Přejít na obsah


Fotka

Vodotěsnost Oregon 550 - IPX7


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 24 September 2010 - 16:16

Oregon 550 by měl splnit normu IPX7, tedy 30min v hloubce 1m. Dneska jsem lepil novou folii Zagg a když pod vodou, tak pod vodou :-) Přístroj byl v podstatě jen pod tekoucí vodou (na display) a ne ponořen do hloubky 1m. Celkem cca 5minut. O to bylo větší překvapení, že pod krytem baterií byla voda! Voda nebyla v bateriích, ale jen v "předpokoji", ale i tak mne to znepokojilo.
  • 0

#2 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 24 September 2010 - 16:42

Co znamená v "předpokoji"? Ona ta těsnící guma je až okolo baterií, takže pod kryt se voda dostane, dále k bateriím by neměla.
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 24 September 2010 - 16:54

Tak to by bylo ono, ale stejně se mi to moc nelibilo...
  • 0

#4 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 24 September 2010 - 17:02

Já ho letos koupal pravidelně v moři a vše ok.Taky jsem po prvním namočení sledoval jak z něj vytéká zbytek vody z pod krytu,ale k bateriím se nedostala.
  • 0

#5 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 24 September 2010 - 17:16

Tohle já nemám koule zkoušet ani na 60CSx. :D Živě si pamatuju na utopený Colorada...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#6 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 September 2010 - 22:59

Já ihned po koupi Visty HCx příšel do hospůdky, napil se piva, a testoval pivotěsnost :) A bylo to v poho :) Zajímala by mne spíše ukušenost s reklamací netěsné GPS. Člověk nemá možnost dokázat že GPS nebyla hloubějí než 1m a ne déle jak 30minut :)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#7 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 24 September 2010 - 23:02

Sobiku, nebylo to jen kolem? Tzn kolem tam, kde není ta ona kouzelná černá gumka v rámečku kolem baterek? ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 9:51

fremen.cz: to vis ze bylo ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 11:46

honny napsal/a:
Tohle já nemám koule zkoušet ani na 60CSx. :D Živě si pamatuju na utopený Colorada...


No Colorado mělo jinak řešenej kryt baterek než CSxko nebo Oregon. Sám sem ho měl a nepřežilo když byl asi 10 minut v taštičce kterou jsem zapoměl na bouřce. Nastěstí ho nestihli vyreklamovat do 30 dnů, takže vrátili prachy a já si pořídil Oregon.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#10 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 13:11

Tak jak tak koukám. tak jsem tady asi největší extrémista, co se testování týče...B) Několikrát jsem s oregonem v náprsní kapse plaval v řece a vše bylo v pohodě. Pak jsem ho vzal i do bazénu a testoval podvodní fotky. Vše bylo v pohodě až do doby, než jsem se jednou zapomněl a plaval jsem s ním do 4 metrové hloubky.:o Zamlžil se objektiv a nechtěl se připojit k PC.:( Řešení - otevřít, vysušit. Funguje v pohodě dál.:P Příčinou vniknutí vody je ta malinkatá dirka, která je vidět po sejmutí krytu vpravo vedle objektivu. Zespodu je sice překryta perforovanou membránou ale ta právě te velký tlak vody už neudrží. Takže: když teď jdu s Oregonem úmyslně do vody, přelepím tu dírku izolepou, kdyby šel náhodou hlouběji než metr a půl. K žádnému průsaku, nebo zvlhnutí od té doby nedošlo.B) ...jo a když už učíte svého Orouše plavat, občas mu mázněte těsnění silikonem. Zpuchřelé opravdu netěsní. :) Ať chceme nebo ne, každý materiál stárne...
  • 0

#11 JeanPierre12

JeanPierre12

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2010 - 20:15

Když jsem měnil touchscreen s krásnou skobou od defendlocku za nový, mechanické provedení Oregonu se mi moc líbilo. Zatěsněno je to pěkně a i ten rám je dosti bytelný na to, aby padal i na chodníku. Kryt baterií tvoří vlastně vanička zatěsněná navrchu, pokud je displayem nahoru, takže to vodě i ztěžuje cestu. Slabé místo je krom té dirky, která je asi na barometrické měření tlaku, sokl na kartu, který je ovšem pod zatěsněnými baterkami. Těsnění je i okolo toho soklíku mezi krytem a deskou spojů. Plavat s Oregonem do 4 metrů to je dobrej odvaz :)) Jak je to se signálem pod vodou?? :))
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama