Přejít na obsah


Fotka

Planovani trasy v GPX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 22:12

Ale dam krk za to, ze to tak driv nefungovalo, ze prave na mapy.cz to delalo celou cestu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#22 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 22:22

...v MapSource to taky dělalo celou trasu :)
  • 0

#23 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 22:32

Na mapy.cz gpx export delal to, ze vsechny odbocky byly body a mezi nima byly rovny cary. Aspon tak se chovaly moje programy.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#24 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 22:34

@S474N ja by som krk na to nedaval, kvoli tejto vlastnosti / nepresnosti som preprogramovaval mozigo cca pred pol rokom, tak aby bol vysledok naozaj okolo trasy a nie len letecka spojnica. vysledna trasa z mozigo je terazky podstatne presnejsia. Pokusim sa to dat do prilohy aby si to mohol porovnat.
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#25 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 22:38

No pokud jste měli v Mapsource zapnuté automatické trasování, tak vám to ty načtené body trasy propojilo po nějakých silnicích, ale jinak jistě ne. Z map na webu to vyexportuje jen zlomové body. Já když jsem si třeba plánoval nějakou cyklotrasu, tak jsem nemohl použít automatické trasování, když to nebylo vždy po silnicích, ale musel jsem ručně doplnit naimportovanou trasu v Mapsource o spoustu zlomových bodů, které tak trochu kopírovaly zvolené cyklostezky a podobně.
  • 0

#26 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 22:43

klama: no je to mozne, ze jsem si toho proste nevsiml. Nikdy jsem totiz nekontroloval vysledny export - ani by me to nenapadlo. Jelikoz jsem ale pri par kombajnech mel problemy s validnim GPX, tak jsem si rikal, ze si to radeji vsechno proverim predem a tohle jsem zjistil. Vono by stacilo, kdyby ty mapy pridaly par zaznamu po ceste, aby se to "nalamalo". V kazdem pripade je zajimave, ze "nejake" souradnice navic v tom GPX jsou, ale zrejme asi zalezi na programu, jak je interpretuje. Tommu: MapSource ti to napriklad na TOPO CZECH 2010 PRO krasne naroutuje, druhou veci je, ze to proste tak nevyexportuje :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#27 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 22:53

Ono to sice v mapsource hezky naroutuje, ale navigace si to pak stejne routuje po svem a jinudy. Ja teda na kolo poctive klikam vsechny zatacky rucne. Ta autonavigace je vicemene dynamicka, takze fixni krizovatky by nedavaly smysl. Oregon mi nechtel naklikanou trasu ani prošlou trasu akceptovat, ze ma vic nez 50 bodu. Chvili mi trvalo nez mi doslo ze to plati jenom pro dynamicky pocitanou trasu a zmenil jsem profil.
  • 0
MaFa

#28 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 23:16

tak jsem se na to díval a něco je blbě... po přepočtu to má vyplodit XYZ lomových bodů, což se jaksi nestane
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#29 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 4:52

Trasa z MS leze jenom jako body ktery zadas a GPS si to preroutuje po svym. Řešim tenhle problem v MS tak, že pres tu trasu namaluju stopu, občas nekde přidam odbočku, uložim do GPX a Geoget mi vyplivne co má.
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 6:44

fremen.cz: no vidis a to jsem se ti snazil vysvetlit celou dobu :-) Bombis: jenze trasa nejenom z MS, ale i z BaseCamp nebo Mapy.cz. Asi to pujde vyresit tak, ze proste si tam clovek prida manualne par bodu a pres ty se ta trasa "nalame". Nicmene jako reseni mi to neprijde moc vhodne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 7:58

U mapy.cz nevim (jsem na tom trochu jako Witko, PC sice používam, ale bez netu); BaseCamp moc nezapínam, než naběhne, to by jeden vyrost; a v tom MS je to jediný na co jsem přišel. Většinou si tak vybíram oblast kam jedu, obtáhnu hranice a vnitřek halabala počmáram a nemusim se trápit spoustou koleček okolo referenčních bodů v GG. Když náhodou něco něco vynecham, furt jsou tam ještě mírně neaktuální POI.
  • 0

#32 LeNoch

LeNoch

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 9:30

A co zkusit http://mapy.idnes.cz/ ? Nezkoušel jsem to teda importovat do GG, ale zminovaná cesta praha brno má v gpx spoustu wpt po ceste.
  • 0

#33 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 10:06

>LeNoch: ...i Mapsource udělá spoustu bodů po cestě - problém je pak v následném importu do GG
  • 0

#34 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 17:34

Riesenim je pouzit WinGDB http://www.sackman.info

Route Conversions
Convert calculated routes to direct routes with all route points
  • 0

#35 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 18:22

bogi napsal/a:
Riesenim je pouzit WinGDB http://www.sackman.info

Route Conversions
Convert calculated routes to direct routes with all route points

opravdovým a správným řešením by bylo opravit ten import v Geogetu
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 19:08

Spravnym resenim je psat toto do spravneho fora, a mohli jste si tu dlouhou diskuzi usetrit. :P Problem toho souboru z Mapsource/basecampu je v tom, ze skutecne obsahuje trasu o dvou bodech. (Plus dva stejne waypointy.) Dobrou zpravou je, ze tam ukladaji i dalsi trasove body, ale jen jako RoutePointExtension, kterou GG necte. Neni problem, to se da upravit! Problem GPX z mapy.cz je zase pro zmenu v tom, ze skutecne mnoho bodu neobsahuje. Placaji body jen na vyznamnych krizovatkach, takze z Prahy do Olomouce to udelalo 11 bodu, pricemz nejvetsi skok je mezi Sporilovem a Vyskovem. S tim tezko neco udelam, snad jen pouzivat jiny planovac trasy. Nicmene neni problem si pustit Geogeti cachemapu, a v rychlosti si hrubou trasu nakreslit rucne. nezda se to, ale je to mnohdy rychlejsi. ;) Treba se nekdy v budoucnu dockate i vlastniho planovace tras primo v cachemape. B)
  • 0

#37 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 19:22

Problem je, že tohle se GG naučit prostě nemůže. Zpracovává jenom ty data, který mu kdo podstrčí. Je zapotřebí si uvědomit rozdíl mezi trasou a stopou. Trasa jsou v podstatě minimálně dva body, start a cíl + nějaký průjezdní v případě, že je někdo zadá. Mezi nima mapová aplikace, která to umí, tu trasu naroutuje, ale v GPX jsou jenom ty zadaný body, nic víc. Naproti tomu stopa je poměrně hustá souvislá řada waypontů v nějakém intervalu, buď podle času (při záznamu do gps) nebo vzdálenosti (třeba při tom plánování v MS apod). Čili je zapotřebí naroutovanou trasu převést na stopu, uložit a teprv tu cpát do GG. Takže naučit se to musí ty aplikace ve kterých se plánuje cesta, eventuelně user. Podle mě to možná umí i ten nedodělek MS, ale než bych se s tim trápil, radši přes vygenerovanou trasu namaluju stopu, za minutu mam hotovo a zároveń i zkotroluju jestli mně to nežene přes Horní Dolní. Edit: Koukam, že zase pozdě a ještě trochu blbě.
  • 0

#38 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 16:24

Takze jake je resume? Bude dodelana podpora tech RoutePointExtension do GG?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#39 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 18:12

Do pristi verze spise ne, ale vlozim to do pamatovacku, aby se na to nezapomnelo.
  • 0

#40 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 21:11

Zmena, pristi verze to bude umet ;-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama