Přejít na obsah


Fotka

Nabíječka pro Colorado do auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 jura.dolezal

jura.dolezal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2010 - 20:54

Zdar lidi. Koupil jsem si nabíječku do auta. Nebo chcete-li adaptér, protože Garmin po připojení externího zdroje akumulátory nenabíjí. Pouze je odpojí a funguje na externí napájení. Ale to teď neřešme. Nevím čím to je, ale po zasunutí konektoru nabíječky do Garmina se mi objeví stejná obrazovka jako pro přenos dat mezi Garminem a PC. Co s tím? Je to v nastavení nebo v nabíječce? V podtstatě jsem asi vyhodul zbytečně pár peněz, neboť Garmin funguje na aku 2700 mAh docela dlouho i s plným podsvícením. Konektor se do Garmina zasunuje blbě přes bumový kryt a ten se zase stejně blbě dává zpět po jeho odpojení. Co s nabíječkou? Poradíte někdo? Jo jinak RAM-MOUNT nebyla zbytečná investice.
  • 0
Go!

#2 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 7:30

Zdravíčko, stačí zajít do nastavení/systém a jako interface nastavit Garmin spanner. Po připojení mini USB se tě teď bude ptát, jestli chceš mass storage, nebo ne ;-)
  • 0

#3 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2010 - 11:13

A mas original nabijecku od Garmina? Spravne se to ma poznat podle zapojenych pinu v USB konektoru. Ja jsem v GPS nic nastavovat nemusel, proste si to sama pozna...
  • 0

#4 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 20:19

Je to skutečně podle zapojení pinů v USB. Já řešil opačný problém, když jsem si zapojil PDA, které mi vyhovuje víc pro navigaci v autě, do garminího adaptéru a hrozně jsem se divil, že nenabíjí. Originál adaptér Garminu má pro mě jedinou výhodu. Konektor je "ohnutý" o 90°, takže ho můžu mít těsně nad přístrojovkou a nelámu kabel. Chabá útěcha, při výdrži baterií je to další kabel naprd.
  • 0

#5 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 20:41

Jasně, stačí nastavit Propojení - Garmin spanner a Colo se v autě napájí s kabelu, ale že by se nabíjelo ..... to teda nevím, ale je škoda že to tak nefunguje. P.S. Proč je toto vlákno 2x?
  • 0

#6 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 22:16

Škoda to možná je. Ale na druhou stranu, jak jako výrobce zaručíš (nebo spíše prodejce, který jedná se zákazníkem jako první), že tam lidi v menu nastaví typ baterek, které tam opravdu mají osazené ? NiMH a Li-ion se nabíjejí každá trochu jinak, naopak alkalické jsou normálně nenabíjecí. Už vidím tu hromadu reklamací explodovaných nebo seškvařených GPS B) Tohle fakt zajistit asi nejde...
  • 0

#7 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2010 - 23:28

A jak zaručíš že do nabíječky lidi nedají alkalické a že ji správně nastaví zda nabíjejí NiMh ....? To je přeci to samé. Snad umějí uživatelé číst návody. Bohužel to tady nevyřešíme :(. Nebo je to otázka softwaru?
  • 0

#8 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 9:03

Být výrobce GPS, tak je mi u prdele co si lidi budou cpát do nabíječek. Důležité pro mě je, že nebudu mít problém já. Nabíječka také vyžaduje nějaké místo. Chceš mít navigaci dvakrát tak velikou ?
  • 0

#9 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 13:16

bodlak napsal/a:
Být výrobce GPS, tak je mi u prdele co si lidi budou cpát do nabíječek. Důležité pro mě je, že nebudu mít problém já.
Nabíječka také vyžaduje nějaké místo. Chceš mít navigaci dvakrát tak velikou ?


Obvod nabíječky rozhodně neudělá navigaci 2x velkou. Jednoduchý nabíjecí obvod s menším proudem (aby nebylo třeba silně chladit) zabere jen velmi málo místa (mobil taky není dnes už cihla a nabíjet umí). A to bys nebyl dobrý výrobce, protože od výrobce, který by si o zákaznících myslel co říkáš ty, by si nikdo nic nekoupil. Naopak, výrobce se musí snažit, protože mobil s navi, velkým displejem (dotyk) stojí od 3000,- (něco i méně). Tím více lidí musí mít záminku si koupit celkem drahé a jednoúčelové zařízení jako je turistická GPS. Mne se třeba Garmini líbí, ale pro mé občasné odlovy se nevyplatí, na to bohatě poslouží Nokie 5800 :-)

Edit: A taky existuje i nabíječka pro "nenabíjecí" :-)

http://technet.idnes...ec_technika_nyv

Navíc myslím, že jako prevence před chybou nabíjení stačí obyčejný termistor, který při zahřátí článku odpojí nabíječku. Ostatně, každá trochu lepší nabíječka ho má...
  • 0

#10 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 14:19

Nevím ale o mobilu, který by používal slot pro AA články a uživatel si tam mohl dát svoje libovolné akumulátory. Naopak, používají proprietární akumulátory a to je o něčem jiném, protože tam prostě nenacpu něco jiného, s čím nepočítá nabíjecí obvod telefonu. Buď použiji jednoúčelový aku (viz. autonavigace) a budu je dobíjet. Nebo dám uživateli možnost nacpat si tam svoje libovolné baterky AA(AAA) a pak si s nabíjením koleduju o průser.
  • 0

#11 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 14:44

V nabíjení není problém, lze nastavit pro nabíječku parametry (třeba tak, že po každé výměně baterií se systém automaticky zeptá, jaký typ je vložen), předpokládám, když už někdo je na technické úrovni zacházení s GPS tak pozná, jaký akumulátor tam vkládá. A jak říkám, stačí kontrola teploty a pokud by se článek příliš zahřál (špatné parametry nabíjení), systém by nabíječku odstavil.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#12 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 18:14

To není jen typ, ale i kapacita (pro určení nabíjecího proudu) a to pro každý článek zvlášť.
  • 0

#13 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 19:33

A ty v nabíječce určuješ nastavením kapacitu akumulátorů? Já teda ne, nabíjí mi akumulátory Ni-CD od 700mAh po Ni-MH 2500mAh a nemusím nic štelovat. A proč pro každý článek zvlášť? V každém manuálu se dočteš (a navíc by to mělo být pravidlo), že se vkládají dva STEJNÉ články. Nehledě na to, že mnoho nabíječek nabíjí po dvou článcích sériově, a ty taky rozhodně neurčují proud pro každý zvlášť.
  • 0

#14 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 20:52

No, takto to dělá drtivá většina neznalých lidí a cpe to do nabíječek za pár korun... Pokud ale chceš aby akumulátory byly opravdu správně nabíjené a aby vydržely fungovat co nejdéle, tak se pořízení pořádné nabíječky nevyhneš. Včetně toho, že každý akumulátor se musí nabíjet zvlášť, ne po dvou jako to dělá většina nabíječek. Něco si o tom nejdříve přečti...
  • 0

#15 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 21:01

bodlak napsal/a:
Nevím ale o mobilu, který by používal slot pro AA články a uživatel si tam mohl dát svoje libovolné akumulátory. Naopak, používají proprietární akumulátory a to je o něčem jiném, protože tam prostě nenacpu něco jiného, s čím nepočítá nabíjecí obvod telefonu.
Buď použiji jednoúčelový aku (viz. autonavigace) a budu je dobíjet. Nebo dám uživateli možnost nacpat si tam svoje libovolné baterky AA(AAA) a pak si s nabíjením koleduju o průser.


Kdysi to uměl jeden typ Motoroly. Tam se daly nacpat i AA články. Ale pokud jsi tam dal nabíjecí, tak se musely nabíjet mimo telefon, ten je obsloužit samozřejmě neuměl...

Taky si myslím, že je dost velký rozdíl když něco zvorám se špatně použitou nabíječkou než s celkem drahou GPS. V případě nějakého průšvihu jsou to škody v řádu stovek Kč, když mi při tom vyhoří GPS, tak už jde o tisíce...
  • 0

#16 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 7:31

Jarous1: Já o tom vím dost a laskavě mi nevkládej věty, které jsem nepsal. Nikde jsem neřekl, že to bude dokonalé nabíjení, ale ŽE TO JE MOŽNÉ. O zabezpečení proti poškození jsem už psal dvakrát, nebudu se opakovat. A promiň, ono je většině lidí putna, jestli akumulátor vydrží o několik cyklů méně. Prostě si raději koupí nové. Já taky používám kvalitní procesorovou nabíječku po jednom článku. Ale byla tu diskuze, zda je to mýné implementovat nabíječku do Garmina, já říkám ano, možné to je. Dokonalé to nebude, nictakového jsem netvrdil. A i to samostatné nabíjení článků by se dalo zařídit, i když by to bylo složitější. Ale prostě by to šlo. P.S. Neříkej mi, ať si něco přečtu, já už jsem si nějakou automatickou nabíječku na AA sestavil (měl jsem ji na kole pro světlo, akumulátory ukryté a jen jsem připojil ke kolu zdroj)
  • 0

#17 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 8:36

Nápadů jak řešit nabíjení aku v GPS by byla hromada, škoda že je to prd platný :(.
  • 0

#18 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 11:57

Bohužel, asi to Garminu přijde zbytečné. Raději nechávají nabíjení jen na majitelích.
  • 0

#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 12:00

Upřímně, nechtěl bych, aby moje navigace při připojení k +5V nabíjela aku v ní.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#20 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2010 - 15:34

ajne napsal/a:
Jarous1: Já o tom vím dost a laskavě mi nevkládej věty, které jsem nepsal...


O.K., beru v potaz, nechtěl jsem z Tebe udělat blbce. Jenom tak jak jsi to napsal mi přišlo, že o tom moc nevíš. Teď vidím, že toho víš hodně, tak už do toho nebudu šťourat.

Já bych se do toho moc nevrtal, tak dlouho budeme Garmina obtěžovat s s nabíjecím obvodem až to nakonec vyřeší po svém, nacpe tam svůj speciální, a patřičně předražený, akublok a budeme v háji úplně :) Přeci jenom by to byly další peníze do jeho kapsy...
A pro mne jeden z posledních důvodů, proč pak zlomit hůl nad Garminem už definitivně...
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama