Přejít na obsah


Fotka

Dá se keš najít i bez GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 gajdos

gajdos

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 14:18

Dobrý den, "keškaření" je jistě fajn, ale mám problém že nemám GPS. Ono není zase tak velký problém jí koupit, ale chtěla bych se nejdřívě ujistit jestli se tomu pak budu věnovat a bude to vůbec k ničemu.Proto jsem se chtěla zeptat jestli se keška dá najít i bez GPS. Předem moc díky za odpovědi.;)
  • 0

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 14:22

například ve městě snadno, koukni se doma na fotomapu a můžeš vyrazit v přírodě už je to horší, není tolik orientačních bodů
  • 0

#3 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 14:23

Samo že se dá najít.Stačí kouknout do mapy nejlépe FOTO a přečíst si HINT :-) Taky jsem takhle pár keší odlovil :)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#4 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 14:23

Jasně že se dá najít. Dneska jsem tak našel hned dvě. Nakopíruješ souřadnice do googlemaps, mrkneš, zajdeš, šáhneš a máš ji ;).
  • 0

#5 broucin

broucin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 14:27

Nebo si najdeš nějakou, na kterou souřadnice a GPS vůbec nepotřebuješ. I takové existují, ať už Multiny, Unknown, nebo Letterboxy. :-) Abych neprozrazoval hodně, tak třeba včera jsem jednu takovou odlovil.
  • 0

#6 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 14:51

Já tak odlovil skoro sto krabek. Tvrdím, že mnohdy je to rychlejší. Nedá se to samozřejmě použít na všechny keše a dost tě to limituje u Multin a některých Mysterek na postupný odlov.
Mnohdy je to daleko větší dobrodružství. Já si na to zásadně mapy nikdy netiskl, ale překresloval (teda když jsem na to měl čas), a obšas vyrazil jen s mapou vyfocenou do mozku - to je pak cvičeníčko na paměť a orientační body - dodneška nechápu jak jsem tak mohl najít http://coord.info/GCXNA8 nebo třeba http://coord.info/GC12R83
Taky dost pomáhá, když lovíš na místech které znáš ještě z předgeocachingu ;)
  • 0

#7 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 15:16

Taky jsem hledával bez GPSky a myslím, že alespoň prvních 20-30 keší jsem odlovil jen s použitím satelitních map. Některý krabky v lese byly opravdu zážitek, ale pokud si pro začátek vybereš místa který aspoň trochu znáš, tak to jde.
  • 0

#8 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1734 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 15:40

Taky jsem začátečník, zatím jsem našla 14 kešek ze 14 hledaných bez gps a u některých jsem se i divila, že v zápiscích se píše, že jí někdo hledal s navigací dlouho a dlouho... Na všechny jsem ale dělala důkladnou přípravu, prozkoumávání hlavně satelitní mapy která je vždy u kešky na netu, nápověda a hurá na ní. Mám pak z nálezu ohromnou radost. ;)
  • 0

#9 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 15:47

Ahoj, U mne to zezačátku ani jinak nešlo. Lovit bez GPSky však šly jem keše, kde bylo jasně možné podle map identifikovat místo ukrytí. Blízko mého okolí jsem takhle odlovil keše GC1WC4J, GC11FTH. Určitě k odlovení bez GPS doporučuji kešku GCKN5P. Tam stačí jen znát hint;) Odlovení jiné keše - GC1V9RB bylo třeba bez GPS nemožné a to jsem si myslel, že to tam znám nazpaměť. Naopak s další keší jsem zase takové problémy neměl. Pak ale byla na řadě ve vzdálenosti od domova keška GC1M3CD. Kdybych měl u ní psát všechna ta DNF, tak by prakticky nebylo jiných logů. Pak jsem naštěstí koupil GPS a Geocaching jsem začal hrát naplno.:)
  • 0

#10 pepik33

pepik33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 15:55

¨No tak já jsem s geocachingem začal až když jsem měl telefon, který měl GPS a hledal podle něj, jenomže ten měl stejně přesnost 20 metrů :D Ale taky se mi stalo, že jsem GPS u sebe neměl a telefon vybitý- v brně, takže jsem ve Vanˇkovce skočil na net a našel podle fotomapy.. Jo a na Václavák fakt stačí jen hint.. :D
  • 0

#11 Ondra95

Ondra95

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 15:57

Ahoj Jo jasně dá se určitě najít v pohodě pokud to není někde uprostřed lesa to by se pak hledalo docela težko.I já když jsem se zaregistroval na geocaching tak jsem půl roku hledal bez GPS a v poho;) A pak jsem si koupil GPS a jde to ještě lépe hledat a začalo mně to bavit ještě více:)
  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 16:19

Ale dá :) podívej se třeba na profil mýho kamaráda Komety - loví jen bez GPS :)
a našel jich skoro 500.
Můžeš si zadat souřadnice třeba do mapy na Seznamu nebo na Googlu, dát si zobrazení satelitní nebo fotomapy, ujistit se, že víš, kde to zhrunba je, a pak přiblížit až tak, že +- pár metrů už víš.

Ve složitějších případech, někde v lese například, musíš v okolí najít bod, který je jistý - např. křižovatka cest, a odsud si vytyčit azimut, tedy směr ke keši v úhlech a vzdálenost. Ještě lepší, když najdeš taková místa dvě a na keši si uděláš průsečík azimutů. Předpokládám, že umíš s busolou a s papírovou mapou :)

Většinou ale budeš musit lovit tradičky. U Multin bys musela několikrát zpátky domů k mapě :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 black.susi

black.susi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 16:52

Ano, dá se to, taky jsme tak zezačátku s přítelem lovili. Hlavně u těch městských keší je to úplně v pohodě, stačí si pořádně prohlídnout fotomapu, vytyčit par zachytnych bodu a s hintem neni problem najit. Jenom u multin je to trochu horši, ty budeš muset lovit na několikrat
  • 0
Půjdeme zkratkou, je to sice dál, za to horší cesta...

#14 adamco

adamco

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 17:02

Prvních 400 keší jsem lovil jenom bez GPS podle mapy a hintu
  • 0

#15 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 19:40

Jak bylo jiz psano. Jde to . Zacinal jsem take bez gps a kdyz sem zjistil jak me to stve ze v lese nenajdu a nemuzu treba na multinu (i kdyz jich moc nelovim) poridil sem si gps modul. lastne to melo svoji krasu v tom ze sem lov planoval . Popisky hinty a trasu a nevim jiste ale snad nejvice odlovenych co jsem hoooodne dlouho mel byl bez gps jen z domaci pripravou.
  • 0

#16 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 19:40

Jak bylo jiz psano. Jde to . Zacinal jsem take bez gps a kdyz sem zjistil jak me to stve ze v lese nenajdu a nemuzu treba na multinu (i kdyz jich moc nelovim) poridil sem si gps modul. lastne to melo svoji krasu v tom ze sem lov planoval . Popisky hinty a trasu a nevim jiste ale snad nejvice odlovenych co jsem hoooodne dlouho mel byl bez gps jen z domaci pripravou.
  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 21:10

Jde to. Já mám za půl roku 246 a cca 230 je bez navigace. Párkrát jsem se svezl s někým, kdo ji měl. Dá se tak najít všechno. I v lese. Mapy si netisknu, dělám si jen poznámky kolik metrů po kraji, po cestě, jak hluboko pak do lesa, atd. Pravda, multinky na několikrát. A pár DNF taky bylo. Ale jak jsem pak zjistil, to bylo v lese kde i GPSkaři měli problémy se signálem. Zjistil jsem, že s Oregonem je hledání až moc rychlé. To když jsem se vezl po kapřím ocase (série kapr). Ale pravdou je, že hledám poblíž bydliště. Jet desítky kilometrů pro jednu stage a pak se tam vracet, by bylo nepříjemné (hlavně pokud jezdíš na kole). Po čase zjistíš, že i owner musel pro cache najít jednoznačné místo a že tedy cache bývají tam, kde je něco nápadné. A pokud nelovíš FTF, tak dobře vedou geopěšinky (geodálnice). Hlavně pár dní po zveřejnění a po náporu FTFkařů jsou zřetelné.
  • 0

#18 barny1

barny1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 21:50

Já jsem prvnich 26 kešek našel bez gps ale ted jsem koupil Garmin Etrex H..:)
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 22:05

Jak chceš najít keš, když neumíš ani napsat dotaz do správného vlákna... :@ Na tvoji otázku... ano dá. Našich prvních cca 70 keší je jen podle mapy. Především ve městě nebo na zcela zřetelných místech typu osamělý strom uprostřed pole... B)
  • 0

#20 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2010 - 22:46

Našli jsme tak asi první šedesátku keší a má žena na hledání s fotomapou nedá dopustit ani dnes. Vždy, když někam jede, nabízím jí GPSku. Ona na to: "Ne, ne, jen mi pošli odkaz na mapu." :)
  • 0
Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama