Přejít na obsah


Fotka

Nokia C6 & Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 JIRTEAM

JIRTEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 14:40

Chtěl jsem se zeptat, jak se vám kešuje s Nokií C6. Mám na ni totiž zálusk. Od samého začátku používám symbianové telefony (t.č. Nokia E65) a ve spojení s GPS modulem a vhodným softem SmartComGPS, SmartGPX, HG, nouzovka GarminXT, a.j. je to z mého hlediska naprostá pohoda. Ještě uvažuju, že bych si nechal k C6 i externí GPS modul. Proto mě zajímají vaše zkušenosti s tímto přístrojem (citlivost, zkušenosti s navigováním k bodu, jak je to se statickou navigací, co používáte za soft, externí modul, atd.). Díky za postřehy.
  • 0
Nokia E 65, BT modul LD-3W, SmartComGPS, SmartGPX, Garmin Mobile XT, SygicMobile, Handy Geocaching, OpenWig.

#2 bucifal-cz

bucifal-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 18:16

Tak k tomuto používám handy geocaching,,,,,a v pohodě
  • 0

#3 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 18:41

Interní je pořád na stejný brdo, takže pohoda.. s A-GPS ještě lepší, teď se brzy začne prodávat N8; jako nedotykovka bez klávesky by třeba mohla vyhovovat E5.. Do Vánoc příjde C6-01, super dotykovka se Symbianem^3.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#4 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 19:53

Na Nokii C6 jsem přešel z E51. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykl na dotykáč, ale pak už to docela jde. Měnil jsem hlavně kvůli Garmin Mobile XT, ale právě ovládání tohoto programu je více obtížné. Především zadávání cíle ve formátu GPS souřadnic - velmi malé ikonky, které se prstem skoro nedají trefit. Jinak lze použít všechny programy, které jely na Javovských telefonech. Já používám HandyGeocaching, OpenWIG, SmartGPX. Stále používám externí GPS modul QStarz - větší přesnost navigace a šetří baterii telefonu.
  • 0

#5 JIRTEAM

JIRTEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 20:09

Díky za poznatky. Používáte někdo na C6 SmartComGPS? Garmin nejde ovládat klávesnicí?
  • 0
Nokia E 65, BT modul LD-3W, SmartComGPS, SmartGPX, Garmin Mobile XT, SygicMobile, Handy Geocaching, OpenWig.

#6 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 21:27

Garmin jde ovládat klávesnicí, ale při otočení mobilu a vysunutí klávesnice dochází z nějakého neznámého důvodu k chybě ve vykreslování mapy. Navíc nejde zadávat klávesnicí čísla při navigaci na souřadnice GPS, jen na displeji pomocí opravdu prťavých ikonek - bez stilusu prakticky nemožné :(
  • 0

#7 formatx

formatx

    FormatX

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 7:03

Ahoj skus si nahrat verziu GM xt 5.60 je to thajska verzia a riesi to vykreslovanie map pohladaj na nete ja ju pouzivam tiez a ide to ok pripadne ti ju mozem poslat na mail
  • 0

:) Garmin OREGON 550T +Samsung Galaxy S3+ Soft: C:geo,Locus Map Pro  :)


#8 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 13:03

Ahoj, zkoušel jsem i tento upgrade. Vykreslování nevyřešil, navík k dispozici byla jen angličtina a 2 jazyky rozsypaného čaje. Nakonec jsem vyřešil češtinu, ale písmo bylo rozhozené s chybami diakritiky. takže jsem se vrátil k původní verzi a telefon používám při navigaci jen na "stojato". Bohužel ale stále mi přetrvává problém se zaostáváním navigace za skutečnou pozicí o cca 20-30m (hlavní problém ve městech a komplikovaných nájezdech na dálnicích). Tento problém neřeší ani interní GPS :( Kvůli tomu jsem přecházel z E51 na C6.
  • 0

#9 formatx

formatx

    FormatX

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 15:17

Mne to vykresovanie funguje v pohode na n97 mini
  • 0

:) Garmin OREGON 550T +Samsung Galaxy S3+ Soft: C:geo,Locus Map Pro  :)


#10 formatx

formatx

    FormatX

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 15:21

Mne to vykresovanie funguje v pohode na n97 mini a jazyky su tam povodne vsetky mozno mas daku inu verziu alebo je to fonom
  • 0

:) Garmin OREGON 550T +Samsung Galaxy S3+ Soft: C:geo,Locus Map Pro  :)


#11 JIRTEAM

JIRTEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2010 - 19:09

Ještě k tomu Garminu, na E65 bylo téměř tragický přibližování mapy, strašně pomalu se načítala. Jak je na tom C6?
  • 0
Nokia E 65, BT modul LD-3W, SmartComGPS, SmartGPX, Garmin Mobile XT, SygicMobile, Handy Geocaching, OpenWig.

#12 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 21:11

já mám také C6 a používám na ní Geocaching Live, mám tam mapy a jsem s tím spokojen. Někdy používám k odlovu jen samotný kompas v této C6 a také super. Integrované GPS mám s přesností va cca 8m, někdy mám jen 6 ale většinou kolem těch 8. V lese či městě to samé.
  • 0

#13 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 10:35

Mam C6-00,pred tim jsem mel WM s vynikajicim programem GCZII nevite o necem podobnem pro symbiana?Nejvice me chybi moznost nacist si primo v terenu v okoli treba 50 kesi,zmacknout tlacitko google mapy a vidim kolem ktere kese jedu, v pripade potreby prepinat mezi satelitnimy snimky a klasickou mapou(to uz zajistuje google map).Diky za odpoved
  • 0

#14 Apac1

Apac1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 18:01

Ahoj jde na té C6 wherigo? Dík
  • 0

#15 kalcium

kalcium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 18:57

Apac1 napsal/a:
Ahoj jde na té C6 wherigo?
Dík


Ahoj, wherigo funguje normálně s OpenWig.
  • 0
Nudíte se? Pojďte hledat.

#16 Apac1

Apac1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2010 - 23:35

Tak to vypadá že jsem asi pěná lama,ale můžete mi říct jak tu aplikaci na wherigo do tý mí nokie dostanu a rozchodím? Díky
  • 0

#17 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2010 - 18:04

Ahoj wherigo funguje super, zda se mi ze i presneji nez na PDA ASUS A639 stahnul jsem odtud http://code.google.c.../downloads/list OpenWIG.jad a OpenWIG.jar , nahral jsem do telefonu.V telefonu jsem spustil jeden z nich a po chvilce bylo nainstalovano (jeste mam vyple toto: Menu-Nastaveni-Spravce aplikaci-Nastav.instalace-Instalace softwaru = vše) a pak jsem spustil openwig na vsechny hlasky jsem dal povolit a nasel jsem si kam jsem si ulozil soubory stazene z wherigo com a hura do hry.Tak snad Ti to pomuze.
  • 0

#18 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2010 - 18:05

brumlik napsal/a:
já mám také C6 a používám na ní Geocaching Live, mám tam mapy a jsem s tím spokojen. Někdy používám k odlovu jen samotný kompas v této C6 a také super. Integrované GPS mám s přesností va cca 8m, někdy mám jen 6 ale většinou kolem těch 8. V lese či městě to samé.

A odkud si to presne instaloval?Mne se nejak nedari nacitat mapka a prijde mi to desne zpomalene.
  • 0

#19 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2010 - 18:08

Jeste takova mala zkusenost.Zaplatil jsem si GeocacheNavigator, ale bohuzel po instalaci to po me chce phonenumber a pin,zkousel jsem vse mozne a nic.Psal jsem vyrobci a ten mi odepsal ze tel. cislo musim mit ve formatu 420777****** a pin jakykoliv.Po tisici pokusech stale nic a vyrobce se vymlouva ze to neni pro C6.Nema nekdo zkusenost?Stale mi chybi nahrada za GCZII z WM:-( Diky za odpovedi
  • 0

#20 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 15:22

staller napsal/a:

brumlik napsal/a:
já mám také C6 a používám na ní Geocaching Live, mám tam mapy a jsem s tím spokojen. Někdy používám k odlovu jen samotný kompas v této C6 a také super. Integrované GPS mám s přesností va cca 8m, někdy mám jen 6 ale většinou kolem těch 8. V lese či městě to samé.

A odkud si to presne instaloval?Mne se nejak nedari nacitat mapka a prijde mi to desne zpomalene.

Instaloval jsem to z PC, stáhnul jsem si instalační soubor z GC.com , a jinak záleží na rychlosti připojení. Je to zpomalené ale já jsem si zvik a vyhovuje mi to víc než HG kde nejsou mapy. takto aspon vidím v okolí co kde je.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama