Přejít na obsah


Fotka

Dá se keš najít i bez GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 22:55

koyamas family napsal/a:
Našli jsme tak asi první šedesátku keší a má žena na hledání s fotomapou nedá dopustit ani dnes. Vždy, když někam jede, nabízím jí GPSku. Ona na to: "Ne, ne, jen mi pošli odkaz na mapu." :)

Tvojí ženu naprosto chápu!;) Já dnes dostala nový mobil, který umožňuje i gps a mapy (nokia) a jsem naprosto ztracená, protože nevím, co s tím. Mapu si najdu, nastuduju nebo vytisknu a vyrazím na lov.
Ale navigaci bych chtěla zkusit občas využít, láká mně i nějaká ta správa kešek (statistika, uložení kešek do mobilu, abych je mohla hledat, když nemám po ruce počítač apod.), prošmejdila jsem tu už kdeco, ale stejně z toho nejsem moudrá. A docela se i bojím vznést dotaz, abych hned nedostala vynadáno, že to píšu do špatného vlákna apod. :|
Takže - mapa je mapa a jde to hledat i v lese a nemusí to být nutně louka uprostřed s jedním stromem.:)
  • 0

#22 DinoKo

DinoKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 23:05

Pres 300 kesi bez GPS i v lese, je to vetsi legrace, ale ted jsem zase nejakou dobu GPS nemela a musim rict, ze je to jako s autem, kdyz uz ho jednou mas, pak jsi tak rozmazleny, ze te stve, pokud o neho najednou prijdes.
  • 0

#23 EvRo Team

EvRo Team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 23:17

Ano jde to lovit bez gps. Z 386 bylo tak 30 s gps. I multiny jdou stačí vědět kam a jak daleko jít od souřadnic poslední stage a je to...pokud to není přes 1km. ;)
  • 0
EvRo Team

#24 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 6:56

GPS mám ale stejně na některé cache GPS ani nezapínám. Mám listingy v PDA a jejich součástí je malá fotomapa a pokud je cache pod osamělým stromem nebo podobným snadno identifikovatelným objektem tak hledám podle fotomapy. Jsou ale lepší machři, co v okolí bydliště hledají bez GPS i multiny. Vlcevl takhle ulovil přes 1500 cachí a když si konečně pořídil GPS tak se ozývaly hlasy že se blíží konec světa :)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#25 n3oklan

n3oklan

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 7:31

ackoli mam GPS ukazovatka dve, drtiva vetsina krabicek byla nalezena bez navi - kolikrat bych rekl, ze mi spis prekazi :P presne jak pisi jini, fotomapa, hint a hura na lov... v okoli meho bydliste vetsinu mist mam alespon v povedomi a s GPSkou lovim prakticky jen na neznamych mistech... :D
  • 0

^_^ GeoSever - kačeři a kachny nejen ze šluknovského výběžku


#26 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 7:47

no jistěěěěě...... bez gps se dálovit celkem v poho, mám tak odlovených svých prvních cca 350 kešulí. Ale je pravda, že když jsem dostala "šipku", tak mi ulehčila život. Multiny jsou jednodušší a dají se udělat na jeden zátah :P, Neřeším přípravu doma, která přeci jenom zabrala nějaký ten čas navíc a hlavně - nemám binec v autě!!, přestaloy se všude válet papíry :D Ale je taky fakt, že moje oko je asi trošku vycvičenější, bo nespoléhá na "nulu" a rychleji dohledávám při slabším signálu B)
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 7:51

Alf Gang napsal/a:... prošmejdila jsem tu už kdeco, ale stejně z toho nejsem moudrá. A docela se i bojím vznést dotaz, abych hned nedostala vynadáno, že to píšu do špatného vlákna apod. :|

Neboj se zeptat tady http://www.geocachin....php?forum_id=8 Za sebe mohu doporučit Handy Geocaching Arcao Edition se kterým jsem nalovil dalších cca 500 keší... ale to už patří do jiného vlákna B)

Já měl a mám pořád problém s tím, že zase v mobilu nebo Garminu tak nějak tu mapu nepotřebuji. Začal jsem lovit jen s mobilem bez mapy, tedy "za šipkou" a s papírovou mapou v kapse.
  • 0

#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 8:07

To je fakt, mapa v Oregánu je jaksi "bonus navíc" - primárně koukám na šipku a metry a terén stejně kontroluju zrakem. Výhoda je, že předem vím, že nejsem na druhým břehu řeky... to je šikovný :) papírová mapa je pro mě nezbytná, všude, už třicet let. To se kvůli obdélníčku 3*5cm neodnaučím... Na druhou stranu, tohle vlákno začíná vypadat, jako že lověj bez cajku všichni... to jistě není pravda. Je to jen hodně hrdá menšina :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 10:45

Taky se hlasim k tem, co rikaji, ze to jde. Sice lovim od zacatku s GPS, ale kdyz jsem ji mel oprave, tak jsem lovil podle ortofotomap a k memu prekvapeni to slo rychleji. Jinak jak tu uz nekdo psal, tak kdyz je krabicka pod osamelym stromem, tak to je jasne a na GPS se ani nepodivam.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#30 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 11:36

jak tu již psali všichni,jasně že to jde,prvních cca 20 keší jsem odlovil bez gps,potom jsem si ji pořídil(teda gps modul) a stejně pro jistotu si dělám screeny mapy do mobilu(abych pořád něco netiskl),a většinou když mě gps začně vodit kolem dokola kvůli špatnému signálu tak ji vypnu a radši se spoléhám na svůj zrak,screen a hint.Prostě ani ta gps není dokonalá a signál vždycky nemá
  • 0

#31 GEkOn-cz-

GEkOn-cz-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 19:22

no já lovím bez GPS-ky...doma proběhne příprava, stáhnou se foto mapy ajde se do terénu. Je to zábavnější:D
  • 0

#32 ajule

ajule

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 19:49

Také lovím bez gps a jde to moc dobře, mám tak nalezeno přes 400 keší. Kreslím si na to speciální plánky (doma není ani tiskárna :-( V hlubokém lese je to docela loterie, kdy proklínám hinty typu "pod stromem". O majitelích gpsky jsem si myslela, že to mají moc jednoduchý, ale teď přemýšlím, že si jí pořídím už kvůli obcházení multin. Přece jen vracet se po každé stagi k počítači není ono.
  • 0

#33 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 20:36

Taky jsem začínal bez GPS. Časem jem přešel na paperless. Mapy jsem si uložil do mobilu. Potom jsem si nainstaloval Google maps a dodnes je s oblibou využívám hlavně ve městě. Na některé kešky jsou nejlepší katastrální mapy (mají zakresleny i některé cesty, co na fotce neuvidíš)
  • 0

#34 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 22:10

Já tak odlovil prvních asi 30 keší, pak se mi podařilo rozchodit na HTC OZIho a tak lovím dodnes a dlouho budu.
  • 0

#35 daliborf

daliborf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 11:25

Jiste. A dovolim si tvrdit, ze v huste mastske zastavbe je lokalizace pomoci webove mapy naprostou nutnosti, neb GPS-ka zde byva spise na obtiz nez k uzitku :-) Ja mam nejradsi http://maps.google.com/ Souradnice lze zadavat naprosto jednoduse, napr.: n 49 12.123 e 016 36.123 Pozor, standardne se zobrazi dva body: zelena sipka je zadana poloha, cervena bublina je asi nejblizsi adresni bod.
  • 0

#36 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 13:17

Já tak odlovila prvních asi 200 keší, jenom podle map a občas to tak dělám furt. Ségra (Zaklinacka) neloguje a hledá dokonce jen tak, i bez těch map. Sice většinou nic nenajde, ale je úspěšnější než by jeden čekal.
  • 0

#37 roztocka

roztocka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 18:39

Ahoj,také jsem tak začinal a odlovil s tištěnými či překreslenými mapami a bez GPS 300 keší.Je pravda,že ke koupi GPS mě dohnaly až,bez navigace, neodlovitelné keše např v hlubokém lese,klasické či noční multiny,atd. Pravda je,že některé kousky nám daly zabrat a u mnohých dodnes nechápu,jak jsme je mohli najít:D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama