Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keška v konstrukci mostu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 19:51

Osobně jsem měl možnost vidět listing keše, o kterou tu jde (jsem spolužák v.roula) a musím říct, že takhle pěkně udělaný listing se dnes vidí málo. Popisoval mi i přístup ke keši a opravdu to má moc pěkně připravené a sám jsem se tam do budoucna chystal (na FTF ne, mám to trochu z ruky) a když mi dneska v.roul oznámil, že mi ji Skupec nechce pustit, docela mě to nas*alo. Nechci se do nikoho navážet (konkrétně do Skupce), ale když mohly vznikout keše jako Styx apod. tak nevidím důvod, proč by nemohla vznikout tahle....
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#22 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 20:55

rebel napsal/a:
...takový typicky český přístup...

no fuj !

:@


Když je ovšem takový "typicky český přístup" proti "typicky americkýmu přístupu", tak samozřejmě fandím na 100% tomu prvnímu.

(tímto ovšem nezpochybňuju a ani nemohu, že hrajeme americkou hru podle pravidel americké firmy - takže podle formálních pravidel, bohužel...)
  • 0

#23 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 22:27

URBAN LEGENDS Vol. 1 je v servisní šachtě v mostě, je to luxusní cache. Chování reviewerů poslední dobou (od konce TTR) je mimo mé chápání....něco se schválí a na jiném místě zakáže apod... http://www.geocachin...8f-d5ea5d290e45
  • 0

#24 Skupec Reviewer

Skupec Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 23:56

Ahoj, bylo by asi fer napsat, ze v moste je dosti pocetna kolonie netopyru a v jejich hnizdisti ti cache opravdu neschvalim. To jen pro uplnost nez zase rozdmychas vasne proti reviewerum. Jinak si muzes nechat posoudit cache u naseho vedeni. Ja ale tuto cache neschvaluji. Ahoj
  • 0

Skupec Reviewer


#25 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 8:08

Osobně si myslím, že bys podobné spory měl řešit především z rewieverem a ne tady na fóru. Pokud keš neschválí, tak k tomu asi má nějaký důvod, který ti jistě rád sdělí a ve většině případů se po nějaké době dojde k nějakému řešení. Tady, jak vidím, je důvodem zamítnutí keše ochrana netopýrů. U nás jsou zákonem chránění, takže keš vlastně porušuje zákony ČR.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#26 v.roul

v.roul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 9:02

Jen pro úplnost, aby si někteří nemysleli, že tady chci řešit, jako proč mi jí sakra nechtěj schválit, návážet se do reviewerů apod... To vůbec! Jen mě to trochu zamrzelo, protože by šlo o opravdu pěknou schovku a zážitek také. javla: Ano, tato keška je uplně stejná. :) Nevím, kde reviewer vzal, že se tam vyskytuje početná kolona netopýrů, dohromady jsem jich tam napočítal asi 3 a pokaždé tam také nebyli ;) :)
  • 0

#27 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 9:09

Nejlepší by podle mě bylo znát stanovisko všech reviewerů (přestože má tento kraj na starosti Skupec), tzn. i Bohemiana a DarkLorda, docela by mě jejich názor zajímal ...
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#28 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 9:24

v.roul napsal/a:
Nevím, kde reviewer vzal, že se tam vyskytuje početná kolona netopýrů, dohromady jsem jich tam napočítal asi 3 a pokaždé tam také nebyli ;) :)

A to je právě přesně to, co bys měl interně řešit se Skupcem.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#29 v.roul

v.roul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 9:27

zlicinaci napsal/a:
A to je právě přesně to, co bys měl interně řešit se Skupcem.

Taky, že to řeším, jenom jsem to chtěl objasnit i zde, když už se to tu začalo řešit.... ;)
  • 0

#30 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 9:41

no jo, ale nam neni asi hlavne jasne, proc jsi to tady zacal vubec resit. teda vyjma toho, ze si chces postezovat a "zanadavat" na reviewery, k cemuz jak koukam se nekdo s chuti pridava. :| revieweri jsou normalni lidi, jejichz konickem opravdu neni zatrhnout vam vas uzasny napad. seznam se s nima, zajdi na nejaky event kde jsou, popovidej si, rozeber to, zjistis jejich nazory .... ale nepis do fora plac, jak je ten reviewer zlej, ze ti nechce schvalit kes.
  • 0

#31 v.roul

v.roul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 9:48

Dain a Olik napsal/a:
no jo, ale nam neni asi hlavne jasne, proc jsi to tady zacal vubec resit. teda vyjma toho, ze si chces postezovat a "zanadavat" na reviewery, k cemuz jak koukam se nekdo s chuti pridava. :|


Achjo... o příspěvky výše jsem to psal. O reviewerech jsem neřekl jedno špatné slovo, nestěžuju si na ně, jenom se ptám na objektivní názor ostatních lidí...
  • 0

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 9:57

Neptáš, kňučíš a manipuluješ. Obecně a hned zkraje jsem byl s to ti fandit, ale to už je pryč. No a pokud jde o hnízdiště: netopýři jsou chránění. Tedy každý jeden. Žes tam viděl max. tři vypovídá jen a pouze o tom, že: - jsi tam byl v létě - že tam skutečně bývají Keš tam bude i v době zimního spánku. Netopýr si dělá zásoby, které mu stačí akorát tak na přežití zimy - je-li vyrušen a z hibernace se probere, a to stačí i malý pohyb v zimovišti, spálí na probuzení a následnou hibernaci tolik energie, že zimu nepřežije. Což je ale stejně jedno: ví-li Skupec, že je tam hnízdiště, nejspíš je to hnízdiště oficiálně vedené ochránci. I kdyby ho netopýři opustili, dokud tomu tak bude, je to chráněná lokalita a je proti pravidlům geokešingu tam dávat keš. Ostatní veškerá argumentace je marná. Opravdu nejsem zastáncem slepého dodržování pravidel, ale právě z téhle pozice je třeba začínat. Sorry.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 9:59

ale rozpoutavas tu stiznosti na tema "oni mi necheji schvalit kesku". objektivni nazor ti k tomu nikdo nerekne, protoze na tom miste nikdo nebyl. krome toho, je to absolutne zbytecny. to je jako by ses prisel zeptat moji babicky, jestli ty muzes jet v nedeli na vylet na kole ;) misto toho delej to, co uz konecne pises ze delas - komunikuj s reviewerem. mimochodem pokud vim, tak ke kesim na tema most (pokud neni teren 1 v klandru na chodniku) posledni dobou vyjaduji nazor vsichni revieweri, nez by byla pustena
  • 0

#34 v.roul

v.roul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 10:21

Pokud to vidíte takto, že manipuluji, kňučím a neptám se... tak mě to docela mrzí, ale nechtěl jsem tu otevírat zbytečné rozepře kvůli mé keši. Toto o netopýrech jsem opravdu nevěděl (hibernace, zima,..) a pokud je to takhle, tak nechci, aby okolo nich proudily davy lidí a rušily je...
  • 0

#35 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 10:56

Hele, takhle: reviewer NENÍ tvůj nepřítel. Nedělá ti naschvály. Kdyby tomu tak bylo, nejspíš by retrívrem dlouho nebyl, a Češi by měli pěknou ostudu. To asi nechce nikdo, ne? Takže "ptaní" na veřejnosti, de facto stěžování si na rozhodnutí retrívra, není úplně košér. Je to forma nátlaku. Bohužel je to poměrně snadné, zvláště v ovzduší, kde je tradičně averze k autoritám (Čechům se špatně vládne - Karel IV., Češi jsou smějící se besti - Heydrich, Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande - Bauntze, ...) -- retrívři jsou pod těžkým tlakem. Přesto je na místě přistupovat k nim jako k partnerům a pokud se potřebuješ na něco zeptat, ptej se primárně JEHO. Nemusíš s ním souhlasit, můžeš ho mít plný zuby, ale v rámci týhle hry ho musíš respektovat. No, ono ti ani nic jinýho nezbejvá... Leda "kňučet", a to ti teda body nepřidá. Ani já jsem nechtěl na tebe nějak útočit, boha, ani tě neznám, tak proč bych měl s tebou začínat pračku, prostě jsem chtěl jen mluvit "napřímo". Takže se vší úctou, kolego.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#36 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 12:07

Nejdříve k tématu.

K dané cache jsem dostal vyzvání od kolegy Skupce, abych se na ni podíval a případně se vyjádřil. Takže zamítnutí nebylo slovem jednoho reviewera, což owner zde pozapomněl konstatovat. Jak jinak, že?

Ač mám rád bláznivé věci (nejen v GC) a netradiční uložení, tak proti tomuto jsem byl hned odpočátku.
Cache je očividně uložena v místě kam není volný přístup veřejnosti, tak jako na komíny. Pokud je tam volný přístup, tak jsem navrhl ownerovi, aby si došel za majitelem objektu (nejspíš ŘSD) a ten mu to potvrdil. Nic jednoduššího není. Tak jako komínáři nemůžou lézt na komín bez povolení, tak my nemůžeme lézt po mostech jen kvůli tomu, že tam někdo dal krabičku.

Add: Netopýři. Sám owner upozornil při procesu schvalování, že tam potkal několik netopýrů. Kolik nekonstatoval a není to důležité, neboť sám považuji geocaching za souhru hledání krabiček v přírodě s tím, že na oplátku přírodě pomáháme. Ať už je to pořádáním CITO eventů či tím, že neničíme přírodu samotnou. O tom druhém se dá s úspěchem polemizovat u mnoha kačerů a to nejen při zakládání svých nových cache.
Fakt, že tam jsou netopýři v létě mi stačí na to, abych tuto cache prohlásil za nevhodnou a to nejsem přes tyto noční tvory žádný expert. Zimoviště netopýrů a to v tomto případě nejspíš bude, i kdyby to nebylo prohlášeno někde na webu, jsou pro mě velmi citlivým místem.

Pokud owner nesouhlasí s naším názorem a myslí si, že má právo na publikaci, nechť se obrátí na Groundspeak, na což má samozřejmě právo. Stojí to tak v oficiálních pravidlech. Groundspeak se zeptá na důvody proč to nebylo schváleno a poté rozhodne. Jejich konečné stanovisko neznám, ale můj názor je takový, že cache na toto místo nepatří.

A teď k ostatním remcalům:

Nesouhlas s Reviewerama
Pokud se vám naše práce nelíbí a nesouhlasíte, tak využijte diskuzní fórum GS s tím, že tam uveďte konkrétní případy a konkrétní důvody zamítnutí vašich mazlíčků. Chápu, že je každý hrdý na to co vymyslel, ale nechápu to kopání kolem sebe.
Já tuto práci dělat nemusím, bere mi to drahocenný čas ze soukromého života a klidně přenechám svou práci jiném chytrákovi, který to dozajista bude dělat lépe. Budu se věnovat vymýšlení blbostí pro své kolegy na jihu Čech, kteří to alespoň dokážou ocenit.

Publikování falešných listingů
Pokud chcete jít touto cestou, tak je mi vás upřímně líto. Nelezu nikomu dozadku, natož pak GS. Dělám tuto práci, abych pomohl a ne, abych si hrál na nějakého diktátora.
Pokud si chcete honit ego před kamarády jak jste "vochcali" RW a dali jste mu falešnej listing ke schválení, tak to pak dělat nemusíme vůbec. Na co pravidla? Na co schvalování? Budeme jak na opencaching a budeme mít revoluci. Vážně je mi vás líto !!!

Fanfulik napsal:
mě příjde že jde schvalování podle toho jak se jakej reviewer vyspí


Je to spíš podle toho co nám vy řeknete. Snad jste pochopili, že na ty cache nejezdíme osobně, abychom zkontrolovali, že je to všechno košer !!!

Fanfulik napsal:
Tím jsem myslela že to pak skoro každej píše v logu a že běží v pohodě dál

OK, zavedem tzv. GeoPolicii. To zas bude nářků od vás!!!

V poslední době mám neblahý pocit, že se přitvrdilo.
Tohle je úplně to samé ...
Chování reviewerů poslední dobou (od konce TTR)
Proč? To se skutečně ptáte? Po tom co tady předvátíte poslední dobou (řádově měsíce)? A prioritně ani ne tak tady, jako při dělání cache? Nepamatuji jako RW dávné časy, ale muselo to být zlaté. Cache u zámků, hradů, kostelů apod... a několik málo kačerů na to. Dnes, kdy je to masovka a na každou cache během několika měsíců dovalí řádově stovky lidí, se nedá divit tomu, že se muselo začít pravidla respektovat důsledněji. A nechci se jako RW dožít toho, až nastane doba, kdy se pojede striktně dle pravidel.

Osobně jsem měl možnost vidět listing keše...
Mno já toho už viděl za svůj život a spoustu z toho taky nechápu, ale prostě respektuji rozhodnutí pověřené osoby. A pokud ne tak jdu za někým vyšším (výše postaveným - nemyslím výškově, to pak můžete jít za kýmkoliv).

Konec !!!

Taaaak... děkuji všem remcalům, chytrákům, žvanilům atd (budu slušný) za zkažený začátek mé dovolené.
v.roulovi doporučuji, aby více komunikoval s RW a ne s lidma tady, případně se pak obrátil na GS.

A ještě jedno:

Dain a Olik napsal/a:
revieweri jsou normalni lidi, jejichz konickem opravdu neni zatrhnout vam vas uzasny napad. seznam se s nima, zajdi na nejaky event kde jsou, popovidej si, rozeber to, zjistis jejich nazory ....


Tohle jsou slova, které byste si měli pamatovat. Nejsme nepřátelé, ale bohužel většina remcalů zde, nás do této pozice staví.

Měj te se krásně a užívejte si při lovení cache, které neporušují pravidla.
  • 0

#37 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 12:21

v.roul napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
no jo, ale nam neni asi hlavne jasne, proc jsi to tady zacal vubec resit. teda vyjma toho, ze si chces postezovat a "zanadavat" na reviewery, k cemuz jak koukam se nekdo s chuti pridava. :|


Achjo... o příspěvky výše jsem to psal. O reviewerech jsem neřekl jedno špatné slovo, nestěžuju si na ně, jenom se ptám na objektivní názor ostatních lidí...


Nevím jak ostatní, ale moje zkušenost s reviewery je taková, že když keš neschválí, tak taky řeknou proč. Pokud chceš objektivní názor, musíš napřed poskytnout informace. Ty jsi to podal jako: "Moji keš rev. bezdůvodně neschválil a přitom existují podobné."
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#38 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 12:22

Dnes, kdy je to masovka ........

Přesně kvůli tomuhle zvažuju archivaci jedné mé městské cache. Sice se nikdy neztratila, ale za ty tři roky se doba změnila.[/OT]
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#39 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 9:33

Chtělo by to založit odbory, že jo. :D:D:D (aby si to někdo nevyložil schválně blbě - to je ironieB))
  • 0

#40 bloudil

bloudil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 10:16

Jenom taková poznámka, už někde v textu výše byla - kdyby alespoň zkušení kačeři osobně znali rw, tak by případná komunikace o čemkoliv probíhala tak, že kačer a rw by měli alespoň představu o tom, s kým komunikují. Jinak je to vlastně anonymní a ta pak přináší tyhle potíže. Samozřejmě nechci nikoho nutit, aby se chtěl seznámit s rw, ale už vůbec to nemůžeme chtít po rw, mají své práce dost. Každý, kdo chce pustit krabičku by si měl hlavně uvědomit, že jich je už spousta a bežna "díkyzabodovka o ničem" dnes je na každém rohu. Přemýšlejte tedy o tom, kam a jakou krabičku dát. Pokud je vaše vytipované místo obsazeno, najděte jiné, počkejte, nebo dejte earth . Myslím, že kdyby proběhlo školení o tom, jak založit krabičku s vysvětlením všech pravidel / a ani by to nemuseli dělat rw/, tak by se našlo dost lidí, kteří by přišli. Našim rw přeju hodně trpělivosti s našimi výtvory a aby si nenechali kazit náladu těmi, co místo hledání odpovědí raději brečí na fóru.:P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama