Přejít na obsah


Fotka

Premium cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#81 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 13:55

Ono se taky musí říci B. Před dvěmi lety to bylo na začátku dnešního stavu. Smrk má pravdu, keš do které investuji finanční prostředky a nemálo času, tak mám právo na ni uvalit PM. Ale jak říkám je to můj osobní názor, nikomu ho nevnucuji.
  • 0

#82 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:08

Smrk napsal/a:
Takové věci se na PM keších sice dějí taky, ale v pětinové míře.


O tom by se dalo polemizovat...
Taky jsem si myslel, že přepnout na PM mé kešce pomůže - nepomohlo... PM kačeři nelogují své návštěvy, keška se ztrácí stejně... Co jiného si mám myslet, když na kešce je za 3 měsíce jediný nález - den po jejím aktivování a od něj nic... Předtím se v režimu PM taky několikrát ztratila... To PM moc nepomáhá... Ani při údržbě, řekl bych, že na DNF logy spíše PM kačeři kašlou...

Smrk napsal/a:
Pokud ale bude raketově růst počet kačerů, kteří se chovají jako hovada, bude raketově růst počet PMkeší, protože tato hovada nebudou do geocachingu investovat ani korunu. Na keše se podívají v telefonu a už vyrážejí. Pak v logbooku nacházím přes celou stránku logy typu "Nazdar úchyle, našli jsme to" a podobně.


Ano, jednodušší postup - odsuzujme všechny, co si neplatí... Jsou tam 2% těch, co poškodí keše. U PM to je 1% co poškodí keše. Nelíbí se mi prostě jen to diskriminování těch slušných, kvůli pár mizerům, kteří se najdou i mezi PM.
Pokud se ti nelíbí něco na činnosti těch pár, měl bys jim zkusit napsat, že takhle se to nedělá a poučit je, jak to dělat... Alespoň podle mě... Mohou to dělat třeba jen z neznalosti nechtěně (samozřejmě krom některých a ti někteří mohou zajít tak daleko, že si koupí i to PM).

Je to můj názor, který prosazuji, i když jsem v menšině, protože prostě stojí víc úsilí (a někdy peněz), než šmahem BM-ka odříznout od keší...

Vždy jsem bral PM především spíše jako placení za služby GS. Těch pár PM keší jsem chápal jako ojedinělé vyjímky... Bohužel to vypadá, že se teď toto začíná měnit.
  • 0

#83 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:08

B-LeV team napsal/a:

poohDA napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Romane sám víš že to není o kastování, je to přirozená ochrana, i když částečná, před lidskou blbostí a českou v......í .

Z jiného vlákna cca před půlrokem na podobné téma vylplynulo, že charakterové vlastnosti lovců jdou, takříkajíc, napříč stranami.


Vystihl jsi to lépe než já. ;) Máš bod, prémiový. :)

No jo, ale já to myslel jako argument, že zakládání PM keší s tím úmyslem, který tu píšeš, je pošetilé. :) Že PM keš není odolná blbcům.
(Ale nijak to nehodlám hodnotit, jsou to tvoje keše a tvoje záměry.)
  • 0

#84 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:19

Roman_Jaromer napsal/a:
...
Ano, jednodušší postup - odsuzujme všechny, co si neplatí... Jsou tam 2% těch, co poškodí keše. U PM to je 1% co poškodí keše. Nelíbí se mi prostě jen to diskriminování těch slušných, kvůli pár mizerům, kteří se najdou i mezi PM.
....


Dřív jsem psal kačerům, kteří psali logy typu In: TB, Out: autíčko, ale po několika nadávkách mě to přestalo bavit. Odsoudit všechny BM je jednodušší, než krabici pořád opravovat. Bohužel jiný nástroj na odfiltrování vandalů není. I kdyby bylo stejné procento prasat mezi BM i PM, tak jich prostě mezi BM na počet je víc, s tím se nic nenadělá. A když mi tam během měsíce přijde deset začátečníků a až potom mě někdo upozorní na rozbitou krabici a že je v ní zapíchlý klacek (skrýš je měkká), tak nezjistím, kdo to byl. A i kdybych zjistil, tak po mailu ji neopraví.
  • 0

#85 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:24

b-lev a smrk, můžu se vás zeptat jaké procento máte z vašich úlovků odloveno PM keší?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#86 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:26

Taky jsem si myslel, že přepnout na PM mé kešce pomůže - nepomohlo... PM kačeři nelogují své návštěvy, keška se ztrácí stejně... Co jiného si mám myslet, když na kešce je za 3 měsíce jediný nález - den po jejím aktivování a od něj nic... Předtím se v režimu PM taky několikrát ztratila... To PM moc nepomáhá... Ani při údržbě, řekl bych, že na DNF logy spíše PM kačeři kašlou...

Prepnuti asi ani pomoct nemuze, spousta lidi uz ma tvoji kes nekde nahranou (treba v GG), jistejsi asi bude archivace a vytvoreni nove PM kese o kousek vedle.
  • 0
MaFa

#87 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:27

MaFa napsal/a:

Taky jsem si myslel, že přepnout na PM mé kešce pomůže - nepomohlo... PM kačeři nelogují své návštěvy, keška se ztrácí stejně... Co jiného si mám myslet, když na kešce je za 3 měsíce jediný nález - den po jejím aktivování a od něj nic... Předtím se v režimu PM taky několikrát ztratila... To PM moc nepomáhá... Ani při údržbě, řekl bych, že na DNF logy spíše PM kačeři kašlou...

Prepnuti asi ani pomoct nemuze, spousta lidi uz ma tvoji kes nekde nahranou (treba v GG), jistejsi asi bude archivace a vytvoreni nove PM kese o kousek vedle.

a ani to nepomůže, protože nová keš = nájezd všech těch co mají tu starou znovu
  • 0

#88 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:28

Lanc napsal/a:
b-lev a smrk, můžu se vás zeptat jaké procento máte z vašich úlovků odloveno PM keší?


A není to jedno?
  • 0

#89 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:35

MaFa napsal/a:

Taky jsem si myslel, že přepnout na PM mé kešce pomůže - nepomohlo... PM kačeři nelogují své návštěvy, keška se ztrácí stejně... Co jiného si mám myslet, když na kešce je za 3 měsíce jediný nález - den po jejím aktivování a od něj nic... Předtím se v režimu PM taky několikrát ztratila... To PM moc nepomáhá... Ani při údržbě, řekl bych, že na DNF logy spíše PM kačeři kašlou...

Prepnuti asi ani pomoct nemuze, spousta lidi uz ma tvoji kes nekde nahranou (treba v GG), jistejsi asi bude archivace a vytvoreni nove PM kese o kousek vedle.


Jedná se o často kradenou multinu - finálka přemístěná, nově udělaný vzorec, takže teoreticky - ten kdo měl nahraná stará data, tomu byla k ničemu...
Je pravděpodobné, že ji ničí někdo místní, ale asi je hodně pozorný, že vidí i ty PM, takže ani oni nejsou dost opatrní.
Ani PM nepíší DNF (jak si vysvětlit, že 3 měsíce není na keši jediný log?). Přitom jsem si vždy myslel, že i DNF log by se měl psát, aby autor měl přehled, co se s jeho keškou děje... Ale jak je vidno, i PM na to kašlou...
  • 0

#90 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:35

B-LeV team napsal/a:

Lanc napsal/a:
b-lev a smrk, můžu se vás zeptat jaké procento máte z vašich úlovků odloveno PM keší?


A není to jedno?

Ano, v podstatě je. Jen jsem chtěl upozornit na to že BM kačeři vám poskytli krabičky pro vaši zábavu zdarma, a pokaždé do ní také investovali svůj čas a peníze, ať už velké nebo menší, ale vy těmto kačerům z jakéhosi principu nebo přesvědčení tuto zábavu nedopřejete.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#91 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:36

Lanc napsal/a:
b-lev a smrk, můžu se vás zeptat jaké procento máte z vašich úlovků odloveno PM keší?


Mám celkem 1510 keší a PM je 69, takže 4,57%.

A teď přijde otázka, když jsem PM, proč teda nelovím jen PM keše :-)

Už mě předeběhnul. K to mu jen to, že spousta BM keší je vytvořena PM členy. Já mám taky BM keš.
  • 0

#92 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:43

Lanc napsal/a:

B-LeV team napsal/a:

Lanc napsal/a:
b-lev a smrk, můžu se vás zeptat jaké procento máte z vašich úlovků odloveno PM keší?


A není to jedno?

Ano, v podstatě je. Jen jsem chtěl upozornit na to že BM kačeři vám poskytli krabičky pro vaši zábavu zdarma, a pokaždé do ní také investovali svůj čas a peníze, ať už velké nebo menší, ale vy těmto kačerům z jakéhosi principu nebo přesvědčení tuto zábavu nedopřejete.


Dřív byla voda taky zadarmo a dnes není. Vím, blbá argumentace, ale vše se v čase mění. Chápu Tvojí myšlenku stojí za zamyšlení. Snad časem, až ty keše bude mít odlovena většina místních a okolních, uvolním je BM. Teď je to i částečná ochrana před nájezdy a moc velký pohyb okolo keše.
  • 0

#93 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:49

B-LeV team napsal/a:
Chápu Tvojí myšlenku stojí za zamyšlení..

Děkuju, to mi stačí.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#94 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 14:56

Ovnera chapu a souhlasim, jina obrana neni (http://www.geocachin...43572d4774&ds=2)
  • 0

#95 tuxidou

tuxidou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 15:23

Roman_Jaromer: diky za tvoje nazory, bohuzel cast PM si mysli, ze tim ze poslou 600 do Ameriky se z nich (nebo z ostatnich) stanou lepsi kaceri... To, ze se cache nici v cim dal vetsi mire je bohuzel dane vzrustajici popularitou a dostupnosti GC a protoze pro GS to je predevsim byznys a cim vic hracu, tim vic potencialnich PM, tak necekejte, ze to uz nekdy bude lepsi... Vsimam si, ze v posledni dobe je u cachi aspon polovina logu od PM clenu - mozna jsou PM aktivnejsi, ale taky to znamena, ze PM ma (i diky masazi GS) cim dal vice hracu. Takze samotne vytvareni PM cachi rozhodne neni vselek, jak pise Roman_Jaromer z vlastni zkusenosti. Berte to proste jako hru, ktera se dela pro zabavu a nepocitejte tolik u toho. Ja do kazde navstivene cache davam CWG i kdyz mi je jasny, ze hned dalsi kacer ho casto bez zalogovani ukradne, a co? Treba nekomu udela radost. Kdyz si vyjedete na kesky treba 50km za mesto, zajdete behem dne nekam na obed, tak naklady na takovy vylet jsou nejmin petistovka, tak ma to smysl vztekat se kvuli tomu, ze kaceri uloupi kolecka za 30Kc? Chapu, ze ownerum zacinaji tezsi casy, protoze driv krabicky vydrzely dele (kvuli poctu i komunite lidi, kteri se GC venovali), presun do PM rezimu ale jen kratkodobe oddali to, ze s celkove rostouci navstevnosti bude treba bud cache casteji udrzovat nebo zvysit obtiznost pro odrazeni mas...
  • 0

#96 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 15:37

Jenže pořád je to hra Groundspeaku, takže hrajeme podle jejich pravidel. Jiná volba není, Opencaching je toho důkazem. Mě se zatím PM only osvědčilo, říkám zatím.
  • 0

#97 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 15:40

tuxidou napsal/a:
Roman_Jaromer: diky za tvoje nazory, bohuzel cast PM si mysli, ze tim ze poslou 600 do Ameriky se z nich (nebo z ostatnich) stanou lepsi kaceri...

To, ze se cache nici v cim dal vetsi mire je bohuzel dane vzrustajici popularitou a dostupnosti GC a protoze pro GS to je predevsim byznys a cim vic hracu, tim vic potencialnich PM, tak necekejte, ze to uz nekdy bude lepsi...

Vsimam si, ze v posledni dobe je u cachi aspon polovina logu od PM clenu - mozna jsou PM aktivnejsi, ale taky to znamena, ze PM ma (i diky masazi GS) cim dal vice hracu.

Takze samotne vytvareni PM cachi rozhodne neni vselek, jak pise Roman_Jaromer z vlastni zkusenosti.

Berte to proste jako hru, ktera se dela pro zabavu a nepocitejte tolik u toho.
Ja do kazde navstivene cache davam CWG i kdyz mi je jasny, ze hned dalsi kacer ho casto bez zalogovani ukradne, a co? Treba nekomu udela radost.
Kdyz si vyjedete na kesky treba 50km za mesto, zajdete behem dne nekam na obed, tak naklady na takovy vylet jsou nejmin petistovka, tak ma to smysl vztekat se kvuli tomu, ze kaceri uloupi kolecka za 30Kc?

Chapu, ze ownerum zacinaji tezsi casy, protoze driv krabicky vydrzely dele (kvuli poctu i komunite lidi, kteri se GC venovali), presun do PM rezimu ale jen kratkodobe oddali to, ze s celkove rostouci navstevnosti bude treba bud cache casteji udrzovat nebo zvysit obtiznost pro odrazeni mas...


Svatá pravda.

Jinak já se cítím být lepším kačerem ne proto, že mám PM, ale proto, že každou keš, která to potřebuje, vyčistím, dám občas nový logbook, po keších jsem rozházel čtyři stovky cwgček a vypustil dvacet dva coinů. To pro oživení hry ostatním.
  • 0

#98 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 15:44

PM odradí jen začátečníky. Protože ten tlak na pořízení PM je dost velký a kdo to myslí vážně, tak si ho časem pořídí. A pak je to už stejné. A je tu spousta PM středoškoláků, kterým to zaplatili rodiče. A ti známí potížisté jsou PM taky. Já zatím PM nemám a asi zatím mít nebudu, mám pro to své důvody, jiné než většina těch, co to nemají ze zásady. Obecně, ve svém okolí mám víc nedostupných BM keší (pětky), než PMonly.
  • 0

#99 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 16:09

Pravda, můžeme obvinit i ownery pětkových keší, že nedělají keše pro všechny. Myslím že to nemá cenu rozebírat, prostě to tak je. Franta ma PM only keše a Pepa T5 D5 keše. A teď babo raď. Komu vyčiníme víc. :)
  • 0

#100 Slashiik

Slashiik

    Slashiik

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 18:22

B-LeV team napsal/a:
Pravda, můžeme obvinit i ownery pětkových keší, že nedělají keše pro všechny. Myslím že to nemá cenu rozebírat, prostě to tak je. Franta ma PM only keše a Pepa T5 D5 keše. A teď babo raď. Komu vyčiníme víc. :)

no preci nikomu, pro ostatni zustava jeste spousta dalsich ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama