Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výběr GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 parman16

parman16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 17:45

Zdravím,
od ježíška jsem dostal 3000 na GPS a potřeboval bych poradit zda-li je lepší TATO nebo TATO, popřípadně pokud víte o nějaké lepší GPS kolem těch tří tisíc.

Předem děkuji za rady ;).
  • 0

#2 sasik1

sasik1

    sasik1

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 17:48

parman16 napsal/a:
Zdravím,
od ježíška jsem dostal 3000 na GPS a potřeboval bych poradit zda-li je lepší TATO nebo TATO, popřípadně pokud víte o nějaké lepší GPS kolem těch tří tisíc.

Předem děkuji za rady ;).

Tak já mám tuhle a spokojenost.
GARMIN GPS TURISTICKÁ A NÁMOŘNÍ NAVIGACE ETREX LEGEND HCX
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 17:51

Taky mám Legend HCX a naprostá spokojenost. Tu první neznám, takže nemůžu porovnat.
  • 0

#4 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 17:55

Rozhodně Legend HCx.
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 17:58

Tady jsou přehledně shrnuté rozdíly:
https://buy.garmin.c...areProduct=8707

Lepší je každopádně Legend HCx.
  • 0

#6 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 17:58

parman16 napsal/a:
TATO

Určitě je dobrá, ale bacha na balení.
V technických informacích uvádějí: Dodávané mapy: Ne
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#7 parman16

parman16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 18:03

Aha, těch map jsem si nevšiml. Ale trochu si protiřečí porovnání od alkese (kde je napsáno že HCx nemá žádnou vestavěnou paměť) a mnou uvedená stránka kde se prodává, na které je napsáno že paměť má.. taky z toho není poznat jestli je v ceně microSD a dají se tedy doinstalovat mapy.. Mohl by tedy někdo doporučit obchod s podobnou cenou? :(
  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 18:30

Karta v ceně není, ale dokoupíš ji za dvě stovky.
  • 0

#9 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 19:58

rozhodně etrexh legend hcx, podpora micro SD, ale doporučuji ti kamenný obchod
http://www.gpscentru...legend-hcx-641/ já ji mám a jsem na 100% spokojen, jen jsem měl smůlu a dvakrát odešel nějaký chip, naštěstí jsem ji koupil, tam kde koupil a byla mi poskytnuta náhradní za 0kč a poměrně rychle vyřešena reklamace. Jinak ceny mají oficiální od garmina PS: neberte to jako reklamu
  • 0

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 20:20

Pixmania není dobrý obchod, z hlediska případné reklamace.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#11 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 20:37

GPS centrum vřele nedoporučuji... Jednak ceny mají šílené (doporučuji porovnat s Mironetem či Alzou, kde je i značně lepší zákaznický servis - hlavně u Mironetu). A konkrétně v GPS centru (v Praze pod Nuselákem) jsem udělal už 2 velice špatné zkušenosti. Naposledy v září, kdy jsme se chystali do Chorvatska a chtěli GPS Map 62s, příslušenství (držák na kolo i do auta) námořní mapu Jadranu a silniční mapy Evropy. Když jsem se tam zastavil osobně, tak jsem byl ujištěn, že všechno je bez problému, jen na ty silniční mapy musím 3 dny počkat, že "starou" (2010) verzi už nemají a nová (2011) ještě nedorazila. V září 2010! Ale že už jsou na cestě. Nevadí, mapy jsem tedy objednal. Po týdnu tam volám, co že se tedy děje. Mapa Jadranu byla připravená, tak jsem pro ni zajel, abychom ji mohli už zkoušet. Po dalším týdnu jim znovu volám - druhá mapa už dorazila. Hurá! Ale že by se ozvali, to ne. Dva dny poté jsem se konečně dostal k tomu, abych tam zajel. A jaký byl můj údiv, když mi řekli, že ty mapy jsou vyprodané a moje objednávka zmizela ze světa a nešla dohledat. Do odjezdu pár dní, tak jsem začal hledat jinde a našel novou verzi mapy na DVD o 25% levněji, skladem a druhý den jsem ji měl. Tu 62s jsme nakonec vzali taky z Alzy, ač v tu dobu téměř horká novinka, neobtěžovali se ji v GPS centru mít skladem. A o informovanosti prodavače co se týče map (resp. artiklů a jejich cen), to ani komentovat nebudu...
  • 0

#12 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 20:40

to je možné a nechci být zastáncem, jen na obhajbu, v olomouci je komunikace v pohodě, každopádně je asi lepší kamenný obchod oproti e-shopu
  • 0

#13 Jennyn

Jennyn

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 21:05

Taky se chystám na koupi Legenda HCX,zde : http://www.huramobil...d-hcx/dp-45340/ jen mě trochu zaráží,že prodejce ho nabízí s mapou Topo CZ 2 a tvrdí že po registraci na stránkách Garminu si stáhnu mapu Topo Czech 2010. Je to takto opravdu možné?
  • 0

#14 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 21:07

Ústecké GPS centrum je taky dobrý. Dodávky zboží nedokážu posoudit, ale pán u obsluhy je velmi příjemný a vše mi vysvětlil. Sice než mi přišla mapa, chvilku to trvalo, ale v přiměřeném čase.
  • 0

#15 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 21:12

no nevim jestli to jde z 2, ale s 3 by to jit melo
  • 0

#16 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 08 leden 2011 - 21:13

Jennyn: Je to možné. Já teď koupil GPSmap 62st PRO s Topo mapou 1:10 000 a když jsem přístroj zaregistroval, vyjely mi nabídky na další mapy: Cyklo Czech 2010 a Atlas Czech 2010. Tak jsem je stáhnul, odemknul a mám je v gps a v BaseCamp všechny.
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#17 Jennyn

Jennyn

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 21:16

Ostrovaci : Dík ,potěšil jsi mě,tak budu věřit a doufat. Maj u nás kamenej obchod,tak to bude z očí to očí. Jenže obchodník někdy kecá i do očí....
  • 0

#18 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2011 - 21:22

Trochu OT:
Sice to neni HCX, ale uplne obyc Garmin Etrex, kazdopadne mi lezi v krabicce jen tak ladem. Vymenil bych ho za rozumny obolus eg. "Frantisk Palacky"...
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#19 parman16

parman16

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 10:56

A jak je to s dohranim mapy? Je v eTrex Legend HCx dost mista na TOPO CZ, nebo si musim dokoupit pametovku a dat to na ni?
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 11:10

Jakmile je v tom nazvu 'x' (v tom HCx), pak GPSka v sobe zadnou pamet na mapy nema! Pamet na mapy je pak tvorena prave tou vlozenou pametovou kartou.

Pokud nejaky eTrex v nazvu to x nema, pak se mapa da nahravat jen do vnitrni pameti, ktera existuje nejvetsi 24MB, a neexistuje tam moznost rozsireni kartou. Pro porovnani, Topo czech 2010 PRO chce orientacne tak 300-400MB. A kdyz si uvedomis, ze 1GB pametovou kartu koupis za dve stovky...

Z toho vyplyva, ze kdyz uz kupovat neco mapoveho z rady HC, tak jedine HCx.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama