Přejít na obsah


Fotka

Jiná rychlost usb,má to velký vliv na funkčnost?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 20:21

Ahoj,když je jiná rychlost usb v pc než jakou podporuje zařízení(web kamera) omezí to její funkčnost do takové míry že nejde na pc vůbec spustit???dostal jsem totiž webku ale ona má rychlost usb 2.0 a já mám usb v pc jenom 1,webka po připojení by automaticky měla jet(nejspíš nainstaluje ovladače sama ze sebe bo co) jenže mě na komplu to nechce připojit a připojuje jí to jako neznámé zařízení ale u dědy v komplu jede normálně,může to být tím usb nebo mám jen v komplu něco špatně nastavený???
  • 0

#2 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 20:48

Co to je za webku?
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 21:00

Spíš bych hledal problém v nefungujícím nebo chybějícím ovladači. Nebylo u toho CD? Nedá se stáhnout na netu? USB by snad měly být kompatibilní, mělo by to jet tou nižší rychlostí. Otázka je, jestli USB1.1 nebude příliš pomalá na datový tok, který do toho bude ta webka cpát.
  • 0

#4 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 21:04

webka je to sice čínská ( co dneska není) ale je kupovaná v pc obchodě takže žádnej šmejd to snad nebude(eilondo),cd u toho nebylo a ani na netu nic není,u dědy sem to připojil ke komplu a nainstalovalo se to jakoby samo a normálně to jelo takže nevím jestli nemám já něco v komplu špatně nastavené
  • 0

#5 parnie

parnie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 21:06

V obou pc je stejný OS že? Zkusil bych stáhnout nějaký drivery apod. Rychlo je nižší to ano, ale ne tak aby se webka vůbec nenačetla...zkoušel jsi jiné porty atd...?
  • 0

#6 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 21:20

zkoušel jsem jiné porty,mám jich 6 a ani v jednom,jediné kde vidím snahu je skype ale tam se objeví černá obrazovka a neustále contacting camera jinak v ostatních programech ani žádná snaha,v obou pc je stejný os a i stejná verze,na webce je mikrofon který normálně na mým pc funguje ale obraz nejede,u dědy jel obraz i mikrofon
  • 0

#7 parnie

parnie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 21:56

Tak to bude tou 1.1...co ti na to jiného říciB)
  • 0

#8 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 22:45

Tady bych viděl řešení ;) http://www.alfacomp....1400860A30X0QIR A nebo upgrade PC ;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#9 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 22:58

No já sice mám kamerku taky připojenou na USB 1.1 a jede.
Asi to bude individuální.
Přece jen je to technologie Plug&Pray
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#10 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2010 - 1:20

...USB 2.0 je zpětně kompatibilní s USB 1.1, umí komunikovat i maximální rychlostí 12 Mb/s USB 1.1 - obráceně tohle pravidlo neplatí, USB 2.0 udělá až 480 Mb/s. Pokud tvá kamera podporující USB 2.0 nekomunikuje s PC kde je jen USB 1.1, tak zřejmě má PC špatné ovladače a nebo datový tok z kamery se již nevleze do rychlosti USB 1.1. Si myslím že kdyby se to nestíhalo přenášet tak by to sice šlo blbě ale aspoň nějak šlo. Asi bude řešením přidání USB 2.0 do PCI
  • 0

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2010 - 2:13

Základem je tu kameru v systému vůbec rozchodit... Pokud mu správce zařízení hlásí něco o neznámém zařízení, tak už je něco špatně. Pravděpodobně chybí, nebo se nějak zbláznily, ovladače. Pokud si dobře pamatuji chování svého starého PC, tak při připojení USB 2.0 periferie na USB 1.1 porty počítače systém hlásil něco o tom, že "připojené zařízení nefunguje nejvyšší možnou rychlostí" nebo něco v tom smyslu. Každopádně si ji ale systém správně zavedl do systému a omezenou rychlostí to fungovalo... Takže až tohle bude O.K., tak teprve potom může zkoušet jestli USB 1.1 zvládne datový tok z té kamery nebo ne... No, a jestli to i tak nebude fungovat a je to nějaký neznačkový krám bez jakékoli podpory výrobce, tak to přeci jenom asi vidím na investici minimálně do té rozšiřující USB karty B) Už jenom to Eilondo u mne moc důvěry nebudí, resp. takovou věc teď vidím poprvé v životě... EDIT: Kdyby sem dal přesný název té kamery, tak by to taky nebylo marné a mohlo by se začít hledat i jinde než jen u výrobce ;)
  • 0

#12 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2010 - 9:46

webka je to eilondo hd webcam ningun piloto ale na internetu nemá výrobce nejspíš ani svoje stránky natož aby zde byli ovladače,problém bude nejspíš v tom mém komplu protože u toho dědy ovladače nebyli potřeba a jelo to jak na skype,icq,webcam xp 5 ...,tak škoda no,díky za všechny odpovědi
  • 0

#13 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 18:35

Ještě mne napadlo, jestli tam máš WinXP, co Service Pack 3 ? Ten je na obou počítačích ? Především tedy na tom kde ta kamera nechodí...
  • 0

#14 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 18:38

ano,je na obouch pc
  • 0

#15 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 18:45

A jaká oprávněnní měly účty, pomocí kterých jsi se na ty počítače přihlašoval? Administrátor, Power Users, ... Teoreticky by to mohlo být i tím
  • 0

#16 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 19:02

oboje správce počítače,bude to nejspíš jednoduše pc,hledal jsem taky takové rozdíly ale vše je naprosto stejné až na usb,děda má novej herní kompl(nechápu k čemu mu to je) a má tam usb 2,takže je to nejspíš tím
  • 0

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 19:08

Varess napsal/a:
děda má novej herní kompl(nechápu k čemu mu to je


myslí na budoucnost a odkáže ti jej ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 19:22

fremen.cz napsal/a:

Varess napsal/a:
děda má novej herní kompl(nechápu k čemu mu to je


myslí na budoucnost a odkáže ti jej ;)



no už ho vidím,ten než by někomu něco odkázal tak by radši sežral hřebíky a ty věci rozbil kladivem
  • 0

#19 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 14:11

Ale tady http://www.commerceb...imagem_colorida nepisou nic o omezeni USB.
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#20 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 17:06

nechápu jak to myslíš omezení usb,mám trochu jinou a na krabičce je prostě zmín'ka o usb 2,už sem se s tím smířil že jeden vánoční dárek můžu hodit do p*dele,tak je to už jedno
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama