Přejít na obsah


Fotka

Aplikace pro Symbian


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 17:54

Ahoj, nechci zakládat nové téma, abych nebyla sprdnuta, že už tu někde něco takového je, tak zkusím hodit dotaz sem.
Mám Nokii N97mini a s její pomocí hledám kešky, ale chtěla bych tam prográmek, kam bych si je mohla i stahovat apod. Zkoušela jsem HG, ale to se mi neosvědčilo (bez připojení k netu), teď zkouším Geocaching Live, ale stále mi přijde, že to není ono... Syn si koupil telefon s Androidem a dal si tam aplikaci c:geo a když jsem to viděla, tak jsem jásala - to je ono!!! Přesně to bych potřebovala. Ale ouha, tahle aplikace bohužel pro můj telefon není určená.

Takže se ptám - je nějaká aplikace, která by měla obdobné vlastnosti jako c:geo pro mobil se Symbianem?

Vím, že na geowiki je seznam prográmků, ale z popisu to tak úplně jako laik nepoznám a zkoušet postupně všechny se mi moc nechce. ;)

Tak koukám, že jsem se překlikla a nakonec stejně udělala nové téma... :o Tak se omlouvám.
  • 0

#2 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 6:13

Taky bych uvítal podobné info. Před časem jsem něco hledal, ale v podstatě nic nenašel.
  • 0

#3 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 8:37

A co presne ti chybi ?
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#4 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 9:53

No, prostě to c:geo mi přijde jako prográmek, který by mi naprosto vyhovoval od A do Z. Stažení kešky, její prohlížení offline - kdy vidím celý listing (ne jako u HG jen základní popis), jsou tam dokonce i logy a hlavně mapka. V podstatě to, co si tisknu, než jdu lovit, je u c:geo v mobilu. Jen tuším Hint tam chybí. Takže c:geo by mi vyhovoval se vším všudy, jen kdyby běžel i na Symbian.;) Takže hledám něco obdobného.
  • 0

#5 Gasparovci

Gasparovci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 10:14

Používám toto: http://code.google.c...andygeocaching/ V podstatě upravená verze HG. Funguje v ní Listing, Hint, i Field notes bez problému. Dále používám Locify www.locify.com . Ten je sice trošku pomalejší na ovládání, ale umí v podstatě vše, co HG a navíc je tam možnost stahnutí vyhledané keše a z ní se dá uložit poloha do Nokia Maps. Dále pak jdu ke keši prostřednictvím Nokia Maps a přesnou navigaci provádím v aplikaci Umístění-GPS data-Navigace, kde vyberu navigace na cíl z oblíbených a mám náhradu za kompas aplikaci. Funguje velice dobře a vše je offline. V nastavení polohy je potřeba v položce Poloha -Předvolby ozn. systému změnit formát souřadnic na DDD°MM.MMMM´ a jde zadávat i manuálně souřadnice v rozumném formátu.
  • 0

#6 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 10:33

Gasparovci Díky, zkusím to podle tvého postupu. :)
Ale ta mapka (satelitní) tam asi není, že? Já si přiblíženou mapku tisknu, protože navigace mě sice dovede na místo, ale dohledávám pak už právě podle mapky. Hledám jinak taky podle ovi-maps, ale to satelitní zobrazení mi chybí. Mám sice v mobilu i google mapy, ale ty nejedou offline.:|
  • 0

#7 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 11:03

V novem HG mapka neni, je tam ale kompletni listing, hinty a logy. Online. Muzes si svoje kese schovat po vyhledani na internetu do oblibenych. Na kompletni offline prohlizeni je dobry treba SmartGPX na http://www.smartcaching.de/.
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#8 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 11:24

ubuster V tom HG, když si stáhnu a uložím kešky, jde se podívat na ten listing a hint i offline? Zkoušela jsem HG před časem, ale ukázali se mi tam jen základní info o kešce, nic víc. :( Takže když jsem pak v terénu a nechci se připojovat na net, tak mám smolíka.
Proto se mi líbí ten c:geo, protože tam to možné je.
  • 0

#9 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 11:53

Listing a logy offline neumi. Neumi totiz nahravat .gpx soubory. Kazdy mobil ma totiz jine API rozhrani.
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#10 martincovi.cz

martincovi.cz

    martincovi.cz

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 12:05

Handy Geocaching (aktuálně mám verzi 3.5.3) umí i offline provoz. Doma si přes wifi do HG uložím do oblíbených kešky, které chci lovit, u každé si stáhnu listing i nápovědu (logy ne, ty to chce vždy stahovat aktuální), HG vypnu, pak v terénu zapnut, a vše funguje bez potřeby připojení k internetu. Teď jsem to zkoušel. Pro mne ideální aplikace pro Symbian.
  • 0
-- Micro v přírodě jsou o ničem (až na výjimky).

#11 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 12:08

Aha v Oblibenych je skutecne polozka Volby - Importovat... Takze to jde. :) Schazi akorat mapa, resp. napojeni na GoogleMaps.
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#12 Gasparovci

Gasparovci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 13:26

Alf Gang: Satelitní zobrazení tam bohužel není, ale dle navigace jde obstojně dojít přesně k místu dle cest atd. Mám současně spuštěné Ovi mapy a Navigace na POI bod v Umístění a přepínám mezi nima. Jedu bez problému v offline režimu celý den. Klidně by šlo i v režimu letadlo, kde by tel vydržel celý den. GPS mám externí LD-3W na BT. Po 6h hledání po lesích i s GSM zaplým jsem přišel o 2 dílky z baterky na N97. Což je úplně super výdrž. Žádná externí baterie atd. není potřeba.
  • 0

#13 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 14:08

martincovicz - díky, zkusím dát HG ještě jednu šanci.

Gasparovci - taktéž díky, zkusím využít rady. Taky mě baterka v mobilu zatím nezklamala, ale je fakt, že za jeden den jsme hledali max. asi 9 kešek, takže mobil je dostačující, víc stejně za den nezvládneme.
Satelitní mapku využívám hlavně na co nejbližší přiblížení místa, kde by keška měla být, občas se dá podle ní krásně orientovat (pokud nejde o les :D). Takže na mapce jsou líp vidět záchytné body. Přece jen navigace mě občas zavede na místo i 15 m od kešky.

Je škoda, že na Android je taková šikovná aplikace, hlavně co se týká toho provozu offline, v tom HG mi to prostě dost chybí. :(
  • 0

#14 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 18:23

Ahoj, na jiném vlákně jsem se ptal v podstatě na toto-viz výše. Je pro symbian něco jako C:GEO?? Něco jako HG s mapou...?
  • 0

#15 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 18:26

Alf Gang napsal/a:
Ahoj, nechci zakládat nové téma, abych nebyla sprdnuta, že už tu někde něco takového je, tak zkusím hodit dotaz sem.
Mám Nokii N97mini a s její pomocí hledám kešky, ale chtěla bych tam prográmek, kam bych si je mohla i stahovat apod. Zkoušela jsem HG, ale to se mi neosvědčilo (bez připojení k netu), teď zkouším Geocaching Live, ale stále mi přijde, že to není ono... Syn si koupil telefon s Androidem a dal si tam aplikaci c:geo a když jsem to viděla, tak jsem jásala - to je ono!!! Přesně to bych potřebovala. Ale ouha, tahle aplikace bohužel pro můj telefon není určená.

Takže se ptám - je nějaká aplikace, která by měla obdobné vlastnosti jako c:geo pro mobil se Symbianem?

Vím, že na geowiki je seznam prográmků, ale z popisu to tak úplně jako laik nepoznám a zkoušet postupně všechny se mi moc nechce. ;)

Tak koukám, že jsem se překlikla a nakonec stejně udělala nové téma... :o Tak se omlouvám.


Ahoj, na jiném vlákně jsem se ptal v podstatě na toto-viz výše. Je pro symbian něco jako C:GEO?? Něco jako HG s mapou...?
  • 0

#16 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 19:00


Ahoj, na jiném vlákně jsem se ptal v podstatě na toto-viz výše. Je pro symbian něco jako C:GEO?? Něco jako HG s mapou...?

umí keše stahovat online, mají mapu, první je placené, druhé je zadarmo..nic dalšího se aplikaci c:geo vlastnostmi více nepřibližuje.
http://www.geocachenavigator.com/
http://live.geocaching.com/scrshot.php
  • 0

#17 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2010 - 20:29

Vypadají oba dobře, ale existuje k některému z nich čeština?? Nepodařilo se mi nic nalézt. Mám podezření, že není:-((
  • 0

#18 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2010 - 0:14

Ta čeština mi taky chybí.:(
  • 0

#19 skark15

skark15

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 14:01

martincovicz napsal/a:
Handy Geocaching (aktuálně mám verzi 3.5.3) umí i offline provoz.

Doma si přes wifi do HG uložím do oblíbených kešky, které chci lovit, u každé si stáhnu listing i nápovědu (logy ne, ty to chce vždy stahovat aktuální), HG vypnu, pak v terénu zapnut, a vše funguje bez potřeby připojení k internetu. Teď jsem to zkoušel. Pro mne ideální aplikace pro Symbian.


Toto jsem měla původně taky v plánu,ale zjistila jsem že mi HG nefunguje bez připojení - přostě program ani nenastartuje, pod neodsouhlasim připojení k netu.. :o( Ví někdo co s tím?:(
  • 0

#20 EuropeMAN

EuropeMAN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 15:38

Toto jsem měla původně taky v plánu,ale zjistila jsem že mi HG nefunguje bez připojení - přostě program ani nenastartuje, pod neodsouhlasim připojení k netu.. :o( Ví někdo co s tím?:(


Ja pouzivam HG s pripojenim. Pokud chci plne offline aplikaci pro symbian, pouzivam SmartGPX a SmartGPXAddOn.
1) do mobilu si nahraji GPX soubor nekolika kesek (Bud ses PM a rovnou si stahnes GPX pro kesky nebo si GPX udelas pres program Geoget nebo pomoci scriptu GC Tour pro prohlizec FireFOX).
2) Pres SmartGPX si das import kesek a pak si to v programku offline prohlizis (vse vcetne popisu, hintu i logu) a ke keskam se muzes nechat i zanavigovat.
3) Pomoci SmartGPXAddOn si pres funkci Landmark ->Export to Landmark DB nahrajes polohy kesek do offline OVI map.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama