Přejít na obsah


Fotka

Pentagram - archivace


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
96 odpovědí na toto téma

#61 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 10:08

Aha, takže on přijede na čtyřkolce, která smrdí olejem, spáleným benzínem, navíc je pěkně hlučná, pak se možná nějak vyhrabe na posed, ale tu čtyřkolku nechá smrdět dole a stěžuje si na pár pěšáků, že si ani nepicnul? Zdá se to přitažený za vlasy jenom mě?
  • 0
CWG směnárna - Moje sbírka CWG - Oficiální katalog CWG - Svět GeoCachingu - TFTC.eu (prodej geocachingového vybavení)

#62 juramara

juramara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 10:11

Včera jsem si byl s kamarádem Pentagram odlovit. Nechci se zastávat ani jedné strany i přesto,že ty zelemé vrahy nemám rád. Ale přesto,že to bylo za bíleho dne tam něktěří lovci dělali takový bordel,že zvěř jestli neutekla někam hodně daleko tak musela hodně trpět. Tak jak jsou dobří a špatní myslivci tak jsou dobří a špatní kačeři. Moc se těm myslivcům nedivím. Nechci být falešný prorok,ale myslím,že Pentagram je ztracen. Je to velká škoda. Howgh
  • 0

#63 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 10:18

Myslím by se nejvíce ocenilo kdyby série vůbec nevznikaly ...
Jsou to kontraproduktivní akce vpodstatě jen na okrasu na mapě a na sbírání bodů jiný význam to nemá.... Osobně bych se zasadil aby už další podobné věci nevznikaly a nebo když už teda aby to bylo něco ve stylu GUHOVY série u Třebíče typu co kus to mysterka (každá jiná) přísun lidí na takovou keš není tak velký popřípadě to vznikalo ve městech a zástavbách kde se větší výskyt kačerů vstřebá ... les není to pravé ořechové. Chápu vznik velkých akcí při eventu a následné zrušení a to po domluvě s daným vlastníkem lesů ale samovolné série jen pro ně samé NE !! O hnusu ménem Powertrail nahoře u Náchoda ani nemluvím... Příjde mi, že se geocaching mění v závod o imaginární něco (to něco nevidím) místo aby si člověk vyšel za krabkami nebo odlovil v pohodičce něco tam i onde...

Dělám rád venkovní keše (vpodstatě zatím jiné nemám) a vždycky se zamýšlím jestli jedna krabka kterou někde umístím nepoškodí okolí a to jde o jednu krabku i s tou je problém - zimoviště zvěře, chráněná území, nebo jen klidné lokality´. Dát keš znamená zajistit do té oblasti větší přísun lidí (1 krabka .... co teprve 25)... je to vždycky žádoucí ?? Už hodně krabek jsem neudělal jen pro to, že si nemyslím, že je to v daném místě správně....

Pentagram sem si odlovil, odlovil sem si i kapra na další sem nešel neb sou daleko a prostě mě to zase tak nebere... měl sem na to téma diskusi i s reviewrem a vím, že groundspeaku je to vpodstatě jedno, ten je nastavenej jen na množství krabek ber kde ber a trošku mě to sejří, jsou určitá pravidla kterými nás svazuje ale na tyhler mega nesmysly to bohužel nemyslí...

sem se rozkecal :-) ale je to můj názor na celou věc a prezentoval sem svůj názor už před vznikem Pentagramu i na FB... Chápu, že je to lákavé udělat obrazec někde... ale prostě občas je potřeba se zamyslet jestli je to v dané oblasti žádoucí nebo NE!!
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#64 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 10:27

p.s. jsem taky pro uzavření diskuse nemá dalšího významu PENTAGON je stejně definitivně na odstřel :-) takže další diskuse plamenné jestli jsou myslivci víc vprávu než kačeři a naopak nemají moc smysl.... HOWGH B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#65 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 11:27

Jaký je tedy momentální stav? Chystali jsme se tam příští sobotu:(
  • 0

#66 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 11:50

Psal jsem panu Hřibovi, že nebudeme myslivce nadále provokovat a rušit. Už z etického hlediska se to nehodí. A požádal jsem ho o "dožití" do 7.11. Zatím ale neodpověděl, jak se ozve, dám vědět.
  • 0

#67 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 12:03

wabicek napsal/a:
a co to nechat jenom chvili spat pres zimu a pak zase pustit?

nesouhlasím
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#68 mysaciZR

mysaciZR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 12:12

viz náš log na Pentagram 2 a 3
  • 0

#69 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 12:34

wabicek napsal/a:
a co to nechat jenom chvili spat pres zimu a pak zase pustit?


a o cem by se tu pak mistni militantni kaceri hadali? :)
  • 0

#70 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 12:41

mysaciZR napsal/a:
viz náš log na Pentagram 2 a 3


Byl sem tam včera nenašel sem #7 takže je jasný, že likvidace začala....
Ale nesouhlasím s pokecy u stages... (2 a 3) nemyslím si, že my bychom k ochraně přírody touto sérii nějak přispěli ať jsou myslivci takoví nebo makoví .... pár jich znám a vím, že sou normální :-) (vyjímky potvrzují pravidla) ...
Berte to tak oni mají honidbu zaplacenou a pronajatou a starají se tam o stavy zvěře ... v určitých obdobích mají povoleny odstřely ... období zrovna nastalo a my jim svými nájezdy zvěř přestěhujeme o honidbu dál no nenaštvalo by vás to ?? Jsou určitá pravidla která by se měla dodržovat ... vzájemná koexistence je prostě nutná takže akci beru jako odplatu za naše nájezdy... (ps. dopadly tak téměř všechny obrazce)

To že jezdí po lese čtyřkolkama a autama se mi taky nelíbí my jsme si to obešli pěšky a je to štreka ale zase na druhou stranu chápu akci likvidace jako akci likvidace kdo by to obcházel pěšky a GPS mají i myslivci a přístup na groundspeak určitě taky... tady nepoznáš kdo je a není myslivec....

Rozčilujeme se nad chováním myslivců ale jsme lepší ???
Megasérie, Powertraily a proč ?? jen za vidinou posbíraných krabek a počtu bodů a obrázku na mapě... nemám ho komplet jedna mi chybí a nebrečím kvůli tomu...

jsem rád, že série je zlikvidovaná ... nemám je rád !!
dělal sem ji jen proto, že ty lesy mám rád a znám to tam a mám to takříkajíc za bukem... ale když vidím ty nájezdy nelíbí se mi to ...

uvědomte si, že tam o víkendech denně operovalo cca 5-6 tlup lidiček takže ať to beru jak to beru 20-25 lidí rozmístěných různě po lese v malém okruhu a to nemluvím o nočních lovcích na prostoru cca 10 km čtverečných ... prostě vydivočili zvěř a vyhnali ji z toho prostoru...

a pak nás mají myslivci milovat.... nedivím se jim sorry

mám rád geocaching, mám rád extrémní akce a dobré nápady ... megasérie nepatří k dobrým nápadům !!

a fanatický výkřiky o debilnosti myslivců.... vemte si zrcadlo a mrkněte se do něj kdo je fanatik a kdo ne.... jde vždycky o soužití a pokud se to někde vyhrotí dojde na radikální protiakci

pane jahuu série byla fajn ale příště pokud by se něco takovýho mělo páchat chce to domluvu, a max na měsíc a dost.... nebo to spojit s nějakou akcií eventem a pak zlikvidovat ... to je akceptovatelný...
může se nám přihodit, že se změní zákon a majitelé lesů zakážou přístup do soukromých honiteb a bude zle !! V jiných zemích už to často funguje !! B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#71 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 12:53

DrakMrak napsal/a:


+1
  • 0

#72 gampl

gampl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 13:04

Dnes jsem s kolegi,posbíral keše č.1,7,16,18,15,6,12,21,23,25.Pane Karafiáte ,chci vás požádat o setkání u Valdštejnova zámečku ve středu ,ve 12 hodin ,tam vám předám vaše krabičky, zbylé si prosím vyzvedněte sám,pokud vám čas nevyhovuje ,dejte si svůj. Krabičky vám předám pouze osobně ,padají tady názory o nařezávání žebříku.....z toho důvodu vám je nikde nenechám. Je mi 43,celý život se věnuji přírodě,vozím z lesa zatoulané psy,vždy jsem našel jejich zoufalého majitele ,v naší lokalitě hnízdí i vzácní ptáci,uvedu jen Čápa černého,pokud tam bude takový ruch už nezahnízdí ,mohl bych tady psát do nekonečna.............dnes už jsem s nikým z vás nemluvil,bohužel si někteří s kým jsem mluvil vybírají jen to, co se jim líbí a překrucují, co jsem řekl ..........lokalita je převážně státních lesů ,od nich mám také řádně zaplacené povolení vjezdu . Je na této diskuzi také pár rozumných lidí a těm děkuji ,musím ještě říct,že jedna keška je na vrcholu Smrček asi 2 roky a nikomu z nás to nevadí.Přeji všem slušným kačerům ,jen dobré kešky ,zdravou přírodu a samé dobré lidi kolem . Radek Hřib P.s.: nefunguje mi email,tak se s vámi chci spojit toto cestou
  • 0

#73 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 13:10

gampl napsal/a:
Dnes jsem s kolegi,posbíral keše č.1,7,16,18,15,6,12,21,23,25.Pane Karafiáte ,


chce se mi blit!... :(
  • 0

#74 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 13:45

Asi tam taky zajedu a posbiram srnky cislo 1, 5, 7, 13, 15 a 18, bazanty cislo 2, 4, 6, 8 a 10, lisky cislo 3, 5, 7, 9, 13, 14, 15, 16 a 19 a ja nevim co jeste tam pestujou ;)
  • 1

#75 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 13:46

gampl napsal/a:
Dnes jsem s kolegi,posbíral keše č.1,7,16,18,15,6,12,21,23,25.


Vazeny pane myslivce, chcete po nas slusne jednani, ale tohle je z Vasi strany dost nefer, nemyslite? myslim ze autor nabidl domluvu na ukonceni serie 7.11. ... ach jo, ach jo :-( timto si koledujete jen a jen o mstu nekterych kaceru, kteri vam tam pristi rok udelaji 150 premium member mysterek , a tam krabicky budete sbirat jen tezko....
  • 0

#76 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 13:57

MildaPajda napsal/a:

gampl napsal/a:
Dnes jsem s kolegi,posbíral keše č.1,7,16,18,15,6,12,21,23,25.Pane Karafiáte ,


chce se mi blit!... :(


... z koho, z člověka který korektně řeší svůj problém? Jediný z výše přispívajících, kdo má nárok na špatné pocity je owner za tu spoustu práce co s tím měl a která přišla vniveč. Já bych na místě toho myslivce, po přečtení drtivé většiny zdejších příspěvků, hodil krabky do nejbližššího konťáku na plasty a ničím víc se neobtěžoval.
btw, kolik z vás jsou vegetariáni? Hrdinové. Žerete průmyslový maso ze zvířat, který žijou celej život v kleci.
Chceme-li se se svou zálibou pohybovat ve společném prostoru, nevyhneme se rozumnému soužití se všemi ostatními. Ne náhodou se ve světě ale už i u nás řeší podobné problémy s jízdou na horských kolech apod. Viz. vznik IMBA, ČEMBA nebo na druhé straně nový lesní zákon na Slovensku. Jestli se chcete dožít toho aby bylo zakázáno ukládat krabičky mimo značené pěšiny a lesní cesty užšší než 3 metry, tak jen tak dál.
  • 0

#77 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 14:01

Myslim, ze to nebudeme dal resit, s panem Hribem jsem domluven pres SZ. Vecer serii zavru a co nevidet posbiram zbytek. Doufam, ze nikdo nebude vymyslet pomstu, to by se nehodilo. A ted zamek.
  • 0

#78 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 19:02

Cely Pentagram byl dnes odpoledne vyzvednut z lesa. Ti z vas, kteri jeste nestihli zalogovat, ucinte tak do nedelniho vecera. Pote Pentagram definitivne zmizi z mapy.
  • 0

#79 bohusz

bohusz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 16:45

Je zjevné, že zájmy myslivců a kačerů jsou protichůdné. Bojovat spolu, podřezávat si posedy, ničit krabky a pod. je nesmyslné a hnusné. Myslivci jsou organizovaná skupina a své zájmy si dovedou prosadit. Patří k nim ostatně i mnoho politiků. Možná bychom se měli také zorganizovat. Nemám na mysli organizované kačerství, členství, registrace, povolenky... Mám na mysli nějaký spolek na ochranu práv geokačerů. Geocaching je individuální záležitost. každý zakládá krabky sám za sebe, každý je hledá sám za sebe. Ale zájmy máme společné. A každý sám za sebe je proti organizovaným skupinám neprosadíme. S tím, jak kačerů a keší přibývá a jak narůstá povědomí o nich, bude konfliktů přibývat. Nejen jako kačer, ale i jako úplně neorganizovaný člověk, co se rád potuluje krajinou, bych nerad dočkal toho, že by byl do lesa zakázán vstup v noci, nebo třeba od 16.5. do 15.1 (lovecká sezóna), že celá ČR bude pokryta honitbami se zákazem vstupu. A nejde jen o věci, které ještě nejsou. Komu z vás nevadí zákaz spaní v lese? Tož jen tak nadhazuju k úvaze. BTW si myslím, že přístup p. Hřiba byl korektní, krabky nezničil, snažil se domluvit, byť mohl být vstřícnější. Ale z jeho pohledu trvalo řešení dlouho (2 měsíce). Zdá se že ani mudlokarty nezasvěceným moc nepomohou (byly tam vůbec?).
  • 0
-- Bohusz, Oregon 300 / eTrex Vista HCx

#80 jahuu

jahuu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2010 - 16:59

...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama