Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1749 odpovědí na toto téma

#1521 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2014 - 12:41

Tak poleze "na medvěda"

 

Nene, leda na medvědici. :D


  • 0

#1522 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2014 - 14:03

A pokud poleze dítě, tak to bude na medvídě..... Teda, u nás by se mělo říkat lézt na kačera?


  • 0

#1523 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2014 - 15:05

No nevim s tou medvedici. Spis bych to videl tak, ze tam zustane viset a bude volat vsechny svaty. Si predstavte to kino. Jdete po lese a slysite volani o pomoc. Tak tam pribehnete, a vona tam visi v 10 metrech za smyci na buku jeptiska v habitu a vola na vas at ji sundate. A kdyz se zeptate kdo ji tam povesil a jesli mate volat policii, tak rekne ze se povesila sama, at nikoho nevolate a jen ji hodite tu druhou smyci co lezi dole pod stromem, ze vam to panbu oplati :D


  • 3

#1524 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2014 - 17:35

Ale klííííííííííííd :D, jednak to klouže tak, že bych po chvíli sjela vlastní vahou i s pětinásobným obtočením, jednak je to nejvejš ve 4 metrech, lspíš míň, idi pro to lezou jeden druhýmu po ramenou. Nebojte, dobře jsem si rozmyslela, než jsem se tam začala sunout. :D


  • 0

#1525 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 6:07

Prosím, když zakládáte T5 stromovku, dáváte do listingu odkaz na nějaké stránky o technikách lezení? Které byste případně pro tenhle účel doporučili?

 

Sama jsem se s takovým odkazem v listingu občas už setkala, ale váhám, jestli má nebo nemá smysl ho tam dávat. Pro začátečníka, který to zkouší poprvé (podruhé, potřetí... :D), považuju za krajní nerozum lézt na keš bez zkušenějšího kolegy coby instruktora, jen na základě studia nějakých stránek. Na druhé straně je pravda, že nikdy neškodí teoretická příprava a seznámení se s dalšími možnostmi, i když zkušenosti a praxi to samozřejmě nenahradí.


  • 0

#1526 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 6:15

Sice jsem jeste nic nezakladal ale skopcil bych tam jinak nejaky povidani o bezpecnosti klidne s odkazem na horolezeckou metodiku... Jak pises - najdes to v kazdy druhy T5 ;-) nekdy je lepe vice nezli mene :) pak se tam skorozrakvi nejakej trouba co by v mikrovlnce susil kocku kdyby to nebylo v navodu zakazany a bude se tocit na tom, ze ho v listingu nikdo neupozornil...

Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 29 srpen 2014 - 6:18

  • 0

#1527 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2014 - 8:06

Prosím, když zakládáte T5 stromovku, dáváte do listingu odkaz na nějaké stránky o technikách lezení? Které byste případně pro tenhle účel doporučili?

 

Sama jsem se s takovým odkazem v listingu občas už setkala, ale váhám, jestli má nebo nemá smysl ho tam dávat. Pro začátečníka, který to zkouší poprvé (podruhé, potřetí... :D), považuju za krajní nerozum lézt na keš bez zkušenějšího kolegy coby instruktora, jen na základě studia nějakých stránek. Na druhé straně je pravda, že nikdy neškodí teoretická příprava a seznámení se s dalšími možnostmi, i když zkušenosti a praxi to samozřejmě nenahradí.

 

Pokud vím tak zřejmě neexistují žádné stránky, které by se zabývaly specificky stromolezeckými technikami. Vím o lidech, kteří je chtěli udělat, ale ono to udělat metodicky správně a neprůstřelně není tak jednoduché.

 

Já jsem dal do listingu text tohto znění:

 

Pozor: Odlov geocache vyžaduje speciální vybavení a dovednosti. Pokud je nemáte oslovte někoho kdo vybavení a zkušenosti má, třeba ownera geocache. Nezapomeňte na přilbu!


  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#1528 Zbyňa

Zbyňa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 20:25

Zdravím, chtěl sem prosím poprosit, jestli někdo náhodou nemá informace o kurzu či školení na stromolezení. Rádi bychom si udělali pár 5kových keší a na netu sem našel hodně nabídek na skalní lezení ale mně by spíš zajímalo jak na strom :), jak uvázat lano i sebe a bezpečně se dostat nahoru i dolů. Dájí se najít stránky které teoreticky poradí, na videu si člověk může okoukat co a jak, chybami v praxi pak přijde na to že je to ve skutečnosti obtížnější. Budu vděčný za každou informaci a předem děkuji.


  • 0

#1529 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 20:35

Praxe je praxe... domluv si s někým odlov nějaký stromovky :-)
  • 0

#1530 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 22:34

Odkud seš, Zbyňo?


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1531 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 8:33

Dobré je kontaktovat ownera některé z T5 kešek, které by jsi chtěl odlovit. Čas od času dělají údržbu a je možnost se dostat k lezení.

Dále, čas, od času se pořádají lezecké eventy (příští víkend by mělo být pokračování u Brandýsa nad Labem), pravidelně je v červenci-srpnu skalní město u KV atd....

Dva zajímavé odkazy na lezení (v návaznosti na příspěvky v tomto vláknu), jsou u kešky GC4KFQQ

Kurzy na stromolezení jsou pro 99,9%procent kačerů myslím zbytečné. Jsou zaměřené na arboristy a z toho plyne dost velký rozdíl v používaném vybavení.


  • 0

#1532 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 9:28

Není problém složit menší skupinu a nechat si udělat školení přímo na míru třeba na polygonu Singing Rocku:

 

Fotky z přesně takové akce (klikni).


  • 0

#1533 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 10:12

Snad to nebude prilisna reklama, ale tady se nabizi presne to, co te zajima.


  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#1534 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 10:20

Nerad bych Vám do toho kecal. Z osobní zkušenosti, než se někdo z Vás vydá na školení, je lepší se podívat na realitu, jak lezou ostatní a případně si nějaký ten malý strom vyzkoušet vylézt.

Vzpomínám na své začátky, kdy jsem byl ze všeho vyplašený, kolik informací je..... A hned na začátek jít na školení, kde do Vás vše budou hustit?


  • 0

#1535 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 10:57

Školení na míru neznamená, že do tebe budou něco hustit. Prostě jsme si řekli, co nás zajímá a to nám ukázal. Během dne jsme měnili program, vyměňovali zkušenosti mezi sebou a obohacovali i školitele. Drtivá většina času prakticky.

Ono – když se s někým vydáš do reálu a nemáš o tom páru, nezjistíš ani, jestli dotyčný dělá něco blbě. Pak to budeš dělat taky, automaticky a právě automatika je jedním z největších problémů ve smyslu zdraví a života...

 

Ale proti gustu...


  • 0

#1536 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 11:35

Mít "odborného školitele" není zárukou, že se vyhnu kopírování chyby, i když... že jo. Ovšem je to řešení pro skupinu, nikoli už pro jednotlivce.

 

Znovu: řekni, odkud seš, a on tě s sebou někdo vezme - já už třeba chořím po lezení, neb jsem na stromě byl naposled na jaře, pak měly přednost Alpy - rád si vyrazím na nějaké stromovky a ve více lidech bývá více zábavy...

 

A samosebou, rozum, pokora a samovzdělávání matkou dlouhého věku:

 

http://www.horolezeckametodika.cz/

 

http://www.horydoly....ale-a-ledu.html

 

:)

 

http://www.uloz.to/x...le-a-ledu-i-pdf

 

http://www.uloz.to/x...e-a-ledu-ii-pdf


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 12 září 2014 - 11:36

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1537 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 11:45

Nejlíp je opravdu jít s někým kdo to umí a nechat si to ukázat. Lépe pro poprvé na něčem menším.

Pokud někdo něco dělá blbě, nejspíš se na školení nedostaví.  ;) Napiš odkud jsi a on se tě někdo ujme, vyzkoušíš si a sám se rozhodneš jestli tě to bude bavit natolik aby jsi do toho investoval nemalé prostředky. Všichni co lezeme jsme do toho natolik zapálení a nemáme problém ukázat komu koliv jak na to.


  • 0

#1538 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 12:27

Existuje spousta variací na uložení kešek a obsáhnout bez zkušeností nějaký rozumný balík informací za jeden den je nereálné. Měl jsem i tu možnost se setkat s pár kačery, kteří si několikrát lezení vyzkoušeli, ale furt byli na začátku.

Pokud má někdo zájem se seznámit (s lezením), dejte vědět, odkud jste. V daném kraji je většinou někdo, kdo se o zájemce postará, případně se i se i sejde nějaká menší skupina

PS: Z doslechu mám, že "dobrý oddíl" je na Kladně a okolí, nevíte o tom někdo náhodou něco :)


  • 0

#1539 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 14:49

V první řadě řekni odkud jsi a on už se Ti někdo ozve  :D nebo dej kód nejbližší T5ky, kterou bys chtěl jako první dát... (nebo dej zprávu do vlákna "Hledám společnost"). Nemáš nastavený odkaz na svůj profil na gcDOTcom, ale našel jsem jistého kačera Zbyna, který má cca 1400 keší a z toho ani jedna T5, a viděl bych ho na Plzeňáka?  ;) Do týhle lokality se dostanu nejdřív tak příští rok, teď jsem si vyhlídl již zmiňované Kladno  :D protože to je prostě T5kově zajímavá geolokalita....

 

PS.: k těm školením - pokud člověk NIKDY nelezl, tak podle mě ani nebude pořádně vědět na co se zeptat.... takže bude plně odkázaný na školitele a jak už to občas bývá, někdy se školení vůbec nepotká s tím, proč na něj zájemce přišel..... ale to je o komunikaci, že  ;)

 

PPS.: nechci samozřejmě chytat za slovíčka a asi rozumím jak to bylo myšleno, ale u podobných aktivit jako je lezení by "chyba v praxi" mohla být chybou poslední.... :(


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 12 září 2014 - 14:58

  • 0

#1540 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 15:03

Možná vám to bude pro srandu, ale já bych dodala ještě jeden VSKUTKU ZÁVAŽNÝ :D důvod, proč jít radši s kolegy na jeden dva stromy a příště zas na další, než se za zbytečně drahý peníze zúčastnit nějakýho celodenního kurzu:

 

Po vylezení svýho prvního T5 stromu (po laně v prostoru tak do 7 m) jsem druhej den nemohla pomalu ani vylézt do schodů. Člověk při tomhle pohybu používá úplně jiný svaly, než je normálně zvyklej, a napoprvé je ještě navíc nepoužívá obvykle úplně tím správným způsobem. Vylézt po tom laně nikoliv jednou, ale provozovat to celej den, tak jsem mrtvá :D.

 

Takže pokud nejste aktivní sportovci, přivyklí každodenním dlouhejm tréningům nebo tak něco, tak bych si bejt váma nebrala příliš velký sousto naráz,


  • 1




6 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 6 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama