Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1749 odpovědí na toto téma

#1421 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 23:21

Týý ole :) Má to vymáklý. A jak mu to chrání ruku... prostě vymáklý, no.

 

:blink:


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1422 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 23:34

Debil. Fakt jsem si myslela, ze umre. Tady je jak to nataceli: http://www.mediameer...dness-tutorial/

Ale musim uznat, ze jako varovani to splnilo ucel.

 

Zemekoulani: jestli umis nahazovat, muzeme se kamaradit. Ale musis se fakt snazit.


  • 0

#1423 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 23:40

Já ti nevím, při stejný dráze (stejně dlouhý gumě) bude nakonec energie dána pouze rychlostí projektilu. Pokud guma bude "pomalejší" tak nejspíš v celém rozsahu natažení a tak i rychlost na konci bude menší. Ale třeba se pletu, je to jen selská úvaha.

BTW já mám vlasec vedený tak že po dobu co je guma v tahu se vlastně povoluje. Zabere až když je závaží možná půl metru před prakem, takže na gumě vůbec nesejde a tahá za něj už jen letící závaží.

Tak dostrel je samozrejme danej energii projektilu a ta je dana rychlosti se kterou to opusti ten prak. Tohle je myslim jasny bez diskuze. Ale jestli ta guma je stejne rychla na zacatku jako na konci a do jaky miry je zavislost treba sily na napnuti linearni uz bych si zdaleka nebyl jistej. Ta guma trhala vlases i pri mensim napnuti a mensim dostrelu, zatimco ta puvodni guma ji nepretrhla nikdy. Takze nebylo to o celkovy energii ani o mximalni rychlosti, ale asi spis o nejakym maximalnim zrychleni ktery tam v nejakym momente vzniklo. Prave ze mi to taky je docela divny. Dalsi vysvetleni by bylo ze ty gumy nebyly stejne pruzny. Ze sice poskytly prakticky stejnej vykon (energii) ale na ruzne dlouhy draze. Pak by samozrejme ta pruznejsi streila sice stejne, ale s mensim zrychlenim po delsi draze. Samozrejme jsem ty gumy nemel obe soucasne, takze porovnani je ponekud subjektivni. Objektivni byly jen ty pretrhany vlasce a matky svistici do lesa.


  • 0

#1424 VZAL team

VZAL team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 18:30

Mufolez dovedený k dokonalosti :)

http://www.lovecke-z...-splhaci-posed/


  • 3

#1425 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 19:36

Udivuje mě tolik rozšířené používání vlasce. Na ten se rovnou navazuje lano? Nám se osvědčil zednický provázek o průměru 2mm (žlutý víc, než červený). Odmotáváme ho potřebnou délku na roztaženou bundu tak, aby ho z ní letící matka snadno zvedala.


  • 0

#1426 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 20:16

Na vlasec ne. Vlasec, repka, lano. Krok navíc, ale z praku nevystřelíš tak těžký závaží, aby vyneslo provázek a stáhlo ho dolů (vysoký tření). Na druhou stranu, když se zamotáš, vlasec nějak vždycky přerveš, a obvykle praskne v uzlu u olůvka.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1427 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 20:50

Však taky než jsem vyrobil konečnou verzi mufolezu,tak jsem týden projížděl všechny možné videa a vybíral z toho to nejdůležitější.A takovéhle konstrukce jsem zavrhnul hned,kdo by to tahal... :-))).No právě že asi já,takže zůstalo jen u toho spodku.

Jinak střílíme do zhruba 22 metrů 60 gr olůvko na zednickém provázku jako Taratarata,bez problému sjede a v případě nutnosti se dá i přervat.40 gr už je málo,střelíme ho výš,ale nestáhne provázek.

Dnes jsem koupil cvičební pás teera band,modrý(což by měl být ten nejsilnější),šíře 10 cm,metr za 140 kč,je dost pružný,takže budu laborovat jak ho namontovat na prak a jak se osvědčí na těch 60 gramů.


  • 0

#1428 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 22:35

Na vlasec ne. Vlasec, repka, lano. Krok navíc, ale z praku nevystřelíš tak těžký závaží, aby vyneslo provázek a stáhlo ho dolů (vysoký tření). Na druhou stranu, když se zamotáš, vlasec nějak vždycky přerveš, a obvykle praskne v uzlu u olůvka.

Dovolim si oponovat. Strilim matkou (asi 32´), zkratka vaha 90-94g privazanou primo na zednickym provazku. Dostrel cca 22 metru. Za nizsich teplot dostrel rapidne klesa, resp. se guma po nekolika pokusech trha. Strilim necim podobnym tomuhle: PRAK-ML-160-0000-S-OPERKOU-%5Bwww_replik

 

Koupeno v klasickych zbranich, popripade maji i v ryb. potrebach. Jen ty gumy (originaly) jsou za 90,-. Ale za sezonu spotrebuju max. 3.  Jako referenci bych dal asi nastreleni In Memory of Walzi (ci jak se to jmenovalo) v cca 5°C. S Pavoukovym Dedkem to je na hrane.

 

 

No a co se tyka gum, uz jste zbystrili toto?:

http://www.weve-reha.cz/ a zde zadejte do vyhledavani heslo "thera" .

 

Tyto Thera Band gumy v metrazi se daji sehnat ruzne, ale vzacne. Tusim, ze existuje nejaky prodejce na Kladne. No, chtelo by to i vyzkouset. V prakostrilu jsme zkouseli modrou a potencial to fakt ma. Ale chtelo by to rozsahlejsi testovani...


  • 0

#1429 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 6:38

Přesně jak píše Majkeld. Tento italský Megaline prak (cca 150 Kč), k tomu točené závaží cca 75g navázané na oranžový zednický provázek a 20m se dá střelit vcelku v pohodě.


  • 0

#1430 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 19:20

ty cvičební pásy teera band se dají sehnat ve zdravotnických potřebách,možná i ve fitku.Já je koupil v Praze za Kotvou,je to spešl krám zdravotnických potřeb,a měli všechny síly a v metráži.


  • 0

#1431 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 21:27

ještě jsem objevil toto,gumy na prak

http://www.abcsport....ZI_VYPISOVAT=30


  • 1

#1432 Doc Bogeyman

Doc Bogeyman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 10:06

Ještě jednou děkuji organizátorům sobotní akce Pojďte s námi na POLYGON! Dobře jsme se všichni bavili. :)


  • 0

#1433 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 18:11

Ahoj. Přináším vám video z akce "Pojďte s námi na POLYGON". Myslím, že akce se nadmíru povedla. Celá instruktáž byla sestavena tak, aby se získané dovednosti hodili a byly využitelné kačery. ;)

 

http://youtu.be/27x-DK_HNnQ

 

 


  • 0

#1434 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 19:00

Jardo, pěkné video a parádní akce. Škoda, že jsem ji nestihl. Snad bude pokračování


  • 0

#1435 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 21:05

Ahoj. Přináším vám video z akce "Pojďte s námi na POLYGON". Myslím, že akce se nadmíru povedla. Celá instruktáž byla sestavena tak, aby se získané dovednosti hodili a byly využitelné kačery. ;)

 

http://youtu.be/27x-DK_HNnQ

 

Přínosná akce, jen takových více.

 

Není v plánu polygon pro pokročilé?


  • 0

#1436 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2013 - 1:18

Příští Polygon je ve stadiu příprav a uvažuje se o tom připravit i něco pro pokročilé.


  • 0

#1437 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 13:37

Plodna to diskuze! Jen maly postreh k tomu vyuziti 45m lana z padesatky. Jestli jsem to dobre pochopil (jinak mne opravte), tak stejne potrebujes dvakrat tolik lana, nez je vyska, kam splhas. Protoze to lano musis prece pretahnout pres vetev, konec lana (prave stazeny dolu) karabinou cvaknes na druhy pramen vedouci vzhuru a utahnes to. Je to tak?

 

 

@ majkeld: změna: potřebuješ 2x takovou, pokud jeden konec vážeš na kmen a po druhém lezeš pokud nacvakneš karabinu z jednoho pramenu na druhý, tak vytáhneš karabinu nahoru, kde ti udělá smyčku a máš téměř plnou délku lana, ale zase potřebuješ reepku, abys to pak povolil to očko ze země a mohl sundat lano

 

 

@Fremen: Jo, jasne! Uz jsem to pochopil uplne. Pri pretahovani lana nahazovaci snurou to rovnou nekde po ceste protahnes karabinou "jedouci" vzhuru s tim, ze druha snurka musi byt uvazana ke karabine pro stazeni. :D

 

Vlákno nám poněkud usnulo, všichni už jsou asi někde po stromech, namísto teoretizování  :) ale tohle mě při prolejzání celého vlákna zaujalo. Doteď jsem konec kotvil vždy přes smyci a karabinu k opodál stojícímu stromu... když je dostatek lana, není co řešit. Pokud by mi ale délka nevystačila, mohlo by se nejspíš postupovat výše uvedeným způsobem. Je to tak OK? Není v tom nějaký zádrhel? A lezete tak běžně, nebo jenom ve výjimečných případech (když není potřebná délka lana aj...)?


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 23 březen 2014 - 13:38

  • 0

#1438 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 15:01

Vlákno nám poněkud usnulo, všichni už jsou asi někde po stromech, namísto teoretizování  :) ale tohle mě při prolejzání celého vlákna zaujalo. Doteď jsem konec kotvil vždy přes smyci a karabinu k opodál stojícímu stromu... když je dostatek lana, není co řešit. Pokud by mi ale délka nevystačila, mohlo by se nejspíš postupovat výše uvedeným způsobem. Je to tak OK? Není v tom nějaký zádrhel? A lezete tak běžně, nebo jenom ve výjimečných případech (když není potřebná délka lana aj...)?

 

- Má to jednu důležitou podmínku - mezi oběma prameny nesmí být žádná další větev. To by to nefungovalo ;-)

 

- Větev (kotvicí bod) je v tomto případě méně namáhaná. Tedy jen tvojí vahou. Při kotvení u země je (zjednodušeně) namáhána dvojnásobně.

 

- Karabina bude (obzvláště u tenčí větve) namáhána nesprávně - prostě ji budeš okolo té větve "ohýbat". Místo abys do oka, které si uděláš, cvakal karabinu, můžeš tam rovnou provléknout lano.

 

Tak to byla trocha teoretizování.


  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#1439 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2014 - 20:59

Ma pravdu ten Hoblik, predsedo!

 

Nekterym jsem jiz zasilal, tak to lipnu i sem....

 

 

ZIGZAG za neuveritelnou cenu v Penny!!!

 

 

Přiložené miniatury

  • ZigZag.jpg

  • 0

#1440 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 7:34

ZIG-ZAG je fajn, taky jsem to kdysi hulil... :) .

Přiložené miniatury

  • zig-zag.JPG

Tento příspěvek byl upraven od ssva: 24 březen 2014 - 7:35

  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama