Přejít na obsah


Fotka

Koupím levně navigaci pro začátečníka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 baarbuchaCZ

baarbuchaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 12:33

Začínám s geocachingem a chtěla bych koupit levnější použitou gps navigaci, cena kolem 1500-2000Kč. Raději s mapou, čili jsem vyloučila Garmin eTrex H. Z toho co jsem zjistila na internetu, mi nejlépe vychází eTrex Legend H nebo prosím poraďte jaký typ. Pokud vám doma někomu leží nevyužitá ve skříni, ozvěte se. Díky e-mail - ajusska@post.cz
  • 0

#2 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 13:00

Sice nic nenabídnu, ale pokud to má být něco levnějšího s mapou, tak doporučuji GARMIN Etrex Legend HCx, nebo trochu dražší Vista HCx (má navíc kompas a barometr)
  • 0

#3 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 13:12

jsetli se nepletu, tak etrex H a etrex legend H je jiné pojmenováni pro stejný nemapový přístroj
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#4 baarbuchaCZ

baarbuchaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 13:39

Jojo, v označení mám chaos, ale i v e-shopech to píšou pokaždé jinak. Pokud jsem to dobře pochopila, tak eTrex H i eTrex Legend H jsou nemapové, Legend H má citlivější přijímač. Takže zájem bych měla nejspíše o Legend Hcx a ještě dotaz - jsou nemapové gps použitelné pro geocaching?
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 13:54

Spravne je to tak, ze "eTrex" je jen pojmenovani typove rady. Dulezite je tedy to okolo, jako nazev modelu a ta pismenka. Pismenka jsou jednoducha: H = citlivy prijimac C = barevny displej x = podpora pametovych karet A model je bud: nic = pak je to nemapovy. Venture = mapovy, ale docela hloupy. mala pamet, nepodporuje POI body. Summit = Venture + kompas a vyskomer Legend = chytrejsi mapovy, podporuje POI (bavime-li se o nynejsich modelech...) Vista = Legend + kompas a barometr Pokud pristroj podporuje pametove karty, tak mapy uklada na ni. Pokud ne, tak mapy lze ukladat jen do vnitrni pameti, ktera je u soucasnych modelu jen 24MB. am se vejde zoufale malo! Takze koukat se po modelech s X. Zaroven brat jen ty, co maji citlivy prijimac, tedy H. A barevny displej se na mapy hodi take, tedy C. Takze hledas neco, co je oznacene HCx. To jsou jen Legend HCx a Vista HCx. Zalezi jen na tom, jestli ches komaps a vyskomer nebo jeslti to ozelis.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 13:55

Nemapocve jsou pouzitelne pro Geocaching, ale dosti obtizne. Nemapovy je dneska jen eTrex H, a do nej se ti vejde jen 500 trasovych bodu. Navigovat se musis jen podle sipky nebo slepe mapy bez podkladu.
  • 0

#7 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 17:33

Moje zkušenost: Do začátku jsem si pořídil eTrex Legend (ten od Mountfieldu). Specifikaci tady nemusím psát, dá se jednoduše dohledat. Jsem s ní zatím docela spokojen. Jsou tu detaily, jako pomalejší načítání mapy při přechodu, či pomalejší reakce kompasu v zarostlém terénu. To však nejsou věci, které by její použití pro GC nějak snižovaly. Co mi ale nejvíc vadí, za což nemůže sama navigace, je že mi nefunguje redukce na USB a jak jsem zjistil, patřím do výrazné menšiny, pže 95% lidí s tím problém nemá. Co můžu zatím nejvíc chválit je použití pro kolo. Mám tam nahrané mapy (přes starý pc s COM portem) a i když nemá Legend routing, najdu-li si přes mapy na netu trasu a stáhnu gpx, pak mi to cestu ukazuje, vč. WP. Pokud se mi nepodaří rozjet redukce, Legenda prodám. Budeš-li mít zájem, můžem se domluvit.
  • 0

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 18:24

Fridmen napsal/a:
jsetli se nepletu, tak etrex H a etrex legend H je jiné pojmenováni pro stejný nemapový přístroj

Pleteš, ale i tak si nejsem jistý, jestli je Legend H k dostání v ČR a neslyšel jsem o nikom, kdo ho má.
https://buy.garmin.c...D=145&pID=30120
  • 0

#9 euty

euty

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2010 - 19:17

Souhlasím s alkesem, sám jsem jej hledal, ale žádný inzerát či prodej jsem u nás nenašel. Pouze zahraničí, nejvíce USA.
  • 0

#10 baarbuchaCZ

baarbuchaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 10:17

Dík za rady, zatím mi z toho nejlíp vychází Legend HCx. Ale bazarový zatím nikdo nenabízí...chvíli zkusím být trpělivá. Když jsem procházela nabídku internetových obchodů, našla jsem ho v sadě s mapou Topo Czech 3 + microSD 2GB nebo o 500Kč levněji, ale bez mapy a karty. Dají se mapy někde stáhnout nebo je lepší je koupit s přístrojem? Nebo když bude za dobrou cenou Legend od Euty...myslím, že pro začátek by stačil. A poslední dotaz - navigace od jiné firmy než Garmin existují? máte někdo zkušenost?
  • 0

#11 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 10:32

My máme dobrou zkušenost s touto http://www.aukro.cz/...drzak_mapa.html . Je na aukru - elektro - ruční GPS navigace. Nevýhody má akorát v tom že není outdor a že má vnitřní zdroj a tedy omezenou dobu použití. Po tom co máme keše v okolí slovené a vyrážíme autem už nám to ale nevadí. Za 1500 Ká naprostá spokojenost:)
  • 0

#12 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2010 - 13:55

a máte někdo zkušenost s iQue M4?
  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama