Přejít na obsah


Fotka

Klobouk - poslední měsíc života


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
58 odpovědí na toto téma

#21 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2010 - 10:08

Citecka napsal/a:
PS: je tam nějaká T5? Potřebuju cajk? Kolik km je to PĚŠKY?


Petka je jenom muj bonus - Valasske Kotary. Tam je potreba standardni stromova vybava, nic slozityho ani vysokyho. Navic se na ni prejizdi autem.

Primo v klobuku jsou myslim dve T4.5, kde je pro slabsi povahy vhodne jisteni, ale neni nutne (daval jsem to tam v cyklotretrach).

Takze lano neni nutne tahat ani omylem.

Pesky? Hadam cca 60km?
  • 0

#22 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2010 - 10:16

wabicek napsal/a:
coz je poruseni pravidel pokud je cache zalozena jen na casove omezenou dobu.


Než začneš mluvit o pravidlech, tak si je nejdříve přečti! Povinné jsou 3 měsíce, keše byly publikovány 5. června, do archivu půjdou 30. listopadu, což je bez pěti dnů půl roku. Nevím jak u vás, ale na Valašsku půl roku znamená šest měsíců...

Pro ty co se ptají, zda lze dát celou sérii za víkend odpovídám, že dá, ALE: chce to na místo přijet už v pátek odpoledne, ubytovat se a případně odlovit pár pixlí v údolí ještě ten den. V sobotu i neděli pak lovit od časného rána až do večera a pak si na pondělí, u méně zdatných pak ještě na dalších pár dní, vzít dovolenou na regeneraci organismu!
Na mapě na monitoru se to nezdá, ale je to těžká šichta. Mám čerstvé srovnání. V sobotu jsme na jeden zátah dělali šipku, trvalo to okolo 10 hodin a to jsou vzdálenosti mezi jednotlivými pixlemi asi třetinové a terén v zadní části šipky mnohem přívětivější než u "Klobouku". Proto bych si na odlov, když ne přímo dva víkendy, vyhradil alespoň tři dny v kuse...
Hodně důležité je také plánování trasy, jak píše Lukáš. Bez toho a bez kola to bude ještě delší. A pokud bude pršet nebo bláto, tak se připravte na geokešingový očistec a zážitek, na který jen tak nezapomenete! Lovu zdar!

  • 0

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2010 - 10:31

Díky :) takže přesně pro mě. Beru usárnu, celtu, pončo, hamaku a spacák, hodně nábojů do čelovky a promažu kanady... to by bylo, aby to za víkend nebylo B) Asi třetí víkend v listopadu. Vyrazím brzo v pátek a kdyby něco, vždycky můžu zavolat do práce, že v pondělí nepřijdu :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 tomarctus

tomarctus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2010 - 12:02

Díky takže přesně pro mě. Beru usárnu, celtu, pončo, hamaku a spacák, hodně nábojů do čelovky a promažu kanady... to by bylo, aby to za víkend nebylo Asi třetí víkend v listopadu. Vyrazím brzo v pátek a kdyby něco, vždycky můžu zavolat do práce, že v pondělí nepřijdu Pánbůh s tebou, budu ti držet palce. Tu dovolenou si vem až do středy, protože i když to stihneš do úterka, tak na nohy se prostě den poté nepostavíš. Na konůvce je horská služba, tak se tam stav a domluv se s pánama, kde tě mají hledat. hihihi je to mezi 60 - 100 km záleží jak si to naplánuješ.
  • 0
Tomarctus

#25 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2010 - 12:43

Citecka napsal/a:
Díky :) takže přesně pro mě. Beru usárnu, celtu, pončo, hamaku a spacák, hodně nábojů do čelovky a promažu kanady... to by bylo, aby to za víkend nebylo B)

Asi třetí víkend v listopadu. Vyrazím brzo v pátek a kdyby něco, vždycky můžu zavolat do práce, že v pondělí nepřijdu :D

...a na Valachách si od nekeho kup "pořádnó" flašo sliovice...k ránu až tě proklepe ve spacáku kosa se tě bode hodit. :D
  • 0

#26 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2010 - 14:17

Jedna finálka byla myslím T5. A ta se bez lana nedala. A jinak: když si vyšlápnete takhle v pátek večer a skončíte v sobotu večer, tak by to možná šlo i rychleji ;)
  • 0

#27 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2010 - 14:40

Njn, nejspíš jediná serie do které bych po "zážitcích" na Cestě a Pentagramu šel a najdu ji před archivací :(. Mám to z ruky a dva víkendy v listopadu nedám dohromady ani náhodou....:(((
  • 0
Monte

#28 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 0:08

wabicek napsal/a:
...mnohem dulezitejsi je ta cast kde se pise o "realistic and extended period of time." pul roku je proste cache docasna a proto odporuje pravidlum.


Aha, tak to jsem opravdu nevěděl, že jedna část pravidel je důležitější než druhá :o. Ještě nám řekni, která část není důležitá vůbec a která je naopak ta úplně nejdůležitější, abychom v tom měli konečně jasno...

Řekl bych že jedna část je důležitější pro tebe a to jen proto, abys tady mohl prudit a buzerovat. Vytrhnul sis z toho to, co se ti hodí, ostatní je podle tebe nedůležité.

A můžeš nám ještě laskavě sdělit, po jaké době už by se nejednalo o keš dočasnou? Pokud bych totiž měl aplikovat tvůj výklad pravidel, tak vlastně každý, ať už owner nebo reviewer, který archivuje jakoukoliv keš, se proviní proti pravidlům, protože archivací z ní udělá keš dočasnou! Opravdu skvělá pravidla jsi nám tu vymyslel...:(

  • 0

#29 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 5:35

I+B+M+H napsal/a:

Řekl bych že jedna část je důležitější pro tebe a to jen proto, abys tady mohl prudit a buzerovat. Vytrhnul sis z toho to, co se ti hodí, ostatní je podle tebe nedůležité.

Já bych řekl že pravidla jsou důležitá celkově. Nic z nich neupřednostňovat, ničemu nesrážet. . .

I+B+M+H napsal/a:

...ať už owner nebo reviewer, který archivuje jakoukoliv keš, se proviní proti pravidlům, protože archivací z ní udělá keš dočasnou!


Co já vim, tak tam se jedná o malinký rozdíl. . .
v souladu s pravidly:
- cache je zničená
- cache je v kolizi
- nemám čas se o cache starat a nikdo ji nechce k adopci
etc
narozdíl od
- nechce se mi vyměnit logbook
- cache je v naprostém pořádku, jenom s mi prostě chce ji zarchivovat
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 5:57

I+B+M+H napsal/a:
A můžeš nám ještě laskavě sdělit, po jaké době už by se nejednalo o keš dočasnou? Pokud bych totiž měl aplikovat tvůj výklad pravidel, tak vlastně každý, ať už owner nebo reviewer, který archivuje jakoukoliv keš, se proviní proti pravidlům, protože archivací z ní udělá keš dočasnou! Opravdu skvělá pravidla jsi nám tu vymyslel...:(

To pravidlo se týká především publikace a ne archivace. Prostě, když cache už děláš s tím, že ji za pár měsíců archivuješ, tak je něco špatně.
Archivace proti guidelines ani ničemu jinému není, i kdyby byl důvod jakýkoliv.
Debata je to ale fakt čistě teoretická. Tvé cache byly schváleny, jsou na místě půl roku a dělají lidem radost a to je hlavní.

edit: Jinak teda koukám, jaký se z Wabíčka najednou stal zastánce tvrdého výkladu pravidel.:P
  • 0

#31 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 7:31

Keše pěkné v krásném kraji, bezproblémové, neztrácející se. To vychází z názorů nálezců. Takže autoři klobouku by si mohli vzít příklad v přístupu autorů Knoflíku i FCPT. Jejich boj.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 9:12

Chcete prudit, vyvolávat flame, anebo jste prostě jen tak "neostří"?

Keš PRO NÁS udělal owner ZA SVÉ, SVOU INVENCÍ a VE SVÉM ČASE, v tomhle podivném světě dokonce NA SVÉ RIZIKO, a vy myslíte, že nějaká větička v pravidlech HRY, interní, vymahatelná JEN v intencích té hry, ho může donutit udělat něco PROTI JEHO VůLI??? Jak to chcete vymáhat? Potrestáte ho nějak, když neposlechne? Jak? Archivujete mu krabičky? B)

JE TO JEHO KEŠ, kurnya. Ať už si chcete myslet co chcete, pořád je to JEHO keš, dokonce jeho hmotný osobní majetek. Ownerův. Může si s ním dělat co chce. Pouze pokud chce, aby zůstával ve hře, musí dodržovat její pravidla. To je celé. Nic dalšího nevymyslíte.

Ani "vyloučení z kešingu" jaksi nelze...

Ownerům se obecně málo děkuje. Myslím mimo logbook. Myslím "díky za keš, byla tu pro nás a je škoda, že ji rušíš". TO JE TAK VŠECHNO, co se k tomu dá říct. Jestli to tak nevidíš, seš prostě křupan. Všimněte si té podmínky v předchozí větě, prosím B)

Jestli se vám keš líbí, zkuste ownera přemluvit. Jiný způsob není.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 9:13

wabicek napsal/a:
u nas nejen ze umime cist, ale umime to prectene take pochopit. pise se jen o tom ze cache pod 3 mesice nebude s nejvetsi pravdepodobnosti publikovana. mnohem dulezitejsi je ta cast kde se pise o "realistic and extended period of time." pul roku je proste cache docasna a proto odporuje pravidlum.

Bylo v listingu při založení uvedeno že série je dočasná, k určitému datu? NE, tak nevím co podle tebe odporuje pravidlům. To že se někdo rozhodne po zveřejnění archivovat svou keš kdykoliv se mu zachce proti pravidlům není.
  • 0

#34 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 9:23

Citecka napsal/a:Ownerům se obecně málo děkuje. Myslím mimo logbook. Myslím "díky za keš, byla tu pro nás a je škoda, že ji rušíš". TO JE TAK VŠECHNO, co se k tomu dá říct. Jestli to tak nevidíš, seš prostě křupan. Všimněte si té podmínky v předchozí větě, prosím B)

Jestli se vám keš líbí, zkuste ownera přemluvit. Jiný způsob není.


Děkuji za keš, kterou jsem odlovila. Děkuji za zážitek, či cokoli jiného čímž mne obohatila. Nemám důvod děkovat za něco, co žilo jen jednu "sezonu", pár měsíců a daleko.

Nebyla cesta tím směrem, možná by byla někdy časem. Možná nikdy. Ale takto už nebude možnost odlovit Klobouk. Něco jako když zruší kino nebo hospodu. Jsou jiné. Ale přemlouvám. Přemlouvám, protože se mi doneslo, že v téhle hospodě se dobře vaří a nešidí. Škoda, neochutnám, nepoděkuji.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#35 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 9:39

wabicek:

..ach jooo, holt i tací se najdou, že jo?B)
  • 0

#36 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 9:49

Lidi nehrotte to, zcela zbytecne flame na jedno oznameni, ktere bylo pouhym pripomenutim faktu. Myslim, ze duvody byly vyrceny, muzete s tim nesouhlasit, muzete proti tomu protestovat ... no znate to :) Kdo mel zajem, dostatek fyzickych sil nebo nezkrotnou chut po seriich, ten si to uz uzil a zdolal. Kdo ma zajem navstivit nase krasne Valassko a Javorniky - ten ma neustale moznost. Je tu mnoho paradnich mist a krabek. Holt z toho bude o par bodu min, zazitky zustanou. I+B+M+H prosim o zamknuti. Kdokoliv ma zajem o blizsi informace ke klobouku muze se na mne obratit pres SZ, velmi rad odpovim. Nenechme si zhorknout vzpominky na serii bezpredmetnou diskuzi. PS: Taky jsem si nestihl odlovit Martu a svet se co?
  • 0

#37 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 9:59

Já jen doufám, že tady tyto výlevy neodradí tým autorů VK od další činnosti, nebo že si podle rady Zeggy nebudou brát příklad někde jinde a že v těch místech příští rok nevyroste nějaká díkyzabodová přisilniční série keší s označením "(VK-001) Projíždíme Valašskem 001" až "(VK-100) Projíždíme Valašskem 100"...
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#38 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 10:08

syselpolni napsal/a:

Pokud by ta serie vydrzela vic jak pul roku a autori se o ni kazdej vikend starali jako na nejmenovane prisilnicni, tak proc ne. (Jen reaguju na syslovu argumentaci stylem - chci se nekoho zastat, tak plivnu na nekoho jinyho.)

Jinak by me osobne zajimalo, proc se autori rozhodli serii archivovat - a to myslim zcela bez ironie a nejakych velkych emoci - jestli tomu rozumim, tak kese jsou na miste, fungujou. Proc archivovat? Jestli se o ne nechcete starat, nechce se vam lizt do kopcu, proc je jen nenechate na doziti? (Nezpochybnuju pravo je archivovat, atd. atd., jen me zajima duvod.) Diky za pripadnou odpoved.

LukasX napsal/a:
PS: Taky jsem si nestihl odlovit Martu a svet se co?

A co Ti v tom brani? Kese tam jsou, listingy jsou odemceny, jen to neni videt na mape...
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#39 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 10:18

hplus napsal/a:

syselpolni napsal/a:

... (Jen reaguju na syslovu argumentaci stylem - chci se nekoho zastat, tak plivnu na nekoho jinyho.)


To není plivání, ale pozastavení nad tím, že se srovnává nesrovnatelné.
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#40 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 10:20

weselka napsal/a:
Klobúkové keše byly součástí eventového závodu a jako takové měly po zalogování závodníků být archivovány. Je jen dobrá vůle pořadatelů, že nechali Klobúk nějakou dobu aktivní aby si ho mohli odlovit kačeři i z jiných koutů naší zemičky, kteří se neúčastnili eventu.


Dovolím si jen upřenit, aby tu po tvém příspěvku budoucí owneři nežili v omylu. Cache, které jou publikovány na gc. com nemohou být aktivní pouze po dobu nějakého závodu či eventu. Není to tedy, jak píšeš, dobrá vůle pořadatelů, to jen pořadatelé splnil jednu z podmínek, které byla nutná pro publikaci série na serveru gc.com.

viz.:
http://wiki.geocachi...#Trvalost_Cache

http://www.geocachin...lines.aspx#perm
  • 0
ICQ: 340776686




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama