Přejít na obsah


Fotka

Zákaz zakládání keší pod 50 nálezů - GS feedback


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#21 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 17:45

Solim napsal/a:
No ja nevim, ale svoji prvni cache jsem zakladal, kdyz jsem mel asi 30 nalezu a zije dodnes. A nejak se nevzpominam, ze by mne nekdo moc nadaval. Tehda jsem pocitil potrebu nejak do teto hry prispet a ne se jen vezt.

Ja si myslim opak, ze by kazdy kacer mel mit alespon jednu funkci cache a o tu se nalezite starat, jako toleranci k zalozeni bych bral cca 100 found logu. Pri prekroceni teto hranice a nevlastneni alespon jedne funkcni cache bych zakazal tomuto kacerovi dalsi lov. Takhle by alespon kaceri videli i druhou stranku geocachingu a to starost o vlatni cache a vlastni prispevek do hry. No ona by pak komunita prinutila toho kacera mit cache v poradku.

to bys tomu dal. Jako by bylo málo filmovek vyhozených z okna :(
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#22 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 17:47

Kdybyste všichni raději přestali tlachat na fóru a šli lovit - každý to, co se mu líbí. Každá keška dobrá, pokud je na svém místě. A vůbec, jdu taky na keš.
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#23 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 17:48

Solim napsal/a:
Ja si myslim opak, ze by kazdy kacer mel mit alespon jednu funkci cache a o tu se nalezite starat, jako toleranci k zalozeni bych bral cca 100 found logu. Pri prekroceni teto hranice a nevlastneni alespon jedne funkcni cache bych zakazal tomuto kacerovi dalsi lov.


To mi s prominutím přijde trochu na hlavu. Pak ti vznikne x keší bez hlavy a paty, jen aby si dotyčný "odkroutil" svou povinnost. Já třeba taky ještě nemám založenou keš, protože sbírám zkušenosti a chci,aby výsledek byl kvalitní, měl třeba zajímavé téma a provedení. Založit támhle krabku pod nejbližším šutrem bych ti dokázal taky, ale kvalita by třeba byla zase diskutována....

Nejdenodušší by bylo nějakou katastrofu nahlásit, přiložit foto a nechat stopnout. Ale to je na GS, ne na nás.
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#24 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 18:02

Ach bože, už zase... Nejlepší co je možné s mizernými cachemi udělat je říct ownerovi na rovinu, že nestojí za nic (a také proč nestojí za nic a co by se dalo udělat líp). Rozumný owner si připomínky vezme k srdci a cache nějak vylepší, nerozumný se rozbrečí že jsou na něj všichni zlí a arogantní a cache archivuje. Problém bude v obou případech vyřešen B)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#25 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 18:07

S takovýmhle šablonovitým a podle mého zbytečným pravidlem bychom tady žádný GC vůbec neměli. Já neměl v době založení svojí první kešw ani polovic toho počtu. Stejně by si dneska každý, kdo by se chtěl stát zakladatelem, rychle nahonil těch 50 čárek na nejlacinějších keškách, čili edukativní účinek takové prvoplánové regulace se mi zdá dost pochybný. A navíc by ani nebylo možné zakládat některé keše pod pseudonymem či kolektivním pseudonymem. Spíš myslím, že u začínajících kačerů by měl systém (třebas nějakým podobným početním kritériem) reviewerům zobrazovat upozornění na jejich novost, aby u jimi podaných keší zvýšili obezřetnost. Ale stejně se nedá nic vynutit - psanými pravidly fujtajblové a nanicovaté keše nevymýtíte. Nejvíc asi pomůže dobrý příklad plus konkrétní a konstruktivní kritika. Rozumný člověk se poučí a vylepší, ty nepoučitelné negativní ohlas alespoň odradí. Jenom se zeptám, protože mi není úplně jasný ten systém hlasování na oné stránce - ono to umožňuje rozdělovat jen hlasy pro či co? Je tam někde možnost hlasovat proti?
  • 0

#26 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 18:08

Aviatik napsal/a:
Ach bože, už zase... Nejlepší co je možné s mizernými cachemi udělat je říct ownerovi na rovinu, že nestojí za nic (a také proč nestojí za nic a co by se dalo udělat líp). Rozumný owner si připomínky vezme k srdci a cache nějak vylepší, nerozumný se rozbrečí že jsou na něj všichni zlí a arogantní a cache archivuje. Problém bude v obou případech vyřešen B)

a za C (a nejčastěji) owner na připomínky kačerů s*re
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#27 Tenebrae

Tenebrae

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 18:13

Ja osobne chci zalozit kešku az budu mit 100 nalezu. Zatim urputne premyslim kde a k jake zajimave oblasti ji navazat...
  • 0

#28 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 18:18

Toniczech napsal/a:
Jenom se zeptám, protože mi není úplně jasný ten systém hlasování na oné stránce - ono to umožňuje rozdělovat jen hlasy pro či co? Je tam někde možnost hlasovat proti?

Ne. Je to pouze návrh, hlasy proti nikoho nezajímají. Jednoduše pokud bude velký zájem, bude se o tom přemýšlet, nebude -li, nic z toho nebude.
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#29 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 18:45

tohle téma bylo už na starém feedbacku GC.com a Irish a spol se vyjádřili zamítavě, takže spadla klec.

Nicméně i tehdy jsem hlasoval pro. Teď hlasuji stejně, 50 keší je imho málo (jedno odpoledne s Pražskými mikrovkami kačera nedělá)


Jak říká sobík: V tom případě nezakládejte vlákna "Když se keška povede...." kde je jasně vidět jak začátečník s 18 nálezy vyhořel na založení mysterky"

  • 0

#30 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 18:54

Trauma_Zero napsal/a:
tohle téma bylo už na starém feedbacku GC.com a Irish a spol se vyjádřili zamítavě, takže spadla klec.

Nicméně i tehdy jsem hlasoval pro. Teď hlasuji stejně, 50 keší je imho málo (jedno odpoledne s Pražskými mikrovkami kačera nedělá)

A co dělá kačera ? 1000 keší ? 5000 keší ? 100 FTFek ? Setkání s PaBou ? Nebo co ? :o
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#31 Semik66

Semik66

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 18:55

Hodnotit keše v logu je jediná a správná cesta. Jak poznám před lovem, že keška nestojí za nic? Ten kdo loví pouze pro bodíky navštíví i tu nejmizernější a poděkuje za ní. Ten kdo loví pro zážitek, radost, potěšení.... pak určitě v logu řekne co si o keši myslí. Já jako lovec se přeci sám rozhodnu co chci a co ne. Proč se tedy píšou ke keším listingy a k Found it komentáře? Proč omezovat smysl geocachingu? Jediné co bych změnil a zavedl pro rychlou orientaci je při otevření keše vidět ohodnocení kešky. Hodnotilo by se při Found it vyplněním jednoduchého dotazníku. A to přeci již existuje a řada kačerů to u svých kešek má.
  • 0

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 19:11

Nejde o body. Jde o věk a inteligenci. Zní to nepopulárně, ale prostě to tak je.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 19:29

lukasekprochazka napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Jenom se zeptám, protože mi není úplně jasný ten systém hlasování na oné stránce - ono to umožňuje rozdělovat jen hlasy pro či co? Je tam někde možnost hlasovat proti?

Ne. Je to pouze návrh, hlasy proti nikoho nezajímají. Jednoduše pokud bude velký zájem, bude se o tom přemýšlet, nebude -li, nic z toho nebude.



Děkuju za vysvětlení. Každopádně to tedy ale není fér! Kde to žijeme? V KLDR, že se v odezvu na každý návrh přijímá jen bouřlivý neutuchající potlesk? :@ :@ :@ Chtěl jsem jedním kliknutím vyjádřit svůj postoj, ne smolit a pilovat ty úvahy ještě v cizí řeči...
  • 0

#34 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 19:29

Semik66 - Groundspeak má naplánováno (dle fora) zavést pětihvězdičkový bodový systém (konečně!) čímž by se konečně mohlo na první pohled oddělit zrno od plev. Tohle strašně chybí. A klientelismus (dej pět hvězd ty mě a já je dám tobě) se nám rozběhne na plné obrátky :(
  • 0

#35 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 19:42

bodovej systém využívat nebudu (nebude-li to povinné) od čeho jsou komenty ne? Když se mě keš nelíbí, setřu jí v logu, proč jí dávat ještě jednu hvězdu?
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#36 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 19:49

Snøw napsal/a:
bodovej systém využívat nebudu (nebude-li to povinné) od čeho jsou komenty ne? Když se mě keš nelíbí, setřu jí v logu, proč jí dávat ještě jednu hvězdu?

No ono by to zas tak blby nebylo - kazdopadne jednodussi nez procitat treba 50 logu...
  • 0

#37 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 20:03

Poctivě už nějakých 200-300 keší hvězdičkuju s GC-Vote. Bohužel to používá poměrně málo lidí, částečně pro neznalost, pohodlnost, ale i pro roztříštěnost různých způsobů hvězdičkování. Kdyby se sjednotilo hodnocení přímo na gc.com, určitě by to pomohlo. Dost se na to dívám, a naše hodnocení se od průměru málokdy odchyluje než o hvězdu nebo jen půl. Takže to vcelku dle mě funguje. Množství hodnocení bude eliminovat výstřelky. Já bych to bral. I u svejch keší koukám po hvězdách :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#38 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 20:18

Trauma_Zero napsal/a:
Semik66 - Groundspeak má naplánováno (dle fora) zavést pětihvězdičkový bodový systém (konečně!) čímž by se konečně mohlo na první pohled oddělit zrno od plev. Tohle strašně chybí.

A klientelismus (dej pět hvězd ty mě a já je dám tobě) se nám rozběhne na plné obrátky :(


Aby nakonec to hvězdičkování neskončilo jako na jiných serverech. . . Např. "Keška na mě byla moc složitá a nenašel jsem ji. Kvůli tomu dávám jednu hvězdičku."
"Keška je naprosto na nic neříkajícím místě, ale našel jsem ji hned. Takže pět hvězdiček."

dr.vota napsal/a:

Snøw napsal/a:
...
(Já bych spíše zavedl přísnější kritéria pro schvalování. Zejména to, že by kešku před publikací Reviewer navštívil a sám prověřil jestli je OK a jestli má smysl zakládat na tom místě kešku. Ale to by součastný stav (tím myslím počtově) Reviewerů nezvládl a navíc je na tohle už pozdě...)

Výborný nápad. A poplatek ownera za publikaci (nebo NEpublikaci) navrhuješ 1000 nebo 2000Kč? Až to bude muset reviwer muset osobně objíždět...nebo to má dělat zadarmo a ještě si platit dopravu?


Ono by to šlo, ale to by musel bejt každej třicátej kačer reviewer, a schvaloval by kešky v místě bydliště. Pokud by ale měl nějakou dál, pak by se muselo počítat s tím, že by se na schválení čekalo klidně i od podzimu do jara.
Mimochodem, to by měl reviewer pokaždé FTF, že? :D

SpeedyGT napsal/a:
Každej je snad schopnej najít 50 krabiček... Povětšinou když to dělají totální začátečníci tak to podle toho i vypadá ;)


Najití kešek mi nepříjde moc dobrá věc k omezení. Nalezením více kešek se dají naučit akorát nová a nová místa, kde můžou být kešky schované, nicméně nikomu to neřekne nic ve smyslu že by měl svoji založenou kešku kontrolovat. . .
  • 0

#39 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 20:29

Toniczech napsal/a:

lukasekprochazka napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Jenom se zeptám, protože mi není úplně jasný ten systém hlasování na oné stránce - ono to umožňuje rozdělovat jen hlasy pro či co? Je tam někde možnost hlasovat proti?

Ne. Je to pouze návrh, hlasy proti nikoho nezajímají. Jednoduše pokud bude velký zájem, bude se o tom přemýšlet, nebude -li, nic z toho nebude.



Děkuju za vysvětlení. Každopádně to tedy ale není fér! Kde to žijeme? V KLDR, že se v odezvu na každý návrh přijímá jen bouřlivý neutuchající potlesk? :@ :@ :@ Chtěl jsem jedním kliknutím vyjádřit svůj postoj, ne smolit a pilovat ty úvahy ještě v cizí řeči...


To je jednoduché - založ protinávrh.
  • 0

#40 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2010 - 20:31

Citecka napsal/a:
Poctivě už nějakých 200-300 keší hvězdičkuju s GC-Vote. Bohužel to používá poměrně málo lidí, částečně pro neznalost, pohodlnost, ale i pro roztříštěnost různých způsobů hvězdičkování.

Kdyby se sjednotilo hodnocení přímo na gc.com, určitě by to pomohlo.

Dost se na to dívám, a naše hodnocení se od průměru málokdy odchyluje než o hvězdu nebo jen půl. Takže to vcelku dle mě funguje. Množství hodnocení bude eliminovat výstřelky. Já bych to bral.

I u svejch keší koukám po hvězdách :)


A je spousta keší, kde si autoři výslovně nepřejí aby byli v GCVote hodnoceni !
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama