Přejít na obsah


Fotka

Jaký HTC mobil je nejlepší pro hledání kešek?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 scai

scai

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 9:04

Dobrý den, chtěla bych taky začít hledat kešky. Jelikož mi dosluhuje mobil, rozhodla jsem se, že si pořídím HTCko a nebudu muset aspoň kupovat taky navigaci. Jen teda nevím zda je lepší HTC desire s androidem nebo HTC touch HD2 s opračním systémem windows. Jde mi hlavně o to, jestli i pro android už jsou aplikace pro vyhledávání kešek v češtine. Já těmhle věcem opravdu nerozumím, budu se do toho muset dostat, tak ať neudělám chybu hned na začátku se špatnou koupí! Bylo mi řečeno, že nějaká dobrá aplikace je právě pro ten windows (ale já bych radši koupila HTC desire) mockrát děkuji za odpovědi
  • 0

#2 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 9:08

Pro Android je vsemi vychvalovana aplikace c:geo pripadne i pak oficialni aplikace od groundspeaku. Jenom nevim jak je to s cestinou. Pro Windows Mobile je nejlepsi aplikace GCzII, ale nevim jestli se jeste vyviji a jak to s ni celkove vypada... rozhodne v cestine taky neni.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 9:12

Nejprve si projdi
http://wiki.geocachi..._pro_geocaching
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#4 Gitt

Gitt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 10:33

Taky mám HTC (Wildfire) a doporučuju ho . Android je prostě bomba.
Používám pro to aplikaci Georg http://android.ranitos.de/ a s tím se kešuje parádně - vše se dá offline - jak mapy (pomocí map creatoru vyrobené - otázka pár minut), tak listingy - z Geogetu nebo z GCTour ..
  • 0
Honza

#5 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 10:47

Jdi do HTC Desire, Android je skvělý!:) Tolik vychvalovaná aplikace c:geo je v češtině a zcela zdarma.
  • 0

#6 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 10:57

Mam HTC Desire a používám v něm C:Geo. S aplikací velká spokojenost - autor ji evidentně dělá i pro radost a je to na ní vidět - aktuálně umí mj. GPX, mapy se umějí ukládat offline (i když to možná neni optimum, ale funguje to), mají tam nově i měřítko, každý týden je minimálně jedna drobná změna k lepšímu... Aplikace je komplet v češtině - bohužel... (autor hledá zlatou střední cestu, pokud vim) Jedinej problém, ale za to ne až tak malej je s výdrží baterky v mobilu - bez náhradní baterie (a ani s ní - o tom, že mobil neni na časté výměny stavěnej nemluvě) to neni na celej den kešování (zapnutá gps žere jak vlk). Je to fajn na popracovní procházku, nebo tak, ale na dovolenou pod stanem ani náhodou. O žádné extra odolnosti přístroje se taky nedá mluvit, ale to není až takový problém (dokud tu mašinku někde neutopim ;)) Problém s baterkou by mohl trochu řešit mobil s horšim procesorem, řek bych, ale i tak je to hlavní nevýhoda. Přesnost GPS je ale velmi slušná a dá se s tím velmi dobře hledat i v lese a problém jsem nezaznamenal ani v úzkých městských uličkách. Osobně jsem došel k tomu, že "potřebuju" i Garmina a tohle jen na popacovní rychlovky a WIG (Where you go akace je moc fajn a funguje slušně) Pokud chceš "budget" řešení, mě se pro "jednoduché" kešování velmi osvědčila kombinace symbianovej mobil, na kterém rozběháš rozumně Handy GC + lepší GPS modul => stačila mi sice šipka, ale keší jsme s tim našel fůru a investice byla minimální.
  • 0
Hczech

#7 meda121

meda121

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 12:15

http://www.svetandro...ndroidem-201003 Zde si přečti ;)
  • 0

#8 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 13:00

To už bohužel neni už moc aktuální - ty aplikace se vyvíjejí, ale přečíst si to od věci neni, to je fakt
  • 0
Hczech

#9 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 13:24

Já mám Legend s aplikací c:geo a jsem spokojenej, až na problémy s kompasem, které mám poslední dobou, ale to je spíš záležitost konkrétního kusu telefonu. Myslím, že c:geo je perfektní aplikace a navíc s velkým pontenciálem do budoucna, protože autor na ní pořád pilně pracuje. Navíc teď už je i v češtině, což bylo jedno z tvých kritérií. Osobně si nedokážu představit o moc vymakanější aplikaci, než je c:geo.
  • 0

#10 scai

scai

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 18:03

Díky moc za odpovědi. takže mi z toho vyplývá, že android je na to dobrý! Jen teda je to tak, že s tou aplikací c:geo co mi radíte půjde někde přijet, tam až si ty kešky stáhnout a pak hledat? Nemusím to dělat dopředu doma na kompu?
  • 0

#11 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 18:47

již tu padla jedna rada, že by neškodilo něco si přečíst... je to snad jasné, že.. "Po spuštění a zadání přihlašovacích údajů je možné vyhledávat podle vaší aktuální polohy, GPS souřadnic, adresy, geokódu, klíčového slova, uživatele či vlastníka.;)
  • 0

#12 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 19:05

S c:geo si můžeš kdekoli pomocí mobilního internetu nebo wifi vyhledat nejbližší keše, nebo zobrazit nejbližší keše na mapě, při jízdě se pak mapa posouvá, což je praktický např. na lov při cestě autem a ty tak vidíš nejbližší keše kolem sebe. Dál můžeš vyhledat podle různých parametrů a nedávno byla přidaná i podpora importu GPX souborů, což je dobrý třeba při cestě do zahraničí nebo pro lidi, co nemaj mobilní připojení. Navíc to má spoustu dalších vychytávek, jako je třeba ukládání vlastních waypointů, posílání logů přímo z terénu a další.. Mrkni na youtube, je tam pár ukázek toho, jak program funguje
  • 0

#13 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 10:35

hczech napsal/a:
Mam HTC Desire a používám v něm C:Geo.

S aplikací velká spokojenost - autor ji evidentně dělá i pro radost a je to na ní vidět - aktuálně umí mj. GPX, mapy se umějí ukládat offline (i když to možná neni optimum, ale funguje to), mají tam nově i měřítko, každý týden je minimálně jedna drobná změna k lepšímu... Aplikace je komplet v češtině - bohužel... (autor hledá zlatou střední cestu, pokud vim)

Jedinej problém, ale za to ne až tak malej je s výdrží baterky v
mobilu - bez náhradní baterie (a ani s ní - o tom, že mobil neni na časté výměny stavěnej nemluvě) to neni na celej den kešování (zapnutá gps žere jak vlk). Je to fajn na popracovní procházku, nebo tak, ale na dovolenou pod stanem ani náhodou. O žádné extra odolnosti přístroje se taky nedá mluvit, ale to není až takový problém (dokud tu mašinku někde neutopim ;)) Problém s baterkou by mohl trochu řešit mobil s horšim procesorem, řek bych, ale i tak je to hlavní nevýhoda.
.


Dovolil bych si te trochu poupravit - Pouzivam GeOrg - komplet offline aplikace - nez vyrazim nahraju si nove PQ a mam nejaktualnejsi data - mapy OSM offline... Pri zapnutem mobilnim internetu mi nevdydrzi baterie dele jak 7hodin(aktivniho kombajnu)

Tento vikend jsem otestoval kompletni vypnuti GSM + Mobilni internet (rezim letadlo) vydrz baterie rapidne stoupla !!! a to o dost.. v 15.00 jsem mel 70% baterie ... ve 23.00 jse mel 30 ;-) coz si myslim ze je dosti rapidni zmena ... ;-) zhruba v 17.00 jsem rezim letadlo vypl aby se mi aspon nekdo dovolal .. ;-) jinak normalne vypinat internet a doporucuji moc nekillovat GPS aplikace - rapidne stoupa zravost GPS pokud se musi neustale pripojovat a hledat druzice - pokud ma informace o nich ulozene v cache tak se pripojuje rychleji a baterie vydrzi dele ...

Testoval jsem i MyTracks + C:geo za 4hodiny mrtvo
My tracks + Georg - po sesti hodinach 60% dole ...
Takze tak... zravost c:geo je kuli neustalemu napojeni na internet mnohem vyssi...


Když uz jsme tu ale u tech baterii : Muze mi tu nejaky HTCckar doporucit nejakou externi baterii ?? mam 1300mAh baterii tzn aspon na 3 nabiti aby to bylo ;-) je mi fuk ze mi z toho mobilu bude trcet kabel...

dííky
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#14 baron_cz

baron_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 18:02

Externí baterii? Já to řeším pomocí Power Packu na 4 AA baterie s USB výstupem nebo v tady z ČR. K tomu k propojení mám starší kabel od fotoaparátu USB --> miniUSB. Jen ty asi budeš potřebovat na HTC Wildfire mikroUSB, takže buďto ještě redukci nebo sehnat kabel USB --> mikroUSB.
  • 0

#15 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:02

používám HTC desire + Georg, na wheriga pak Whereyougo od Meniona free utilitka. Baterka padá dolů dost a třeba na celý den na huntu to rozhodně není. Právě jsem si sestavil udělátko ze starýho USB kabelu a baterypacku na 4 AA za 16kč. cpu do toho 2700mAh 1,2V GP. po pravdě díky tomu že to mám od čtvrtka jsem to zatím jen testoval doma že to funguje. Kolikrát se to z toho bude dát dobít netuším. Fakt je že skoro víc než GPSka žere připojení na tel síť obzvlášť když je mizernej signál což v údolích u potoků dost často bejvá. Na georg jsem přešel právě kvůli offline mapám. Mám tam nasosoanou celo ČR ve třech ropzlišeních pro orientaci a pak v kompetních tužím 10ti rozlišeních brno a okolí do vzdálenosti asi 30km v HTC mám 16GB SD kartu na origo 8GB se nevlezlo skoro nic :) Jinak od Ledna bude Georg i v češtině. Předběžně. Spolupracuji s autorem na multijazyčný verzi.;) no a keše do toho cpu přímo z Geogetu. Kde si člověk ke keším předchystá i final WPT. ale rozhodně ve čtvrtek večer zkusím přepnout na režim letadlo a uvidíme jestli baterka bude padat pomalej a o kolik. Jo jinak origo baterka v HTC desire je 1200mAh a dá se koupit za 420kč i dvojnásobná kapacita ale z telefonu je pak děsná obluda.. a vzhledem k občasné nutnosti mít větší kapacitu baterky a díky tomu jak je u HTC řešena výměna baterek je nejjednodušší systém opravdu externí napájení. nejjednodušší je na ty 4AA ale dá se koupit i externí zdroj s led svítilnou za cenu kolem litru a něco. mám někde i odkaz pokud by někdo chtěl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama