Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Samonafukovací karimatka - zkušenosti, rady, doporučení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#21 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2011 - 9:26

Podobně asi jako Solim mám Therm-A-Rest ProLite 4 Reg. Pominu-li izolační vlastnosti a to, že je spíše mírně nafukovací než úplně samonafukovací, oceňuji zejména to, že se na ní leží jako v bavlnce. Ze štěrku, který je pod ní, udělá nikde netlačící postel. A moje staré kosti už patřičný komfort zasluhují. S nějakým samovolným vyfukováním jsem se asi za 6 let ještě nesetkal, ale je pravda, že se dívám, kam ji pokládám a většinou pod ní dám celtu. No a složená je fakt malinká. Ale třeba na jedno přespání v roce by to byl asi zbytečný luxus a výdaj.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#22 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 23:32

Vzhledem k četným doporučením (nejen tady na fóru) jsem pořídil Therm-A-Rest ProLite Plus Large a už se těším až ji v sobotu otestuju na Omrzlinách 2011. ;)

PS: Věřím, že toto vlákno bude užitečné i pro ostatní a proto nechávám odemčeno.
  • 0

#23 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 7:31

Pro tebe už pozdě, ale možná bude užitečná moje zkušenost pro ostatní - měl jsem Husky a SunSport, obě začaly po nějaké době pomalu utíkat. Není vidět žádná díra a je pravděpodobné, že přestane těsnit ventilek. Určitě bez problémů jsou Therm a Rest, má mnoho lidí kolem mě a chválí si je. Jsou dražší než ostatní výrobci, ale je to jistota ;)
  • 0

#24 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 11:00

Therm-a-Rest Prolite je super volba, ty gramy navic za poradne vyspani rozhodne stoji. Neo Air jsem jeste nezkousel, ale pride mi malo odolna a navic susti. Kazdopadne tepelna pohoda je na dobre urovni, propichnout se mi ji zatim nepodarilo, pravda, ze jsem hodne opatrnej kam s ni. Je dobre radeji jeste nosit lepeni. Prestava, ze ji protrhnu by me v horach asi desila, na extremy je nejlepsi EVA.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#25 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2011 - 21:07

Marazd napsal/a:
Vzhledem k četným doporučením (nejen tady na fóru) jsem pořídil Therm-A-Rest ProLite Plus Large a už se těším až ji v sobotu otestuju na Omrzlinách 2011. ;)


První test proběhl úspěšně.

Moje hodnocení:
Tepelný komfort: výborný
Pohodlí: exkluzivní
Velikost v rozbaleném stavu: luxusní
Váha a velikost ve sbaleném stavu: uspokojivá
Samonafukování: ano, musel jsem si ji nafouknout sám B)

A hlavně nešustí jako ta Rubickova Neo Air! :D ;)
  • 0

#26 pysklatko

pysklatko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 8:25

Nemáte prosím někdo zkušenosti s touto karimatkou.

http://www.sportnawe...edium/d-150371/

Uvažuji o koupi:)
  • 0

#27 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 9:49

Yate Lite - těsně po záruce začala slabě ucházet, do rána pod mým centem je prázdná, pod dětmi vydrží! Po dlouhém hledání pod vodou zjištěn nepatrný únik v místě, kde je gumové rozšíření směrem k ventilku. Lepení nepomohlo.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#28 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 9:52

Zkusenosti se Scoutem nemam, ale kamarad co je prodava mi ji rozmluvil. Radeji jsem investoval do ProLite plus a jsem velice spokojenej :)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#29 pysklatko

pysklatko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 10:37

Colonel74 napsal/a:
Zkusenosti se Scoutem nemam, ale kamarad co je prodava mi ji rozmluvil. Radeji jsem investoval do ProLite plus a jsem velice spokojenej :)



A jake byly argumenty toho rozmlouvání, jestli se můžu zeptat?
  • 0

#30 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 12:54

V podstate mi to rozmluvil proto, ze material, z ktereho je vyrobena, je lowend, vyrabeji ji proto, aby meli zastoupeni i v tech levnejsich modelech. Ale nez tuto, nebo Trailite, coz je podobny model, mi doporucoval koupit nejaky model od RockEmpire taky asi za 1300 (Hudy sport), na ktere ve stovkach prodanych kusu nemel zadnou reklamaci. Ale radeji jsem zvolil ten drazsi model ProLite plus od TaR, hlavne kvuli dobre povesti znacky. Jak jsem koupil, tak prodavam :)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#31 pysklatko

pysklatko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 14:07

Díky za radu. Zvážím :)
  • 0

#32 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 19:24

Ja mam uz 4 roky Yate a je super. Ale pouzivam ji tak 14 dnu za rok, tak tezko rict, jak by si poradila s vyssi zatezi.
  • 0

#33 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 19:46

Jednoznačně doporučuji si připlatit a koupit Therm-a-Rest. Manželka má dlouhou asi 8 let a je používaná cca 30x ročně (já si ji beru navíc na zimní táboření). Sám ji mám taky, (cca 50x ročně) ale krátkou už 5 let. Obě skladujeme sbalené (což by se nemělo) ale stále perfektně drží. Předtím jsem měl 2x Yate a ty postupně reklamoval. V tomto případě za sebe říkám, že vyšší cena je vyvážena kvalitou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama