Přejít na obsah


Fotka

Planovani trasy v GPX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:02

Narazil jsem na takovou zajimavost, ktere jsem si doposud nevsiml. Pokud si treba v MapSource nebo na www.mapy.cz naplanuji trasu napriklad Praha - Brno. Tak i presto, ze to clovek vidi jako trasu, tak jsou to v realu pouze 2 body. Pokud to clovek pouzije v Geogetu v kombinaci s vypisem kesi kolem trasy, tak diky tomu, ze to bere jako spojnici dvou bodu (usecku mezi Praha - Brno) tak napriklad pri zvolene vzdalenosti 5km zobrazi kese pouze nad dalnici, ale jiz ne pod ni. Z toho vyplyva muj dotaz, co pouzivate pro planovani tras tak, aby to do GPX ukladalo opravdu celou trasu tak, jak ma byt.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:05

já to dělám v BaseCamp, kde jde ta "čára A-B" převést na "route" V MapSource jsem to nějak nevymyslel (nebo naklikat ručně po waypointech)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:06

fremen.cz: no v MapSource to jde taky prevest na route, jde to i ulozit jako GPX, jenze kdyz ho nactes v cemkoliv jinem, tak ti to zobrazi pouze jako dva body. A to prave nechapu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:18

zkus ten BaseCamp, tam mi to fungovalo po převodu na route a routovalo to v navigaci bez problémů
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:32

Tak jsem si stahl a nainstaloval nejnovejsi verzi, udelal jsem si dva body, mezi nima vytvoril trasu, kterou jsem nasledne exportoval do GPX a to same. Kdyz to i nactu v Google Earth, tak trasa nikde a pouze dva body.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:41

říkám... BaseCamp ;) naimportuješ tu "čáru" a dáš "create route"
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:44

Vsak o tom pisu, ze jsem ten stahoval a v nem to delal. Tedy pokud se bavime o tomto:

http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=4435
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:52

před tím exportem musíš v BaseCampu dát na té trase "create route", nebo "convert to route" volbu (nevim přesně, nesedím u toho), tzn vytvoří se ti mezi těma dvěma bodama trasa s waypointy, které sežere GPSka podle kterých bude navigovat
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:53

fremen.cz: ale to ja presne davam, to same je i v MapSource. Ovsem znovu ti opakuji, ze to dela presne to, co nechci. Vzdyt si to zkus ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:54

až budu doma... nebo prdni sem ten GPX a zkusím to převést (teda za předpokladu, že se to po importu do BaseCampu tváří jako route a ne A-B čára)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 20:01

fremen.cz: az takovy debil opravdu nejsem. Proste dam 2 body, ty potom oznacim a z nich dam vytvorit trasu. Trasa se vytvori, muzu si ji prohlizet, ale jakmile ji ulozim do GPX, tak smolik pacholik. A to same dela MapSource, BaseCamp i www.mapy.cz
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 20:22

...připadá ti tohle jako jen dva body? Mě to MS vytvoří korektně a nemám problém vyfiltrovat kešky podél trasy
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 20:50

No nevím, ale já používám "Create GPX of Route" standardně na gc.com. Nechám si vygenerovat trasu jako pro PQ, ale pak si to uložím jako gpx a tohle načtu do GG a pohoda...
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 20:56

Sally&eL: nejde o to, jak to prijde me, ale v Google Earth to opetovne zobrazi pouze dva body. Ano, filtrovani v Geogetu funguje, ale podivej se na vysledky exportu kolem te trasy a zjistis to, co jsem zjistil ja v prvnim prispevku ;)

Vložený obrázek
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 21:22

...tak teď na to koukám že něco musí být špatně, protože dřív to určitě fungovalo - jestli se třeba něco nezměnilo v GG
  • 0

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 21:41

Sally&eL: no ja bych spis rekl, ze si toho nikdo nevsiml, vcetne me. Ona se ta chyba nejvic projevi na vetsich vzdalenostech, kde silnice neni primo - viz prave ta Praha a Brno. Ja to zjistil tak, ze jsem si po exportu dal zobrazit mapu kesi a potom jsem neveril svym ocim. A nakonec mi to docvaklo, proc to tak je. Mimochodem, da se to i overit tak, ze si clovek spusti GeoJarry, v Query se prepne na Route, vybere si tu danou cestu a nasledne klikne na "Source route". Vysledny soubor kdyz prohledne v MapSource, tak clovek vidi, jak to "vidi" Geoget. EDIT: stejne tak se to da importovat do Google Earth, ktery to zobrazi taky tak - tak si clovek muze nejrychleji overit, jak to je. Pokud by se nekde neco zmenilo, tak na urovni primo toho GPX, nez u Geogetu, protoze Google Earth s nim nema taktez nic spolecneho.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#17 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 21:47

...myslím že to fungovalo - měl jsem takhle naplánovanou trasu z NY na Floridu a zpět, a taky když jsem jel z Irska přes UK a Španělsko, tak to taky kopírovalo trasu. V GeoKuku mě to ukazovalo OK - nevšiml jsem si že by trasa byla mimo kešky
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 21:49

Sally&eL: takze mi muzes potvrdit muj problem? Chapu to dobre, ze ti to taky "blbne"?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 21:57

...ano, teď dostanu ve výběru kešky jen na přímce mezi dvěma body, ale kde je chyba to nevím :-)
  • 0

#20 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 22:03

na mapy.cz jsem nechal vytvořit trasu Praha - Brno - Ostrava, vyexportoval jí do GPX a úsek Praha - Brno je opravdu jedna čára. Podle všeho to exportuje jen významné lomové body trasy (Praha - Brno je pořád po dálnici)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama