Přejít na obsah


Fotka

pozvánka na GCM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
898 odpovědí na toto téma

#181 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 6:52

Možná to bude sobecké, nechutné, lakomé a spousta kačerů se do mě pustí, ale... Jako každý registrovaný jsem dostal dvě pozvánky. Zatím mám obě. Rád je poskytnu nějakému kačerovi/kačerce, ale... Jak poznat komu je dát a komu ne, když poptávka převyšuje nabídku? Podle aktivity na fóru gc.cz? Ne, to by nemělo smysl. Podle data registrace? To už trochu smysl dává. Určitě pro mě bude rozhodující profil na gc.com. Geomail je BM v podstatě k ničemu, takže ty vynechám, stejně by jim to nijak nepomohlo (velká část zájemců si myslí, že to pomůže ochcat notifikace na nové keše - nepomůže). Hráč je PM, fajn. Těch pár kaček si může zaplatit každej. Má nějakou historii nálezů? Nějaký složitější keše? Tak jo, pozvánka je jeho. Má to díry, ale proč ne. Alespoň podle něčeho poznám, komu tu pozvánku dát, aby jí zužitkoval...
  • 0

#182 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 7:19

Já mám též za to, že se Niximorovi nemůže líbit, jak se pozvánky šíří geometrickou řadou komukoli a roste zatížení serveru. Předpokládám, že bych ji měl poskytnout pouze někomu, koho znám a kdo ji využije, a to taky udělám. Stejným způsobem se dostala i mně.
  • 0

#183 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 7:46

MedoMys napsal/a:
... se Niximorovi nemůže líbit, jak se pozvánky šíří geometrickou řadou komukoli a roste zatížení serveru...


Souhlas. Asi proto Nix omezil počet pozvánek z 5 na 2... Uznávám, že jsem dostal pozvánku taky přes tohle vlákno, ale to sem tak úplně nevěděl, jak to chodí a funguje (což mě neomlouvá).
  • 0

#184 JI-KA

JI-KA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:30

Hedgehog_Family napsal/a:

MedoMys napsal/a:
... se Niximorovi nemůže líbit, jak se pozvánky šíří geometrickou řadou komukoli a roste zatížení serveru...


Souhlas. Asi proto Nix omezil počet pozvánek z 5 na 2... Uznávám, že jsem dostal pozvánku taky přes tohle vlákno, ale to sem tak úplně nevěděl, jak to chodí a funguje (což mě neomlouvá).


Souhlasím s tím,že je větší poptávka než nabídka.Ale nemohu souhlasit,že si jí otatní kečeři nezaslouží třeba stejně,jako Vy křeří už tu pozvánku máte.Moc by mě tedy zajímalo,jak se dostala k Vám a na,jakém základě Vy můžete rozhodnout kdo je jaký keřer.I moje nacionále Vám přeci nic nenapoví.Pokud nejste z okolí.
  • 0

#185 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:34

JI-KA napsal/a:

Souhlasím s tím,že je větší poptávka než nabídka.Ale nemohu souhlasit,že si jí otatní kečeři nezaslouží třeba stejně,jako Vy křeří už tu pozvánku máte.Moc by mě tedy zajímalo,jak se dostala k Vám a na,jakém základě Vy můžete rozhodnout kdo je jaký keřer.I moje nacionále Vám přeci nic nenapoví.Pokud nejste z okolí.


Pozvánku jsem taky dostala tady na tom vlákně a své pozvánky poskytla kačerům se kterými se znám a poprosili mě o ní :).
  • 0

#186 JI-KA

JI-KA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:40

Daku napsal/a:

JI-KA napsal/a:

Souhlasím s tím,že je větší poptávka než nabídka.Ale nemohu souhlasit,že si jí otatní kečeři nezaslouží třeba stejně,jako Vy křeří už tu pozvánku máte.Moc by mě tedy zajímalo,jak se dostala k Vám a na,jakém základě Vy můžete rozhodnout kdo je jaký keřer.I moje nacionále Vám přeci nic nenapoví.Pokud nejste z okolí.


Pozvánku jsem taky dostala tady na tom vlákně a své pozvánky poskytla kačerům se kterými se znám a poprosili mě o mí :).



My také máme kolem sebe pár přátel,kteří keškují,ale bohužel nemají pozvánky.A když slušně poprosíte,pak jste u některých kečerů za žebráky.To se my zdá dost nefér.A ty jsi jí dostal od známého nebo od jiného kečera?
  • 0

#187 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:40

MedoMys napsal/a:Předpokládám, že bych ji měl poskytnout pouze někomu, koho znám a kdo ji využije, a to taky udělám.

Tak to bylo myšleno, než sem se, debil, prokecl že to používám, a každej to tu začal chtít.

JI-KA napsal/a:Moc by mě tedy zajímalo,jak se dostala k Vám..

Hm, od niximora? B)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#188 Rozsafin

Rozsafin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:49

Přes to všechno, co zde bylo napsáno, také prosím některou dobrou duši o pozvánku a předem moc děkuji. gc.cz: Rozsafin gc.com: Rozsafin email: geo.rozsafin@email.cz
  • 0

#189 JI-KA

JI-KA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:50

honny napsal/a:

MedoMys napsal/a:Předpokládám, že bych ji měl poskytnout pouze někomu, koho znám a kdo ji využije, a to taky udělám.

Tak to bylo myšleno, než sem se, debil, prokecl že to používám, a každej to tu začal chtít.

JI-KA napsal/a:Moc by mě tedy zajímalo,jak se dostala k Vám..

Hm, od niximora? B)



Ano každý si se svou pozvánkou může udělat co chce.A nediv se,že jí každý chce,je to uspora času.Jsou lidé,kteří chtějí být první u nově založené keše a jsou i tací u kterých v okolí se často zakládají kešky a rád by je odlovil a né nutně,jako první.Ale žádostí o ni nutně nemusím být žebrák.Jen nemám moc času sedět u pc jelikož mám malé dítě.
  • 0

#190 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:57

JI-KA napsal/a:
.I moje nacionále Vám přeci nic nenapoví.Pokud nejste z okolí.

A proto jseš radši anonym, že ?
  • 0

#191 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 8:59

JI-KA - já o tobě nikdy nenapsal, že jsi žebrák. Jen nechápu jednu věc. Jsi PM? Pokud ano, notifikace máš, a můžeš je mít v emailu. Pokud nejsi notorický FTFkař, je ti víceméně tahle služba k ničemu.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#192 JI-KA

JI-KA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:00

Arne1 napsal/a:

JI-KA napsal/a:
.I moje nacionále Vám přeci nic nenapoví.Pokud nejste z okolí.

A proto jseš radši anonym, že ?



Jastli jsis všiml anonim nejsem.A proč na tom tak záleží?Anonimní jsem byl,protože se dají nacionále zneužít.
  • 0

#193 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:04

Nahodou neni pravda, ze by poptavka prevysovala nabidku :) Aktualne je v systemu vygenerovanych skoro 2000 nevyuzitych pozvanek :) Na druhou stranu me tesi vas pristup, jmenovite MedoMysaka a Hedgedoga, a par dalsich :) Pozvanky jsou primarne urceny k tomu, aby trochu poskytly nejakou historii v pripade, ze nekdo by udelal nejaky pruser. Pak je velice snadne jit za tim, kdo dotycneho pozval, a predpoklada se, ze ten zna problemoveho uzivatele natolik, aby si to s nim dokazal vyridit :) Druhorady, ale nemene dulezity smysl pozvanek je samozrejme take ten, aby se omezil pocet uzivatelu a nenastal nejaky boom, kdy by to server mohl prestat stihat (kazdy by tam chtel registraci, ale ve skutecnosti by server pouzivalo pouhe minimum uzivatelu). Zatim ma kapacitni rezervy dostatecne, ale v budoucnu by to mohl byt problem. A ano, puvodne skutecne kazdy po registraci dostal 5 pozvanek, ale pote, co se tady na foru rozbehlo hromadne rozdavani "neznamym" lidem jsem pristoupil prave k tomu omezeni na 2, kdy se predpoklada, ze si to clovek 2x rozmysli, nez da pozvanku nekomu neznamemu a pripravi se tak o moznost treba pozvat nekoho, koho by skutecne pozvat chtel. Kdyz zpetne hodnotim tento krok, myslim si, ze funguje presne tak, jak bylo zamysleno, coz me samozrejme nesmirne tesi :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#194 JI-KA

JI-KA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:13

honny napsal/a:
JI-KA - já o tobě nikdy nenapsal, že jsi žebrák.

Jen nechápu jednu věc. Jsi PM? Pokud ano, notifikace máš, a můžeš je mít v emailu. Pokud nejsi notorický FTFkař, je ti víceméně tahle služba k ničemu.


Koupil jsem si gps navigaci a náhazel do ní kešky.Trvalo to dost času a,tak jsem si myslel,že s upozorněním na nové kešky,nebudu muset prohledávat net a najdu a přidám si ty nově založené.PM nejsem,proto prosím o tu pozvánku.
  • 0

#195 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:20

JI-KA napsal/a:

honny napsal/a:
JI-KA - já o tobě nikdy nenapsal, že jsi žebrák.

Jen nechápu jednu věc. Jsi PM? Pokud ano, notifikace máš, a můžeš je mít v emailu. Pokud nejsi notorický FTFkař, je ti víceméně tahle služba k ničemu.


Koupil jsem si gps navigaci a náhazel do ní kešky.Trvalo to dost času a,tak jsem si myslel,že s upozorněním na nové kešky,nebudu muset prohledávat net a najdu a přidám si ty nově založené.PM nejsem,proto prosím o tu pozvánku.


Tak nevím, jestli tomu rozumíš správě, ale jestli je tak, jak popisuješ, tak tu pozvánku fakt nepotřebuješ a budeš muset vše řešit jinak. GCM je především pro usnadnění notifikací pro PM (jasně, i BM může mít watchlist, atd. nechytejte mě za slovo;)) - ale to tvé problémy nevyřeší.
  • 0
Retired slowcacher

#196 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:22

JI-KA napsal/a:
PM nejsem,proto prosím o tu pozvánku.


Ale v tom pripade ti GCM k nicemu nepomuze. GCM nefunguje na principu obchcavani notifikaci od groundspeaku (jak tu nekdo spravne uz zminil), tj. pokud TY do gcm nic neposles, nic ti od nej neprijde. Neslouzi to jako vychytavka pro BM, aby ziskali notifikace na ukor tech, co jsou ochotni si za notifikace zaplatit, slouzi to prave pro ty, co si za PM (a tedy za tu pridanou hodnotu v podobe notifikaci) plati.
Cimz tedy nerikam, ze pro BM nema gcm smysl, stale umi zpracovavat i watchlisty a owner logy (ktere chodi vsem), ale jeho hlavnim smyslem jsou prave notifikace, a na ty je PM proste nutnost.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#197 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:26

...

Hedgehog_Family napsal/a:(velká část zájemců si myslí, že to pomůže ochcat notifikace na nové keše - nepomůže)


  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#198 JI-KA

JI-KA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:30

honny napsal/a:
...

Hedgehog_Family napsal/a:(velká část zájemců si myslí, že to pomůže ochcat notifikace na nové keše - nepomůže)


Tak to jsem tedy nejspíš špatně pochopil.Tímto se omlouvám a děkuji za objasnění.
  • 0

#199 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:36

Ono bez PM zkrátka jediná "notifikace" je groundspeak weekly newsletter.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#200 elkern

elkern

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2011 - 9:59

Mohl bych prosit taky jednu pozvánku? Nick elkern /email: elkern@email.cz Předem děkuji...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama