy, kde a jak. ...Ja nikde netvrdil, ze Geosphere umi offline mapy Samozrejme ze jsem vyzkousel Geocaching Intro a proto jsem si koupil alternativu. Ondrej
  • 0
kačer

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 8:15

sobikovi: aplikace Geocaching neumela v predposlednich verzich Google Maps, vyuzivala mapy BING - proto bylo nutne vyskakovat do externi aplikace "Mapy". Nyni sice jiz podporuje GM, vcetne hybrid zobrazeni, ale zase tam nejak divoci ten ukazatel do cile.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 8:38

Nebylo by řešením pořídit si PM? Přijde mi logické, že bez něho aplikace nebude moci data odeslat a nepovažuji to za její chybu.

Láďa

oslavik napsal/a:
Koupil jsem si tento SW v domeni, ze se vyhnu problemum, ktere ma oficialni SW podporovany Groudspeakem a ktery je zrejme svazan ruznymi licencnimi podminkami.
Ale to jsem si dal.
Je tam sice spousta vychytávek, ktere mi prijdou lepsi.
Skupiny na kesky
Prehledy kesek
Hezky kompas
Fotky s GPS atributem
atd
Ale menu mi prijde - no - takove prez ruku.
Snadno se v nem zabloudi.
Nektere veci take nefunguji tak jak by jeden predpokladal.
Napr ted jsem si nabehl, kdyz jsem poctive plnil celou dovolenou databazi keskama a TB - a az ted jsem zjistil, ze nejdou jaksi odeslat do Groudspeaku.
V terenu jsem to svadel na vycerpany limit FUP, ale ted doma prez WIFI mi to nejde taky.
SW zrejme vyzaduje PM ucet i pro posilani dat zpet.
Naplnit daty GPX to jde i bez PM uctu, prez skvely doplnek do Firefoxu - GPX Downloader.
Ale co ted s tim dal?
Je tu nekdo, kdo tento SW pouziva a mohl bych s nim konzultovat?

Diky
Ondrej


  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 8:50

V popisu aplikace píšou, že na PM je omezena práce s gpx, ale o odesílání FN tam nic takového není... a kromě jiného FN je fíčura dostupná i BM, takže by to byl nesmysl... Chápu to tak, že když nejsi PM nemůžeš využívat fíčurky typu PQ.
  • 0

#15 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 15:33

LALA.eu: .. to by bylo, to je pravda. Ale pokud bude možnost SW ládovat daty pomocí GPX loaderu zdarma, tak proč bych to dělal. Že jo. To rači pujdu na pivo :-) sobikovi: Ano je to tak jak píšeš. Odesílání FN mohu používat normálně, ale nikde jsem tam nenašel možnost přímého logování. Ačkoliv nevím, a to jen proto, že jsem to neměl možnost vyzkoušet, jestli je to nějaká extra výhoda. Prostě jsou to jen uspořádané poznámky k jednotlivým keším, které doma a v klidu znovu zedituji a pak jednoduše překlopím do logu. A nemožnost používat PQ, mě zase až tak nemrzí díky tomu, že je k dispozici onen GPX loader. Ondřej
  • 0
kačer

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2010 - 20:10

oslavik: netusim jak ta tvoje aplikace, ale oficialni aplikace Geocaching moznost primeho logovani ma i pro BM ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#17 Kocovina

Kocovina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 9:56

Používám jak Geosphere tak oficiální Geocaching aplikaci a musím říct, že oboje má něco do sebe. Největší nevýhodou Geosphere je pochopitelně to, že tam je potřeba "nasypat obsah". A z toho plyne i rozdělení, kdy kterou aplikaci používám. Oficiální Geocaching aplikaci zapínám vždy, když lovím nečekaně. Kompletní práce online je fajn a když jsem teď o víkendu vyrážel na ftf, bylo to k nezaplacení. Na druhou stranu, když plánuji nějaký větší odlov dopředu, rozhodně používám geosphere. Vyhovuje mi, že si tam rovnou natáhnu i všechny další wp, které potřebuji (finálky mysterek, apod). Navíc se mi s geosphere pracuje o poznání rychleji, protože mohu mít například v jedné "záložce" otevřený listing v průběhu multiny, v druhé "záložce" navigaci ke keši a ve třetí klidně mapu okolních keší. Navíc poslední aktualizaci považuji za hodně povedenou, protože už jde jedním kliknutím zaktualizovat údaje u keše včetně logů, vyfiltrovat si seřazené nálezy za celý odlov, apod. Co se uploadu found logu týká, nikdy jsem to nedělal, ale když zašrtávám, že nechci log uploadnout, myslel jsem si, že v opačném případě bych logovat klidně mohl. Edit.: Dneska večer jdu lovit, tak to logování přes geosphere zkusím, ale fakt nevidím důvod, proč by to nešlo.
  • 0

#18 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 10:38

Nemožnost zmenšit description mě vytáčí a ten bug opravit jim trvá tak strašně dlouho, čekal jsem od GS už nějaký update. Zatím je ticho po pěšině a symbol polohy v google maps se mi stalo, že 5 minut fungoval a pak již zase ne. Sorry za OT, ale každý den zkouším v App Store zda nevyšla nějaká aktulizace a už z toho mám tik :-)
  • 0
Geocaching V 4.2.2 iPhone 4

#19 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 11:20

Kocovina: je bezvadné, že ses objevil na foru. Alespoň mám partáka. Už jsem si připadal, jako bílá vrána v ČR. Tak se tě hned na oplátku zeptám. Jseš u Grounspeaku jako PM? Já ne. A funguje ti Geosphere 2.3, tedy nový update na systemu 3.1.2? Mě ne a nechce se mi do updatu na iOS 4.0.1. A update na OS 3.1.3 se mi nějak nedaří do iPhonu nacpat. O tom uploadu jsem psal výše, že to funguje jen jako FN a to pak musíš do logů ručně překlopit u každé kešky přez internet. Ale - nejsem PM.! Díky Ondřej
  • 0
kačer

#20 Kocovina

Kocovina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2010 - 12:00

oslavik napsal/a:
Jseš u Grounspeaku jako PM?

Jsem

oslavik napsal/a:
A funguje ti Geosphere 2.3, tedy nový update na systemu 3.1.2?

funguje
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama