Přejít na obsah


Fotka

Import field notes - posunuté časy


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
6 odpovědí na toto téma

#1 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 20:54

Ahoj, zjistil jsem, že při importu field notes do Geogetu se načtou časy o hodinu dopředu oproti skutečnosti. Např. textový soubor obsahuje údaj 10:48, geoget však nastaví čas na 11:48. Má to nějakou souvislost např. s letním časem? Nepoužívám to dlouho, takže nevím, jak se to chovalo dřív, každopádně ty časy jsou o hodinu posunuté. Dělá vám to taky? Dá se to nějak upravit? Mám nejnovější verzi Geogetu.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 20:59

casu v tom souboru jsou uvedeny v UTC, takze to znamena, ze kdyz je tam uvedeno 10:48, ve skutecnosti jsi ji nalezl v 11:48. Tedy pokud jsi ji nenalezl v nejakem jinem casovem pasmu, nez v jakem ti lezi pocitac, do ktereho to nacitas.
  • 0

#3 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 21:08

Aha! Díky za rychlou odpověď. Na generovaní FN používám mobilní program Smart GPX a v jeho nastavení nikde časová pásma nevidím. uloží mi prostě aktuální čas mobilu. Nedal by se nějakým jednoduchým zásahem ten import posunout do našeho pásma?
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 21:20

Je otazka, jestli se mam zabyvat konkretnimi chybami nejakych cizich apliakci, to bych brzy nedelal nic jineho. Neni jednoduzsi napsat autorum SmartGPX, aby to zapisovali spravne v UTC?
  • 0

#5 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 21:36

Nechtěl jsem vířit vody. Jenom mi uniká logika zapisování v nějakém cizím čase. Když jmenovaný soubor importuju přímo na GC.com, tak se mi čas načte v pořádku. Aspoň na tu obrazovku, kde je vidět, dál s ním server už asi nepracuje. každopádně díky za info.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 21:38

Fieldnotes vzniklo na GPS Garmin, takze se musim ridit tim, jak to delaji oni.
  • 0

#7 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 21:42

Jasan. Ještě jednou díky za info.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama