Přejít na obsah


Fotka

Galileo v Praze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 15:50

Mau Loftin napsal/a:
No a už jsou někde vypsané pozice? :)
Řekl bych, že to bude ještě dloouho trvat. A že "umím pracovat s navigací a hraji geocaching" asi nebude na pracovní zařazení stačit. Resp možná jo, ale to byste museli mít velké štěstí :)

Já bych tam ani sedět nechtěl, protože mít před sebou monitor, mikrofon a do všech navigací celý den diktovat něco jako: "Po 300 metrech zahněte doprava a potom na konci ulice zahněte doleva," navíc v mnoha jazycích, na to nemám nervy.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#22 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:50

dr.vota napsal/a:
No já nechápu, jak vůbec můžete s GPS něco najít, když má takovou nepřesnost...

Oproti GPS nabídne Galileo i větší datový tok a přesnost. Zatímco GPS dokáže být přesný s odchylkou 15 metrů, v případě Galilea se mluví o jediném metru.

http://mobil.idnes.c...29_navigace_apo

Dneska jsem ve zprávách zaslechl akademika který mluvil o 10ti centimetrch. To pak ale bude GC úplně o ničem, co? :D:D:D
  • 0

#23 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:55

DUsoft napsal/a:
Dneska jsem ve zprávách zaslechl akademika který mluvil o 10ti centimetrch. To pak ale bude GC úplně o ničem, co? :D:D:D


No tak budou delat schvalne chybu kaceri, kdyz si zprumeruji souradnice 2 metry od kese. :D:D
  • 0

#24 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2010 - 22:20

k-lord napsal/a:

DUsoft napsal/a:
Dneska jsem ve zprávách zaslechl akademika který mluvil o 10ti centimetrch. To pak ale bude GC úplně o ničem, co? :D:D:D


No tak budou delat schvalne chybu kaceri, kdyz si zprumeruji souradnice 2 metry od kese. :D:D


Akademik asi nekesuje.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#25 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2010 - 9:26

MaFa napsal/a:

To se nebude líbit američanům a GPS zpřesní. Pak příde někdo na to, jak upravit software u GPS navigace tak, aby se na ni chytl Galileo.

Já jsem někde četl, že mají být navzájem kompatibilní, takže by měl stačit upgrade firmware.
http://www.gpsdaily....atible_999.html
Američani si pak můžou přeorganizovat satelity víc nad Ameriku a budou z toho těžit všichni. Je třeba nezapomínat na to, že GPS je čistě armádní projekt a amarický prezident ho může kdykoliv vypnout.


A prave proto by GPS melo patrit Svatemu stolci :):):)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 11:09

http://aktualne.cent...phtml?id=688372
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 BoB.C

BoB.C

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2011 - 20:55

EU potřebuje vlasní systém proto, aby ovčanům mohla implantovat hlídací čip a měli přehled, kde se kdo pohybuje a jestli se nějak podezřele neshromžďují na neohlášených (na obecním úřadě) eventech.:P
  • 0

#28 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 16:58

alkes napsal/a:
Kompatibilita v žádném případě nebude taková jako například u WAAS/EGNOS, ale na té jedné sdílené frekvenci a s přístroji, které jsou na Galileo připravené, by to fungovat mohlo.


Obavam se, ze Galileo a GPS nebudou na stejne frekvenci. Puvodne mely byt, ale Americane byli proti, protoze by nemohli Galileo v pripade potreby zarusit (zarusili by i sve vlastni satelity) a tak Evropa ustoupila a posunula Galileo na jinou frekvenci.

Nezkoumal jsem to, ale mam dojem, ze kdyby Galileo vysilal na stejne frekvenci, tak by byl kompatibilni se soucasnym GPS. Mohu se ovsem mylit.
  • 0

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 19:02

Pásmo L1/E1 mělo být sdílené, informaci o tom, že by od toho někdo upustil jsem nezaznamenal, bylo to tak uvedené i v Galileo_OS_SIS_ICD z roku 2008 a rámcově s tím počítají některé již vyráběné komerční přijímače. Máš nějaký oficiální zdroj nebo aspoň datum, kdy k té změně mělo dojít? edit: Také v ICD z roku 2010 o ničem takovém není zmínka a nedaří se mi ji najít ani jinde. Sdílené by mělo být také pásmo L5/E5.
  • 0

#30 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 13:34

Ja to cetl tady, ale neoveroval jsem to.
http://en.wikipedia....e_United_States

Some US officials have threatened to shoot down Galileo satellites in the event of a major conflict in which Galileo was used in attacks against American forces.[31] The EU's stance is that Galileo is a neutral technology, available to all countries and everyone. Originally, EU officials did not want to change their original plans for Galileo, but have since reached a compromise, that Galileo was to use a different frequency. This allowed the blocking/jamming of one GNSS system without affecting the other, giving the US a greater advantage in conflicts in which it has the electronic warfare upper hand.


Wiki cerpala info z tohoto materialu.
http://www.allacadem...45/p72145-1.php

Mozna se nakonec US a Evropa domluvili jinak a zase frekvence sjednotili. :-)

EDIT:
Podle toho clanku to vypada (cetl jsem to jen zbezne, je to 20 stranek), ze hlavni problem byl v tom, ze cast spektra Galilea mohla zasahnout do vojenskeho GPS M-kodu. To Americane nechteli pripustit. Evropskym inzenyrum se to prekryvani spekter podarilo nejak vyresit a Galileo si asi ponechal sve nosne frekvence. Mozna se tedy bude u Galilea lisit spise kodovani - vznik rozprostreneho spektra nez nosna frekvence.
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 0:31

No nevím...
Wiki podle mě v některých věcech nejde moc brát jako relevantní natož jako oficiální zdroj informací (ne že by tam nebylo spoustu zajímavých a z velké části relevantních informací, ale je to pořád o level jinde).
Jak moc relevantní je 6 let starý článek z London school of Economics & Political Science, ve kterém je navíc na první stránce explicitně napsáno "DRAFT – NOT FOR CITATION", je otázka. Pokusím se ho zítra aspoň přečíst.

Nějaké pnutí každopádně existovalo, ale z toho, co jsem se dočetl, bylo, jak píšeš, vyřešeno kompromisem, který pravděpodobně nezahrnoval změnu frekvencí a týkal se hlavně GPS M-kódu a Galileo PRS (obojí jsou vojenské popř. "public regulated" signály, které se s těmi běžnými civilně dostupnými v hlavních lalocích frekvenčního spektra nepřekrývají).

V opravdu oficiálním rok starém dokumentu ke Galileu (Galileo OS ICD) jsou pásma E1 i E5 stále uváděna, takže pro SW defined přijímače (RF část múže zústat stejná, jen se doplní algoritmy pro demodulaci, dekódování, atd) nevidím problém. Pokud tedy Galileo opravdu v budoucnosti dotáhnou do konce... což vlastně veškeré diskuze stejně staví na zcela teoretickou rovinu.:D:D
  • 0

#32 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 13:56

Souhlas. Jak s nazorem na Wiki, tak obecne. ;-)

Uz v prvem prispevku jsem psal, ze si tim posunem na jinou frekvenci nejsem uplne jisty.

Z toho materialu, o ktery se Wiki opirala, jsem pochopil, ze Americane kvuli obave z interferenci vysilani Galilea se svym vojenskym M-kodem tlacili, aby Evropa presla na jinou frekvenci. Evropsti technici nasli nejake reseni, aby k ruseni (prekryvani spekter) nedochazelo i pri zachovani danych frekvenci. Asi nejak zmodifikovali kodovani a tim i vytvareni rozprostreneho spektra, tak aby nezasahovalo do anerickeho M-kodu. Tim americanum sebrali veskere argumenty a Galileo si ponechal puvodni frekvence.

Wiki to interpretovala chybne. Nedoslo k posunu nosne frekvence, zmenila se asi logika tvorby rozprostreneho spektra. Tim mozna vznikla nekompatibilita s GPS logicke urovni. Puvodni zamer byl zrejme plna kompatibilita GPS a Galileo. Nebyly by potreba nove prijimace.

Takze beru zpet sve tvrzeni o ruznych frekvencich. Vetsina frekvenci je u obou systemu stejna. Teoreticky by u vetsiny pristroju GPS stacilo zmenit firmware. Pochybuji vsak, ze se treba dockame firmware pro SIRF III podporujici i Galileo i kdyz by to technicky slo.
  • 0

#33 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 9:35

Komedie jménem Galileo opět odsouvá premiéru: 2019

http://navigovat.mob...c-266-a-1316387
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#34 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 12:37

EU se brzy stane světovou Koločavou, hotovou baštou technického pokroku :D bohužl jsme uvnitř :@ http://frantisekmate...a-se-skodi.html
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 21:04

Než se to zvrhne raděj jenom připomenu, že tématem tohoto vlákna není EU obecně.
  • 0

#36 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 13:28

To Galileo je nějaké prokleté...

http://technet.idnes..._tec_vesmir_mla
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#37 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 15:11

To ještě není taková tragedie. Lepší než kdyby jim to spadlo. :-)
  • 0

#38 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 15:50

alkes napsal/a:
To ještě není taková tragedie. Lepší než kdyby jim to spadlo. :-)


to bude až další fáze. nebo se jim to o víkendu při startu srazí s tou německou družicí, co má spadnout :).
  • 0

#39 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:09

:D To je fakt, je potřeba dávkovat to postupně.
  • 0

#40 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 23:25

A už jsou 4. http://www.esa.int/S...TBB3S18H_0.html
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama