Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

logování vlastních keší


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
31 odpovědí na toto téma

#1 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 7:48

Údajně je v Česku zvykem, že si owner loguje svůj vlastní Event. Není to ale na hlavu postavené, když se klasické kešky nelogují. Mělo by se logovat všechno, nebo nic. Co na to říkají pravidla? Proč to na webu jde zalogovat. Programátoři GS na to zapomněli, nebo to je povoleno. V zahraničí je to prý běžné že si owneři logují po čase své založené krabky. Nejsou zase Češi papežtější než Papež....... Dejme ted etiku stranou, zajímalo by mě oficiální stanovisko GS. Už to určítě někdo někdy probíral.
  • 0

#2 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:04

Byť jsem žádný event neorganizoval a zúčastnil se jen jediného, uklízení Hloučely v Prostějově (plkací eventy vynechávám), můj názor je, že v případě eventů je ten bodík pro ounera zaslouženej. Pozici v té společnosti má naprosto shodnou s ostatními, jediný rozdíl je, že se má snahu a ochotu něco někde sehnat, zamluvit atd. A druhý pohled na věc: s kým soutěžíš? Geokešink není honba za větším přirozením, tak tomu dotyčnému ten bod přej, je to přece jeho věc, jak si sbírá a co bere za etické a co už ne.
  • 0

#3 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:11

kdyz je clovek tak sklerotickej, ze po tydnu zapomene co kam schoval, tak i vlastni kes pro nej muze byt zazitek :)
  • 0

#4 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:20

zLOST napsal/a:
kdyz je clovek tak sklerotickej, ze po tydnu zapomene co kam schoval, tak i vlastni kes pro nej muze byt zazitek :)


:D:D:D:D tak jsem se s chutí zasmála :) díky za rozesmání v první pracovní den v roce
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#5 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:20

Normální krabku přeci owner nejde hledat. Eventu se ale obvykle zúčastní s ostatními.
  • 0

#6 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:26

golici napsal/a:
Údajně je v Česku zvykem, že si owner loguje svůj vlastní Event. Není to ale na hlavu postavené, když se klasické kešky nelogují.


a) event se dle meho loguje "attended" = zucastnil se. Zucastnil se autor eventu? ZUCASTNIL. Rekni mi jediny duvod, proc by si nemel logovat svoji vlastni ucast?

B) naprosty souhlas s kolegou hauskaa - nejaky bod sem bod tam. Hrajes to pro sebe, nebo pro pindiky. Kdyz si owner zaloguje vlastni krabku, tak asi k tomu ma duvod? Holt si dej nejakou mikrodrajvku at ten jeden bod dozenes a tep se vrati do normalu :)
  • 0

#7 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:27

Jasně nejde o soutěž!!! Ale za attended na Eventu má owner bod, takže vpodstatě je to stejné jako kdyby si na své keši logoval FoundIt. Já si myslím že by si owner neměl logovat nic. Co této problematice říká oficiálně GS?
  • 0

#8 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:30

Před nedávne jsme se bavili s kamarádam o logování eventů a tak nějak mi nevěřil, že je běžné si je taky zalogovat. Podíval se do pravidel a prý ofiko GS povoluje logování eventů. Já osobně s tím problém nemám, logoval jsem všechny své eventy, přece jen "attended" znamená, že jsem na nich byl a to je pravda :) Co se týče logování vlastních keší, tak to se mi zdá trochu na hlavu. Ale pokud si to dokáže někdo pěkně odůvodnit, tak proč ne. To že někdo bude mít o 20 bodů více díky zalogování vlatních keší, to mi fakt žíly netrhá... přece jen já tohle neberu jako závod B)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#9 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:43

[red][bold][ultrabig]BODYYYYYY[/ultrabig][/bold][/red]
  • 0

#10 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:50

Jenže event autor pořádá, tudíž už má jeden bod za pořádání. A osobně zastávám názor, že jeden GC kód = 1 bod, jedinou výjimku beru adopci již nalezené keše, tam je to jiná. Je to každého věc, ale já bych si to prostě nelogoval. Mám ho v založených, tak nač attended, to je tak nějak samo sebou, že owner na svém eventu bude.
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#11 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 8:58

golici napsal/a:
....Ale za attended na Eventu má owner bod, takže vpodstatě je to stejné jako kdyby si na své keši logoval FoundIt.
...


V podstatě je to úplně něco jiného.

Účastník zájezdu je i ten kdo ho zájezd zorganizoval - pokud jede s ostatníma (a nekrade podšálky) bod si zaslouží.
  • 0
Nepropadejte panice!

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 9:06

Abyste se s těch bodu všichni jednou nepos...:D:D
  • 0

#13 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 9:06

osvejda napsal/a:
Normální krabku přeci owner nejde hledat. Eventu se ale obvykle zúčastní s ostatními.

Cíleně ne ale když ti jí někdo pečlivě schová o 3m jinde ;)
I já měl jednou DNF na mé krabce :o
  • 0

#14 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 9:10

alkes napsal/a:
Abyste se s těch bodu všichni jednou nepos...:D:D

Asi tak.B)
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#15 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 9:17

lukasekprochazka napsal/a:
to je tak nějak samo sebou, že owner na svém eventu bude.


ty neznas Miona? ;) :D
  • 0

#16 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 9:31

osvejda napsal/a:
Normální krabku přeci owner nejde hledat. Eventu se ale obvykle zúčastní s ostatními.


Osobne mam zalogovanu jedinou svou kes (dnes jiz archivovanou) a to z toho duvodu, ze jsem ji tam opravdu cca hodinu hledala a nasla, protoze mi ji nejaky "hodny" kacer nevratil na sve misto ale posunul o 10m bokem.

Tj k dane otazce - co se tyka eventu tak souhlasim s vetsinou - owner se eventu zucastni stejne jako ostatni kaceri tak proc by si nemohl tento event zalogovat.

co se tyka logu "Found it" tak nevim presne, zda to pravidla nejak resi, ale pravo na logovani ma kazdy, kdo je podepsan v logbooku, tj staci, aby owner napsal, ze kes prekontroloval a je v logbooku zapsan a ma pravo logovat. Ale narozdil od eventu mi tohle prijde jako blbost, protoze kes nenasel, kdyz vi kde je a tudiz ji nehleda.
  • 0

#17 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 9:32

Tak event, tam jde v podstatě o účast. Účastnil se? Tak by si to zalogovat měl. A keška... no to mi přijde jako blbost si jí logovat. My sice máme logovanou, tu co jsme adoptovali, jenže jsme nejdřív museli vyzbvednout tu starou poničenou krabičku a to jsme ji museli najit s gpskou, stejně jako ostatní... Tak jsme si řekli, že to je v podstatě normální nález. Ale s novou keškou by mě to ani nenapadlo. Jasně, taky se ženeme za těma dalšíma čísilkama v nalezenejch, ale přeci to děláme pro nás dobrej pocit, co by jsme měli z toho, že ostatní tam vidí číslo o 2,3...vyšší?
  • 0

#18 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 9:45

Samozřejmě že ano. A jako bonus mám ještě FTF. Pokud založím mysterku či multinu, tak to mohu vydávat i za BF. No není to nádherná hra :D:D:D
  • 0

#19 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 9:47

...Já čekám...!!! Tak kdo to napíše letos první, no? "geocaching je přece především o chození do přírody....atd. a přepočítávat zážitky na body může jen někdo kdo vůbec nepochopil o čem ta hra je" :D:D:D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#20 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2011 - 10:00

Zegga napsal/a:
a přepočítávat zážitky na body může jen někdo kdo vůbec nepochopil o čem ta hra je" :D:D:D

Stejně je nakonec největší zážitek přepočítávání bodů:D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama