Přejít na obsah


Fotka

Geocoin z kamene (žula, mramor,..)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
94 odpovědí na toto téma

#41 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 0:08

Vskutku jsou:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#42 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 6:06

co treba obrazek Vestonicky venuse? to ma silnou vazbu ke kameni?
  • 0

#43 jednou nohou v hrobe

jednou nohou v hrobe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 6:16

Nebál bych se coin obohatit o slovíčko climbing, tedy "Czech Rock Climbing", neboť lezení v Ádru má tak trochu i tradici a na těch prvních návrzích ještěrku nechat krapet rozlézt po celé čr- tudíž zadek někde u brna...:-)
  • 0

#44 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 6:18

Geo Gadget: Vestonicka Venuse je moc dobry napad, rekl bych. S kamenem ma dost spolecnyho, s Ceskem/Moravou taky, je unikatni a znama i za hranicema... Jen nevim, jestli by sla sestylizovat aby byla placata, tedy myslim dvojrozmerna. Jednou nohou v hrobe: "Czech Rock " nema v (americke) anglictine jen vyznam "kamen", ale taky se tomu da rozumet zhruba jako ve smyslu "v pohode", coz tim "climbing" zrusis.
  • 0

#45 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 6:43

K té Věstonické Venuši - bojím se, že třeba takový průměrně vzdělaný Amík vůbec nebude tušit, co ta tlustá paní na geocoinu představuje. Spíše to bude vypadat jako reklama na českou obezitu :)
  • 0

#46 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 7:00

:-) JJ Vestonická Venuše je moc fajn nápad. Lezeníe na skály .. no .. to mne moc neuchvacuje na minci. (i kdyý jsem se sama kdysi sápávala). Použití slova rock rocks se mi líbí. Neumím vypsat, co mi vše asociuje, ale v povědomí má spoustu kladných asociací. Od popisných - jako třeba ono horolezectví, přes kameny a polodrahokamy .. , přes významově vzdálená, přesto zajímavá, jako např zdatnost. Jsem totální začátečník, takýe tu do toho prd mám co mluvit a ani nevím, zda už se někde kamenný coin vyskytuje. Ale právě že začátečník, hledám a okukuji a čtu a studuji ... na kamenné jsem nenarazila. Mohly by to být ČR unikát. A zde je již komunikovaný. Neradno otálet :-)
  • 0

#47 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 8:20

Vestonická venuse je super, takový nápad to potrebovalo ;-)
  • 0
Užívej života...

#48 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 8:26

Nápad je to parádní. Jen bych zde připomněla coin z uhlí, již jsem viděla dva exempláře. Dokonce se prý vyrábějí z několika dolů a lze si v objednávce vybrat. Vypadá pěkně a motiv je velice jednoduchý. Na jedné straně krumpáč a lopata (znak horníků?) a na druhé trackovací kod. U kameného coinu stejně tak půjde především o použitý materiál. Každý kus bude originál a asi by šlo i postupně realizovat serii z více druhů hornin. Osobně by se mi líbil velmi jednoduchý motiv (znak a číslo) na jedné straně a strana druhá pouze leštěná, aby vynikla kresba horniny. PS: Věstonická venuše je fajn nápad. Co takhle mini sošky z pálené hlíny?
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#49 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 10:42

Díky za super nápady. Mě jde hlavně o to, že budeme mít geocoin z kamene. A bylo by škoda pouštět prázdný kámen. Něco by to chtělo na obě strany. Juraf369
  • 0

#50 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 13:23

juraf369 napsal/a:
Díky za super nápady. Mě jde hlavně o to, že budeme mít geocoin z kamene. A bylo by škoda pouštět prázdný kámen. Něco by to chtělo na obě strany. Juraf369


Trochu si odporuješ. Pokud kladeš důraz na to že bude coin z kamene, vynikne to právě nejlépe tím že to bude opracovaný čistý kámen a ne výtvarné dílo.

V jednoduchosti je krása.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#51 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 15:14

souhlas se Zeggou
  • 0

#52 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 16:15

snad se autor neurazi, trosku jsem si pohral
  • 0

#53 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 16:18

pripadne nahledove takto
  • 0

#54 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 16:20

Vim ze je to jen navrh, ale: mene tluste, zvolil bych nějakou méne ruzovou horninu a nejsem si jist, jak moc je postup při vytváření onoho symbolu v kameni těžký, ale místo tech pár linek, nebylo by lepší aby ta venuše tak trochu vystupovala? Aby byla videt ta oblost? zadní strana pak byla lepší jen s českou republikou, nebo bych doporučil méne textu...
  • 0
Užívej života...

#55 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 16:31

Koukám, že jste na to mezitím šli od lesa:) Připojuji se k podpoře Venuše. Podle mě byl možná lepší méně přetechnizovaný způsob a to jest struktura vyznačená linkami zasahujícími pod povrch mince, tedy nikoli reliéf. V jednoduchosti je krása. Nahoru napsat do oblouku třeba "CZECH PALEOLIT BEAUTY" :-) a dolů dataci..
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#56 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 16:41

ode mne to byl jen rychly navrh, urcite nebudu lezt autorovi do zeli, kamen mi prijde jako super napad, ale priznam se, ze neznam zadny zpusob jak to vyrobit v tehle velikosti, kvalite a cene (tim nerikam, ze neexistuje, jen se svymi soucasnymi strojarskymi znalostmi ho neznam). Misto reliefu mit jen rytinu vypadalo osklive pri vizualizaci, ono mince se kurevsky blbe vizualizuji :) Udelat to jako klasickou razenou minci je asi nejhezci, ale do kamene neproveditelne. Je jedna cesta, pouzit umely kamen, coz je vlastne kamenny prasek s pojidlem a ten lisovat do formy. Odhadovana cena jednoho coinu pri poctu 100 kusu tak nekde kolem 1000 korun, a kvalita bude mizerna, kamen neni dobry material na jemne detaily. Pokud autor nezrealizuje kamenny coin s venusi, mozna casem udelam pro radost kovove razene mince.
  • 0

#57 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 17:14

lepsi kritika konstruktivni nez zadna, takze hura do zeli. Me by samozrejme taky moc zajimalo, jak autor chce minci udělat a kde ziskal tu velmu priznivou cenu, ale nápad je to prostě zajímavý.
  • 0
Užívej života...

#58 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 17:39

Geo Gadget: Skvělý!
  • 0

#59 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 18:18

Geo Gadget napsal/a:
pripadne nahledove takto


zajímavý,dobrej nápad:)
  • 0

#60 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2010 - 22:05

Ta přední strana Venuše vypadá zajímavě.. jen na tu druhou bych dala méně textu :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama