Přejít na obsah


Fotka

Navigace ukazuje chybně


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 18:59

ProKesTom napsal/a:
... O třetí věci se tu nepsalo a to je Elipsoid. Poslední dvě, obě, musí být nastaveny na "WGS 84".

V Legendu je právě sféroid i elipsoid dohromady pod položkou "MapDatum". Proč to v novějších gpskách rozdělili do dvou menu popravdě moc nechápu, zbytečně to zdržuje.
  • 0

#22 RicPav

RicPav

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 19:04

Tak formát souřadnic mám hddd°mm.mmm', elipsoid WGS 84 (to je to "map datum"). Formát souřadnic jsem zkoušel přehodit tam a zpět, včetně vrácení na původní nastavení (Nastavení / Systém / Nast. původní hodnoty - správně?). Tak to ještě zítra nechám nabíhat tu hodinu a pak uvidím. Poté zbývá už asi jen update firmware přes ten webupdater - mohu se optat jak se to dělá? Musí se připojit navigace k PC a pak co?
  • 0

#23 ThomasPV

ThomasPV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 19:12

Trhac napsal/a:
Někdy je to duchařina. Naposled mě Legend hodil z Jizerek doprostřed Atlantiku a za pár vteřin zase nazpátek - a nepřejte si vidět tu maximální rychlost! Systematickou chybu v řádu stovek metrů bych ale opravdu viděl spíš v nastavení souřadnicového systému.


Taky se mi něco podobného stalo při lovení keše Konec Starých časů... akorát mě to hodilo do Ruska :D (kdo lovil, pochopí).

Jinak k tématu: Jako majitel eTrex Legenda mohu potvrdit občas velkou chybu v určení polohy. Většinou však se můj Legend drží do 15m. FW mám 3.70
  • 0

#24 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 19:12

Spustíš webupdater a ten by si měl sám najít GPSku podobně jako Mapsource a pak už by tě to mělo vést. (Sám si najde nejnovější FW, koukne, jestli v GPSce už není a vyžádá si finální potvrzení upgradu).
  • 0

#25 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 21:02

RichardS napsal/a:
... na jednou režimu je kompas se šipkou, kde mohu přepnout buď ukazatel směru nebo odchylku od kurzu.

A tady může být kámen úrazu. Máš-li zapnutý KURS Tedy HEADING neboli SMĚRNÍK, potom ti šipka ukazuje na cíl z místa, kde jsi navigaci na cíl zahájil. Nastavil jsi kurs a musel bys jít za šipkou tak, aby odchylka od kursu byla 0m. Potom bys došel k cíli. Vyhýbáš-li se překážkám, jdeš sice podle šipky "správným směrem", ale třeba 100m vedle cíle.
Nastav si UKAZATEL SMĚRU. To je režim, kdy šipka ukazuje VŽDY směrem na cíl ať jdeš kam jdeš.
  • 0

#26 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2010 - 21:14

Tahle pěkně to v originálním návodu vysvětlené nebylo :):)
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#27 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 0:35

No - on ten HEADING a odchylka je dobrej k tomu, abys došel k cíli z té správné strany a ze správného směru (třeba doletět na patu dráhy letiště). Kdybys letěl jenom s šipkou na cíl, tak tu patu najdeš taky, ale třeba bys přiletěl kolmo na kurs dráhy. :o Veselý počin pro letovou kontrolu.
  • 0

#28 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 7:32

Jenom poopravým názvosloví, kdyby se náhodou našel ještě někdo další, kdo používá v GPSce angličtinu.

Heading je azimut, kterým momentálně míří čumák GPSky.
Bearing je azimut k zadanému waypointu (přímo a z místa, kde zrovna stojíte)
Pak jsou tam ještě parametry Course, Off Course a To Course a to jsou pravděpodobně ty, o kterých mluví DUsoft.
U kompasu se Heading vůbec nevyskytuje a správně pro navigaci k cíli je Bearing Pointer.
HuntBehind to tu kdysi v některém vláknu o Oregonu moc pěkně popsal i s obrázky.
Tady: http://www.geocachin...833#post_154833
  • 0

#29 ilex2

ilex2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 8:48

Jo, jo. Toto se mi stalo u GPSmap60CSx, když jsem měl u kompasu místo Směr cíl nastaven Směr kurz. Šipka ukazovala stále dopředu, ale od cíle jsem se vzdaloval (metry přibývaly):o Tak to je, když člověk omylem zmáčkne něco co nechce a pak se diví:D:D:D
  • 0

#30 RicPav

RicPav

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 8:17

Tak nakonec asi zabralo "Nastavit původní hodnoty", tedy tovární nastavení. Ve formátu souřadnic se sice nic nezměnilo, ty jsem měl správně už předtím, ale když jsem včera odpoledne vylezl ven, tak jsem kešku našel úplně parádně, odchylka byl snad jen asi půl metru :) Hned ten den jsme našli ještě dvě další kešky. DÍKY MOC všem za všechny tipy, až mě (mile) překvapilo, kolik se jich sešlo. Jinak mám nastaven UKAZATEL SMĚRU, ten mi naprosto vyhovuje. Koukám, že "alkes" se asi zajímá o letectví, že? Když jsem si pořídil simulátor FS2004, začal jsem termíny jako HEADING a BEARING drtit také B)
  • 0

#31 RicPav

RicPav

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 11:36

RichardS jsem já, změnil jsem login, protože přítelkyně, která hledá se mnou, byla "dotčená", že jsem v loginu jen já, navíc tento login jsem si dal i na geocaching.com (tam nešlo RichardS použít) a myslím, že by bylo dobré mít oba loginy stejné. Doufám, že jsem tím neporušil nějaká pravidla, ale chtěl jsem to udělat raději hned, než tady budu mít více příspěvků. V každém případě díky za tip. To, že by neměly být satelity v jedné lajně, mě nenapadlo, budu si na to dávat pozor. Včera jsme hledali v háji na kraji města a tam se signál držel dobře, což mě mile překvapilo, protože třeba minulý týden v malinko hustším lese v Draháňském údolí se navigace vůbec nechytala.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama