Přejít na obsah


Fotka

Test pro začátečníky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#141 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 11:16

Daenny napsal/a:
13. Kdy jde o kolizi
a) Krabky jsou od sebe vzdáleny méně než 161 m.
b.) Ikony keší jsou na mapě vzdáleny méně než 0,1 míle.
c) na mapě jsou obrázky blíž než 161 m
....


nic proti, všichni se ptají jaký je mezi tím rozdíl. Ale ad c) - kdo z vás má mapu, že na ní má nějaké obrázky, které jsou dále než 161 m? :)
Snad na každé normální mapě do kapsy jsou blíže než 161 m. A to i na mapě na monitoru.... jaksi můj monitor též více jak 161m nemá :)

S mapou, která má více jak 161m bych se tahat nechtěl ;)

Ale jinak rozdíl je: Pokud na úvodních souřadnicích není fyzická cache či něco jiného, co není fyzicky schováno autorem, klidně na mapě můžou na sobě ležet "obrázky" a kolize to není. Je to tak?
  • 0

#142 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 11:18

zir37 napsal/a:
.......
Jaké hypertextové odkazy smí být v listingu?
A) žádné
B.) komerční
C) jakékoliv


Tak odpověď na tuto otázku nevím, kde ji najdu? :)

Dle mě c) ale kromě komerčních odkazů (a případně i asi neslučitelných s morálkou apod.). Je to tak?
  • 0

#143 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 12:23

Pominu-li marnost zbytečnost celého toho snažení, proč se pořád někdo snaží protlačovat podivný pojem "krabka"?
http://www.google.co...tMt&rls=cs&sa=2
Krabka je:
a) manželka od kraba
b ) folkrocková kapela
c) slangový eskymácký název pro starou paní na ledové kře
...
?
A vůbec, nemáte co hledat? Nemáte co dělat jiného? Stejně si ten test udělá tak maximálně pár starých kozáků pro pobavení a určitě jen zcela mizivé procento začátečníků na něj třeba jen vůbec narazí. Ale to jsem psal už úplně na začátku :)
  • 0

#144 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 12:47

C ) je správně !

nebo ... žeby ... toto cosi?
  • 0

#145 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 13:07

Smogeo napsal/a:

dr.vota napsal/a: Stejně si ten test udělá tak maximálně pár starých kozáků pro pobavení a určitě jen zcela mizivé procento začátečníků na třeba jen vůbec narazí. Ale to jsem psal už úplně na začátku :)

Neviděl bych to tak marně. Koresp.kurz GC1V2JP si už prokazatelně udělalo 348 kačerů a GC2GX75 se taky slibně rozjíždí.
Když výstupem zir37testu bude číselná konstanta, takový klíč, můžeš ho pak snadno implementovat do řady mysterek.

Bezva. Schválně se podívejte, kdo tu Začátečnickou zatím lovil.
Jen DVA mají počet nálezů pod 200, jestli se nepletu. A ten s dvaadvaceti ji nelovil sám, ale se dvěma starými kozáky. Průměrný počet nálezů těch všech lovců je někde kolem 1500-2000 (nepočítal jsem to)
Fakt myslíte, že začátečník půjde rovnou na nějakou mysterku, když ani neví, co to je?
(a to s tím prosazovaným bludem o nevyčísletelné hodnotě CWG už asi nemá smysl komentovat, že)
Aáále...je to marný...:)
  • 0

#146 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 13:20

Koresp.kurz GC1V2JP


Byl nejvetsi opruz jaky mohl byt.... Misto, abych vyplnil z legrace dotaznik a hodilo mi to bud: 
1) Jsi debil a nekde mas chybu
2) Finalka je na X

se musi posilat milon a jeden email, cekat na prodleni a modlit se, aby cloveka neodrizl spam list.,...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#147 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 13:53

polerok: naprosto souhlasim, sice jsem vse udelal napoprve, cely test mi zabral cca 15 minut, ale to zpracovani je dost peklo. Nejenom, ze nektere otazky jsou naprosto nejednoznacne - ale jejich zavery nejsou podchyceny pravidly, spise pouze "dobrovolnosti". Dalsi veci je ty gramaticke hrubky, napriklad: "Jakou velikost keše mývají eventy?".

Na druhou stranu, odpovedi, respektive reakce byly doruceny okamzite po odeslani emailu. Jenom by me zajimalo, jestli se neco stane, kdyz clovek odpovi spatne.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#148 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 19:24

Tak jsou dokončeny oba testy. Jestli je ještě nějaký problém, pište. ;)
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#149 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 20:00

S474N napsal/a:
... Dalsi veci je ty gramaticke hrubky, napriklad: "Jakou velikost keše mývají eventy?".

Na druhou stranu, odpovedi, respektive reakce byly doruceny okamzite po odeslani emailu. Jenom by me zajimalo, jestli se neco stane, kdyz clovek odpovi spatne.


Díky za upozornění, opraveno, pokud víš o dalších hrubkách, dej vědět na SZ, ihned opravím. Kurz prošel několika kontrolami, ale jak je vidět, něco se přehlédlo.
Víc jak 600 lidí už kurz absolvovalo, ale bohužel jen někteří mě na pravopisné chyby upozornili a vše jsem hned opravil.
  • 0

#150 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2010 - 22:13

Koresp.kurz GC1V2JP


Kurz zajimavy. Ocenuji napad vytvorit test pomoci filtru v emailu (predpokladam), ale klasicky WWW test by byl znacne jednodussi a mene komplikovany.

V jednom pripade pozadovana odpoved neodpovidala me best-practice a v jednom "Můžete měnit CWG, pokud nejste vlastníkem svých osobních CWG?" jsem opravdu dlouho premyslel a spise tipoval.

Nicmene celkove test hodnotim kladne.

Pouze finalku asi jeste dlouho neodlovim - do Olomouce se nechystam.
  • 0

#151 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2010 - 10:12

dardalion napsal/a:

Koresp.kurz GC1V2JP


Kurz zajimavy. Ocenuji napad vytvorit test pomoci filtru v emailu (predpokladam), ale klasicky WWW test by byl znacne jednodussi a mene komplikovany.

V jednom pripade pozadovana odpoved neodpovidala me best-practice a v jednom "Můžete měnit CWG, pokud nejste vlastníkem svých osobních CWG?" jsem opravdu dlouho premyslel a spise tipoval.

Nicmene celkove test hodnotim kladne.

Pouze finalku asi jeste dlouho neodlovim - do Olomouce se nechystam.

Zajímavý test, ale trochu zdlouhavý, nejsem ještě na konci a už mě to přestalo bavit. Obávám se emajlu, kde bude napsáno: "A nyní si probereme všechny kešky jednu po druhé..." :) Na otázku: "Jakou obtížnost má tato keš?" jsem opakovaně odpověděl špatně, protože mě vůbec nenapadlo si tuto otázku vztáhnout ke kešce Korespondenční kurz geocachingu, a jen jsem kroutil hlavou, co je to za blbost. CWG se samozřejmě může měnit za cokoli. Kdybych nezjišťoval souřadnice ke kešce, asi bych se nedotestoval.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#152 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2010 - 10:43

Smogeo: zajimave, HC vyplnene nemam a zalozene kese mam.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#153 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2010 - 15:50

Smogeo napsal/a:

zir37 napsal/a: Tak jsou dokončeny oba testy. Jestli je ještě nějaký problém, pište. ;)

Vysvětlivky pod otázkou jsou poučný, no nejsem si jist zda máš dobře tvrzení

u Multi/Mystery keší je potreba kromě vyplnění domácích souřadnic také zadat souřadnice uložení keše jako srytý waypoint

.
domácí souřadnice (HC) totiž musí mít kačer-zakladatel ve svým profilu vyplněné vždy, bez nich ti systém nedovolí založit kupodivu ani Earthku. Imho do vysvětlivky patří napsat "kromě startovacích (úvodních) souřadnic"


Možná je to trochu špatně napsáno, ale myslel jsem opravdu HC. Zkusím to nějak přeformulovat, aby to nevyznělo, že u ostatních keší to potřeba není. Dík B)
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#154 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 28 November 2010 - 21:28

Tak sem ještě stvořil poslední test a to pro pokročilejší. No a už toho bylo dost! :D
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#155 a5884773

a5884773

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 28 November 2010 - 22:19

třetí otázka (co musí obsahovat log) bych upřesnil - Easy TEST zakladaci test - chybělo mi tam vic rozlišení druhů stage - trailhead a spol profi test - will atend: will není záměr, ale jistota
  • 0

#156 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 28 November 2010 - 23:11

a5884773 napsal/a:
třetí otázka (co musí obsahovat log) bych upřesnil - Easy TEST

To jsem trochu upravil, ale myslím, že je to dost jasné.

zakladaci test - chybělo mi tam vic rozlišení druhů stage - trailhead a spol

Popřemýšlím o tom a zkusím něco doplnit. Jde jen o testování několika vybraných otázek, sám jsem tyto stage nepoužil, takže o nich moc nevím a proto je nezařadil.

profi test - will atend: will není záměr, ale jistota

Toto je opsáno přímo z Geowiki, ale myslím, že odpověď je jasná, i když máš pravdu.
Díky.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#157 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 28 November 2010 - 23:20

Trochu nechápu, proč na otázku: "Pravidlu "Trade Up, equial or don't trade" nevyhovuje, když:" nevyhovuje odpověď: "Vyměním 2 CWG za 2 jiná CWG" Přitom jako správná odpověď je označena odpověď, že za "2 CWG se vloží cca 15 Kč" přitom do keše by se peníze dávat neměly! Nebo se mýlím?
  • 0

#158 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 28 November 2010 - 23:27

Roman_Jaromer napsal/a:
Trochu nechápu, proč na otázku:
"Pravidlu "Trade Up, equial or don't trade" nevyhovuje, když:"
nevyhovuje odpověď:
"Vyměním 2 CWG za 2 jiná CWG"
Přitom jako správná odpověď je označena odpověď, že za "2 CWG se vloží cca 15 Kč" přitom do keše by se peníze dávat neměly!
Nebo se mýlím?


No protože IN: 15Kč a OUT: 2CWG=20Kč je jasný DownTrade a tím pádem tato odpověď NEVYHOVUJE, takže je správná.
Možnost IN: 2CWG a OUT: 2CWG je Trade equal a tím pádem VYHOVUJE a je nesprávnou odpovědí. :)
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#159 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 28 November 2010 - 23:42

Ježišmankote, já jsem vůl... To je tak, když pořádně nečtu, na co odpovídám ;-) Musím už jít spát, když už nevidím to "NE" v jasném textu :-) Takže dobrou noc, dnes už žádné testy :-)
  • 0

#160 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 November 2010 - 23:43

Test dobrý, ovšem ten pro pokročilé jsem vzdal, formulace otázek negováním, stejně tak jako - kopec jako prase s nepropustným keřem s uvedenou obtížností za tři, ohodnocení CWG na 10Kč hm.. po desáté otázce už mi to přišlo jako děsná nuda :-( a zavřel jsem to.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama