Přejít na obsah


Fotka

Klobouk - poslední měsíc života


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
58 odpovědí na toto téma

#1 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 25 October 2010 - 23:28

Poslední měsíc života má před sebou série - obrazec klobouku u Nového Hrozenkova, který byl vytvořen pro letošní Valašské keškobraní. Původně měla být série archivována k 30. 10., ale na četné prosby o prodloužení životnosti se autoři rozhodli ještě měsíc přidat. Navíc, několik keší, které jsou na pěkných místech do archivu nepůjde a budou zachovány.

Postup archivace "Klobouku" bude následující: k 30. 10. budou všechny končící keše disablovány, ale ještě ponechány na místě pro poslední zájemce o odlov. K 30. listopadu dojde k jejich archivaci a odnesení pixlí z místa uložení. Na místě tedy zůstanou jen bonusovky u nichž autoři změní listing a vybrané kousky z "Klobouku", které chtějí autoři zachovat.

Za VK team Ivo

  • 0

#2 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 0:33

Opravdu nepochopim jedince, co zakladaji kese jen na dobu urcitou. Pochopim, kdyz se kes treba i po mesici znici nebo ukrade, ale je-li vse ok, tak proc archivovat. Nestaci pockat az se kes ztrati? Taky se da pochopit, kdyz je o misto zajem a puvodni vlastnik kese nabidne lokalitu pro neco lepsiho. No ale kazdy ma pravo se svymi kesemi nakladat podle libosti. B)B)
  • 0

#3 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 6:26

k-lord napsal/a:
Opravdu nepochopim jedince, co zakladaji kese jen na dobu urcitou. Pochopim, kdyz se kes treba i po mesici znici nebo ukrade, ale je-li vse ok, tak proc archivovat. Nestaci pockat az se kes ztrati? Taky se da pochopit, kdyz je o misto zajem a puvodni vlastnik kese nabidne lokalitu pro neco lepsiho. No ale kazdy ma pravo se svymi kesemi nakladat podle libosti. B)B)


Vsak ctes sam, kese na hezkych mistech zustanou. Tak jen doufam, ze to budou vsechny, prece nas kolegove nehonili po kopcich za kesemi na nehezkych mistech. Nebo snad jo ? Taky to nechapu, zalozit kvantum kesi, a pak, patrne nechca se o ne starat, je poslat do kopru.
  • 0

#4 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 6:39

Také mi to hlava nebere.
  • 0

#5 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 26 October 2010 - 6:40

Klobouk jsem nedavno prosel. Je mi lito, ze konci. Ta serie je snad fyzicky nejnarocnejsi serii v Cesku a je uzasnou motivaci. Umistena je v nadherne prirode. Serie neni honbou za spoustou bodu, protoze vzdalenost kesi je zpravidla pres 1km vzdusnou carou nahoru a dolu z kopce s vyskovymi rozdily v prumeru 200 az 300 m. Odlov trva kolem tri dnu. Je to takova intensivni turistika. Nenasel jsem misto, ktere by bylo nejak problemove, pokud pominu neukaznene motokacery, kteri se chlubi, jak autem dojedou az buh vi kam do hor pres vsechny protesty mistnich a zakazy vjezdu. Mozna, ze prave tohle je duvod pro archivaci. Dik autorum za poznani nadhernych hor a i mistnich lidi. Nachodil jsem tu kolem 100km. Wetu
  • 0

#6 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 6:47

Ahoj I+B+M+H, jeste jednou diky za paradni zavod v krasne krajine, vas cas a usili, ktere jste venovali priprave. Tesim se nekdy opet navidenou. Sin
  • 0

#7 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 8:09

Keš patří ownerovi a on si snad může se svou keškou dělat co chce... nebo mu to snad chceš himbajz upřít? B) Tuplem když má nějaký pocit odpovědnosti a nechce a) blokovat lokalitu keší dělanou pro event b ) vytvářet chodby lesem ala obrazec. Taky me to mrzí, budu asi muset zkusit rychle sehnat ještě jeden volnej víkend v lstopadu a vyrazit. Abych moh taky povídat příští rok "jó, to bejvávalo..." - znáte to B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#8 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 8:14

Všem, co nechápou - na VK jste parně nebyli, takže to nechápání chápu.
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#9 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 8:24

Klobúkové keše byly součástí eventového závodu a jako takové měly po zalogování závodníků být archivovány. Je jen dobrá vůle pořadatelů, že nechali Klobúk nějakou dobu aktivní aby si ho mohli odlovit kačeři i z jiných koutů naší zemičky, kteří se neúčastnili eventu.

Sám takovéto akce moc nemusím a proto když Ivo (IBMH) přišel s nápadem opět zorganizovat VéKáčko, rozhodl jsem se do toho jít aby jsme si to udělali jaksi po svém (viz můj log. - http://www.geocachin...6e-89f8d0c13690 ) To znamená co nejdál od Hostýnek, pěkné krabičky na pěkných místech. Zúčastnění autoři do toho šli také s tou podmínkou, že se celá serie za nějakou dobu archivuje. Nechci srovnávat, ale jednoduše se idea série jako třeba smajlík, šipka nebo FCPT neshodují s naším naturelem. Proto jsme se vzdáleností mezi krabkami a terénem snažili minimalizovat nepříznivé průvodní jevy těchto sérií a proto ten archiv. Díky zkušenému týmu autorů se to myslím povedlo. Svůj účel Klobúk jako eventová závodní série splnila. Je čas jí dát sbohem.

Mám pocit, že se tu rozčilují jen ti co si ho nestihli odlovit. No bóže, vždyť je to s bonusama pouhých 50 bodů. Javorníky můžete navštívit i bez této motivace - jsou nádherné a krabek tu zústane furt dost.

Pokud nemluvím z duše ostatním z organizátorů ať mě klidně doplní.
Dík za pochopení

  • 0
www.povetrnik.cz

#10 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 8:26

Jo a ještě dovětek. Celý ten můj příspěvek je o tom, že archivace není kvůli tomu, že by se autoři o krabky nechtěli starat. A ani to není kvůli některým kolizím s domorodci (pár jich, hlavně v údolí a u drivein, bylo)
  • 0
www.povetrnik.cz

#11 tomarctus

tomarctus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 8:32

KLUCI NIC SI Z TĚCH PŘÍSPVKŮ KAČERŮ-TEORETIKŮ NEDĚLEJTE Všichni věděli, že Klobouk je vytvořen pro závod a vy jste ho hned po něm mohli zrušit. To že jste tak neučinili mi umožnilo zažít jeden z nejkrásnějších zážitků GC a také jeden z nejnáročnějších. Kdo tam nebyl, neví o čem je řeč a taky do toho nemá co kecat. Takže děkuji, bylo to sice vyčerpávající ale o to krásnější.
  • 0
Tomarctus

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 8:38

Nechci do toho nijak šťourat a je mi to osobně i úplně jedno, ale cache, které byly založeny jenom kvůli eventu s tím, že po něm budou archivovány, by se hlavně vůbec neměly dávat k publikaci na gc.com. Stačí rozdat listingy účastníkům. Pokud ale nějakou dobu vydrží (v guidelines jsou myslím zmíněny aspoň 3 měsíce), tak proč ne.
  • 0

#13 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 8:39

Moc děkuji za tento suprovej obrazec a za upozornění, že se bude rušit! Jako kačer Pražák bych si obrazec rád odlovil a kdyb byl někdo tak hodnej a zodpověděl mě pár dotazů: Jak náročná celá serie je a za jak dlouho se dá stihnout. Jestli za den, či za dva. Neše vize je následující: Některý víkend v Sobotu ráno sednem na vlak, dojedeme na místo, odlovíme co se dá, někde se ubytujem a další den pokračovat a tradá domu :) Dá se to stihnout? Opravdu bych si nerad nechal tento skvost ujít, děkuji za rady.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#14 tomarctus

tomarctus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 8:46

Počítej s dvěma takovými víkendy, pokud nebudeš mít kolo.
  • 0
Tomarctus

#15 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 8:50

Snøw napsal/a:
Moc děkuji za tento suprovej obrazec a za upozornění, že se bude rušit!
Jako kačer Pražák bych si obrazec rád odlovil a kdyb byl někdo tak hodnej a zodpověděl mě pár dotazů: Jak náročná celá serie je a za jak dlouho se dá stihnout. Jestli za den, či za dva. Neše vize je následující: Některý víkend v Sobotu ráno sednem na vlak, dojedeme na místo, odlovíme co se dá, někde se ubytujem a další den pokračovat a tradá domu :) Dá se to stihnout? Opravdu bych si nerad nechal tento skvost ujít, děkuji za rady.


Neda..... Minimum jsou 2 dny a to musis mit kolo a hooodne makat...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#16 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 9:01

Snøw napsal/a:
Moc děkuji za tento suprovej obrazec a za upozornění, že se bude rušit!
Jako kačer Pražák bych si obrazec rád odlovil a kdyb byl někdo tak hodnej a zodpověděl mě pár dotazů: Jak náročná celá serie je a za jak dlouho se dá stihnout. Jestli za den, či za dva. Neše vize je následující: Některý víkend v Sobotu ráno sednem na vlak, dojedeme na místo, odlovíme co se dá, někde se ubytujem a další den pokračovat a tradá domu :) Dá se to stihnout? Opravdu bych si nerad nechal tento skvost ujít, děkuji za rady.


Da i neda. Sam jsem to delal jako nekolik peknych vyletu. Jsou opravdu cca 1km od sebe a teren je nelitostny (hlavne prevyseni).

Uz nekolikrat jsem doporucoval kolo a hodne dobre planovani predem (minimalizace sjizdeni a najizdeni na hreben). S kolem se da napriklad cely vrch klobuka dat za pul dne uplne v pohode.

Mam nekolik logu od lidi, kteri to dali za dva dny i s bonusem. Ale to sli na dren. viz napriklad: log d@ewa

Preju hodne stesti a fajne pocasi! Serie urcite stoji zato.
  • 0

#17 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 9:48

Hurá, nás to stálo VK 2010 a další dva dny . Ale vůbec toho nelituji , bylo to jiné než třeba FCPT a andrenalinu bylo podstatně více.
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 9:55

alkes napsal/a:
Nechci do toho nijak šťourat a je mi to osobně i úplně jedno, ale cache, které byly založeny jenom kvůli eventu s tím, že po něm budou archivovány, by se hlavně vůbec neměly dávat k publikaci na gc.com. Stačí rozdat listingy účastníkům.
Pokud ale nějakou dobu vydrží (v guidelines jsou myslím zmíněny aspoň 3 měsíce), tak proč ne.


Dej pokoj :) Pokud je to pěkná lajna, osobně ji velmi rád projdu SÁM :) - někdy mám rád tlupu lidí a zábavu na eventu, ale hrábnout si na dno v lese nejraději SÁM.

Takže nechat pár měsíců sérii je pro mne ideální. Díky. Zkusím to ještě zmáknout.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 9:57

PS: je tam nějaká T5? Potřebuju cajk? Kolik km je to PĚŠKY?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2010 - 10:05

Jedeme ve čtvrtek ráno (polerok, Treecross). Na pěškobus se zeptej Jonea, ví o tom víc, my berem kolo.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama